تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

مزاياى حضور سرمایه گذاران در بورس
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=63&t=853
صفحه 1 از 1

نویسنده:  zarrin [ 20 آوریل 2008, 09:38 ]
موضوع پست:  مزاياى حضور سرمایه گذاران در بورس

.
مزاياى حضور سرمايه‌گذاران در بورس

باید دید که چرا آحاد مردم درخصوص ورود به بازار بورس اظهار تمایل می نمایند . اگر چه این موضوع بطور تفضیلی (بعدا) مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت اما دراین قسمت تنها به ذکر چکیده ای از عوامل موثر در این امر خواهیم پرداخت :

نبود حد سرمايه مجاز به نحوی که هر فردی با هر میزان سرمایه امکان ورود به این بازار را خواهد داشت. به عبارتی در بازار سرمایه، شما به راحتی می توانید مالک یک میلیون ریال از سهام یک شرکت بزرگ و معتبر باشید. اما یقینا در صورتی که بازار بورسی وجود نمی داشت هرگز نمی توانستید در شرایط عادی با این مبلغ هیچ حرکت اقتصادی را انجام دهید.

بازده بالاتر از منابع پربازده شناخته شده در بازهای مشابه، بادرنظر گرفتن ریسک بهینه. که این موضوع درقالب نمونه های تاریخی بعدا مورد بررسی و تفصیل بیشتر قرار خواهد گرفت.

قابليت نقد شوندگى بالا که موجب گردیده تا درشرایط عادی ورود و خروج شما به این بازار در کمتر از چند روز فراهم گردد که یقینا با توسعه الکترونیکی بازار (که مقدمات آن درحال اجرا است) این مدت می تواند حتی به چند ساعت تقلیل پیدا نماید که تقریبا چنین وضعیت مشابه‌ای به ندرت در سایر رویه‌های سرمایه‌گذاری یافت مى‌شود .

علیرغم عدم تنوع دربازار بورس ایران ، درعین حال منابع کسب سود در این بازار بسیار متنوع است به نحوی که یک سهم خریداری شده می تواند برای دارنده آن به طرق گوناگون سود ایجاد نماید که از آن جمله می توان به: انواع افزایش سرمایه، ما به التفات قیمت خرید با قیمت روز، سود نقدی و ... اشاره داشت.

تب گسترش این بازار که به عنوان عاملی نادیدنی (همانند تب طلا در ایالات متحده) بازار امروز ایران را فرا گرفته است و همچنان تا ظرفیت نهایی و تعادل، گام های بسیار بزرگی را در پیش رو خواهد داشت .

ظرفیت های باز موجود به نحوی که علیرغم تمام رشدهای این بازار همچنان ظرفیتهای رشد فوق العاده بکر و دست نخورده‌ای وجود دارد که سیاستهای خصوصی‌سازی دولت نیز بعنوان یکی از اهداف کلان اقتصادی در واقع تقویت‌کننده این موضوع می باشد .

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/