بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 07 دسامبر 2019, 02:51
پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی
 پیش بینی قیمت سنگ آهن در آینده 
نویسنده پیام

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
تحلیل‌گران دوچه بانک آلمان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت سنگ‌آهن طی فصل سوم سال‌جاری به بالاترین حد خود برسد.

تحلیل‌گران این بانک همچنین اظهار داشته‌اند که قیمت این محصول طی فصل سوم سال‌جاری افزایش و سپس کاهش خواهد یافت. در این میان خوشبینی تحلیل‌گران دوچه بانک نسبت به روند آینده قیمت زغال‌سنگ افزایش یافته است. پیش‌بینی می‌شود که قیمت زغال‌سنگ تا سال 2012 بالا رفته و به 250 دلار هر تن برسد، این در حالی است که احتمال کاهش قیمت سنگ‌آهن طی این مدت و رسیدن آن به 130 دلار هر تن وجود دارد. پیش‌بینی می‌شود که میزان تقاضای سنگ‌آهن در چین طی 12 ماه آینده کاهش و میزان تقاضای این محصول در هند، برزیل و خاوردور افزایش یابد. تحلیل‌گران این بانک همچنین بر این باورند که سطح تولید سنگ‌آهن در استرالیا، برزیل و مناطق دیگر از جمله در غرب آفریقا در سال 2010 افزایش خواهد یافت. در این میان میزان صادرات این محصول نیز طی سال‌جاری رشدی 12 درصدی را تجربه کرده و برای اولین بار از مرز یک میلیارد تن خواهد گذشت. تحلیل‌گران این بانک همچنین در گزارش اخیر خود پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت قراردادهای فصلی سنگ‌آهن و زغال‌سنگ طی فصل چهارم سال‌جاری و همچنین در سال 2011 تحت فشار باشد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌های معدنی بی‌اچ‌پی بیلیتون و ریو تینتو خواستار فروش سنگ‌آهن با قراردادهای ماهانه به چین هستند. به دنبال این امر تحلیل‌گران دوچه بانک آلمان پیش‌بینی می‌کنند که قیمت این محصول در آینده نزدیک به صورت ماهانه تعیین شود.


05 جولای 2010, 08:51
مشخصات شخصی

عضو: 24 جولای 2010, 10:21
پست ها: 160
اخیرا مقامات واله اظهار داشته اند که قیمت سنگ آهن در فصل چهارم نیز روندی صعودی خواهد داشت. قیمت فعلی بازار نقدی به تازگی رشد از کف قیمت را آغاز کرده و هنوز از قیمت قراردادی کمتر است از این رو باید منتظر افزایش قیمت های بیشتر باشیم.

از آنجایی که تولید فولاد چین در سال 2014 از 800 میلیون تن بیشتر خواهد شد بر بازار سنگ آهن تاثیر گذاشته، قیمت سنگ آهن روندی صعودی خواهد داشت.

تا آن زمان واردات سنگ آهن به چین، 65 درصد معاملات دریایی این کشور را شامل می گردد در حالی که تا سال 2008 این رقم 50 درصد بود. با توجه به کمبود سنگ آهن در بازار داخلی این کشور، مطمئنا واردات افزایش می یابد.


01 آگوست 2010, 08:00
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
از اواسط جولای تا کنون قیمت نقدی سنگ‌آهن به طور چشمگیری افزایش یافته که با افزایش غیرطبیعی قیمت‌ها در بازار فولاد چین این روند صعودی آغاز شد.
از آن زمان قیمت محصولات فولادی باز نزولی شد، ولی قیمت سنگ‌آهن تحت تاثیر عوامل دیگر باز هم روندی صعودی داشت.
در حالی که طی سه هفته گذشته 14 تا 36 درصد افزایش قیمت برای خلوص‌های مختلف سنگ‌آهن ثبت شده، انتظار مي‌رود باز هم قیمت‌ها بالاتر برود. حجم فروش متناسب با پیشنهاد‌ها نبوده و افزایش تقاضای خرید، قیمت‌ها را با نوسان بیشتر مواجه ساخته است. کارخانه‌هایی که از بازار خارج شده بودند حال به بازار باز گشته خرید را افزایش داده‌اند از ترس اینکه مبادا قیمت‌ها بالاتر برود. تجار نیز وارد بازار شده‌اند و سفارش مي‌دهند، ولی البته با سفته بازی‌ها بازار را متشنج‌تر کرده‌اند.
به نظر مي‌رسد که این روز‌ها خریداران چینی دیگر به سنگ‌آهن هندی تمایل چندانی ندارند و توجه بیشتری به محصول استرالیا و برزیل نشان مي‌دهند. سنگ‌آهن استرالیا حدود 168 تا 171 دلار و خلوص 64 درصد برزیل 177 تا 183 دلار در هر تن در بازار چین است. در بازار نقدی چین سنگ‌آهن خلوص 5/63 درصد حدود 172 دلار در هر تن است که به نظر کمی افت داشته است.


09 آگوست 2010, 08:08
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
وضعیت بازار سنگ‌آهن
به احتمال بسیار زیاد فولاد سازان بزرگ چینی قیمت‌هاي سپتامبر را به طور متوسط تا 45 دلار در هر تن افزایش خواهند داد. در این بین هبی استیل افزایش قیمت‌ها را آغاز کرده و کارخانه‌هاي دیگر نیز پیروی نمودند. کارخانه بائو استیل چین قصد دارد به‌رغم پایین بودن تقاضا، قیمت‌هاي سپتامبر محصولات خود را تا 45 دلار افزایش دهد. کارخانه شاگانگ نیز تلاش مي‌کند قیمت‌هاي خود را 30 دلار بالا ببرد. ظاهرا دور جدیدی از افزایش قیمت‌ها در چین آغاز شده، چرا که بسیاری تولید را کاهش داده‌اند.این امر بازار را متشنج نموده و بر بازار سنگ‌آهن نیز تاثیرگذار شده است. ظاهرا قیمت پیشنهادی سنگ‌آهن خلوص 5/63 یا 63 درصد هند 156 تا 158 دلار بوده و معامله انجام گرفته در قیمت 155 دلار بسته شده است. پیش از آن خبر‌ها از عدم تمایل چینی‌ها به سنگ‌آهن هند و احتمال افت قیمت در هفته جاری خبر داده بودند.در هر حال، احتمال افزایش قیمت‌ها در نتیجه رشد هزینه و بهبود تقاضا در پاییز، بازار سنگ‌آهن را از احتمال کاهش قیمت نجات داده ولی شاید این آخرین مرتبه است و کاهش قیمت‌ها در راه‌است.
مرکز خدمات فولاد ایران


18 آگوست 2010, 08:48
مشخصات شخصی

عضو: 24 جولای 2010, 10:21
پست ها: 160
آینده بازار سنگ آهن
برخی شرکت های معدنی بر این باورند که یک سیستم قیمت گذاری 6 ماهه نسبت به سیستم فصلی، ثبات بیشتری به قیمت سنگ آهن می دهد. آنها معتقدند که این سیستم قیمت گذاری ماندگار نخواهد بود چرا که بسیاری از مشتریان به سیستم 6 ماهه و برخی یک ماهه علاقه نشان داده اند.
مکانیزم قیمت گذاری جدید در نتیجه اختلاف قیمت های سالانه و نقدی ایجاد شده است. برخی فولاد سازان بر این باورند که سیستم جدید نوسان بیشتری به بازار سنگ آهن و همچنین محصولات فولادی داده است.
شرکت معدنی ام ام ایکس برزیل معتقد است قیمت سنگ آهن با توجه به روند تقاضا، تا سال 2012 بالای 100 دلار باقی بماند. ظاهرا افزایش ظرفیت تولید جوابگوی تقاضا خواهد بود و در آینده کمبود بازار سنگ آهن را تحدید نمی کند. قیمت قراردادی این شرکت در فصل سوم 144 دلار بوده در حالی که فصل دوم 110 تا 112 دلار بوده است. انتظار می رود قیمت فصل چهارم این شرکت کاهش یابد ولی نسبت به آوریل در سطح بالایی باقی بماند.


23 آگوست 2010, 10:15
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 13 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد