بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 20 می 2019, 11:12
پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 تبلیغ دهان به دهان : گوگل صاحب یک کشور مستقل شد! 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 08 دسامبر 2007, 21:11
پست ها: 9
یکی از شگردهایی که کمپانی های بزرگ برای تبلیغات خود استفاده می کنند روش تبلیغ به صورت ایجاد شایعه و به اصطلاح تبلیغ دهان به دهان است. خریدن جزیره گوگل هم از این نوع تبلیغات است. خوشبختانه دوستان سایت میکرورایانه در مورد این خبر مقاومت کردند و خبری در این سایت درج نشد تا تکلیف آن معلوم شود ولی در ایران کار به مطبوعات هم رسید و خیلی از مطبوعات با آب و تاب آن را درج کردند. در اینجا با درست یا غلط بودن این خبر کاری نداریم ولی می خواهیم شیوه جالب این تبلیغ را مورد برسی قرار دهیم:

شروع خبر : در خبری که منبع آن به ظاهر یک سایت مستقل از گوگل است اعلام شد که گوگل در حال مذاکره برای خرید جزیره ایی است که به شکل حرف G است و قرار است کل تشکیلات خود را به آن منتقل کند. در ادامه بخوانید:


02 ژانویه 2009, 12:08
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 08 دسامبر 2007, 21:11
پست ها: 9
جزيره گوگل ، حاکميت گوگل بر 5 قاره جهان

تا به ‌حال نام جزيره گوگورو (Gogooroa) را شنيده‌ايد؟ گوگل درصدد است اين جزيره را در اوايل ماه آينده ميلادي خريداري کند . شايد بپرسيد : «خب ، اين جزيره کجاست؟» در جواب بايد گفت که جزيره گوگورو در اقيانوس آرام قرار گرفته است و داراي دو ويژگي خاص براي گوگل است:

1- جزيره به شکل حرف G است و مشابه حرف نخست کلمه Google و نماد (logo) اين شرکت است .

ضمیمه:
gogooroa-island.gif


2- دامنه ملي (طبقه‌بندي سايت‌هاي اينترنتي بر مبناي کشور و نوع سازمان صاحب وب‌سايت) اين جزيره ".go" است که در سرتاسر جهان هواخواهان بسياري براي تملک آن وجود دارد .

شرکت گوگل که دفاتر اصلي آن در شهر ماونتين ويو (Mountain View) ايالات کاليفرنياي آمريکا در ساحل جنوب ‌غربي خليج سان‌فرانسيسکو قرار دارد ، درصدد است تمام تشکيلات خود را به اين جزيره منتقل کرده و نام جزيره را به‌زودي به گوگلند (Googland) تغيير دهد . صفحه آغازين اين موتور جستجو نيز در آينده‌اي نزديک به google.go تغيير خواهد كرد .

جزيره گگورو جاي بسيار دلپذيري براي زندگي است و گوگلي‌ها (افرادي که در گوگل کار مي‌کنند) از بسياري از مزاياي زندگي در چنين مکاني لذت خواهند برد . براي مثال ، جزيره‌نشينان گوگلي در اين جامعه خودمختار ماليات نخواهند پرداخت و با درآمد گوگل زندگي خواهند کرد . هر گوگلي مي‌بايد در دفتر کار خود يک آکواريوم و يک ماهي استوايي داشته باشد و حداقل 20 درصد وقت هر روز کاري خود را به ماهي‌گيري اختصاص دهد . پايه غذاها در گوگلند اغلب ماهي خواهد بود زيرا ماهي سرشار از فسفر و اسيدهاي امگا 3 است و هم براي سلامتي مغز و هم انجام فرآيندهاي بهتر مغزي اهميت دارد! گوگل به اين طريق مي‌خواهد در نبرد موتورهاي جستجوي مختلف از اين نقطه نظر هم برتر باشد . همچنين انجام رقص‌هاي استوايي محلي نيز در دستور کار گوگلي‌ها خواهد بود . دکتر اريک اشميت مدير اجرايي گوگل به‌زودي به‌عنوان "رئيس جمهور جمهوري گوگلند" نام خواهد گرفت . سرگي‌برين (Sergey Brin) و لري‌پيج (Larry Page) دو موسس گوگل نيز هر دو نخست‌وزير خواهند بود و بر امور تجارت خارجي و فناوري نظارت خواهند داشت .

يکي از منابع نزديک به اين موتور جستجو اخيرا خبر از جستجوي گوگل براي يافتن پنج جزيره ديگر به شکل‌هاي O، O، G، L و E در درياها و اقيانوس‌هاي ديگر داده است . هدف نهايي از اين کار ايجاد شبکه‌اي جهاني از مراکز داده‌هاست تا به‌کمک آن اين شرکت بتواند حاکميت خود را بر پنج قاره جهان نشان دهد . اريک‌فولزدي (Eric Foolsday) سخنگوي گوگل از تاييد يا تکذيب اين خبر خودداري کرده است.

ديويد بيگ‌فيش (David BigFish) نيز که مدتي است با شرکت گوگل همکاري مي‌کند ، به‌عنوان ناظر اين جزيره انتخاب شده است . وي مي‌گويد : «اين يک شغل رويايي است ، من در کاليفرنيا زندگي مي‌کردم و عاشق ماهي‌گيري بودم . ماهي تخصص من است . من ديوانه نيستم ، اين شغل را مي‌پذيرم! و احساس مي‌کنم خيلي خوش شانسم!»


02 ژانویه 2009, 12:16
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 08 دسامبر 2007, 21:11
پست ها: 9
حالا این خبر را بخوانید:

گوگل صاحب کشور شد!

بله درست شنیدید، گوگل برای خود یک کشور خرید! این کشور که البته تنها یک جزیره است قرار است تا ماه آینده به مقر اصلی این غول رسانه تبدیل شود با ما در نگاهی به این رخداد و جذابیت های این جزیره برای گوگل و کارکنانش همراه شوید.

پس از خبرهای هیجان انگیز کمپانی گوگل که این روزها نام آن را در همه جا می شنویم این بار خبری کاملا متفاوت و اندکی باور نکردنی از این موتور جستجو منتشر شده است. گوگل با بررسی چندین جزیره مختلف در نقاط مختلف دنیا بلاخره حزیره Gogooroa واقع در اقیانوس آرام را برای انتقال تمامی مستقلات خود به آن انتخاب کرد.

این جزیره کوچک و بسیار زیبا از دو جهت جذابیت ویژه ای برای گوگل دارد که مهمترین آنها بدون شک ظاهر خاص این جزیره است جائیکه این جزیره در نگاه از بالا کاملا به فرم حرف G آنهم از نوع بزرگ آن است که برای گوگل بسیار اهمیت دارد. جذابیت دوم این جزیره که اتفاقا اهمیت آن از اولی نیز کمتر نیست، دامنه ویژه اختصاص یافته به این منطقه در اینترنت است جائیکه بر سیاق .us در آمریکا و .uk در انگلستان، به Gogooroa علامت اختصاری .go تعلق می گیرد که این نیز برای گوگل موفقیت فوق العاده ای محسوب می گردد و از قرار معلوم صفحه اول این جستجو گر در آینده نزدیک به google.go تغییر خواهد کرد. البته قرار است نام این جزیره پس از نقل مکان گوگل از Mountain View در کالیفرنیا به آن به Googland تغییر یابد.

البته این پایان ماجرا نیست و جالب است بدانید که پس از نقل مکان گوگلی های به این نقطه از دنیا "اریک اشمیت" مدیر عامل گوگل رسما بعنوان رئیس جمهور Googland انتخاب می گردد و "سرگئی برین" و "لاری پیج" که هر دو از موسسان گوگل محسوب می شوند بعنوان نخست وزیر در بخش های تجارت خارجی و تکنولوژِی این کشور مشغول به کار می شوند!! خبر جالب دیگر در این زمینه شنیده شدن نام "بیل گیتس" بعنوان وزیر تحقیقات، توسعه و رقابت است که البته تلویحا توسط جناب گیتس با اعلام آنکه به شنا علاقه ای ندارد و کوهستان را ترجیح می دهد رد شده است.

زیبائی های این جزیره همانند دیگر نمونه های آن در اقیانوس آرام وصف ناشدنی ست و لذتی که کارمندان گوگل از بودن در این جزیره احساس می کنند غیر قابل تصور است اما جذابیت های دیگری که پیرامون این جزیره برای گوگلی ها بوجود خواهد آمد قانونی ست که از هم اکنون به روشنی در رابطه با آن صحبت می شود و آن نیز رویائی به نام نپرداختن مالیات در این جزیره است و گوگلی ها می توانند با درآمد افسانه ای خود تا می توانند زندگی را به کام خود شیرین کرده و یک سنت مالیات نیز نپردازند.

در این جزیره برای هر گوگلی خانه ای رویائی ساخته می شود که گذشته از موارد معمول حتما باید دارای یک آکواریم بزرگ در خانه و یک ماهی گرمسیری بروی میز کار باشد. همچنین هر گوگلی می بایست حداقل 20 درصد از زمان کارکرد روزانه خود را به ماهیگیری اختصاص دهد و حتی قرار است کلکسیونی از ماهی های زیبای صید شده از این منطقه به نمایش گذاشته شود. غذای اصلی ساکنان Googland ماهی خواهد بود که منبع سرشاری از فسفر و امگا 3 بوده و در سر ذوق آوردن اهالی گوگل و افزایش هوش آنها موثر خواهد بود، استراتژی که گوگل در رقابت با سایر رقبا بروی آن حساب ویژه ای باز کرده است و بلاخره گوگلی ها در این منطقه به تمرین رقص های ساکنان محلی این ناحیه نیز خواهند پرداخت.

اما شاید اولین سوالی که پس از خواندن سطور فوق به ذهن خطور می کند چگونگی نگه داری 15000 سرور و دیتا سنتر گوگل در این جزیره کاملا مرطوب و خاص است. پاسخ به این سوال بر بهت خوانندگان کاملا می افزاید چرا که گوگل قصد دارد تمامی سرور های خود را در زیر آب و در یک تالاب داخل جزیره قرار دهد امری که گذشته از مسائل فنی دلائل امنیتی فراوانی نیز دارد از جمله آنکه دسترسی به این بخش تنها از طریق غواصی در زیر آب امکان پذیر است!!!!

دیگر اخبار بدست آمده از این گزارش حاکی از آن است که گوگل به دنبال خرید پنج جزیره دیگر به شکل های O O G L E در پنج قاره جهان است که بدین ترتیب و با عملی شدن این رویا نگفته پیداست که چه اتفاقی برای دیگر رقبای گوگل خواهد افتاد.


02 ژانویه 2009, 12:22
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 08 دسامبر 2007, 21:11
پست ها: 9
حالا این نوشته را بخوانید:

جزیره گوگل دروغ است

چندی پیش خبر جزیره گوگل را شنیدم٬ بعد از تحقیقات در این باره متوجه شدم که یک جای کار می‌لنگد٬ زیرا با توجه به اینکه این خبر در سال 2005 در اسمش‌ورد منعکس شده ولی هنوز گوگل بصورت رسمی این خبر را در سایت خبری خود منتشر نکرده است و تنها اخبار منتشره اختصاص به آقای باراک اوباما دارد! بنظر شما دلیل‌ش چه می‌تواند باشد؟!

این خبر در تمام وبسایت‌های معروف از جمله smashsworld و googland و … پیچیده‌است ولی شواهد حاکی بر کذب بودن این مسئله است؛ چرا؟

همانطور که می‌دانید یکی از معتبرترین نقشه‌‌های جهان Google Map می‌باشد ولی این نقشه معروف این جزیره ساخته‌ی تخیلات ذهن چند وبلاگ‌نویس را برایش هیچ ماهیت خارجی قائل نیست! مثلا شما وقتی خانه‌ای نو در جایی از وطن‌تان یا خارج از آن می‌خرید ابتدا حداقل اطلاعاتی از منطقه جغرافیایی آن در ذهن خود حفظ می‌کنید تا اگر دوست‌تان از شما پرسید: « خانه نو مبارک٬ حالا کجا هست؟ » شما مثل هویج نگاهش نکنید ولی جالب است که بدانید اگر نام قدیم این جزیره یا حتی نامی که بعداً قرار است گوگل بر این جزیره بگذارد را در Google Map جستجو کنید آنگاه گوگل دقیقاً نقش هویج را در مقابل شما بازی خواهد کرد! در مورد سایت خبری گوگل نیز در پاراگراف اول اشاره‌ای کردم٬ با توجه به اینکه این تغییر مکان برای گوگل بسیار حیاتی و در حقیقت سرنوشت او را دگرگون خواهد کرد حداقل نوشتن مقاله‌ای کوتاه در اینباره در سایت رسمی‌اش می‌توانست گفته‌های بنده را نقض کند.

چه کسی این خبر را منتشر کرده؟! معلوم نیست که این خبر از پشت پرده گوگل به بیرون درز پیدا کرده یا ساخته عده‌ای وب‌نگار است که خواسته‌اند تفننی به نوشته‌های خود بدهند به هر حال بنده حدس می‌زنم اولین بار خبر از سایت Googland منتشر شده و اگر به انتهای این سایت نیز نگاهی باندازید متوجه خواهید شد که این سایت بصورت رسمی فعالیت‌های خود را بدون هیچگونه وابستگی به گوگل می‌داند

This web site is not affiliated with nor sponsored by Google

همین اعلام مستقل بودن سایت گوگل‌لند می‌تواند دلیلی بر غیر معتبر بودن خبرش در مورد گوگل باشد٬ بطور مثال شما کدام خبر را موثق تر می‌دانید؟ وقتی از غریبه‌ای می‌شونید که دوست‌تان خانه‌اش را عوض کرده یا زمانی که خود او به شما زنگ می‌زند و آدرس خانه‌ی جدیدش را به شما می‌دهد. زین‌پس حواس‌مان باشد عجولانه مطلبی را نقل نکنیم٬‌ ابتدا کمی درباره‌اش تحقیق کنیم تا خودمان ناآگانه مبلغ دروغ نشویم.


02 ژانویه 2009, 12:25
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 08 دسامبر 2007, 21:11
پست ها: 9
در ابتدا هم اشاره کردم آنچه برای من در این نوشته جالب بود درستی یا نادرستی خبر نیست بلکه روش تبلیغی جالبی است که در این خبر بکار رفته است و در بحث تجارت و بخصوص تجارت الکترونیک بسیار مصداق و کاربرد دارد و هر روز با اینگونه شایعات در ارتباط با شرکتهای بزرگ آی تی و سخت افزار و نرم افزار دنیا مواجه هستیم.


02 ژانویه 2009, 12:27
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد