تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

مزاياى حضور شرکتها در بورس
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=63&t=854
صفحه 1 از 1

نویسنده:  zarrin [ 20 آوریل 2008, 09:39 ]
موضوع پست:  مزاياى حضور شرکتها در بورس

در این بین سوالی مطرح می شود و آن این است که واقعا چرا شرکتها برای حضور دراین بازار از خود علاقه نشان می دهند؟ و اساسا مزایای حضور شرکتها دربازار ثانویه چیست؟ درپاسخ به این پرسش سعی نمودیم ذیلا و به اختصار پاره ای از عوامل با اهمیت را به تصویر بکشیم که از آن جمله می توان به موارد زير اشاره کرد:

استفاده از معافیت های مالیاتی ، شرکتهایی که در بورس مود پذیریش قرار می گیرند مادامی که از لیست سازمان بورس و اوراق بهادار خارج نگردیده اند می توانند نسبت به نرخ مقطوع مالیات حداقل از 10% مافیت مالیاتی بهره مند گردند.

در بورس به جهت تمرکز سرمایه که با هدف مشارکت در حقوق شرکتهای مورد پذیرش مجتمع گردیده و تشکیل یک بازار هدفمند را داده اند، امکان افزایش سرمایه بسیار ساده‌تر از حالتی است که شرکتها به جهت عدم امکان ورود به اینگونه بازارهای متمرکز مجبور خواهند بود تا درجهت افزایش سرمایه به دنبال شرکای جدید، که بعضا با چانه زنی نیز همراه خواهد بود و منجر به افزایش هزینه های مرتبط با توسعه را فراهم خواهد گردانید مواجه گردند .

انتشار اوراق قرضه که براساس قانون تجارت به شرکتهای سهامی عام اين اجازه داده شده و طبعا حضور در یک بازار متمرکز این امر را به نحو چشمگیری تسهیل خواهد نمود .

به روز رسانی ارزش واقعی شرکت که این موضوع می تواند انعکاس‌دهنده نگرش یک بازار متخصص نسبت به آتیه شرکت مورد بررسی باشد و کاملا واضح خواهد بود که این امر توانایی ارایه خط مشی مدیریتی به مجموعه مدیران شرکتهای بورسی را در راهبرد اهداف خود فراهم خواهد ساخت .

ورود به بورس و عبور از فیلترهای نظارتی و کنترلی آن بعضا موجب کسب وجهه و اعتبار برای شرکتهای پذیرفته شده را فراهم ساخته که این امر می‌تواند موجبات یکسری منافع نادیده‌ای را برای این شرکتها فراهم سازد .

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/