بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 28 فوریه 2020, 22:49
پاسخ به موضوع  [ 54 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدی
 پیش بینی قیمت طلا 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 07 ژانویه 2009, 14:28
پست ها: 298
با توجه به شواهد موجود در تحليل تکنيکال، به نظر مي‌رسد که روند نزولي طلا به اتمام رسيده باشد و به طور کلي روندي صعودي در پي داشته باشد. در هفته‌اي که گذشت نيز قيمت طلا سيري صعودي داشت.
براي هفته معاملاتي پيش رو نيز پيش‌بيني مي‌شود که با احتمال زيادي، طلا در اين هفته روندي نزولي داشته باشد و در صورت شکستن سطح ساپورتي 920دلار که نزديک‌ترين ساپورت آن است، احتمالا طلا تا سطح قيمتي 900-890دلار که ساپورتي مهم براي طلا مي‌باشد، نيز افت خواهد داشت. در غير اين‌صورت، چنانچه طلا بخواهد صعود داشته باشد، در صورت عبور کردن از سطح مقاومتي مهم 935دلار، احتمالا تا 950دلار نيز بالا خواهد رفت.
اين اتفاقات در حالي است که به نظر مي‌رسد بازارها چشم به بسته‌هاي محرک اقتصادي از سوي دولت‌ها دوخته‌اند و نسبت به کوچک‌ترين تحولي در وضعيت اقتصاد واکنش هيجاني نشان مي‌دهند. در اين بين سرمايه‌گذاران نسبت به طلا به عنوان يک کالاي استراتژيک که مي‌تواند به عنوان جايگزيني براي حفظ قدرت سرمايه‌گذاري و فرار از تورم باشد، رويکرد نشان مي‌د‌هند. در همين حال باتوجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غير منتظره‌اي رخ ندهد، پيش‌بيني مي‌شود که طلا در اين هفته با روندي نزولي همراه باشد و شواهد موجود در تکنيکال نيز از اين پيش بيني حمايت مي‌کند.


21 می 2009, 22:01
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
قيمت سكه افزايش نمي‌يابد


رييس اتحاديه كشوري طلا و جواهر با اشاره به افزايش قيمت طلا در بازارهاي جهاني پيش‌بيني كرد: تا شنبه آينده افزايش قيمتي در نرخ طلا و سكه در بازارهاي داخلي كشور نداشته باشيم.
محمدكشتي‌آراي، رييس اتحاديه كشوري طلا و جواهر به ايسنا گفت: همزمان با كاهش هرچه بيشتر ارزش دلار و افزايش دوباره قيمت نفت، قيمت طلا مجددا در بازارهاي جهاني رو به افزايش گذاشته؛ به نحوي كه به 987‌دلار رسيد. وي پيش‌بيني كرد: با توجه به افزايش طلا در بازارهاي جهاني، در خلال روزهاي آينده شاهد افزايش قيمت سكه و طلا در بازار داخلي نباشيم، ولي از شنبه آينده و با شروع هفته، بازار از حالت ركود در كل كشور خارج و رونق در كسب‌وكار ايجاد شود. كشتي‌آراي گفت: به دنبال افزايش قيمت نفت و كاهش ارزش دلار در بازارهاي جهاني طي هفته گذشته، قيمت طلا پس از 15 ماه به ركورد جديدي دست يافت و به 980‌ دلار در هر اونس رسيد.


02 ژوئن 2009, 09:52
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
تحلیل تکنیکال طلا
با توجه به گواه‌های موجود در تحلیل تکنیکال، نمی‌توان به طور قطعی پیش‌بینی نمود، ولی این گونه به نظر می‌رسد كه طلا در سیکلی استراحتی قرار دارد و به صورت یک فنر متراکم شده است که بین 2 محدوده ساپورتی و مقاومتی مهم 850 و 1007 دلار قرار دارد، که در صورت شکستن هرکدام از این سطوح، مسیر بعدی خود را مشخص خواهد کرد. در هفته گذشته طلا روندی نسبتا صعودی داشت و برای هفته معاملاتی آتی این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی، طلا در این هفته روندی نزولی داشته باشد و در این صورت طلا با شکستن نزدیکترین سطح ساپورتی خود که 940 دلار است، احتمالا تا سطح قیمتی 910 دلار، نیز افت پیدا خواهد کرد.
در غیر این صورت، چنانچه طلا بخواهد صعود داشته باشد، در صورت عبور کردن از سطح مقاومتی مهم خود که 960 دلار است، احتمالاً قیمت آن تا 975 دلار نیز بالا می‌رود.
در همین حال باتوجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، پیش بینی می‌شود که طلا در این هفته با روندی نزولی همراه باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه گردد و گواه‌های موجود در تکنیکال نیز از این پیش‌بینی حمایت می‌كند.


18 آگوست 2009, 09:55
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
رشد قیمت طلا در پیش است

تام پولیکی ، تحلیل گر سرشناس فلزات قیمتی در موسسه MF Global در مصاحبه با خبر گزاری رویترز اعلام کرد که هنوز فاکتورهای اقتصادی در حمایت از قیمت طلا وجود دارند که منجر به رشد مجدد قیمت این محصول خواهند شد. وی اظهار داشت که بصورت سنتی معامله طلا در تابستان با روندی نزولی مواجه می شود اما بر اساس اعلام انجمن جهانی طلا سرمایه گذاری بر روی این فلز در فصل دوم سال جاری با 46 درصد رشد مواجه بوده است .

پولیکی ضمن اعلام این خبر افزود که سطوح کنونی قیمت طلا از دیدگاه سرمایه گذاران بالا نبوده و همین امر نیز باعث افزایش رغبت آنها به خرید این محصول در قیمت های بالاتر خواهد شد . این تحلیل گر برجسته اعتقاد دارد که به دنبال فروکش کردن روند رو به رشد قیمت طلا در حال حاضر و همین طور شرایط نه چندان واضح آینده اقتصاد جهانی باید منتظر رونق معاملات و نوسان گیری در بازار طلا و به تبع آن رشد قیمت این محصول بود .

هم اکنون نرخ بهره و تورم در بسیاری از مناطق جهان به شدت پایین آمده و اقتصاد دانان در مورد رشد قابل ملاحظه این دو شاخص اقتصادی در صورت خروج از رکود هشدار هایی را داده اند و همین امر نیز باعث شده بسیاری از موسسات مشاوره ای به مشتریان خود توصیه کنند که برای کاهش ریسک سرمایه گذاری خود و هیجینگ در برابر رشد تورم دست به خرید طلا بزنند .


26 آگوست 2009, 09:51
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
سکه گران شد

به دنبال رسیدن قیمت هر اونس طلا در بازارهای جهانی به 1005 دلار بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به 230 هزار تومان رسید که در مقایسه با ابتدای هفته گذشته افزایش چهار هزارتومانی را نشان می دهد.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت : «افزایش تقاضای ناشی از آغاز اعیاد و جشن ها در دو کشور پرجمعیت چین و هند که اتفاقاً متقاضیان بزرگ خرید طلا در دنیا محسوب می شوند از یک سو و آغاز جشنواره ها و فستیوال های مد در کشورهای اروپایی از سوی دیگر باعث شده بهای این فلز گرانبها مرز 1000 دلار را درنوردد.»
محمد کشتی آرای با پیش بینی تداوم روند رو به رشد قیمت طلا اظهار داشت: «نزدیک شدن به عید فطر و رشد تقاضا برای خرید طلا از سوی مسلمانان جهان، بازهم قیمت ها را دستخوش تغییر خواهد کرد.» کشتی آرای گفت: «عامل دیگری که باعث رشد قیمت طلا در بازارهای جهانی شد، اعلام بهبود وضعیت اقتصادی از سوی اتحادیه اروپا، تقویت یورو و حرکت به سوی سرمایه گذاری روی طلا به دلیل کاهش نرخ دلار آمریکا بود. همچنین تداوم رکود اقتصادی تمایل سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در بازار طلا افزایش داده است که این امر افزایش تقاضا و رشد قیمت در بازار این فلز گرانبها را تشدید کرده است.»
وی با بیان اینکه «از هفته آینده بازار داخلی طلا رونق خواهد گرفت»، ادامه داد: «با سپری شدن لیالی قدر و ایام عزاداری و نزدیک شدن به عید فطر تقاضا برای خرید سکه و طلا در بازار داخلی افزایش خواهد یافت که این امر روند صعودی این مسکوکات در بازار را تشدید خواهد کرد.»


09 سپتامبر 2009, 08:22
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 54 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 9 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد