تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

شگردهاي كلاهبرداري اينترنتي از حساب‌هاي بانكي
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=64&t=4312
صفحه 1 از 1

نویسنده:  akhbar [ 10 اکتبر 2010, 15:57 ]
موضوع پست:  شگردهاي كلاهبرداري اينترنتي از حساب‌هاي بانكي

خبرگزاري فارس: العربيه در گزارشي شگردهاي كلاهبرداري اينترنتي از حساب‌هاي بانكي را تشريح كرد.

به گزارش مانيتورينگ فارس، يك هفته پس از دستگيري باند بين‌المللي كلاهبرداري اينترنتي از حساب‌هاي بانكي در ايالات متحده آمريكا، جزئيات جديدي از شيوه‌هاي مورد استفاده كلاهبرداران فاش شد.
اين گزارش نفوذ به مكالمات و تماس‌هاي تلفني اشخاص و شركت‌ها و نفوذ به سيستم‌هاي بانكي را از نوين‌ترين روش‌هاي دزدي اينترنتي خواند و افزود: اعضاي باند بين‌المللي كلاهبرداري اينترني كه اندكي پيش دستگير شدند؛ از نرم افزاري موسوم زائوس استفاده مي‌كردند كه با استفاده از آن و با كمك ايميل مي‌توانستند به محتواي حساب‌هاي بانكي دسترسي پيدا كنند.
اين گزارش حاكي است كه با ارسال يك فايل پيوست از طريق ايميل و نصب نرم افزار مذكوربراي رايانه، دسترسي به كلمه عبور و شماره رمز حساب بانكي امكان پذير شده و به تبع آن دخل و تصرف در اموال حساب مذكور نيز امكان پذير مي‌شود.
اين گزارش حاكي كه كلاهبرداران به محض دسترسي به محتواي حساب بانكي در امكان برقراري تماس بين بانك و صاحبان حساب‌هاي بانكي اختلال ايجاد كرده تا وقت كافي براي دستبرد زدن به پول‌ها داشته باشند.
هفته گذشته مقامات قضايي آمريكا از دستگيري متهمان يك شبكه بين‌المللي كلاهبرداري اينترنتي خبر دادند كه تا كنون ميليون‌ها دلار را از حساب‌هاي بانك‌هاي آمريكا، سرقت كرده بودند.
چندي پيش مقامات انگليس نيز 19 نفر را در لندن دستگير كردند كه متعلق به يك شبكه جنايي بسيار سازمان يافته بودند.
پليس انگليس اعلام كرد كه آنها از طريق ويروس‌هاي كامپيوتري 9 ميليون و 500 هزار دلار از حساب‌هاي بانكي اين كشور، سرقت كرده‌اند.

نویسنده:  sarmad [ 11 اکتبر 2010, 09:50 ]
موضوع پست:  Re: شگردهاي كلاهبرداري اينترنتي از حساب‌هاي بانكي

دبير كميسيون هماهنگي روابط عمومي بانك‌ها گفت: مشتريان بانك‌ها از افشاي اطلاعات مربوط به حساب‌هاي بانكي خود در سايت‌هايي كه ارتباطي با شبكه بانكي كشور ندارند، خودداري كنند.

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی بانک‌ها، محمدرضا‌غفوري ضمن اعلام اين مطلب، اظهار داشت: به‌تازگي مشاهده شده است كه تعدادي از پايگاه‌هاي اينترنتي مجهول‌الهويه با پوشش اعلام موجودي حساب مشتريان اقدام به اخذ اطلاعاتي نظير شماره كارت، رمز دوم و كد اعتبارسنجي (CVV2) حساب از آنان مي‌نمايند.
وي ادامه داد: با توجه به اينكه دسترسي به اين اطلاعات زمينه سوءاستفاده از سپرده‌هاي مردم را فراهم مي‌كند، لازم است هموطنان ضمن پرهيز از مراجعه به اينگونه سايت‌ها از افشاي اطلاعات مربوط به حساب‌ها يا كارت‌هاي بانكي خود نزد هر مرجع غيرمذكور ديگر ‌خودداري كنند.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/