بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 03 آوریل 2020, 12:01
پاسخ به موضوع  [ 17 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
 مالیات بر ارزش افزوده و طلافروشان 
نویسنده پیام

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
خبرگزاري فارس: يك فعال بازار طلا با بيان اينكه با بسته شدن بازار خانه نشين شده گفت: شايعه هجوم 200 نفر از اراذل و اوباش و تهديد به آتش زدن مغازه هاي پاساژ سبزه ميدان در شنبه هفته گذشته باعث شد تا مغازه داران از ترس و به اجبار و عجله مغازه ها را بسته و از پاساژ خارج شوند.

اين فعال با سابقه بازار طلا در گفت و گو با خبرنگار قتصادي خبرگزاري فارس افزود: باز كردن مغازه‌هاي طلا فروشان در اختيار ما نيست چرا كه اگر دست ما بود نمي‌بستيم.
وي ادامه داد: چون كه مقداري چك و تعهدات دارم و بايد اينها را انجام بدهم مانده‌ام كه چه كار كنم. بازار سبزه ميدان هفته پيش شنبه تا ساعت 11 صبح باز بود اما يك باره مسئولان پاساژ آمدند و گفتند كه يك عده دارند به سمت پاساژ مي‌آيند كه اگر مغازه‌ها باز باشد مغازه‌ها را آتش بزنند.
وي افزود: به همين دليل ما هم سريع بستيم و چراغ‌هاي پاساژ را خاموش كردند و اينها در بيرون منتظر ماندند وقتي ما مغازه‌ها را بستيم آنها هم رفتند.
وي خاطر نشان كرد: خود طلافروشان دوست ندارند مغازه‌ها بسته باشد. همه تعهد و بدهي و چك دارند اگر مغازه آنها بسته باشد از كجا بايد به اين تعهدات خود عمل كنند.
وي ادامه داد: اكنون من يك فقره چك براي 15 مهر به مبلغ پنج ميليون تومان و يك چك يك ميليون و 200 هزار توماني براي چند روز بعد از آن دارم كه با اين مسائل مانده ام چه كار كنم.
وي تاكيد كرد:من رفتم بانك گفتم كه طلا بياورم تا چك من پاس شود اما آنها گفتند كه ما مي‌دانيم شرايط چگونه است هر چكي كه بيايد به دليل بسته بودن بازار نه به دليل كسر موجودي آن چك را برگشت مي‌زنيم.
وي افزود: چون اگر كسر موجودي شود جرم محسوب مي‌شود و آنها چون مشتريان بانك را به خوبي مي‌شناسند و مي‌دانند كه تاكنون چك برگشتي نداشتند اين كار را نمي‌كنند.
به گفته وي، اتحاديه طلا هم به مغازه داران مي‌گويد برويد مغازه‌ها را باز كنيد و ما هم مي‌گوييم كه اگر باز كنيم شما امنيت ما را برقرار كنيد.
اين فعال بازار طلا گفت: در مورد ماليات بر ارزش افزوده هم كه مي گويند 3 درصد را بگيريد با اين ركودي كه الان هست ما نمي‌توانيم از مشتري 3 درصد سود بگيريم و حالا 3 درصد ديگر هم بايد اضافه كنيم كه بايد به دولت بدهيم و ديگر هيچ كس خريد نمي‌كند و كلا ركود مي‌شود.
به گفته وي،ما هر روز به بازار مي‌رويم اما وقتي مي‌بينيم بازار بسته است برمي‌گرديم چرا كه به دلايل امنيتي نمي‌گذارند مغازه را باز كنيم.


03 اکتبر 2010, 09:47
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
رئيس مركز اصناف و بازرگانان وزارت بازرگاني گفت: صبح امروز طلافروشان با امضاي طوماري در حمايت از دولت و قانون بازار را باز كردند.

حسن رادمرد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، در واكنش به اين سؤال كه ماجراي تعطيلي بازار طلافروشان در تهران و ساير استان‌ها به كجا كشيده است، اظهار داشت: صبح امروز فعالان صنف طلافروش با حضور در مسجد امام خميني طوماري را تهيه و امضا كردند كه در اين طومار بر حمايت از دولت و قانون تأكيد شده بود.
وي گفت: همچنين در پايان كميته 5 نفره تشكيل شد تا مطالبات صنف طلافروش را پيگيري كنند و ابهامات به وجود آمده حل شود.
رادمرد در واكنش به اين سؤال كه آيا در ساير استان‌ها نيز بازارهاي طلافروشي باز است، گفت: هرگونه تعطيلي به ضرر صنف فروشنده است و طبق اطلاعي كه ما كسب كرده‌ايم در حال حاضر به صنوف تعطيل‌كننده فشار آمده است.
رادمرد گفت: آخرين خبر به دست آمده موكد اين موضوع است كه بازار سبزه‌ميدان تهران لحظاتي پيش باز شد.


05 اکتبر 2010, 12:53
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
خبرگزاري فارس: مديرمسئول روزنامه كيهان خواستار برخورد قاطع دولت و مجلس و دستگاه قضايي كشور با اخلال‌گران بازار در روزهاي اخير شد و نوشت: براي نظام جمهوري اسلامي شايسته- و بايسته هم- نيست كه از كنار باج خواهي و غارتگري كلان سرمايه‌داران بي‌تفاوت عبور كند....چرا يك‌بار و براي هميشه به اين بازي خاتمه نمي‌دهيد؟

حسين شريعتمداري مديرمسئول كيهان در يادداشت روز اين روزنامه با اشاره به وحشت دانه‌درشت‌هاي صنف طلا و جواهر از اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده از دولت و مجلس و دستگاه قضايي كشور به عنوان نمايندگان مردم خواست تا غارتگران بيت المال را به حال خود رها نكنند.

در گزاره هاي زير دقت كنيد؛
1- به طور متوسط در هر ماه 10 تن مصنوعات طلا و جواهر واردكشور مي شود كه ميزان سالانه آن 120 تن يعني 120 هزار كيلوگرم است.

2- مطابق بررسي هاي كارشناسانه و محاسبات و تحقيقات ميداني وزارت صنايع، 90 درصد اين مصنوعات به طور قاچاق وارد كشور مي شود.

3- قاچاق 90 درصدي مصنوعات طلا و جواهر را علاوه بر وزارت صنايع، مؤسسه استاندارد و مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي نيز در بررسي هاي جداگانه خود تاييد كرده ا ند.

4- 90 درصد از 120 تن، مساوي است با 108 تن، يعني سالانه 108 تن مصنوعات طلا و جواهر از طريق غيرقانوني و قاچاق وارد كشور مي شود.

5- 108 تن برابر 108 ميليون گرم است.(1000*1000*108)

6- قيمت يك گرم طلا- در حال حاضر- مبلغ 34هزار تومان است. بنابراين ارزش 108 تن طلاي قاچاق كه در طول يك سال وارد كشور مي شود 3672 ميليارد تومان است. اشتباه نكرده ايد 108 ميليون گرم - 108 تن- را در عدد 34000 ضرب كنيد. بله! درست محاسبه كرده ايد حاصل ضرب مساوي است با 000/000/000/672/3 تومان يعني سه هزار و ششصد و هفتاد و دو ميليارد تومان... مغزتان سوت مي كشد! نمي كشد؟!

7- تقريبا تمام سود واردات سالانه 108 تن مصنوعات طلا و جواهر قاچاق در جيب يك گروه 6 نفره مي رود! به بيان ديگر، هريك از اين 6 نفر سالانه سود حاصل از فروش 612 ميليارد تومان مصنوعات طلا و جواهر قاچاق را به جيب نامبارك خود مي ريزند.

8- يكي از اين 6 نفر براي يك سال فقط 150 هزار تومان ماليات مي پردازد، يعني ماهيانه 12 هزار و پانصد تومان و اين در حالي است كه يك كارگر و يا كارمند با حقوق ماهيانه 600هزار تومان، براي هر ماه مبلغ 16هزار و 250 تومان ماليات حقوق مي پردازد. يعني 3هزار و هفتصد و پنجاه تومان بيشتر از آن تاجر قاچاقچي طلا و جواهرات. منصفانه است؟! كارمند و كارگر كه حرفي ندارد. حقوق خود را بعد از كسر ماليات دريافت مي كند و با تخفيف هاي مالياتي كه دولت براي حقوق بگيران در نظر گرفته است شاكر نيز هست زيرا مي داند در قبال مالياتي كه پرداخت مي كند از امكانات عمومي برخوردار مي شود و البته بر اين باور - بخوانيد توهم- است كه كلان سرمايه داران در قبال برخورداري چند صد برابري از امكانات عمومي، ماليات هاي كلان هم پرداخت مي كنند! و چه تصور باطلي!

9- همين گروه 6 نفره از صنف طلا و جواهر با قاچاق سالانه 3672ميليارد تومان، با بهره گيري از عوامل اجاره اي، حمايت هاي بيروني و پشتيباني رواني تبليغاتي رسانه هاي بيگانه، بازار طلا و جواهر را به تعطيلي كشانده اند. آنها دو سال قبل نيز، هنگامي كه "قانون ماليات بر ارزش افزوده " وارد فاز عملياتي و اجرايي شده بود، با توهم پراكني و دروغ بافي درباره اهداف اين قانون، نه فقط تن به اجراي آن ندادند بلكه به فريب افكار بازاريان محترم و هم صنف هاي خود نيز دست زده و بازار را به تعطيلي كشاندند. و متاسفانه دولت به جاي تاكيد بر اجراي قانون با اين كلان سرمايه داران مفت خور و باج خوار مدارا كرد و عمليات اجرايي قانون ماليات بر ارزش افزوده را به تعويق انداخت. در آن هنگام، آخرين بهانه اين گروه آن بود كه ابعاد قانون ياد شده روشن نيست و نياز به شفاف سازي دارد! اين بهانه در حالي پيش كشيده شد كه "قانون ماليات بر ارزش افزوده " بعد از مدتها بحث و بررسي همه جانبه، تحقيقات ميداني، رايزني با كارشناسان اقتصادي، مقايسه با سيستم هاي مالياتي ساير كشورها و مشورت با صاحبان اصناف و بازاريان متعهد در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده بود و بهانه گروه مورد اشاره پايه و اساسي نداشت.

10- دو سال بعد، يعني همين روزها و پس از آن كه مسئولان محترم مالياتي با حوصله و سعه صدر مثال زدني، به شرح و توضيح درباره مفاد قانون ياد شده و ابعاد و اهداف آن پرداختند و طي نشست هاي پي درپي با مسئولان اصناف، ضرورت اجراي اين قانون و احقاق حق ملت را گوشزد كردند، اكثريت قريب به اتفاق بازاريان كه همواره از اقشار مومن و متعهد كشور بوده و هستند، بر لزوم اجراي آن تاكيد ورزيدند كه تشكر و قدرداني سازمان مالياتي كشور را نيز در پي داشت. اما، همان گروه 6 نفره كه ارقام چند ميليارد توماني برايشان مثل "علف خرس " است، به مقابله با اجراي قانون ياد شده برخاستند و با بهره گيري از اهرم تطميع و تهديد!! بارديگر كركره ها را پائين كشيدند.

11- يكي از اعضاي متعهد صنف طلا و جواهر بازار كه ديروز مغازه خود را تعطيل كرده بود در تماس با كيهان و در پاسخ به سوال ما كه شما ديگر چرا؟!... گفت؛ "گزارش وزارت صنايع كاملاً درست است كه 90درصد طلا و جواهرات به صورت قاچاق وارد كشور مي شود. اين واردات قاچاق در اختيار تعداد انگشت شماري از دانه درشت هاي صنف ما قرار دارد. مصنوعات طلا و جواهر قاچاق كه به صورت فله اي معامله نمي شود! اين مصنوعات از طريق مغازه هاي طلافروشي به مشتريان عرضه مي شود. بنابراين، مي توانيد حدس بزنيد كه اگر آن تعداد انگشت شمار و دانه درشت، از عرضه طلا و جواهر به مغازه هاي ما خودداري كنند، كسب و كار ما به طور جدي آسيب مي بيند و مشتريان خود را از دست مي دهيم. ضمن آن كه آنان اهرم هاي فشار ديگري هم در اختيار دارند. " (اظهارات ايشان نقل به مضمون است كه با حفظ امانت در محتواي كلام در اين يادداشت آمده است).

اين برادر طلافروش درباره اهرم هاي ديگر دانه درشت هاي صنف خود چيزي نگفت و حتي از نام بردن آنها نيز خودداري كرد و هنگامي كه خبرنگار ما اسامي برخي از دانه درشت ها را به زبان آورد، پاسخ ايشان سكوتي معنادار بود! سكوتي كه مي تواند به معناي تاييد حدس و اخبار دريافتي كيهان باشد!

12- و اما؛ قانون "ماليات بر ارزش افزوده " چيست؟ مگر نه اين كه اين ماليات 3درصدي از خريدار دريافت مي شود، بنابراين چرا دانه درشت هاي صنف طلا و جواهر از اجراي آن به وحشت افتاده اند؟! تعجب آور نيست؟ هست! راستي چرا؟!

به خبر زير توجه كنيد:
گروه مورد اشاره در ملاقات با مسئولان مالياتي اعلام كرده اند براي پرداخت كل مبلغ مالياتي كه مطابق محاسبه دولت بايد از آنها اخذ شود آمادگي دارند و هر مبلغي را كه مسئولان مالياتي اعلام كنند پرداخت خواهند كرد، به شرطي كه دولت از اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده در خصوص صنف طلا و جواهر صرفنظر كند! به بيان ديگر مشكل آنها پرداخت ماليات نيست، چرا كه ماليات ياد شده همانگونه كه اشاره شد اولاً؛ در مقايسه با گردش مالي دانه درشت هاي اين صنف، بسيار ناچيز و كم اهميت است و ثانيا؛ اين ماليات 3 درصدي از مشتريان دريافت مي شود.

اكنون به پرسشي كه در صدر اين بند از يادداشت مطرح شده است بازمي گرديم؛ چرا دانه درشت هاي صنف طلا و جواهر، يعني همان گروه 6 نفره- و يا حداكثر چند نفر ديگر از آنان- از اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده وحشت دارند؟ توجه كنيد؛ از اجراي قانون و نه از پرداخت ماليات. چرا؟!... بخوانيد!

13- كاركرد قانون ماليات بر ارزش افزوده را مي توان در يك جمله خلاصه كرد "شفاف شدن معاملات و مبادلات كالا " و به بيان همه فهم تر؛ "صدور فاكتور خريد و فروش براي مصنوعات طلا و جواهر. " يعني آقاي طلافروش، اين كالا را از كجا خريده اي؟ به چه قيمت؟ و به چه كسي يا كجا فروخته اي؟ با چه قيمت؟... آيا صدور فاكتور براي تبادل كالا زحمتي دارد؟ معلوم است كه ندارد! آيا، به سود حاصل از فروش آن لطمه اي مي زند؟ معلوم است كه نمي زند! پس مشكل چيست كه آقايان حاضرند كل مبلغ ماليات را بپردازند، اما براي خريد و فروش و گردش كالا سند و فاكتور به دست كسي ندهند؟! پاسخ روشن است. اگر صدور فاكتورهاي خريد و فروش به همان ترتيب كه در قانون پيش بيني شده است صورت پذيرد، نهايتا به 90 درصد مصنوعات طلا و جواهر يعني 108 تن طلا و جواهر قاچاق با قيمت نجومي 3672 ميليارد تومان در سال مي رسد و معلوم مي شود كه آقايان قاچاقچيان محترم! 90 درصد مصنوعات طلا و جواهري را كه به بازار عرضه كرده اند از طريق قاچاق وارد كشور فرموده اند!! فقط همين! آيا همين نكته به تنهايي نمي تواند اجراي قانون ماليات بر ارزش افزوده را براي دانه درشت هاي قاچاقچي تبديل به يك كابوس كند؟! مي تواند و كرده است. دقيقا به همين علت است كه حاضرند ماليات وضع شده را بپردازند ولي تن به شفاف سازي ندهند. يعني ايستگاه "ايست و بازرسي " را به صورت ايست! بدون بازرسي! مي پسندند!

14- ماليات نه حق دولت، بلكه حق ملت است و نظارت بر ورود و خروج كالا نيز چنين است. بنابراين، دولت و مجلس و دستگاه قضايي كشور به عنوان نمايندگان مردم حق ندارند اين حق مسلم ملت را ناديده بگيرند و غارتگران بيت المال را به حال خود رها كنند. براي نظام جمهوري اسلامي كه پرچمدار عدالت خواهي است و به همين منظور پنجه در پنجه قدرت هاي استكباري انداخته و آنان را به زانو درآورده است، شايسته- و بايسته هم- نيست كه از كنار باج خواهي و غارتگري كلان سرمايه داران بي تفاوت عبور كند. مخصوصا آن كه اكثريت متعهد صنف ياد شده نيز از اين عده اندك و كم شمار دل پرخوني دارند...چرا يك بار و براي هميشه به اين بازي خاتمه نمي دهيد؟! راستي! آيا هيچ تصور كرده ايد كه اخلال در عرضه طلا و جواهر چه مصيبت خنده داري است؟!


06 اکتبر 2010, 11:29
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
عضو معتمدان صنف طلا و جواهر تهران از باز شدن بيش از 95 درصد مغازه‌هاي طلا و جواهر فروشي در كشور با وجود برخي حرف‌ و حديث‌ها و تهديد‌ها خبر داد.
محسن فخر موحدي در گفت‌وگو با خبرگار اقتصادي خبرگزاري فارس، افزود: بازار صنف طلا از روز چهارشنبه هفته گذشته باز شده بود و روز پنج شنبه به دليل اينكه بسياري از طلا فروشان خبر نداشتند و روز نيمه كاري است، تعدادي از واحدها بسته و بقيه باز بودند، اما از امروز شنبه 17 مهر ماه بيش از 95 درصد بازار طلا و جواهر در تهران و سراسر كشور باز شده و كارگران ادامه كار خود را در اين صنف پيگيري كرده‌اند.
وي افزود: علي رغم برخي حرف و حديث‌ها و گاهي تهديد‌هايي كه به معتمدان صنف طلا و جواهر در پيش قدم شدن براي باز گشايي مغازه‌هاي خود انجام مي‌شود، اما قاطبه طلا فروشان و اتحاديه مربوطه از اين حركت خدا پسندانه حمايت كرده و به بازگشايي مغازه‌هاي خود پرداخته‌اند و اشك شوق در چشمان كارگران و فعالان صنف طلا و جواهر حلقه زده كه بعد از چند روز تعطيلي به سر كار خود برگشته و جريان كسب و كار از سر گرفته شده است.
رئيس اتحاديه صادر كنندگان طلا تاكيد كرد: كساني كه به عنوان معتمد و پيشكسوت اين صنف در يك اقدام خداپسندانه با پيش قدمي در باز كردن مغازه‌هاي خود در روز چهارشنبه 14 مهر ماه ديگران را نيز به باز كردن مغازه‌ها تشويق كرده‌اند آدم‌هاي شناخته‌ شده‌اي هستند كه اولا در جستجوي طلب رضاي خداوند اين كار را كرده ثانياً هيچ انگيزه‌اي در اين كار نداشته و هيچ وصله اي به آنها نمي‌چسبد كه برخي به اشتباه اعلام كردند آنها مي‌خواهند رياست اتحاديه را به دست بگيرند. زيرا اين افراد شناخته شده بودند و هيچ نيازي به رياست ندارند.
فخر موحدي افزود: به عنوان مثال آقاي ابن‌نصير با سابقه بيش از 70 سال در صنف طلا فروشي كه سابقه همكاري با مرحوم شيخ حبيب الله فضائلي در طلا كاري ضريح ائمه اطهار (ع) در سوريه و عراق مانند ضريح امام حسين (ع)، حضرت ابوالفضل (ع)،‌حضرت علي (ع) و حبيب ابن مظاهر، در سابقه كاري خود دارد بعد از 70 سال چه نيازي به رياست اتحاديه دارد.
فخر موحدي افزود: مسئله اين است كه كساني كه بايد از اتهامات وارده به صنف طلا فروش كه قاطبه آنها انسان‌هاي مسلمان و خدا پرست بوده بايد به موقع دفاع مي‌كردند متاسفانه دفاع نكردند و اكنون كه عده‌اي پيشكسوت و شناخته شده به عنوان معتمد اين صنف پيشقدم شده و با باز كردن مغازه ‌هاي خود ساير طلا فروشان را به باز كردن مغازه و ادامه كسب و كار دعوت كرده‌اند عده اي حرف‌هاي نامربوط مي‌گويند و يا حتي عده‌اي كه منافع آنها در خطر است اين افراد را تهديد مي‌كنند. در حالي كه اين معتمدين براي خدا اين كار را كرده‌اند.
وي افزود: در حال حاضر مسئولان صنف طلا و جواهر كه بايد متحد باشند و از مسائل صنفي خود دفاع كنند متاسفانه عده‌اي مي‌خواهند اين دودستگي را دامن‌زده و حرف‌هاي غير صنفي در بين آنها رايج شود.
فخر موحدي تاكيد كرد: در حال حاضر بيش از 95 درصد مغازه‌هاي طلا فروشي باز شده و كمتر از 4 و 5 درصد كه به مسافرت‌هاي تابستانه رفته و خبر ندارند هنوز فرصت باز كردن مغازه‌ها را پيدا نكرده‌اند.
رئيس اتحاديه صادر كنندگان طلا تاكيد كرد: به نظر من بايد با درهاي باز به مذاكره در مورد نحوه اجراي قانون پيش برويم و از منافع صنفي فعالان طلا و جواهر با دليل و منطق دفاع كنيم و همانگونه كه مسئولان سازمان مالياتي اعلام كرده‌اند در مذاكره و گفت و گو به روش منطقي هميشه باز است و مي‌توان از منافع صنفي دفاع كرد.
همچنين يكي از مسئولان ماليات مركز كه خواستار عدم انتشار نام خود شد، گفت: ماليات همچون داروي تلخي است كه براي مريض علاوه بر درد مرض تلخي نيز همراه دارد ولي در نهايت به شفاي بيمار مي‌انجامد و علاوه بر اين مقاومت برخي از كساني كه در كار قاچاق طلا دست دارند باعث مي‌شود ساير طلا فروشان كه عمده آنها در برنامه‌هاي ماليات شركت مي‌كنند نيز به تحريك آنها به بستن مغازه‌هاي خود روي آورده و امروز كه مي‌خواهند مغازه‌ها را باز كنند از جانب همان افراد صاحب نفوذ تهديد مي‌شوند.
وي افزود: مسئله اصلي امروز پرداخت 3 درصد ماليات ارزش افزوده نيست بلكه اين است كه عده‌اي نمي‌خواهند شفاف شود كه از كجا طلاي قاچاق وارد چرخه كشور شده است.
اين مقام مسئول در پاسخ به ايراد برخي از طلا فروشان كه طلا يك سرمايه اي است و نبايد مشمول قانون ماليات بر ارزش افزوده شود گفت: تبديل شمش به مصنوعات طلا يك ارزش افزوده ايجاد مي‌كند بنابراين بايد مشمول قانون ماليات بر ارزش افزوده شود و اين قانون به گونه اي طراحي شده كه از ماليات مضاعف در مراحل مختلف تبديل شمش به مصنوعات طلا جلوگيري مي‌شود و فقط يك بار آن هم در آخرين حلقه توسط مصرف كننده پرداخت مي‌شود.
همچنين وي گفت: طلا فروشان به طول ميانگين سالانه 600 تا 700 هزار تومان بيشتر ماليات بر درآمد پرداخت نمي‌كنند و پرداخت 3 درصد ماليات هيچ مشكلي براي آنها ايجاد نمي‌كند زيرا امروز ضعيف ترين كارمندان نيز سالانه حداقل 400 هزار تومان ماليات مي‌پردازند.
اين مقام مسئول افزود: اگر هر ايراني اين معرفت را داشته باشد كه از يكسال يك ماه حقوق خود را به عنوان حق اجتماعي به عنوان ماليات به دولت بپردازد و نيز هر مغازه‌دار در سال درآمد يك ماه خود را بپردازد مشكل حل مي‌شود. اما اين گونه نيست و ماليات كارمندان قبل از پرداخت حقوق وصول مي‌شود ولي برخي از اصناف از جمله طلا فروشان آن هم عده‌اي اندكي مي‌خواهند از زير بار شفاف شدن درآمدهاي واقعي خود و نيز روشن شدن ارتباطات داد و ستد آنها از ورود و خروج كالا تا فرآوري آن شانه‌ خالي كنند.
وي افزود: البته اين ايراد به سازمان مالياتي نيز وارد است كه ممكن است در جاهايي فرد فعال صنفي حتي ضرر كرده باشد اما مامور مالياتي به اشتباه از او ماليات گرفته باشد و به‌عكس در جاهاي فراواني وجود دارد كه ماليات واقعي فرد در سال 300 ميليون تومان بوده اما مامور مالياتي به اشتباه 3 ميليون تومان ماليات براي او تعيين كرده است.
باقر ابن‌نصير يكي از معتمدان صنف طلا در مورد ماليات بر ارزش افزوده براي اين صنف گفت: به نظر من چون طلا يك سرمايه است و در حين تبديل به مصنوعات از بين نمي‌رود و از ارزش خود مي‌افتد بلكه در چرخه كالاي سرمايه‌اي باداوم قرار مي‌گيرد نبايد مشمول ماليات بر ارزش افزوده شود. همان‌گونه كه در اكثر كشورهاي جهان كه اين قانون اجرا شده طلا مشمول آن نشده است.
وي در توضيح افزود: به عنوان مثال گردن بندي كه از 100 سال پيش در اختيار مادربزرگ يك خانواده قرار داشته وقتي به مغازه‌دار فروخته شده همان طلا آب شده و به صورت النگوي جديد طراحي شده است بنابراين اصل اين طلا از بين نمي‌رود و دست مردم مي‌چرخد و اگر قرار باشد در هر مرحله كه تبديل مي‌شود 3 درصد از آن ماليات كم شود كم‌كم اصل سرمايه از بين مي‌رود.
وي افزود: مثلا كل طلاي موجودي كشور اگر 100 سال پيش به عنوان مثال 10 تن بود امروزه اين رقم شايد 100 تن شده باشد اما كل اين كالا دست به دست به عنوان يك كالاي سرمايه‌اي دست مردم مي‌چرخد و نبايد مشمول ماليات شود.
ابن‌نصير افزود: عمده طلا فروشان از افراد متدين هستند كه حقوق شرعي خود شامل خمس و زكات را مي‌پردازند و به قانون نيز پايبند هستند و به‌قانون ماليات كه از 70 سال پيش در مورد آنها اجرا مي‌شود پايبند هستند.


10 اکتبر 2010, 09:44
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
مصاحبه این آقا نشان می دهد که ایشان اصلا در جریان مالیات بر ارزش افزوده نیست!


10 اکتبر 2010, 09:52
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 17 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 101 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد