بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 20 فوریه 2020, 18:24
پاسخ به موضوع  [ 12 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3  بعدی
 اخبار و نظرات مدیران بورس کالا 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
صالح‌آبادي با اشاره به فرآيند شكل‌گيري رينگ پتروشيمي گفت: بر اساس مصوبه سال 86 هيات دولت يك فاز جديد براي فروش محصولات پتروشيمي در بورس كالا ايجاد شده و مقرر شد به غير از محصولاتي كه به آنها يارانه تعلق مي‌گيرد و محصولات بين مجتمع‌هاي پتروشيمي، مابقي در بورس كالا عرضه مي‌شود و در سال گذشته تقريبا تمامي محصولات در بورس پذيرش شد. رييس سازمان بورس به روند عرضه تدريجي محصولات پتروشيمي در رينگ صادراتي اشاره كرد و گفت: بر اساس اعلام بازرگاني پتروشيمي اين شركت در سال جاري 16ميليون تن صادرات خواهد داشت و طي جلساتي كه در پايان سال گذشته با اين شركت و بورس كالا برگزار شد، بازرگاني پتروشيمي موافقت خود را براي فروش محصولات صادراتي از طريق بورس اعلام كرد و قرار بر آن شد كه محصولات به تدريج در رينگ صادراتي عرضه شود و از آنجاكه اين شركت دولتي است خود را متعهد به عرضه محصولات در رينگ پتروشيمي كرده است.
پتروشيمي سود بدهد كارگزاران كارشناس مي‌آورند!

صالح‌آبادي در پاسخ به سوال خبرنگار ما «كارگزاران آمادگي بازاريابي خارجي را دارند در حالي كه بسياري از شركت‌هاي كارگزاري هنوز كارشناس پتروشيمي ندارند»، اظهار داشت: سال گذشته آموزش‌هايي از سوي بازرگاني انجام گرفت و كارگزاران بورس زماني براي استخدام يك كارشناس اقدامي كنند كه فروش محصولات براي آنها سود داشته باشد و به‌طور حتم با رونق رينگ صادراتي كارشناسان و فعاليت بازاريابي خارجي‌ها پيشرفت خواهد كرد. وي افزود: تجربه صادراتي بورس كالا طولاني‌مدت نيست و تغيير ساختار و فروش محصولات از طريق بورس زمان‌بر است، همچنين بازرگاني پتروشيمي اعلام كرده كه براي رونق اين رينگ همكاري‌هاي لازم را انجام دهد.

تشويق به جاي تنبيه
صالح‌آبادي در پاسخ به سوال ديگر خبرنگار ما درباره عدم عرضه محصولات از سوي برخي از توليدكنندگان گفت: در بورس به دنبال تنبيه نيستيم و براي متعهد كردن شركت‌ها مي‌بايست به دنبال تشويق برويم و بايد به دنبال دلايل عدم عرضه شركت باشيم و با حل مشكلات جذابيت را براي توليدكنندگان ايجاد كنيم.

تخلف عدم عرضه در سال گذشته نداشتيم
سيدعلي حسيني، عضو هيات‌مديره سازمان بورس درباره عدم عرضه از سوي برخي از شركت‌ها گفت: تعهدات عرضه‌كننده براي عرضه محصولات پتروشيمي حداقل دو بار در ماه است كه اين امر به شرايط بازار و تشخيص بورس بستگي دارد و در شرايط خاص زمان عرضه‌ها تغيير خواهد كرد.وي با اشاره به استخراج قيمت پايه محصولات پتروشيمي از نشريات خارجي و بازار آزاد گفت: عرضه با قيمت پايه‌اي كه از سوي بورس كالا مورد تاييد است شروع مي‌شود و عرضه و تقاضا قيمت را تعيين خواهد كرد و در اين ميان اگر تخلفي صورت گيرد ملزم به پيگيري هستيم.

سه برنامه پيش روي بورس كالا
معاون سازمان بورس اعلام كرد كه در سال جاري 3 برنامه اصلي در بورس كالا پيگيري خواهد شد.وي گفت: عرضه محصولات صادراتي در بورس كالا يكي از اولويت‌هاي سازمان و شركت بورس است كه در اين رابطه دستورالعمل و مقررات مربوط به همكاري ديگر اركان در حال تدوين است. حسيني تثبيت و تقويت معاملات قراردادهاي آتي را ديگر اولويت‌ كاري بورس كالا اعلام كرد و افزود: امسال به دنبال استفاده بيشتر از ابزارهاي مالي هستيم. همچنين طولاني‌تر كردن زمان قراردادهاي آتي و استفاده از ابزار آپشن كه در كميته فقهي سازمان بورس تاييد شده در دستور كار قرار دارد. به گفته حسيني سومين برنامه بورس كالا در سال جاري به روز كردن مقررات بورس كالا از جمله مقررات مربوط به تسويه وجوه پاياپاي و همچنين دستورالعمل انضباطي بورس كالا است.


آسيب‌شناسي قراردادهاي آتي
در همين رابطه علي صالح‌آبادي گفت: قراردادهاي آتي مورد آسيب‌شناسي قرار گرفته است و براي رونق اين ابزار بررسي‌ها روي افزايش زمان قراردادها در حال انجام است. وي افزود: همچنين مقرر شد امكانات براي شركت‌هاي كارگزاري فراهم شود تا به جاي حضور فيزيكي در تالار از طريق تالارهاي اختصاصي دادوستد كنند.


اول صادرات بعد افتتاح!
صالح‌آبادي و حسيني به طور مشترك در پاسخ به اين سوال كه بورس كيش چه زماني راه‌اندازي خواهد شد، گفتند: برنامه افتتاح اين تالار منوط به عرضه صادراتي محصولات پتروشيمي است كه مقرر شده بعد از تدوين دستورالعمل و فراهم شدن سازوكار عرضه صادراتي در بورس پيگيري شود.
كيش فقط براي پتروشيمي نيست
در همين حال حسيني تاكيد كرد كه بورس كالاي كيش فقط براي محصولات پتروشيمي نيست و براي انجام معاملات رينگ صادراتي بورس كالا افتتاح خواهد شد.


شهرداري دليل تاخير در اسباب‌كشي!
در حاشيه اين جلسه بحث انتقال ساختمان بورس كالا مطرح شد و مديران سازمان بورس، دليل تاخير در بهره‌برداري از اين ساختمان را مشكلات با شهرداري اعلام كردند و خبر از انتقال ساختمان بورس در خردادماه سال‌جاري دادند.


اعضاي جديد هماهنگ با برنامه‌هاي سازمان
علي صالح‌آبادي درباره تاييد اعضاي هيات‌مديره بورس گفت: هفت عضو هيات‌مديره جديد بورس كالا به تاييد سازمان بورس رسيده‌اند و قبل از آن هر كدام از اعضا برنامه‌هاي خود را براي بورس كالا اعلام كردند كه با مطالعه برنامه هر كدام از اعضا مشخص شد كه اعضا نيز در زمينه رونق بازار با نظر سازمان موافقند.
تحميلي در انتخاب مديرعامل بورس كالا نيست
صالح‌آبادي درباره انتخاب مديرعامل بورس كالا گفت: مديرعامل بورس كالا از طريق تصميمات هيات‌مديره تعيين خواهد شد و هيچ نظر تحميلي براي تعيين مديرعامل به هيات‌مديره نداده‌ايم.


بورس برق فعلا نه!
حسيني درخصوص آخرين وضعيت راه‌اندازي بورس برق گفت: موافقت اصولي از شوراي بورس دريافت شده است، ولي سازمان راه‌اندازي‌ آن مشخص نيست.وي گفت: شبكه مديريت برق ايران از طريق مشاوران خود اقدامات كارشناسي را انجام دادند و در آخرين مرحله چند ابهام وجود داشت كه با كمبود برق در سال گذشته همزمان شد و بعد از آن پيگيري از سوي مديريت برق انجام نشد

صالح‌آبادي درباره بورسي كردن كالاي برق گفت:
كالاي برق نيازمند بررسي بيشتري است زيرا كالاي برق در ارتباط با مردم و صنعت كشور است و در كوتاه‌مدت امكان راه‌اندازي اين بورس وجود ندارد.صحبت‌هاي رييس سازمان بورس و معاون ناظر بر بورس كالا در ابتداي سال جاري نشان‌دهنده آن است كه امسال سازمان بورس براي رونق بورس كالايي نيز برنامه‌هايي دارد و امسال اين بازار، زير سايه بورس اوراق بهادار قرار نگرفته است.نكته حائز اهميت در نشست خبري رييس سازمان بورس پرداختن به تشويق توليدكنندگان براي حضور در بورس كالا و فروش محصولات از طريق اين بازار است و بحث تشويق در حالي مطرح مي‌شود كه هنوز بحث معافيت مالياتي عرضه‌كنندگان بعد از گذشت 15 ماه به جايي نرسيده است.


21 آوریل 2009, 10:39
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
مدیر تالارهای بورس کالا اعلام کرد:
رشد 40 درصدی حجم معاملات بورس کالا در سال 88 و ورود 3 محصول جدید در معاملات قرارادهای آتی

مدیر امور ناظران و تالارهای بورس کالای ایران از رشد 40 درصدی حجم معاملات این شرکت در سال 88 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس کالا ی ایران به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بازار سرمایه (سنا)، "محمود غفاری" با بیان مطلب فوق افزود : خوشبختانه روند رو به رشد بورس کالای ایران در سال 88 ادامه یافت به طوریکه حجم معاملات این بورس نسبت به سال گذشته 40 درصد افزایش یافته است.

وی به افت بیش از 40 درصدی قیمت‌های جهانی در سال 2009 اشاره کرد و اظهار داشت : اگر روند قیمت‌ها در طول سال گذشته میلادی افزایش می‌یافت، بورس کالا می‌توانست به رکورد تاریخی دست یابد.

مشاور مدیرعامل بورس کالا گفت : روند نزولی قیمت‌های جهانی بیشتر بر روی ارزش معاملات این شرکت تاثیر گذاشت به گونه‌ای که رشد چندانی در ارزش کل معاملات بورس به ثبت نرسیده است.

وی با ابراز رضایت از عملکرد رینگ صادراتی کیش افزود : خوشبختانه این رینگ عملکرد مطلوبی را در مدت کوتاه فعالیت خود داشته است.

غفاری خاطر نشان کرد : تمام محصولات پتروشیمی در سه ماه اول سال 89 بر روی تابلو معاملات رینگ صادراتی قرار خواهند گرفت تا این تالار به اصلی‌ترین مرجع‌ های نرخ گذاری محصولات پتروشیمی در منطقه خلیج فارس تبدیل شود.

وی با بیان اینکه عملکرد رینگ محصولات کشاورزی در سال‌های گذشته راضی‌ کننده نبود، افزود: مسوولان بورس، وزارت جهاد کشاورزی و وزارت بازرگانی برنامه‌ هایی را برای برای بهبود وضعیت این رینگ طراحی کرده‌اند تا سال آینده شاهد چهره جدید رینگ کشاورزی باشیم.

غفاری با اشاره به اینکه به توسعه معاملات قراردادهای آتی در بورس کالای ایران اظهار داشت : یکی از موفقیت‌های بزرگ این بورس درسال 88 رونق معاملات سکه در بازار آتی بود که حجم این معاملات روز به روز در حال افزایش است.

وی در پایان از ورود سه محصول پلی اتیلن، پی.وی.سی و ذرت در معاملات آتی و راه‌اندازی معاملات نقدی سکه در سه ماه ابتدایی سال 89 خبر داد.


15 مارس 2010, 20:18
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
محورهاي چهارگانه شركت بورس كالا در سال 89

توسعه بازار، شفاف‌سازي و رعايت قوانين دقيق معاملاتي، تسهيل ورود فعالان به بازار و آموزش در تمامي ابعاد از محورهاي چهارگانه شركت بورس كالا در سال 89 است.
محمدرضا شهيدي‌تبار، رييس هيات‌مديره شركت بورس كالا اهداف اين شركت در سال 89 را در چهار محور تشريح كرد و گفت: توسعه بازار در زمينه‌هاي مختلف به خصوص كالاهاي كشاورزي كه جاي آن در بورس خالي است از هدف اصلي شركت بورس كالا در سال جاري است تا كالاهاي جديدي وارد اين بازار شوند. وي شفاف‌سازي و رعايت قوانين دقيق معاملاتي را از ديگر برنامه‌هاي اين شركت در سال جديد دانست و اظهار كرد: شفاف‌سازي و رعايت قوانين دقيق معاملاتي از ديگر اهداف شركت بورس كالا است تا هيچ گونه خدشه‌اي به معاملات وارد نشده و معاملات اين بازار در نهايت شفافيت انجام شود.
وي ادامه داد: علاوه بر رعايت قانون، تسهيل شرايط براي ورود تجار و فعالان از ديگر برنامه‌هاي شركت بورس كالا است؛ زيرا در حال حاضر نيمي از تجار و فعالان آشنايي كامل با بورس كالا پيدا نكرده‌اند كه در برنامه است تا ضمن آشنايي آنها با بورس كالا شرايط براي ورود آنها تسهيل شود. رييس هيات‌مديره شركت بورس كالا در ادامه آموزش را چهارمين محور برنامه‌هاي بورس كالا دانست و عنوان كرد: آموزش كاركنان و كارگزاران با ابزارهاي جديد از جمله فيوچر و آپشن از ديگر برنامه‌هاي شركت بورس است؛ زيرا تاكنون به دليل جوان بودن بورس به طور كامل نتوانستيم اين موضوع را عملياتي كنيم.
شهيدي‌تبار در خصوص اقدامات شركت بورس براي رونق محصولات كشاورزي در اين بازار توضيح داد: سال گذشته با وزارت جهاد كشاورزي همكاري‌هايي صورت گرفت، كه اميدواريم امسال اقدامات موثري در خصوص رونق محصولات كشاورزي در بورس صورت‌گيرد.


07 آوریل 2010, 12:56
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
حجم و ارزش معاملات بورس كالا امسال دو برابر می‌شود

مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران گفت : این شرکت پتانسیل افزایش حداقل دو برابری حجم و ارزش معاملات را در سال 89 دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران به نقل از سنا، "علی اکبر هاشمیان" در چهاردهمین گردهمایی ماهانه اعضای کانون کارگزاران حجم یکطرفه معاملات بورس کالای ایران در سال گذشته را 15 میلیون تن اعلام کرد و افزود : ارزش معاملات این شرکت در سال 88 به 9200 میلیارد تومان رسید که بورس کالا ظرفیت افزایش دو برابری حجم و ارزش معاملات را در سال 89 دارد.
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران اظهار داشت : به طورحتم با توسعه بازاریابی داخلی و خارجی از سوی کارگزاران، می توان به اهداف خود دست یابیم.
وی به رشد 5 درصدی مصرف فولاد و سیمان در سال 88 اشاره کرد و گفت : مصرف فولاد در سال گذشته 20 میلیون و 400 هزار تن بوده که این مقدار نسبت به سال 87 حدود 2/2 میلیون تن افزایش یافته است.
هاشمیان با بیان اینکه فولاد و سیمان ابتدای رشد خود در کشور هستند، خاطر نشان کرد : 130 حرفه رشد خود را با توسعه تولید فولاد و سیمان در کشور آغاز خواهند کرد که این امر نوید دهنده سال پر رونقی در بورس کالای ایران است.


پتانسیل صادرات 16 میلیون تنی فرآورده های نفتی و پتروشیمی
وی به نقش کم رنگ بازاریابی در بورس کالای ایران اشاره کرد و گفت : کارگزاران باید در این بخش فعالیت خود را به خصوص در عرصه بین المللی افزایش دهند.
هاشمیان با بیان اینکه بورس کالای ایران پتانسیل صادرات 16 میلیون تن فرآورده های نفتی و پتروشیمی را دارد، افزود : آمارها نشان می دهد معاملات محصولات پتروشیمی در بورس کالا در حال افزایش است به طوریکه پیش بینی می شود معاملات این محصولات از فلزات عبور کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر فولادی ها 45 درصد حجم بازار بورس کالای ایران را در اختیار دارند، اظهار داشت : در حال حاضر حجم معاملات محصولات پتروشیمی 40 درصد است که با بازاریابی می توان این حجم را افزایش داد.
هاشمیان به تشریفات طولانی ورود کارگزاران خارجی در بازار سرمایه ایران اشاره کرد و گفت : کارگزاران می توانند در گام اول با انعقاد قراردادهای مشارکت عملی با آنان همکاری کنند تا پس از ارزیابی های لازم شرایط ورود این شرکت ها در بازار سرمایه فراهم شود.
وی تصریح کرد : شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعتراض خود را نسبت به بازاریابی و معرفی مشتریان به بورس کالای ایران اعلام کرده است که امیدواریم کارگزاران اقدامات لازم را برای افزایش فعالیت های خود در بخش بازاریابی انجام دهند.
هاشمیان همچنین حجم معاملات مس در بورس کالای ایران را 9 درصد، آلومینیوم را 4 درصد و معاملات آتی و سکه طلا را 2/2 درصد اعلام کرد.


افزایش عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا
هاشمیان اظهار داشت : خوشبختانه پس از برگزاری همايش"نقش بورس کالا در اصلاح ساختار اقتصادي بخش کشاورزي"، تولیدکنندگان محصولات خود را در بورس کالا عرضه می کنند .
وی با بیان اینکه تعاونی های روستایی در حال عرضه 160 هزار تن جو در بورس کالا هستند، افزود: سازمان تعاون روستایی نیز آمادگی خود را برای عرضه 200 هزار تن از انواع محصولات کشاورزی در این بورس اعلام کرده است.
مدیرعامل بورس کالا به عرضه ناموفق چهار میلیون تن گندم شرکت بازرگانی دولتی اشاره کرد و گفت : این شرکت گندم را با قیمت 375 تومان از کشاورزان خریداری کرده است اما کاهش قیمت جهانی این محصول به 275 تومان، باعث شد تا عرضه بازرگانی دولتی در بورس کالا با استقبال مواجه نشود.
وی اضافه کرد : سازمان تعاون روستایی نیز یک میلیون تن جو به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری کرده اما قیمت جهانی آن کاهش یافته است.
هاشمیان گفت : در شرایط کنونی، شرکت بازرگانی دولتی و سازمان تعاون روستایی تنها با مجوز دولت می توانند محصولات خود را بر اساس قیمت های جهانی در بازار به فروش برسانند.
وی اظهار داشت : بخش خصوصی نیز از امروز 130 هزار تن گندم را با قیمت 276 تومان در بورس کالا عرضه می کند.


معاملات نقدی سکه و نفت کوره در بورس کالا
مدیرعامل شرکت بورس کالا گفت : این شرکت همچنان در حال رایزنی برای اخذ مجوز معاملات نقدی سکه طلا از سوی بانک مرکزی است.
وی خاطر نشان کرد : امیدوارم بتوانیم در سال 89 معاملات نقدی سکه طلا را در بورس کالای ایران انجام دهیم.
هاشمیان از آمادگی بورس کالا برای ورود نفت کوره در این شرکت خبر داد و گفت: برای معامله نفت کوره در بورس کالا نیازمند موافقت دولت یا شرکت نفت هستیم که امیدواریم بتوانیم این محصول را در بورس کالا ساماندهی کنیم.
وی خاطر نشان کرد : معاملات ذرت و پلی اتیلن به زودی در قراردادهای آتی آغاز خواهد شد تا معاملات این قراردادها افزایش یابد.


تعیین تکلیف کارگزاران غیر فعال کشاورزی
هاشمیان خاطر نشان کرد : سازمان بورس و اوراق بهادار به زودی تکلیف 14 کارگزار غیرفعال رینگ کشاورزی را مشخص خواهد کرد.
مدیرعامل بورس کالا گفت: سازمان بورس تاکنون 57 شرکت کارگزاری در قالب 116 مجوز را به این شرکت معرفی کرده که هم اکنون ظرفیت تالار تکمیل است.
وی افزود: 30 کارگزار مجوز رینگ فلزات، 19 کارگزار مجوز رینگ کشاورزی، 33 کارگزار مجوز رینگ محصولات پتروشیمی و 32 کارگزار مجوز قراردادهای آتی را از سازمان بورس دریافت کرده اند.
هاشمیان تعداد عرضه کنندگان بورس کالای ایران را 148 شرکت در قالب 97 شرکت داخلی و 51 شرکت خارجی اعلام کرد و اظهار داشت : هم اکنون 44 کالای اصلی و 162 زیر گروه در این بورس مورد دادوستد قرار می گیرد.


10 آوریل 2010, 16:58
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران در گفت‌و‌‌گو با «دنیای‌اقتصاد» تشريح کرد
برنامه‌های شرکت بورس کالا در سال 138

زهرا مسافر
محدودیت ساتنا برای تحقق اجرای فاز سوم موبایل تریدینگ، حذف سیستم یارانه‌ای قیر با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها، اجرای آزمایشی سیستم چند کالایی در رینگ فلزی و پتروشیمی، پذیرش در بورس کالای ایران و تداوم فعالیت شرکت بورس کالای ایران در ساختمان جدید این شرکت حداقل 4 تا 5 سال آینده از جمله مواردی بود که در گفت‌وگوی اختصاصی با سید علی‌اکبر‌ هاشمیان مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران مطرح شد.

سرانجام موبایل تردینگ در بورس کالای ایران
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران درخصوص موبایل تردینگ گفت: برنامه موبایل تریدینگ در سه فاز اجرایی برنامه‌ریزی شده است که دو فاز نخست آن تحقق یافته؛ اما فاز سوم آن منوط به ایجاد بستر مناسب از سوی بانک مرکزی است.
هاشمیان افزود: در فاز نخست آن مشترکان می‌توانند به وسیله موبایل خود تالار را ببینند و صدای آن را بشنوند و در فاز دوم نیز می‌توانند معاملات را رویت کنند؛ همانند آنکه در تالار حضور دارند.
به گفته وی، در فاز سوم مشترک مورد نظر از طریق موبایل تردینگ می‌تواند دستور خرید و فروش و نقل و انتقال وجوه را به بانک خود از طریق سیستم ساتنا بدهد.
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران تاکید کرد: در حال حاضر سیستم ساتنا قادر به انتقال وجوه بزرگ نیست و همچنین فقط تا ساعت 5/12 ظهر فعالیت و تا ساعت 5/1 نیز وجوه را انتقال می‌دهد. این درحالی است که معاملات در رینگ تا 7 بعد‌ازظهر طول می‌کشد.
وی تصریح کرد: هم‌اکنون برای اجرای فاز سوم موبایل تردینگ با محدودیت مواجهیم؛ زیرا که بستر مناسب در بانک مرکزی درخصوص سیستم ساتنا ایجاد نشده است.
به گفته وی، با اجرای فازسوم موبایل تریدینگ بحث زمان و مکان حل شده و از این طریق می‌توان به صورت آنلاین در جریان معاملات تالار قرار گرفت.هاشمیان خاطرنشان کرد: هم‌اکنون برای اجرای فاز سوم موبایل تریدنیگ دو معطلی وجود دارد که از جمله امضای الکترونیکی است که البته از سوی وزارت بازرگانی به عنوان مرجع آن برطرف شده و دیگر نقل و انتقال وجوه بین بانکی است و از آنجا که ارقام معاملات در بورس کالا زیاد است در سطح قابلیت سیستم ساتنا نیست.
وی گفت: از آنجا که معاملات در بورس کالای ایران تا ساعت 7 بعدازظهر صورت می‌گیرد محدودیت ساعت ساتنا (5/12 ظهر) باید برداشته شود و این مشکل باید از سوی بانک مرکزی برطرف شود.
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران گفت: این شرکت در نظر دارد تا برای نقل و انتقال وجوه بزرگ معاملات خود پروتکل بین بانکی و شبکه بانکی خصوصی تعریف کند.
وی در خصوص عرضه محصولات پتروشیمی در رینگ پتروشیمی به‌صورت یارانه‌‌ای یا آزاد افزود: بر اساس قانون بودجه سیستم یارانه‌ای در رینگ پتروشیمی قرار بود که حذف شود؛ اما هنوز تکلیف این امر مشخص نشده است.
به گفته وی، هم‌اکنون و با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها سیستم یارانه‌ای در رینگ یاد شده به خودی خود حذف خواهد شد.
هاشمیان با بیان اینکه هم‌اکنون در ساختمان جدید شرکت بورس کالای ایران سه تالار اصلی و فرعی وجود دارد، افزود: از این رو به‌طور همزمان 60 کارگزار می‌توانند حضور داشته باشند.
اجرای سیستم چند کالایی در شرکت بورس کالای ایران
وی همچنین از سیستم چند کالایی در شرکت بورس کالای ایران خبر داد و تصریح کرد: هم‌اکنون این سیستم درخصوص رینگ کشاورزی با موفقیت اجرایی شده است. وی خاطرنشان کرد: با اجرای سیستم یاد شده نقش ناظر کاهش می‌یابد و به‌جای آن نقش معاملات الکترونیکی افزایش خواهد یافت.
مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران افزود: این شرکت در نظر دارد که سیستم چندکالایی را در خصوص رینگ فلزی و پتروشیمی به صورت آزمایشی آغاز کند. وی درخصوص پذیرش سیمان در شرکت بورس کالای ایران نیز گفت: هم‌اکنون سیمان در این شرکت پذیرش شده است و شرکت‌های سیمانی نیز به تدریج برای عرضه تولیدات خود اقدام خواهند کرد.


08 می 2010, 09:43
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 12 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد