تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

بورس همراه (بورس سهام با تلفن همراه)
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=63&t=4496
صفحه 1 از 1

نویسنده:  akhbar [ 19 دسامبر 2010, 17:06 ]
موضوع پست:  بورس همراه (بورس سهام با تلفن همراه)

سامانه بورس همراه، همزمان با برگزاري همايش "نقش بازار سرمايه در تأمين مالي " در بيست و نهم آذرماه با حضور وزير امور اقتصادي و دارايي راه‌اندازي مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از واحد ارتباطات مركز گسترش فناوري اطلاعات، سامانه بورس همراه با در خواست سازمان بورس اوراق بهادار و با هدف ارايه اطلاعات و خدمات در خصوص بازار بورس و سرمايه به كاربران موبايل در دستوركار مگفا قرار گرفته است.
اين سامانه برمبناي سيستم پيام كوتاه (SMS) طراحي شده است، اما قابليت كار بر روي سيستم GPRS و اينترنت را نيز دارد و كاربران مي‌توانند به‌طور لحظه‌اي به كليه اطلاعات بازار و اطلاعات سبدهاي سهام اختصاصي خود دسترسي داشته و پيغام‌هاي موردنظر را درخصوص نوسانات بازار دريافت كنند.
فعالان بازار سرمايه مي‌توانند بصورت رايگان در تالارها از طريق بلوتوث و يا سايت mobilebourse.ir نرم‌افزار بورس همراه را دريافت كرده و براساس ميزان تبادل پيامك از طريق سامانه، هزينه پيامك را روي قبض تلفن همراه خود پرداخت كنند؛ اعلام نوسانات پرتفوي و به‌روزرساني قيمت سهام از مهم‌ترين ويژگي‌هاي اين بخش است.
كاربران اين نرم‌افزار را علاوه بر فعالان بازار، سرمايه‌گذاران نوپا تشكيل مي‌دهند، چراكه اين دسته از افراد مي‌توانند از طريق سامانه بورس همراه، براي ارزيابي ميزان توانمندي خود در سرمايه‌گذاري و كسب مهارت‌هاي لازم، سبد سهام مجازي تشكيل داده و سبد خود را مديريت كنند.
حوزه اطلاع‌رساني بورس همراه شامل دو بخش اطلاعات ثابت شامل مجموعه قوانين و مقررات، اطلاعات تماس سازمان‌ها و شركت‌هاي فعال در بازار سرمايه، شركت‌هاي بورسي، كارگزاران، صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري و غيره و اطلاعات متغير شامل اطلاعات لحظه‌اي شركت‌هاي بورسي، وضعيت شاخص، برترين‌هاي بازار، 5 شركت داراي بيشترين افزايش و كاهش قيمت، 5 شركت داراي صف خريد و فروش و غيره است.
امكان مشاهده لحظه‌اي اطلاعاتي همچون پيغام‌هاي ناظر بازار از ويژگي‌هاي برجسته اين نرم‌افزار است و سامانه بورس همراه به گونه‌اي طراحي شده است كه حتي درصورت غيرفعال بودن نرم‌افزار نيز كاربران مي‌توانند پيغام‌هاي ناظر بازار و ساير پيغام‌هاي تعريف شده توسط كاربر را به محض انتشار، در گوشي تلفن همراه خود مشاهده كنند.
بورس همراه قابليت تعيين دامنه نوسان روي آيتم‌هاي مختلف بورسي و ارسال خودكار هشدار براي كاربران در صورت خروج مقدار آيتم‌ها از دامنه تعيين شده را داراست. اين سامانه همچنين امكان مديريت كاربران، تهيه گزارش‌هاي متنوع، دسته‌بندي كاربران و ارسال اطلاعيه‌ها و اخبار عمومي را نيز دارد و كاربران مي‌توانند براي يك سهم خاص، بازده قيمت تعيين كرده تا به صورت لحظه‌اي از تغيير قيمت سهم خود آگاه شوند.
سامانه بورس همراه كليه مسائل امنيتي بورس را مورد توجه قرار داده و كليه اطلاعات علاوه بر فشرده‌سازي، رمزنگاري مي‌شود؛ به طوري كه مديريت سامانه نيز هيچگونه دسترسي به اطلاعات كاربران ندارد.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/