بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 22 نوامبر 2019, 04:31
پاسخ به موضوع  [ 8 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2
 کلاهبرداری جدید در اینترنت : بازاریابی شبکه ایی و هرمی 
نویسنده پیام

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
شرکتهای هرمی 8 میلیارد دلار پول از کشور خارج کردند
وزیر اطلاعات اعلام کرد: شرکتهای هرمی در مدت 8 سال در مجموع 8 میلیارد دلار پول از کشور خارج کرده اند که بخش عمده ای از آن سرمایه افراد فقیر بوده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، حیدر مصلحی امروز یکشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفت: روز پنجشنبه دفاتر شرکتهای هرمی که در تهران گسترده شده بود و حتی عده ای را به اجبار از مناطق دیگر در این دفاتر حبس کرده بودند همگی شناسایی و پلمپ شد.

وی افزود: به علت اینکه بیشتر این افراد فریب خورده بودند و مبارزه با این شرکتها نیاز به کار فرهنگی و توجیهی دارد بیشتر این افراد پس از شناسایی اولیه آزاد شدند اما 30 نفر از دست اندرکاران اصلی این مجموعه های هرمی نگه داشته شدند.

وی گفت: شرکتهای هرمی در مدت 8 سال در مجموع 8 میلیارد دلار پول از کشور خارج کرده اند که بخش عمده ای از آن سرمایه افراد فقیر بوده است.

مصلحی اضافه کرد: از این میزان حدود یک میلیارد دلار میان مردم توزیع شده است و هدایت کنندگان این شرکتها، موسساتی مالزیایی و اروپایی هستند.

وی گفت: این مجموعه ها با هدف ایجاد مشکل در اقتصاد کشورها تأسیس می شود و طبیعی است که کشورهای اروپایی از این شرکتها دفاع کنند.

وزیر اطلاعات افزود: در اقدامات حقوقی و قضایی بعدی سعی می کنیم سرمایه مالباختگان را تا جایی که امکان دارد به آنها باز گردانیم.

وزیر اطلاعات همچنین درباره پخش اعترافات ریگی گفت: اعترافات متفاوتی در ابعاد مختلف از ریگی وجود دارد که در مناسبت ها و موقعیتهای مختلف پخش می شود.

وی افزود: مباحث حقوقی مربوط به حمایت برخی کشورها از ریگی در حال بررسی است.

مصلحی درباره روابط تحصیلی با کشور انگلیس گفت: قوانینی در وزارت اطلاعات در این خصوص داریم که پیگیر اجرایی کردن آنها هستیم.


24 می 2010, 08:34
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
خبرگزاري فارس: تازه‌ترين گزارش از شركت‌هاي هرمي درباره شيوه نوين كلاهبرداري با عنوان و ادعاي فاركس، گرفتاري و مالباختگي 4 ميليون ايراني در شبكه‌هاي هرمي و عدم امكان رسيدگي به شكايت‌ها به‌دليل كثرت آن‌ها تا سال 1390 منتشر شد.


به گزارش گروه اجتماعي خبرگزاري فارس، تاكنون 4 ميليون نفر در ايران درگير فعاليت‌هاي هرمي شده‌اند كه پرونده مقدماتي مربوط به شناسايي 2 ميليون نفر آنها تنظيم و پرونده 2 ميليون نفر ديگر نيز در حال تشكيل است. قابل توجه است كه 88 درصد اعضاي شركت‌هاي هرمي در ايران مالباخته هستند.

حسين غفوريان؛ تاپ ليدر اصلي گلد كوئست‌هاي ايران چند ماه است در زندان به سر مي‌برد. حسين غفوريان، يكي از معروف‌ترين سرشاخه‌هاي كوئست در ايران است كه در ميان هرمي‌ها به «تاپ ليدر ايران» و «هشتمين بازارياب شبكه‌اي برتر دنيا از نظر عضوگيري» شهرت دارد. در حال حاضر مالباختگان به خون او تشنه هستند. جمله معروف او به اعضاي هرمي اين بوده است: "هر كي موند و خواست رفت. "

حسين غفوريان كه 30 سال سن دارد از 5 سال قبل فعاليت خود را در شركت‌هاي هرمي با عضوگيري شروع كرده و در اين مدت با تبليغات كاذب و وعده‌هاي فريبنده مبلغ يك ميليارد و 400 ميليون تومان از اعضاي شبكه و افراد ساده‎لوح كلاهبرداري كرده است. با شكايت تعدادي از مالباختگان، مأموران پليس با همكاري وزارت اطلاعات محل زندگي متهم را شناسايي و او را دستگير كرده‌اند. مأموران پس از تحقيق متوجه شدند متهم قصد داشته با چند نفر از اعضاي شبكه گلدكوئست به دوبي فرار كند كه با دستگيري وي، پليس از خروج مبلغ قابل توجهي ارز از كشور جلوگيري مي‌كند.

پوشش پولشويي در شركت‌هاي هرمي برخي واحدهاي صرافي است كه شناسايي شده و يا در حال شناسايي هستند. در همين ارتباط تعدادي از شركت‌هاي تجاري و بازرگاني و صرافي‌هايي كه به طور غيرقانوني اقدام به خريد و فروش و خروج ارز كرده بودند مورد شناسايي قرار گرفته و به زودي به دادگاه معرفي مي‌شوند.

يكي از مسئولان يك شركت هرمي كه در اهواز از 30 هزار نفر كلاهبرداري كرده است، مشاور رئيس يكي از دانشگاه‌هاي بزرگ غير دولتي ايران است كه با ورود وزارت اطلاعات به اين پرونده وي همكاري كرده و پول مالباختگان بازگردانده شد.

شكايت از شركتهاي هرمي به قدري زياد است كه امكان هيچ شكايتي تا قبل از سال 1391هجري شمسي امكان پذير نيست.

گرفتاري در شركت‌هاي هرمي شامل دانشجو، طلبه، استاد دانشگاه، بازيگر، فوتباليست و چهره هاي معروف و برخي مقام ها و... است.

خبرگزاري فارس نخستين خبرگزاري كشور است كه درباره شركت هرمي "اوريف ليم " در زماني كه مشتريان محدودي داشت، روشنگري كرده بود. در آن زمان اين شركت توانسته بود 3 هزار نفر را فريب داده و به شكل هرمي به سمت اين شركت جذب كند كه اين رقم تا قبل از اقدام اخير وزارت اطلاعات در انهدام آن به 230 هزار نفر افزايش يافت. اين در حالي است كه خبرگزاري فارس در روز انهدام جوابگوي شكايت حقوقي اين شركت در دادگاه بود.

همان روزي كه شركت هرمي "اوريف‌ليم " توقيف شد، يك شعبه دستگاه قضايي مديرعامل خبرگزاري فارس را احضار و شعبه ديگر حكم توقيف شركت غيرقانوني و هرمي اوريف‌ليم را صادر كرد. حال سؤال اين است كه چرا بايد شاهد چنين ناهماهنگي‌هايي در دستگاه‌ها باشيم؟

برخي پسران و دختران با وضعيت معلوم‌الحال در شركت "اوريف ليم " فعاليت مي‌كردند. از جمله اشكالات وارد بر عملكرد اين شركت علاوه بر هرمي بودن، آرايش خانم‌ها توسط آقايان بوده است.

تنها فروش دو ماه امسال شركت هرمي "اوريف ليم " 27 ميليارد تومان گزارش شده است. اين شركت لوازم آرايشي بي‌كيفيت را از چين و لهستان با نام اوريف‌ليم سوئدي توزيع مي‌كرده است.

در كشور آمريكا، انگليس، روسيه و ديگر كشورهاي اروپايي جرايم و مجازات‌هاي بسيار سنگيني جهت فعاليت در اين سيستم‌ها در نظر گرفته شده است. طبق قوانين كشور انگلستان اگر قصد واقعي فروشنده اين باشد كه از طريق جذب شركت كنندگان بيشتر در طرح خود و نه با فروش محصولات بيشتر كسب درآمد كند، اين تجارت، فروش هرمي است. كميسيون تجارت فدرال FTC با قاطعيت در كشورهاي اروپايي با هر فردي كه در شركتهاي هرمي سرمايه‌گذاري كند،برخورد مي‌كند. در آمريكا نيز ايالت‌ها اجازه دارند به صورت خودمختار عليه شركت‌هاي هرمي قوانين تشديد كننده مجازات ها را مصوب كنند. در فلوريدا مثلا اگر كسي 100 دلار در شركت هرمي سرمايه‌گذاري كند 5 سال حبس در انتظار اوست.اما برخي كشورهاي اروپايي و آمريكايي براي ضربه زدن به ايران از اين شركت ها حمايت مي كنند. شركتهاي هرمي قادر نيستند در كشورهاي اروپايي حتي يك عضو پذيرش كنند اما در كشورهاي جهان سوم به عضوگيري گسترده روي آورده‌اند يكي از اين شركتها در ايران 500 هزار عضو داشت اما در اروپا نتوانسته است حتي يك عضو پذيرش كند.سرور برخي از اين شركت‌ها از آمريكا پشتيباني مي‌شود و اين نشان مي‌دهد كه براي فروپاشي اقتصاد كشور آمريكايي‌ها مشاركت دارند.

شركت‌هاي هرمي از سال 76 وارد ايران شدند و در سال 82 فعاليت‌ آنها به اوج خود رسيد. با ورود وزارت اطلاعات از سال 87 اينك توسعه فعاليت شركت‌هاي هرمي در داخل كند و متوقف شده است.

در برخي شركت‌هاي هرمي ماهانه 15 تا 23 درصد سود پرداخت مي‌شود در حالي كه اين سود در پيشرفته‌ترين بانكهاي جهان از سه تا چهار درصد بيشتر نيست و غالبا 90 درصد سرمايه‌گذاران در شركتهاي هرمي زيان و تنها 10 درصد سود مي‌برند كه سود عمده نيز به خارج كشور سرازير مي‌شود.

در شركت گلدگوئست كه 7 ميليارد در ايران كلاهبرداري كرده براساس تازه‌ترين آمارها توانسته بيشترين مشتريان خود را از جهان سوم فريب دهد كه در راس كشورهاي جهان سوم مشتريان ايراني قرار دارند. پس از ايران كشورهاي اندونزي، عربستان، تركيه ، عراق، سريلانكا، مالزي و امارات داراي بيشترين نرخ جذب اعضا هستند.

طي 4 سال اخير 79 درصد منابع درآمدي شركت‌هاي هرمي دنيا با پول ايراني‌ها بوده كه از طريق صرافي‌هاي غيرمجاز و رابطين ايراني از كشور خارج شده است.

ورود اعضاي شركت‌هاي هرمي به فعاليت‌هاي صهيونيستي و آشوب‌هاي خياباني يكي از پيامدهاي اين شركت‌ها بوده است كه با دستگيري عوامل شركت‌هاي هرمي، سازماندهي خياباني آشوب‌ها از طريق اين شركتها نيز از ميان رفته است و آثار آن نيز به خوبي نمايان است.

يك صراف كه قبلا حلوافروش بوده اخيراً خانه‌اي 7 ميليارد توماني خريداري كرده و يك ميليارد تومان براي بازسازي آن صرف كرده است. وي در منزلش يك قهوه‌خانه سنتي داير كرده و 170 هزار خانواده اهوازي را فريب داده است.

شركت پالينور دختران و پسران را به يك سفر خارجي برد. كلاهبرداري اين شركت از يك روستا آغاز شد و 150 نفر از عوامل اين شركت كه از سفر خارجي به داخل بازمي‌گشتند، دستگير شدند. 20 دختر مجرد كه در وسائل همراه آنها ...وجود داشت، نيز دستگير شدند. برخي شركت‌هاي هرمي در كنار فعاليت هرمي از طريق ترانزيت زنان و دختران كسب درآمد مي‌كنند.

متاسفانه در برخي از اين شركت‌ها افراد به ظاهر موجه هم فريب خورده‌اند كه يكي از آنها از طريق شركت‌هاي هرمي از 45 هزار نفر كلاهبرداري كرده بود. وي 8 ماه زندان بود و بعد از زندان برخي از اموال نامشروع خود را كه از اين طريق كشف شده بود به دادگاه اعلام كرد و درصدد پس دادن آن برآمده است. اين فرد پس از تسلط اطلاعاتي بر اموالش هفته گذشته از ملكي خبر داد كه به قيمت 7 ميليارد تومان در خيابان فرشته تهران با كلاهبرداري از مردم خريداري كرده بود. متاسفانه به علت بادآورده بودن برخي درآمدهاي شركتهاي هرمي برخي ديگر از افرادي كه از زندان آزاد مي‌شوند متنبه نشده و مجددا به اين كار اقدام مي‌كنند كه در اين ارتباط نيازمند مجازاتهاي سنگين‌تري هستيم.

وجود شركت‌هاي هرمي در برخي كشورها نظير كلمبيا پيامدهاي امنيتي در پي داشته به طوري كه در سال 78 در اين كشور سه ميليون نفر مغبون شدند و يك ميليارد دلار صدمه مستقيم به اين كشور وارد شد و در نهايت آشوب‌هاي خياباني پديد آمد و طي آن بانك‌ها و مراكز دولتي به آتش كشيده شده‌اند. در آلباني دو هزار نفر در پي آشوب‌هاي مردمي ناشي از اغتشاش فعاليت شركت هاي هرمي كشته شدند و دولت و مجلس آن سقوط كرد. اتفاقاتي كه در بين سال‌هاي 1995 تا 1998 ميلادي در كشور آلباني رخ داد ، رويدادي است كه تجربه تلخ گسترش و رشد بي‎رويه و قارچ‌گونه طرح‌هاي بازاريابي هرمي را به نمايش مي‌كشد. بر اثر اين اتفاق شورش‌هايي در نقاط مختلف آلباني به وجود آمد و حدود دو هزار نفر در جريان درگيري و ناامني‌هاي ناشي از فروپاشي طرح‌هاي هرمي كشته شدند. مجلس اين كشور منحل و رييس‌جمهور آلباني ناچار به استعفا شد. بر اساس آمارهاي رسمي موجود، نزديك به دو سوم مردم آلباني در شركت‌هاي شبكه‌اي عضويت داشتند. پيام واضحي كه تجربه تلخ شركت‌هاي هرمي در آلباني برجاي گذاشت ، مي‌تواند هشداري جدي براي كشورهايي باشد كه در شرايط مشابهي از لحاظ رشد اين طرح‌ها به سر مي برند. هم چنين اتفاقاتي كه در سال هاي 1995 و 1994 در پنسيلوانياي آمريكا و كشور سوئيس و آلمان و در سال 1992 در نيويورك و سال 2006 در مالزي و ... رخ داده تنها نمونه هاي اندكي از طرح هاي هرمي مشابه اين شركت مي باشند كه باعث ضربه و آسيب مالي بسيار به فعالان خود شده‌اند.

كلاهبرداري‌ها در گذشته از طريق فعاليت‌هاي به اصطلاح مضاربه‌اي، ليزينگي بود كه طي چند سال اخير به كلاهبرداري هرمي تغيير يافته و هم اكنون فريب ديگري به نام فاركس در حال انجام است. به اين طريق كه با يك دمو و نمايش ساختگي نرم افزاري به اصطلاح با شركت‌هاي بين‌المللي در تماس هستند تا نفت، طلا و كالاهاي ديگر را براي شما خريداري كرده و به فروش برسانند و در نهايت هيچ كالايي وجود ندارد و هم اكنون مالباختگان زيادي در همين ارتباط پديد آمده‌اند. در ميان اين افراد مالباخته فاركس يك نماينده مجلس به چشم مي خورد كه تمام اموال و زندگي‌اش به يغما و چپاول رفته است. ادعاي سرمايه گذاران از طريق فاركس بر اساس شبيه سازي ها و دموهايي است كه در واقع به اينترنت و بازار فاركس وصل نيست. ولي متقاضي فكر مي كند در حال تماس آنلاين با فاركس بين المللي است! بازار ارز خارجي (Foreign Exchange currency)، که به صورت "FOREX " يا "Forex " يا "Retail forex " يا "FX " يا "Spot FX " يا فقط "Spot " ناميده مي شود، بزرگترين بازار مالي در جهان، به ميزان بيش از 2000ميليارد دلار در روز است. فاركس در واقع بازار يکپارچه خريد و فروش ارز در دنياست. هم اكنون برخي سايت ها 24 ساعته منابع شما را در به اصطلاح بازار فاركس جمع آوري كرده و براي شما ارز خريد و فروش مي كنند. پول شما را اينترنتي دريافت كرده و خريد و فروش مي كنند. اما در واقع بازاري در كار نيست. به زودي شاهد ورشكستگي هاي زيادي با نام فاركس در كشور خواهيم بود. به شما مي گويند الآن معامله كن يا معامله نكن. يكي از دستگير شدگان در اعترافات خود عنوان کرده که از طريق يک نرم افزار ساختگي سايت هايي جعلي با کپي کردن از سايت هاي ديگر ايجاد مي شود که اشخاص تصور مي‌کنند با يک سايت بين المللي روبرو هستند.


برخي از اين شركت‌ها براي فريب افكار عمومي اقدام به الصاق تصاوير مقام‌هاي عالي رتبه در دفتر كارشان كرده‌اند. حتي برخي از آنها برخي فتاواي مراجع را قاب كرده و روي ميزشان قرار داده‌اند. در حالي كه اغلب مراجع فعاليت‌هاي هرمي را حرام مي‌دانند.

گلدكوئست از طريق يك برنامه آموزشي، ظاهر موجه، سوءاستفاده از اخبار برخي روزنامه ها و نشريات و خبرسازي‌هاي جعلي، اعتبارسازي با شخصيت‌هاي معروف توانست تنها در دو سال اول فعاليت 800 هزار نفر را به دام خود بيندازد. وقتي به اين شبكه ضربه وارد شد و حسين غفوريان معروف به حاج حسين كه به حج هم نرفته، دستگير شد، دست اندركاران آن كه ليدرهاي خود را خدا مي‌دانستند دستگيري او را باور نمي‌كردند.

برخي شركت‌هاي هرمي، افراد تحت پوششان را مسخ مي‌كردند و به آنها مي‌گفتند براي پولدار شدن بايد تمام پل‌هاي پشت سرت را خراب كني! مثلا از دانشگاه دست بكشي! از خانواده دست بكشي! از همه چيز دست بكشي! از خدمت سربازي فرار كني! تا بتواني موفق و پولدار شوي و بعد از اينكه اين افراد ورشكسته مي‌شدند و اموالشان به يغما مي‌رفت به آنها مي‌گفتند نااميد نشويد. موفقيت در آينده در انتظار شماست. و اعضا را هر روز بيشتر در باتلاق ورشكستگي فرو مي‌بردند.

هم اكنون به دليل اينكه بسياري از فريب‌خوردگان هرمي از مادرشان، خواهرشان و برادرشان پول‌هايي قرض گرفته‌اند الآن نسبت به يكديگر بدهي‌هاي سنگين دارند و قادر به بازپرداخت پولي را كه از بستگانشان دريافت كرده‌‌اند، نيستند. در نتيجه از خانواده فراري شده‌اند و يا به شكايت از همديگر و اقوام و بستگان روي آورده‌اند.

اغلب اعضايي كه گرفتار شركت‌هاي هرمي شده‌اند داراي سنين 18 تا 22 سال هستند كه اين سن بهترين سن براي تحصيل و شكوفايي است كه صرف اين كار بيهوده و خانمان برانداز مي‌شود.

برخي شركت‌هاي هرمي و شركت‌هاي كوئستي در ادامه كار وارد انحرافات فرهنگي اعضا شده و از جمله وارد بحث‌هاي كائنات، عرفان كيهاني و كهكشاني شدند و به اعضاي فريب‌خورده خود القا مي‌كنند كه شما هر چه مي‌خواهيد از كائنات درخواست كنيد و ابتدا كائنات را جاي خدا قرار مي‌دهند و سپس ليدرها را در شركت خدا مي‌كنند كه هر چه او بگويد بايد انجام دهند.

وي‌جي اسوران مدير جهاني كمپاني گلدكوئست و هندي‌تبار است .وي گلدکوئست هندي صهيونيستي را ترويج مي كند. پروتكل 17 صهيونيست‌ها از خداي هندوها دفاع مي‌كند. وي جي همچنين فعاليت خود را در ايران از طريق بنيادي به نام ... دنبال مي‌كند. يكي از دست‌اندركاران اين بنياد كه همسر يك بازيگر مشهور سريال هاي تلويزيوني است اخيرا به آمريكا متواري شده است.

گلدكوئست‌ها در بخش آموزش‌ها مي‌گويند كوئست خداي من است، كوئست عشق من است كه بعد كه به بعضي از اين شركت‌ها ضرباتي زده شد، بعضي از افرادشان فكر مي‌كردند دنيا به آخر رسيده است.

كوئست‌ها از افراد خود مي‌خواهند آرزوهاي خود را نقاشي كنند و عقده هايشان را به ليدرهايشان بگويند. ليدرهايشان نيز به آنچه در اين نقاشي كشيده‌اند دامن مي‌زنند و مي‌گويند كه شما موفق خواهيد شد.

شركت‌هاي گلدكوئستي و هرمي در كنار فعاليت‌هاي خود مبادرت به قاچاق زنان و دختران، قاچاق مواد مخدر و ترانزيت الكل و مشروبات الكلي روي آورده‌اند.

كوئست‌ها در آموزش‌هاي خود براي اينكه ورشكستگي‌هاي اعضا را توجيه كنند، مرتب به نيروهاي خود آموزش مي‌دهند كه مثبت فكر كنيد و اگر كسي در اين قمارباخته باشد، مي‌گويد من خود مقصر بودم و مدام به او مي‌‌گويند كه تو بالاخره يك روزي موفق خواهي شد! اين افراد در آموزشهاي خود القا مي‌كنند كه تا كي مي‌خواهيد با حقوق 250 هزار توماني كارمندي زندگي كنيد با تحقير و تخريب درآمد كارمندي به جذب نيرو مي‌پردازند.

ليدرها مدام با نمايش سوار شدن در يك اتومبيل BMW گران‎قيمت يا يك ويلاي گران‎قيمت، مي‌گويند كه ما اين را از راه شركتهاي هرمي به دست آورده‌ايم و از اين طريق افراد را فريب مي‌دهند.

تاكنون 410 دفتر اين شركت ها در تهران توسط نيروهاي امنيتي و انتظامي پلمپ و سرشاخه هاي آنان دستگير شده اند.

قانون « ممنوعيت فعاليت شركت‌‌هاي هرمي »، 27 بهمن 1384 از سوي رييس جمهور براي اجرا به وزارت دادگستري ابلاغ شد. در اين قانون مجازات اعدام هم پيش بيني شده ولي تاكنون حتي يك نفر اعدام نشده است.اين قانون با الحاق يك بند و يك تبصره به ماده (1) قانون " مجازات اخلالگران در نظام اقتصادي كشور " تصويب شد . طبق اين بند، فعاليت هرمي يكي از مصاديق اخلال در نظام اقتصادي كشور شمرده مي‌شود. براساس بند « ز » اين قانون: « قبول نمايندگي، عضوگيري بنگاه، مؤسسه، شركت يا گروه براي كسب درآمد ناشي از افزايش اعضا، به نحوي كه اعضاي جديد براي كسب منفعت، افراد ديگري را جذب كرده و توسعه زنجيره انساني تداوم يابد، جرم محسوب مي‌شود.» براساس قانون ممنوعيت فعاليت شركت‌هاي هرمي، فعالان اصلي اين طرح‌ها كه قصد ضربه زدن به نظام را داشته باشند، مفسد في‌الارض تلقي مي‌شوند و مجازات اعدام براي آنها تعيين شده است و براي فعالان اصلي فاقد قصد مجازات، حبس از 5 تا 20 سال و 20 تا 74 ضربه شلاق در انظار عمومي و براي فعالان جزء، مجازات حبس از 6 ماه تا 3 سال و جزاي نقدي معادل دو برابر اموال نامشروع به دست آمده از اين راه قيد شده است. در تمامي موارد ياد شده، دادگاه بايد تمام اموالي را كه از راه خلاف قانون به دست آمده است ضبط كند و به محروميت از هرگونه خدمات دولتي يا انفصال ابد از آنها به تمامي شركا و معاونان جرم، حكم دهد. نكته مهم اين است كه هيچ يك از مجازات‌هاي مقرر در قانون قابل تعليق نيست و هيچ يك از جزاها، امكان تخفيف يا تقليل ندارند.

وزارت اطلاعات اسامي برخي از شركت‌هاي غيرمجاز هرمي را كه در ايران فعاليت مي‌كنند منتشر كرد. كوئست اينترنشنال (كيو.آي)، آمگا گلوبال، اسكاي وي-گالف، سان‌شاين امپاير، گريفين، پالينور، آسو گستر شرق، ايم‌تريسرز، ويپرول، ويكتوري وي، پارميس، اف‎اس‎جي، سيلور فسيليتي، ايمپريال اينوستمنت، تلاش گستر تجارت-اينوايتينگ، تراست اينوست، تچوار، پي‌.آي‌.جي، تي‎ام فاند، ريئل فايننسرز، فايننسرز، وال استريت اينوست، نتف كرپ، ولنسي، جي‎ام‎اي، پورت فوليو اينوستمنت، گاما نت، يو.ان. كامين، ويفاند، يونايتد فاند، اكو گروپ اينوستمنت، اكسيم فاند، ترمو هائس، نتف، گلدن ويلج، ايولو، گمبيت، مگا هلدينگ، پي‎آي‏جي، شبكه گردان موفق، الوند، جي‎ام‎آي، يورو تاپ، سان‌شاين امپاير- سي نت اينترنشنال و فاركس، تعدادي از شبكه‌هاي غيرمجاز هرمي هستند كه در ايران مشغول به فعاليت هستند. اخيرا نيز اوريف ليم به اسامي اين شركت ها افزوده شد.

از شهريور ماه تاكنون شركت PIC، شركت گريفين، شركت گالف و شركت تلاش‌گستر تجارت، كه محل اصلي فعاليت آنها به ترتيب بوشهر، همدان، مازندران و مشهد بود توسط وزارت اطلاعات به‎طور كلي شناسايي و تمام سران آنها دستگير و در زندان به‎سر مي‌برند و با پليس بين‌الملل نيز براي دستگيري افرادي كه از كشور خارج مي‌شوند همكاري مي‌كنيم. بعد از منهدم شدن شركت گالف شركت‌هاي مختلفي نيز از بين رفتند و در حال حاضر حدود 110 شركت هرمي كه در كشور در حال فعاليت هستند كه شناسايي شده و انهدام آنها در حال انجام است.

شعار دروغين مجموعه شركت هاي هرمي مبني بر اين كه « همه برنده‌اند » دروغي بيش نيست. تنها يك دهم درصد از اعضاي شبكه‌هاي هرمي به ثروت‌هاي هنگفت دست مي‌يابند و بيش از 80 درصد، حتي نمي‌توانند اصل سرمايه خود را نيز بازپس گيرند.

اين شركت‌ها نام خود را هرمي نمي‌دانند و از جوان‌ها و اقوامي كه به آنها اعتماد دارند از شهرستان‌ها تماس مي‌گيرند و به آنها مي‌گويند كه برايتان شغل و كار جديد پيدا كرده‌ايم و يا افرادي كه شاغل هستند به آنها مي‌گويند كه يك مشتري خيلي خوب براي كالاي شما پيدا كرده‌ايم و براي اين كار به تهران بياييد تا اين قرارداد منعقد شود و اين افراد پس از آنكه به تهران مي آيند در دفاترشان شروع مي كنند به تبليغات بدون اينكه اسمي از هيچ شركتي بياورند و تكذيب مي‌كنند كه هرمي هستند و فقط ادعا مي‌كنند شما بايد سرمايه گذاري كنيد و براي بستن قرارداد بايد پيش پرداخت بدهيد. تا جايي كه تمام ارتباطات فرد را قطع مي ‌كنند.

براي تشخيص شركت‌هاي هرمي از شركت‌هاي سرمايه گذاري واقعي در زمان عقد قرارداد مي‌توان در اينترنت جستجو كرد تا مشخص شود نام اين شركت‌ها ثبت شده است يا خير. همچنين افراد بايد دقت كنند به هيج وجه بدون سند و مدرك پولي را در اختيار افراد و يا شركت‌ها قرار ندهند.


20 سپتامبر 2010, 09:20
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از پلمپ درب تعداد زیادی از شرکتهای هرمی خبر داد و گفت: اتخاذ تصمیم نهایی برای مقابله با شرکتهای هرمی به هفته آینده موکول شد.

عزت اله یوسفیان ملا در گفتگو با مهر اعلام کرد: در جلسه این هفته ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی که دیشب برگزار گردید، نحوه برخورد قانونی با شرکتهای هرمی بررسی شد که در این زمینه وزارت اطلاعات عملکرد خوبی در مبارزه با این شرکتها ارایه کرد.

به گفته این عضو ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی، تعداد بسیار زیادی از شرکتهای هرمی پلمپ شدند و مدیران آنها بدون هیچ هزینه جانی دستگیر شدند.

وی با تاکید بر غیر قانونی بودن فعالیت شرکتهای هرمی در کشور، افزود: اگرچه این شرکتها در ظاهر فعالیت اقتصادی دارند اما در عمل اهداف سیاسی ، اعتقادی و انحراف جوانان را دنبال می کنند و اگر چنین اهدافی نداشتند مسلما به عنوان یک بنگاه اقتصادی می توانستند فعالیت کنند.

یوسفیان ملا سازماندهی این شرکتها را غیر ممکن دانست و گفت: فعالیت این شرکتها به هیچ وجه قانونی نیست.


13 اکتبر 2010, 11:04
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 13 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد