بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 29 فوریه 2020, 09:55
پاسخ به موضوع  [ 46 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  بعدی
 اخبار ورق فولادی (ورق سرد و گرم) 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
بازار ورق در اکثر نقاط دنیا رونق خوبی گرفته و به همین دلیل عرضه اسلب بسیار محدود شده و اکثر تجار اظهار مي‌کنند سهمیه چندانی برای عرضه به بازار ندارند. طی ماه آگوست قیمت ورق در اکثر مناطق دنیا با رشد همراه بود و گفته مي‌شود دلیل این روند، کاهش سطح موجودی‌ها و احساس رفع بحران بازار بوده تا افزایش تولید صنایع مصرفی و به همین دلیل است که احتمال کاهش قیمت‌ها در پاییز وجود دارد. البته این تنها یک نظریه است و نمي‌توان پیش‌بینی دقیق و حتمي ‌راجع به آینده بازار داشت. کارخانه‌های سی‌آی‌اس بیشتر ترجیح مي‌دهند اسلب تولیدی خود را به مصرف تولید محصولات فولادی برسانند تا آن‌را صادر کنند؛ چراکه بازار ورق از رونق خوبی برخوردار است. با تمام این‌ها، تجار نمي‌توانند در مورد آینده بازار اسلب پیش‌بینی داشته باشند چون سطح افزایش‌های اخیر قیمت‌ها تقریبا بالا بوده است.
در بازار چین، بعد از افزایش قیمت توسط کارخانجات داخلی در اوایل آگوست روند بازار ورق سیر نزولی پیدا کرد. طی ماه‌های اخیر بازار واردات ورق سرد و گالوانیزه در آسیای جنوب شرقی رشد بسیار خوبی داشته است. کارخانجات چینی سطح قیمت پیشنهادی خود را برای ورق سرد به 680 تا 700‌دلار در تن فوب و کارخانجات آسیای جنوب شرقی و تایوان این محصول خود را در قیمت 700 تا 720‌دلار در تن پیشنهاد مي‌دهند. پیشنهادات صادراتی چندانی در این بازارها دیده نمي‌شود، چون اکثر کارخانجات در حال جوابگویی به تقاضای خوب بازار داخلی خود هستند. بازار جذاب داخلی باعث شده اکثر کارخانجات سهمیه‌های صادراتی خود را کم کنند.
در ایران به‌رغم رسیدن ماه رمضان بازار ورق در ایران رونق دارد که این رونق احتمالا ناشی از روند بازار بین‌المللی و افزایش امیدواری اکثر تجار به آینده بازار است. واردات ورق در ایران چندان قابل توجه نیست، چون در ماه‌های اخیر قزاق‌ها و روس‌ها سهمیه کمي‌برای عرضه داشتند. مهمترین مشکل بازار ورق غیبت مبارکه است که هنوز قابل توجیه نیست.


30 آگوست 2009, 14:14
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
افزایش قیمت ورق گرم در اروپا

در راستای تلاش تولیدکنندگان در جهت متعادل کردن قیمت ها با قیمت های جهانی، قیمت ورق گرم در بازار اروپای جنوبی کمی بالا رفت. به رغم تقاضای بسیار ضعیف حاکم در بازار این منطقه، تولیدکنندگان از جمله آرسلورمیتال اسپانیا قیمت های خود را بالا برده اند تا ضمن جبران هزینه های تولید با روند قیمت ها در دنیا از جمله چین هماهنگ باشند. یک توزیع کننده اسپانیایی گفت: ما معتقدیم قیمت ها به کف خود رسیده و در تلاشیم تا پایان سال قیمت ها را در همین سطح نگه داریم ولی با توجه به پر بودن انبارها معلوم نیست خریداران چه عکس العملی در برابر این افزایش قیمت ها خواهند داشت و وضعیت بازار طی چند هفته آینده بحرانی خواهد بود. قیمت فعلی ورق گرم برشی در اسپانیا حدود 460 یورو در هر تن (657 دلار) تحویل در کارخانه و در ایتالیا کمی بیشتر حدود 470 تا 480 یورو در هر تن است. در کل متوسط قیمت ورق گرم برشی در اروپا برای تحویل در اکتبر بین 440 تا 480 یورو در هر تن است. گفته می شود احتمالاً تا ماه آینده قیمت ها بیشتر بالا می رود ولی فقط تا ماه اکتبر، چراکه اکثراً معتقدند بعد از اکتبر زمان مناسبی برای بالا رفتن قیمت ها نیست. با توجه به اینکه قرارداد اکثر پروژه ها سر آمده، پیش بینی روند بازار برای دو فصل آینده مشکل به نظر می رسد ولی زمینه افزایش قیمت ها در سال آینده وجود دارد چراکه پروژه های جدید و جایگزین انبارهای کالا در افق سال آینده دیده می شود.

افزایش قیمت ورق نوکور
شرکت فولاد نوکور آمریکا قصد دارد قیمت ورق گرم، سرد و گالوانیزه خود را حداقل تا 40 دلار بالا ببرد. این افزایش قیمت برای تمام سفارشاتی که تا 24 اکتبر حمل می شوند، قابل اجرا خواهد بود. شرکت نوکور اعلام کرد تقاضای ورق بالا رفته و شرایط اقتصادی رو به بهبود است و این حق را دارد که در قراردادهای فروشی که هنوز قطعی نشده ، تجدید نظر کند. سایر تولیدکنندگان ورق در آمریکای شمالی نیز حرکت های مشابهی انجام داده اند.


09 سپتامبر 2009, 09:44
مشخصات شخصی

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
بازار ورق در چین در هفته قبل تا 10 دلار بهتر شد همه از این افزایش قیمت متعجب هستند علت اینست که بیشترین موجودی انبار به ورق گرم تعلق دارد بهمین علت باید قیمت آن پائین می آمد همه دست اندرکاران میدانند این افزایش قیمت موقتی است بخصوص که ماه نوامبر و دسامبر ماههائی است که چینی ها شروع به افزایش فروش کالای خود می نمایند بنابراین قیمتها باید دوباره تنزل کند.

در اروپا پیش بینی نمیشود وضع تا پایان سال میلادی بهبود یابد بنابراین وضع موجود بهترین حالت است در غیر اینصورت باید انتظار کاهش قیمت ورق را داشت در امریکا قیمت ورق گرم 8 دلار هر شورت تن پائین آمد و به 620 دلار هر شورت تن رسید، ولی خریدارها تمایل چندانی به سفارش ندارند و سیاست صبر را در پیش گرفته اند این وضع تا پایان سال ادامه خواهد داشت.

در کره هیوندائی بدلیل افت تقاضا و کاهش قیمت تمام شده و ترس از تهاجم چینی ها قیمت ورق گرم را 40 دلار هر تن پائین آورد.

ورق سرد در امریکا 18 دلار هر شورت تن پائین آمد و به 647 دلار هر شورت تن رسید در شمال اروپا قیمت ورق 2 درصد پائین آمد ورق گرم 9 دلار افت کرد ورق گالوانیزه هم 16 یورو تنزل یافت بعضی از تجار اعتقاد دارند که قیمت ورق به کف خود نزدیک شده است در چین تجار بزرگ که در انتظار افزایش قیمت هستند.

قیمت ورق گرم را در 540 دلار شامل 17 درصد عوارض می بینند، در ترکیه هم روند کاهش قیمت ورقهای وارداتی از روسیه محدود شده است همه امیدوارند قیمتها بالا برود ولی معمولاً نوامبر دسامبر ماههای کاهش قیمت است نه افزایش آن .

ورق در ایران

قیمت ورق کویل ضخامت 2 میلیمتر بطور ثابت رو به نزول بود شنبه این کالا 675 تومان معامله شد ولی 5 شنبه تا 650 تومان رسید به نظر میرسد این روند همچنان ادامه داشته باشد چون از شمال محصولات سی ای اس و از جنوب محصول چین و کره عرضه میشود.

ورق گرم 3 تا 15 میلیمتر مبارکه که بطور متوسط 630 تومان معامله میشد در آخر هفته 5 تومان کاهش قیمت داشت.

ورق گرم ضخامت 20 میلیمتر به بالا تغییر چندانی نداشت ورق گالوانیزه و ورق سرد ثابت ماند. موجودی ورق رنگی، گالوانیزه و سرد در بازار کم است و چون این کالاها مورد مصرف صنعت هستند قیمت آنها تقریباً ثابت مانده است البته وضع بازار بستگی به سیاست مبارکه دارند. همه انتظار دارند مبارکه قیمتها را پائین بیاورد اگر این اتفاق نیفتد سفارشات به سمت واردات خواهد رفت و مبارکه دوباره بازار را بخصوص در مورد ورق سرد به سی ای اس خواهد باخت در هر حال مبارکه یا دیگر عرضه کنندگان تا ماه دیگر برای مانور در بازار زمان دارند پس از آن بازار ایران است و تعطیلات و رکود و مشکلات مالی پابرجا.


01 نوامبر 2009, 11:20
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
بازار ورق در دنیا تابع عرضه و تقاضای ورق گرم است که پایه تولید دیگر انواع ورق می باشد. بازار ورق گرم هم تابع عرضه و تقاضای چین شده است نه به این علت که چینی ها واقعاً رشد کرده اند بلکه به این دلیل که دیگر نقاط دنیا به شدت در رکود به سر می برد. در 2 ماه اخیر بازار چین شاهد بی ثباتی در مورد ورق گرم بوده است. علت این بی ثباتی افزایش تولید، محدودیت اعتبارات بانکی و کاهش صادرات است. البته کارخانه های چین از اول نوامبر تولید را پائین آورده اند اما موجودی انبارها بالاست. علیرغم آنکه قیمت کمی بهتر شد ولی تقاضا بسیار محدود است.

در کل قیمت ورق در دنیا تغییری نداشت ولی تقاضا بسیار پائین است در حالیکه بعضی کارخانه ها تولید را افزایش داده اند دو هفته پیش رو برای ماه دسامبر و سه ماه اول سال آینده بسیار تعیین کننده است. در ترکیه قیمت ورق گرم کویل اکراین 490 تا 500 دلار سی اف آر پیشنهاد شد محصول روسیه 510 دلار و محصول چین 500 تا 520 دلار پیشنهاد شده است. محصول داخلی ترکیه هم 570 تا 600 دلار معامله شد. ولی چینی ها موفق به کسب سفارش های زیادی از اروپا نشدند علت آن اینست که اروپا ئیها ترجیح میدهند محموله های کوچک را با زمان حمل سریع داشته باشند در حالیکه چینی ها باید سفارش های بزرگ دریافت کنند با تحویل حداقل 60 روزه . ورق سرد در چین با کاهش موجودی و افزایش قیمت روبرو شد. قیمت ورق سرد با احتساب 17 درصد مالیات ارزش افزوده به 690 دلار هر تن در بازار داخلی چین رسید. البته چند کارخانه بزرگ تولیدکننده ورق سرد در چین در یکماه اخیر برای سرویس خطوط خود تعطیل بودند که از اواخر نوامبر دوباره تولید را شروع خواهند کرد بنابراین در هفته های آینده باید شاهد کاهش قیمت این کالا در چین باشیم. در امریکا قیمت ورق سرد 8 دلار هر شورت تن و ورق گالوانیزه 10 دلار هر شورت تن پائین آمد در اروپا قیمت ورق سرد و گالوانیزه تقریباً ثابت ماند. در مجموع انتظار میرود قیمت ورق گرم در هفته های آینده کاهش یابد البته تولیدکنندگان چینی کاهش تا قیمت 450 دلار فوب را ممکن است قبول کنند ولی کمتر از آن را نمی پذیرند. این در حالی است که یک محموله 10 هزار تنی ورق گرم 2 میلیمتر محصول سی ای اس به ویتنام در قیمت 480 دلار سی اف آر عرضه شده است.

در هفته قبل بازار ورق در ایران مثل دیگر کالاها راکد و ساکت بود. ورق گرم ضخامت 2 میلیمتر رول که روز شنبه 630 تومان هر کیلو در انزلی معامله میشد روز 5 شنبه 580 تومان هم معامله شد ولی حجم معاملات پائین است و قیمت به شدت رو به کاهش. چون ورقهای ارزان خرید چین به سمت بازار ایران حرکت کرده در شرایطی که بازار راکد است و ماههای آینده ماههای رکود بازار می باشد. اما ورق گرم ضخامت 3 میلیمتر به بالا تغییری نداشت، ورق گالوانیزه که با محدودیت عرضه روبرو است ثابت ماند. ورق سرد هم وضعی مشابه ورق گالوانیزه دارد و بازارش ثابت مانده ولی کساد است. در هفته گذشته مبارکه ورقهای سرد و گرم را عرضه کرده و علیرغم کاهش قیمت تا سقف 30 تومان هر کیلو موفق به کسب سفارش در حجم مورد نظر نشد انتظار بازار این است که قیمتها باید حداقل هر کیلو 50 تومان برای ورق گرم و 70 تومان برای ورق سرد کاهش یابد چون روند قیمتها در خارج رو به تنزل است و شیوه های خرید به نفع خرید از خارج عمل می کند. گذشته از آن مهم ترین عامل در خرید ورق زمان تحویل آن است. ورقهای خریداری چه از خارج یا مبارکه از اواخر دیماه به بازار عرضه نخواهد شد در این حالت خریدار باید تا اردیبهشت ماه برای فروش کالای خود در انتظار باشد، ماههائی که نشیب و فرازهای زیادی را در خارج و ایران در بر دارد.

یک نکته مهم آن است که مبارکه در ماههای اخیر بعلت افت تقاضا صادرات زیادی نداشته است بنابراین احتمال عرضه محصولات این کارخانه در حجم وسیع میرود . تجار ایران از یک طرف بعلت رکود و از طرف دیگر بعلت احتمال افت قیمتها سیاست صبر را در پیش گرفته اند این امر به رکود بیشتر کاهش بیشتر قیمتها دامن خواهد زد.


08 نوامبر 2009, 13:41
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
بازار ورق اوایل هفته بدنبال تغییرات اواخر هفته قبل خوب بود ولی بعد به آرامی نزول کرد علت این نزول کاهش تقاضا و شروع رکود فصلی در سراسر دنیاست. اوایل هفته چینی ها قیمت ورق گرم صادراتی به کره را 10 دلار بالا بردند و به 500 دلار سی اف آر بنادر کره رساندند، کره ایها به سختی این افزایش را قبول کردند علت این امر آن است که بازار چین روند رو به افزایش دارد ولی بر عکس قیمت ها در کره رو به تنزل است. بازار ورق در ترکیه هم راکد شد. ورق گالوانیزه ضخامت 50/0 میلیمتر تولید کارخانه های ترکیه ای به 850 تا 900 دلار بسته به کیفیت رسید ولی بازار تا فوریه با کمبود تقاضا روبروست ورق گرم محصول چین تحویل بنادر خاورمیانه 510 دلار، محصول اکراین 540 و محصول روسیه 560 دلار هر تن پیشنهاد شد. مبارکه یک محموله 20 هزار تنی را در قیمت 490 دلار فوب بنادر در ایران معامله کرد ورق گالوانیزه محصول چین 710 دلار و محصول هند 810 دلار هر تن تحویل بنادر خاورمیانه پیشنهاد شده است. در کل بازار ورق ساکت شده ، مشکل نقدینگی و ورشکستگی بعلت نزدیک بودن پایان سال زیاد گردیده. تنها ورق سرد در چین بازار خوبی در خلال هفته گذشته داشت که آنهم زیاد قابل اعتماد نیست چون از دو هفته دیگر کارخانه هائی که بعلت سرویس تولید را متوقف کرده اند شروع به فعالیت خواهند نمود و حداقل هر ماه 250 هزار تن به عرضه در بازار چین اضافه خواهد شد. موجودی ورق گرم در چین رو به بالاست و کارخانه ها علیرغم افت نسبی قیمت در این هفته به تولید خود ادامه میدهند. در کل چشم انداز ورق در بازار امیدوارکننده نیست.

در ایران

بازار ورق گالوانیزه ایران نیز ساکت مانده است علت آن محدودیت عرضه است، مبارکه عرضه این کالا را به شدت پائین آورده نوع وارداتی آنهم بعلت رکود در تناژهای محدود 500 تنی خریداری میشود که واردکننده را به دردسر نیندازد ولی مقادیر درخواستی بسیار محدود است.

در مورد ورق سرد بعضی ضخامت ها با محدودیت عرضه روبروست مثل ضخامت 25/1 میلیمتر رول عرض 1250 میلیمتر در بعضی سایزها مثل ضخامت 90/0 موجودی بسیاربالاست و تقاضا نیست در مجموع موجودی ورق سرد محدود است و نمی توان تناژ دلچسبی از یک سایز را پیدا کرد ولی نبود تقاضا باعث شده است که تجار جسارت خرید به خرج ندهند، از طرف دیگر قیمت های فعلی حاشیه امنیت لازم را به تاجر نمیدهد ورق سرد در قیمت 560 دلار تحویل انزلی تقریباً در قیمت 650 تومان با مالیات ارزش افزوده برای تاجر تمام شود. سود فروش این کالا امروز بطور متوسط 50 تومان هر کیلوست ولی انتظار میرود در ماه آینده قیمت 50 دلار کاهش یابد، پارتی خریداری شده در ماههائی وارد کشور خواهد شد که رکود است بنابراین حاشیه سود تاجر با افت قیمت تبدیل به زیان میشود همراه با خواب کالا. بهمین دلیل کسی حاضر به ریسک برای خرید نیست. در مورد ورق گرم ضخامت 3 تا 15 میلیمتر قیمت بازار ثابت بود ولی کاهش 20 تومانی قیمت مبارکه در بورس به انتظارات تجار برای پائین آوردن بیشتر قیمت دامن زد. بهمین دلیل حجم سفارشات بسیار کم است و معاملات محدود. ورق گرم ضخامت 20 میلیمتر به بالا بطور متوسط 5 تومان افت قیمت داشت، تقاضا در بازار محدود است.

در مورد ورق سرد محصول مبارکه بعضی ضخامت ها بازار با مشکل روبروست و کمبود دیده میشود ولی کمتر خریداری حاضر به قبول قیمت های فعلی مبارکه است مشکل نقدینگی و ترس از نزول قیمت ها دو عامل عقب نشستن تجار از خرید کالای مبارکه است اگر مبارکه نحوه فروش را تغییر دهد و قیمت ها را متعادل کند در یک ماه آینده می تواند سهم بازار خود را بالا ببرد در غیر اینصورت به ماههای پایانی سال بدلیل تعطیلات و رکود فصلی محرم و صفر نباید امیدوار بود.


15 نوامبر 2009, 22:21
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 46 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 10 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد