بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 20 می 2019, 11:09
پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 Phishing فیشینگ چیست؟ 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 16 مارس 2008, 18:17
پست ها: 6
Phishing از جمله واژه هایی است که توسط مهاجمان در عرصه ادبیات اینترنت مطرح و به ترغیب توام با نیرنگ کاربران به افشای اطلاعات حساس و شخصی آنان ، اشاره دارد . مهاجمان به منظور نیل به اهداف مخرب خود در اولین مرحله درخواست موجه خود را برای افراد بیشماری ارسال می نمایند و در انتظار پاسخ می مانند . آنان امیدوارند که حتی اگر بتوانند تعداد اندکی از افراد را ترغیب به افشای اطلاعات حساس و شخصی خود نمایند در رسالت خود موفق بوده اند . امیدواری آنان چندان هم بی دلیل نخواهد بود چراکه با توجه به گستردگی تعداد قربانیان اولیه احتمالی ، شانس موفیقت نهایی آنان از لحاظ آماری نیز افزایش می یابد .
ضمیمه:
image1.jpg

مهاجمان به منظور افزایش ضریب موفقیت حملات سعی می نمایند خود را بگونه ای عرضه نمایند که مردم به آنان اعتماد نموده و آنان را به عنوان نمایندگان قانونی مراکز معتبری نظیر بانک ها قبول نمایند . ماهیت و یا بهتر بگوییم رمز موفقیت این نوع از حملات بر قدرت جلب اعتماد مردم استوار است و بدیهی است که مهاجمان از هر چیزی که بتواند آنان را موجه تر جلوه نماید ، استقبال خواهند کرد . مهاجمان پس از جلب رضایت و اعتماد کاربران از آنان درخواست اطلاعات حساس و مهمی نظیر شماره کارت اعتباری را می نمایند .

اکثر عملیات اشاره شده به صورت اتوماتیک انجام و با توجه به این که کاربران گسترده ای هدف اولیه قرار می گیرند و درصد بسیار زیادی از آنان دارای آگاهی لازم جهت تشخیص و مقابله با این نوع حملات نمی باشند ، شانس موفقیت مهاجمان به منظور سرقت هویت کاربران افزایش می یابد .


آخرین بار توسط sadr در 13 آوریل 2008, 14:30 ویرایش شده است و در کل 1 بار ویرایش شده.12 آوریل 2008, 12:57
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 16 مارس 2008, 18:17
پست ها: 6
سرقت هویت چیست ؟

سرقت هویت ، استفاده از هویت شخص دیگر ( اطلاعات حساس و یا شخصی ) برای سوء استفاده مالی و یا سایر اهدف مخرب است . سوء استفاده یا کلاهبرداری با استفاده از کارت اعتباری دیگران ، یک نمونه از سرقت هویت است . در واقع Phishing ، روشی است که مهاجمان از آن به منظور سرقت هویت استفاده می نمایند .


آیا سرقت هویت صرفا" گریبانگیر افرادی می گردد که اقدام به ارسال اطلاعات online می نمایند ؟
در صورتی که هرگز از کامپیوتر استفاده نکرده باشید ، ممکن است از جمله قربانیان سرقت هویت باشید . مهاجمان می توانند با بکارگیری روش های متعدد به اطلاعات شخصی شما نظیر شماره کارت اعتباری ، شماره تلفن ، آدرس و … دستیابی پیدا نمایند . اکثر شرکت ها و موسسات ، اطلاعات مربوط به مشتریان خود را در بانک های اطلاعاتی ذخیره می نمایند و در صورت دستیابی سارقین به بانک های اطلاعاتی ، اطلاعات شخصی تعداد زیادی از افراد افشاء می گردد .اینترنت فضای لازم برای سارقین را فراهم نموده است تا بتوانند در زمانی مطلوب و در گستره ای وسیع تر به اطلاعات شخصی و مالی کاربران دستیابی نمایند .اینترنت ، همچنین امکانات مناسبی به منظور فروش و مبادلات تجاری اطلاعات سرقت شده را در اختیار مهاجمان قرار می دهد .


چرا می بایست از خود در مقابل حملات phishing حفاظت نمود؟
در یک سازمان ، افراد متفاوت اطلاعاتی را نزد خود نگهداری می نمایند که ممکن است حساس و یا برای سایر افراد و یا سازمان ها حایز اهمیت باشد . در حملات phishing ، مهاجمان عموما" از روش های غیرفنی ( نظیر مهندسی اجتماعی ) برای دستیابی به اطلاعات حساس و مهم اشخاص و یا سازمان ها استفاده نموده و موارد زیر را هدف قرار می دهند :

اطلاعات بانکی نظیر کارت های اعتباری و یا حساب هایی نظیر paypal
اطلاعات مربوط به نام و رمز عبور
اطلاعات بیمه همگانی

و …
مهاجمان پس از دستیابی به اطلاعات فوق از آنان به منظور نیل به اهداف زیر استفاده می نمایند :

برداشت از حساب بانکی
سرویس های online متفاوتی نظیر eBay و یا Amazon


12 آوریل 2008, 13:01
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 16 مارس 2008, 18:17
پست ها: 6
یک نمونه از حملات phishing

تعداد زیادی از حملات phishing از طریق email انجام می شود. مهاجمان email موجه خود را برای میلیون ها قربانی احتمالی ارسال می نمایند . این نوع نامه های الکترونیکی بسیار مشابه وب سایت شرکتی می باشند که email ادعا می نماید ، نامه از آنجا برای کاربران ارسال شده است .
مهاجمان به منظور فریب کاربران از روش های متعددی استفاده می نمایند :

استفاده از logo وسایر علایم تجاری شناخته شده و معتبر
ساختار و طراحی email تقلبی مشابه وب سایت واقعی است ، بگونه ای که در اولین مرحله تشخیص جعلی بودن آن برای بسیاری از کاربران غیرممکن است .

بخش from نامه الکترونکیی ارسالی ، مشابه ارسال یک email معتبر از شرکت مربوطه است .

در متن email ممکن است فرمی تعبیه شده باشد که از کاربران خواسته شود به دلایل خاصی( مثلا" account شما در معرض تهدید است و ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد و یا به دلیل بروز اشکالات فنی ) ، مجددا" اطلاعات خود را در فرم درج و آن را ارسال نمایند . در شکل زیر یک نمونه email جعلی نشان داده شده است .
ضمیمه:
image2.jpg

در برخی موارد ، مهاجمان به منظور افزایش اعتماد کاربران و معتبر نشان دادن email ارسالی از روش هایی فنی تری استفاده می نمایند. مثلا" ممکن است آنان از روشی موسوم به URL spoofing استفاده نمایند و با ایجاد یک لینک در متن email از کاربران بخواهند که جهت ادامه عملیات بر روی آن کلیک نمایند . با کلیک کاربران بر روی لینک فوق ، آنان در مقابل هدایت به یک سایت معتبر که انتظار آن را دارند به وب سایتی هدایت می گردند که مهاجمان آن را مدیریت می نمایند . شکل ظاهری وب سایت بگونه ای طراحی می گردد که کاربران نتوانند جعلی بودن آن را تشخیص دهند .


12 آوریل 2008, 13:03
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 25 نوامبر 2007, 07:24
پست ها: 92
کلاهبرداران اینترنتی بی شک از بهترین استفاده کنندگان مهندسی اجتماعی به شمار می روند. آنها ابتکارات بسیاری در این خصوص از خود نشان داده اند که ما در جای خویش، به بعضی از آنها اشاره کرده ایم.
به تازگی کلاهبردان اینترنتی سعی می کنند با بهره گیری از اوضاع نابسامان صنعت بانکداری، با به کار بردن ترفندهایی، کاربران را به لو دادن اطلاعات مالی خود وادارند.
به گزارش the register نسل جدید ایمیل های فیشینگ با تقلید کردن از اطلاعیه های رسمی مربوط به ادغام بانک ها، می کوشد نظر کاربران را به خود جلب کند.
کمیسیون تجارت فدرال (ftc) روز پنجشنبه با صدور اطلاعیه ای، به مشتریان هشدار داد مراقب این نوع فریب کاری باشند. هشدار ftc که در سایت ftc.gov منتشر شده، با عبارت «شکست های بانکی؛ ادغام یا تصاحب مالکیتی» آغاز می گردد.
اگرچه ایمیل های جعلی قدمتی حداقل پنج ساله دارد (اگر نگوییم بیشتر!) اما باز هم به عنوان یک شیوه مفید و پربازده، می تواند کاربران ساده لوح بسیاری را که نگران و پیگیر بحران اخیر بانکی در جهان هستند، به دام اندازد.
گفتنی است در نیمه اول سال 2008 بیش از 20 هزار وب سایت مخرب برپا شده که در قیاس با مدت زمان مشابه سال قبل، با بیش از 180 درصد رشد، حدودا سه برابر شده است.
the register این مطلب را به نقل از انجمن بانکداری انگلیس (apacs) بیان کرده است.
آمار دیگری که در این زمینه ارائه شده نیز حیرت آور است: در شش ماه اول سال 2008، بانکداری آنلاین حدود 4/21 میلیون پوند خسارت از ناحیه جرایم سایبری متحمل شده است که نسبت به 5/7 میلیون پوند سال گذشته، رشد سرسام آوری را نشان می دهد.
apacs معتقد است فیشینگ و نرم افزارهای جاسوسی، مسبب اکثر این خسارت ها بوده است.


15 اکتبر 2008, 09:55
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد