بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 31 مارس 2020, 17:19
پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 ابزارها و روشهای تبلیغات در اینترنت 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 18 فوریه 2008, 13:41
پست ها: 47
ابزارهای تبلیغات در اینترنت

وقتی به سایت های پربیننده رجوع می كنید، كادرهای تبلیغی (BANNER) فراوانی را مشاهده می كنید كه با روشهای جذاب، بیننده سایت را وادار به تایید علامت ماوس روی آنها می كنند.

درمیان رسانه های مختلف و مجاری ارتباطی، اینترنت كانالی است كه با جمع كردن عناصر رسانه ای می توان از آن به عنوان كانال ارتباطی شخصی و كانال ارتباطی غیرشخصی استفاده كرد. از آنجا كه قالب ارتباطی آن چندجانبه است و غنای اطلاعاتی آن بالاست، بنابراین، می تواند وسیله مناسبی برای استفاده در برنامه های ترغیبی و ترفیعی باشد.
این بررسی، بدون بحث پیرامون قوتها و ضعفهای اینترنت و با گذار از كنار موضوع تجارت الكترونیك، تنها به معرفی روشها و ابزارهای برخط (ONLINE) تبلیغات و ترفیعات می پردازد. این روشها می تواند درجهت فروش كالا در فضای الكترونیك و یا در امر بالا بردن ترافیك مراجعان یك سایت كه خود در راستای ارائه كالا یا خدمتی خاص است، به كار برده شود.

_________________
مقاله های من از مجموعه 1000 مقاله رایانه انتخاب شده
جمع آوری این مقالات از منابع مختلف اینترنت و همچنین کتابهاست
این مجموعه در آینده به صورت کتاب الکترونیک منتشر خواهد شد.


16 آگوست 2008, 11:21
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 18 فوریه 2008, 13:41
پست ها: 47
● ابزارها و روشهای تبلیغات در اینترنت

- موتورهای جستجو و دفاتر راهنمای اینترنتی:
موتورهای جستجو، ابزاری هستند برای هدایت مراجعان به آنچه می خواهند. احراز رتبه بالاتر در لیست حاصل از جستجوهای موتورهای اینترنتی، یكی از روشهای افزایش تعداد مراجعان به سایت در اینترنت است.

- تبلیغ با استفاده از كادرهای تبلیغی و پنجره ها:
وقتی به سایت های پربیننده رجوع می كنید، كادرهای تبلیغی (BANNER) فراوانی را مشاهده می كنید كه با روشهای جذاب، بیننده سایت را وادار به تایید علامت ماوس روی آنها می كنند. با تایید هر نقطه ازاین كادرها، آدرس اینترنتی متصل به آنها نیز فعال و بر روی مانیتور ظاهر می شود. وظیفه كادرهای تبلیغی دعوت مردم به دیدن سایت هاست. بقیه كار به اهداف، طراحی ومحتویات سایت هدف بستگی دارد. كادر تبلیغی گران ترین روش تبلیغی در اینترنت است و درعین حال میتواند از موثرترین روشها نیز باشد.

ابزار دیگر تبلیغی، پنجره ها (INTERSTITIAL) هستند، همان پنجره هایی كه همراه صفحه باز می شوند (PETER EVERY). این پنجرهها مكانیسم عملی مثل كادرهای تبلیغی را دارند.
البته باید گفت به دلیل اینكه مخاطبان از خاصیت تبلیغاتی این ابزار آگاهی دارند در بسیاری از موارد از آنها فرار می كنند.

FORUM : تالار گفتگو یا فورم
محیطی است كه موضوعهای موردعلاقه، توسط كاربران تعیین و درباره آنها نظرات خود را به صورت متن می نویسند. دیگر اعضا كه در مواقع بعدی وارد می شوند، نظرات ثبت شده دیگران را در ارتباط با موضوعها می خوانند و در صورت لزوم پاسخ یا اظهارنظر خود را نیز وارد می كنند. سایت هایی كه این امكان را ارائه می دهند، از متقاضیان عضویت، مشخصات و نشانی پست الكترونیك را دریافت می كنند. صاحب سایت در مواقع بعدی از این آدرس ها برای ارسال پیامهای ویژه استفاده می كند.

گروه های خبری NEWS GROUPS:
گروههای خبری شكل دیگری از همایش یا گردهمایی است كه به وسیله اینترنت به اجرا درمی آید. ولی این گروهها به كسانی كه درمورد موضوعهای خاص در شبكه پیامهای بازرگانی می دهند وكسانی كه آنها را می خوانند محدود می شود . در اینترنت هزاران گروه خبری وجود دارند كه حاوی طیف گسترده ای از موضوعها هستندو امكان انتخاب ومشترك شدن با هركدام از آنها در اینترنت و تنها ازطریق پست الكترونیك وجود دارد و با اشتراك در یك گروه خبری، نامه های ارسالی همه اعضا در صندوق پست الكترونیك شما رویت خواهدشد. در صورت تمایل به جواب یا اظهارنظر، پاسخ شما برای همه مشتركان موجود در آن گروه ارسال می شوند. بازار هدف، شما را از طریق یك گروه خبری وابسته به شما بهتر می شناسند.

پست الکترونیک یا ایمیل EMAIL:
یك شركت می تواند مصرف كنندگان و مشتریان بالقوه را تشویق كند كه ازطریق پست الكترونیك پرسشهایی را مطرح كنند، پیشنهادهایی بدهند و حتی شكایاتی را برای شركت بفرستند. هم چنین امكان دارد شركت با مراجعه به آدرس پست الكترونیك افراد در اینترنت فهرستی از مشتریان بالقوه تهیه كند.
چنین فهرستی می تواند فرصتی طلایی برای شركت به وجود آورد كه محصولات خود را به مشتریان جدید معرفی كند. برای این منظور می توان از دو روش استفاده كرد: یكی ارسال مستقیم نامه های فروش به مشتریان و دیگری استفاده از یك فرایند دو مرحله ای كه مرحله اول، پست كردن یك نامه به مشتری همراه با اطلاعات موردعلاقه آنها و مرحله دوم، هدایت آنها به وسیله برقراری یك ارتباط بین آنها و سیستم فروش است.

جاسوسی رقبا USENET GROUP:
جاسوسی رقبا و جمع آوری اطلاعات درباره فعالیتهای آنان، روشی است كه می تواند شما را یك گام جلوتر از رقبایتان قرار دهد. باید بدانید كه آنها درحال انجام چه كاری هستند. بنابراین، می توانید بیاموزید كه چگونه كالاها و طرحهای بازاریابی رقبا را بدون آنكه آنها متوجه شوند یا شما به دام بیفتید كنترل كنید.
برای شروع چنین كاری و آشنایی با رقبا از یك طرف و مطلع شدن از نظرات مردم درباره یك فعالیت یا كالای خاص، می توان از آرشیو مكاتبات USENET در اینترنت استفاده كرد. این نوع جستجو باید مرتب و همیشه انجام شود. از دیگر كاربردهای USENET امكان درج آگهی در آن است.

مجله های الکترونیکی تجاری EZINE:
مجلات الكترونیك در حوزه تجاری را EZINE می گویند. چنانچه بتوانند بیننده های سایت خود را تشویق به عضویت در یك مجله تخصصی الكترونیك كنید و براساس توان خود و زمان بندی مرتب و توسط پست الكترونیك یك شماره از آن را برای آنها ارسال كنید، ابزار خوبی برای ادامه ارتباط با بیننده ها و تبدیل تدریجی آنها به مشتری پیدا می شود. مطالب و موضوعهای این مجلات بایستی در راستای خدمات و فعالیتهای سایت باشد. به همین دلیل یكی از مشكلات این مجلات جمع آوری و ارائه مطالب و ارسال منظم آنها به اعضاست.

برنامه های واسطه تبلیغاتی:
یك وب سایت (ناشر) است كه محصولات موردنظر وب سایت دیگر (تبلیغ شونده) را در تبادلی به منظور كسب حق كمیسیون براساس هدایت به آن وب سایت یا فروش كالایی تبلیغ می كند. ناشر، كادرهای تبلیغی، آگهی ها، پیوندهای متنی یا محصولات را روی وب سایتش نمایش می دهد و كمیسیونی از تبلیغ شونده وقتی كه یك بیننده عمل خاصی را انجام می دهد (مثل كلیك كردن روی یك كادر تبلیغی، پركردن یك فرم یا انجام یك خرید) دریافت می كند.(PETER EVERY)
بسیاری از برنامه های واسطه ای، خودكار هستند. ناشر، سایت را بازدید می كند، یك فرم را كامل و بعد به سایت هدف متصل می كند. تبلیغ كننده ها می توانند تعداد زیادی سایت برای پیشبرد كسب و كار شان داشته باشند، بدون اینكه نیازی به مذاكره منفرد با هر ناشر داشته باشند. هرچه ارتباط شما با سایت های دیگر بیشتر باشد، شما نیز می توانید از امكان متقابل در سایر سایت ها هم استفاده و بیننده های آنها را به سمت خود جذب كنید.

بازاریابی ویروسی:

شركتهایی ازجمله YAHOO,HOTMAIL,AOL از این روش استفاده می كنند. این شركتها ازطریق پیامهایی در برنامههای پست الكترونیك، برای خود تبلیغ می كنند. من در تالار سایت میکرورایانه مقاله در این مورد گذاشتم. براساس این روش، هر نامه كه توسط خدمات پست الكترونیك این شركتها صادر می شود، حاوی پیام تبلیغاتی مختصر و مفیدی است. یعنی به تعداد نامه هایی كه مردم با استفاده از خدمات این شركتها بین هم مبادله می کنند، این پیامها هم توزیع می گردند. از آنجا كه این پیامها بدون فعالیت یا دخالت بیشتر این شركتها توزیع می گردد و درتمام مكاتبات بین مردم كه نشانی الكترونیك خود را از این شركتها اخذ كرده اند، منتشر می گردد، به این شیوه بازاریابی ویروسی می گویند. به عبارت دیگر، بازاریابی ویروسی هر استراتژی است كه افراد را به انتقال پیام بازاریابی به دیگران تشویق می كند و ایجادكننده امكان رشد ترویجی (PROMOTIONAL) درنمایش و نفوذ پیام است.(PETER EVERY)
بازاریابی ویروسی با تبدیل شبكه اینترنتی مشتریان و مشتركان خبرنامه ها، به ماشین عظیمی كه خبرها را دهان به دهان پخش می كند، شركت را در معرض دید همه قرار می دهد. پیام تبلیغی یك شركت نیز با استفاده از ترغیب مشتریان به معرفی آن شركت به دوستان و آشنایان می توانند به طرزچشمگیری افزایش یابد.
از آنجا كه ایجاد اعتماد مردم بیشترین اثر را در رونق تجارت دارد، بازاریابی ویروسی به دلیل نقش شخص ثالث اعتماد بیشتری نسبت به صاحب تبلیغات، بین مردم خواهدداشت. اطلاعاتی كه ازطریق دهان به دهان و از جانب دوستان و خویشاوندان به مردم می رسد، نسبت به اطلاعات خود شركتها از اهمیت بیشتری برخوردار است و اعتبار بیشتری دارد. این اعتماد سریع تر و بیشتر موجب خرید و رونق كار صاحب پیام می شود.
رمز این روش قراردادن منفعت برای مردم در پخش یا دریافت پیام موردنظر شماست.

_________________
مقاله های من از مجموعه 1000 مقاله رایانه انتخاب شده
جمع آوری این مقالات از منابع مختلف اینترنت و همچنین کتابهاست
این مجموعه در آینده به صورت کتاب الکترونیک منتشر خواهد شد.


16 آگوست 2008, 11:33
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: Majestic-12 [Bot] و 100 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد