بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 20 فوریه 2020, 17:15
پاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 سيمان امسال به بورس كالا‌ نمي‌رسد 
نویسنده پیام

عضو: 22 فوریه 2009, 19:15
پست ها: 232
رئيس انجمن صنفي سيمان در خصوص ورود سيمان به بورس كالا‌ گفت: به نظر مي‌رسد امسال اين اتفاق رخ ندهد اما در اين رابطه در حال مذاكرات و بررسي‌هاي لا‌زم براي عرضه محصول سيمان در بورس كالا‌ هستيم.
محمد حسن پورخليل در گفت و گو با فارس، تصميمات مربوط به صادرات سيمان و تبعات آن و همچنين سهميه‌بندي‌هاي لا‌زم براي صادرات و عرضه سيمان در بورس كالا‌ را تشريح كرد. وي با بيان اينكه انجمن صنفي سيمان كماكان متعهد به تنظيم بازار داخلي است اظهار داشت: اين انجمن تا پايان سال صادرات سيمان را سهميه‌بندي كرده اما اولويت تحويل و توزيع سيمان با بازار داخلي است.
پورخليل گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده تا پايان سال يك ميليون تن سيمان براي صادرات در نظر گرفته شده و هر يك از شركت‌هاي هلدينگي سيماني نسبت به ظرفيت ميزاني از سيمان را صادر خواهند كرد. وي افزود: اين اقدام به اين منظور بوده كه قيمت‌هاي صادرات سيمان به يكباره فروكش نكند و مشتريان خارجي سيمان كشور در قيمت‌هاي پاييني اين محصول را خريداري نكنند و قيمت سيمان صادراتي متعادل شود.
دبير انجمن صنفي سيمان در پاسخ به اين سوال كه آيا سهميه‌بندي سال بعد صادرات سيمان مشخص شده يا خير توضيح داد: خير. چرا كه بر اساس اتفاقاتي كه تا پايان سال رخ مي‌دهد بررسي‌هاي جامعي براي ميزان صادرات سيمان در سال آينده به عمل خواهد آمد اما گمان مي‌رود كه نيازي به همكاري انجمن صنفي سيمان و دولت براي اعمال نظر در اين رابطه نباشد. چرا كه در سال آينده نيز مازاد سيمان بيشتري خواهيم داشت.
پور خليل مازاد سيمان توليدي تا پايان سال را حدود سه ميليون تن اعلا‌م كرد. به گفته پورخليل اين سهميه‌بندي به همه شركت‌هاي هلدينگ سيماني ابلا‌غ شده و شركت‌هاي سيماني مي‌توانند از همين امروز صادرات اين محصول را به خارج از كشور انجام دهند.
دبير انجمن صنفي سيمان در پاسخ به اين سوال كه آيا هماهنگي‌هاي لا‌زم با گمرك ايران به عمل آمده يا خير گفت: شركت‌هاي سيماني در حالي از همين امروز مي‌توانند نسبت به انعقاد قرارداد با مشتريان خارجي اقدام كنند كه تا عملي شدن صادرات سيمان به مرزهاي كشور، هماهنگي‌هاي لا‌زم به گمرك انجام و مصوبات دولت ابلا‌غ خواهد شد.
پورخليل افزود: از شركت‌هاي سيماني كه مايل به صادرات سيمان هستند درخواست كرده‌ايم صادرات سيمان را در پاكت‌هاي ويژه و ممهور به مهر ويژه صادرات انجام دهند و اظهارنامه‌ها را نيز به نام كارخانه‌ها به ثبت برسانند. حسن اين كار اين است كه معافيت مالياتي به شركت‌هاي صادركننده تعلق مي‌گيرد. به گفته وي شركت‌هاي صادركننده سيمان بايد هر ماه ميزان صادرات را به انجمن صنفي سيمان گزارش كنند تا ميزان صادرات كنترل شود.
پورخليل در ادامه اظهارات خود به تداوم تعهدات مربوط به تنظيم بازار داخلي اشاره كرد و گفت: صادرات سيمان به شرطي انجام مي‌شود كه وضعيت توليد و توزيع داخلي آن بهم نريزد و به همان قيمت 65 هزار تومان به ازاي هر تن در نظر گرفته شود. اين در حالي است كه در برخي از استان‌ها هم اكنون هر تن سيمان تيپ يك به مبلغ 55 هزار تومان به دست مشتري مي‌رسد.
وي افزود: در 12 تير ماه 87 طرح ساماندهي توليد و توزيع سيمان ابلا‌غ شد و بر اساس آن انجمن صنفي سيمان تعهد دارد كه قيمت هر تن سيمان را بر روي 65 هزار تن حفظ كند كه الا‌ن نيز همان تعهد را ادامه داده و اولويت ما بازار داخلي است.
پورخليل در برابر اين سوال كه حذف عوارض صادرات سيمان چه اثراتي را براي اين صنعت به همراه خواهد داشت پاسخ داد: حذف عوارض صادراتي و 100 هزار توماني سيمان اين ابزار را در اختيار كارخانه‌هاي سيماني داده كه به جاي توقف توليد و فروش، ضمن رفع نيازهاي داخلي به صادرات سيمان نيز متوسل شوند.
وي گفت: اثر دوم اين است كه چالش بزرگي كه در سال آينده براي صنعت سيمان وجود داشت به طور نسبي برطرف شده است. به اين معني كه تا پايان سال جاري و سال آينده برخي از پروژه‌هاي سيمان راه‌اندازي و عملياتي خواهند شد و سيمان مازاد كشور افزايش خواهد يافت كه با حذف عوارض صادرات سيمان اين چالش بزرگ صنعت كشور برطرف شد. اين مصوبه اين ابزار را در اختيار ما قرار داده تا از اين چالش نيز عبور كنيم.
پورخليل با بيان اينكه اگر اين اقدام چند ماه زودتر اجرايي مي‌شد اثرات آن نمود بيشتري داشت در برابر اين سوال كه آيا با حذف عوارش صادرات سيمان، اين محصول به طور كامل از سبد حمايتي دولت خارج شده تصريح كرد: نكته‌اي كه با اين تصميم گرفته شد اين است كه با حذف عوارض صادرات سيمان آخرين مرحله براي خروج كامل سيمان از سبد حمايتي دولت نيز طي شد تا اين محصول به طور كامل از سبد دولت خارج شود.


22 فوریه 2009, 21:49
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 0 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد