تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

اخبار گل گهر
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=63&t=3743
صفحه 1 از 1

نویسنده:  sarmayeh [ 20 آوریل 2010, 09:51 ]
موضوع پست:  اخبار گل گهر

افزايش3.5درصدي سود هر سهم و توقف دو ماهه كارخانه گل گهر

مديران شركت گل گهر با اعلام افزايش 3.5 درصدي پيش بيني سود هر سهم به 2هزار و 469 ريال، از توقف دو ماهه توليد كارخانه گندله سازي خبر دادند.
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، سهام شركت معدني گل گهر در حالي طي روزهاي گذشته يكي از گزينه هاي اصلي سهامداران بود و رشد قيمت هر سهم، بالغ بر 32 درصد بازدهي در ماه اخير را به همراه داشت كه مديران اين شركت با اعلام افزايش 3.5 درصدي پيش بيني سود هر سهم به 2هزار و 469 ريال، از توقف دو ماهه توليد كارخانه خبر دادند.
براساس اين گزارش،اين شركت عنوان داشته به دليل افزايش ميانگين نرخ فروش محصولات فولاد خوزستان در پيش بيني سال جاري از 463 هزار به بيش از 500 هزار تومان به ازاء هر تن ، پيش بيني سال مالي 89 گل گهر از 2 هزار و 382 به 2 هزار و 469 ريال افزايش مي يابد.
در برابر رشد 3.5 درصدي پيش بيني سود هر سهم گل گهر، توليد كارخانه گندله سازي اين شركت از فردا به مدت دو ماه متوقف مي شود.اين اتفاق حسب درخواست شركت ملي گاز به منظور انجام اصلاحات برنامه ريزي شده اصلاح خط و همچنين افزايش ظرفيت خط انتقال گاز ورودي به كارخانه گندله سازي صورت مي گيرد و طي آن توليد اين كارخانه از اول ارديبشهت متوقف و از مجددا " از اول تيرماه آغاز به كار خواهد كرد.
اين در حالي است كه مديران گل گهر در برابر توقف دوماه فعاليت هاي كارخانه اعلام كرده اند اين اتفاق تاثيري در ميزان توليد پيش بيني نداشته و طبق برنامه اعلام شده ميزان پيش بيني شده محقق خواهد شد.
براساس اين گزارش، با اعلام اين موضع، در آغاز معاملات امروز صف خريد بيش از 15 ميليون سهمي اين شركت به 7 ميليون سهم كاهش يافت و قيمت هرسهم تا لحظه تنظيم اين خبر با 3.5 درصد رشد به 2هزار و 129 تومان رسيده است.

نویسنده:  sarmayeh [ 03 می 2010, 12:29 ]
موضوع پست:  Re: اخبار گل گهر

نماد سنگ آهن گل گهر در 27 روز كاري طي شده از سال 1389 بيش از 36 درصد بازدهي را به ثبت رسانده ست . كه رتبه 16 را در بين نمادهاي بورسي به خود اختصاص داده است . گل گهر در گزارش اخير خود سود سال مالي جاري خود را با 53 درصد افزايش نسبت به سال مالي 88 ، 2469 ريال اعلام نموده است . افزايش فروش داخلي و صادراتی و نرخ هاي جديد کنسانتره سنگ آهن دليل اصلي رشد سود گل گهر اعلام شده است .

گفتني است در حال حاضر متوسط نرخ فروش كنسانتره به شركت هاي خودرو سازي براي سال مالي جاري به فولاد مباركه 489 هزار ريال و 458 هزار ريال به فولاد خوزستان به ازاي هر تن مي باشد همچنين نرخ كنسانتره صادارتي نيز به طور متوسط 80 دلار در نظر گرفته شده است .

لازم به ذكر است درصورتي كه اين نرخ متوسط به 550 دلار برسد حدوداً 100 ريال از محل فروش داخلي به سود گل گهر افزوده خواهد شد .

از سوي ديگر گل گهر پيش بيني صادرات 2.6 ميليون تني كنسانتره سنگ آهن را براي سال مالي 89 خود بعمل آورده است كه با توجه به عملكرد 88 گل گهر اين پيش بيني قدري خوشبينانه بنظر مي رسد .

حال اگر مقدار صادرات را در سال جاري 1.5 ميليون تن در نظر بگيريم و شركت مابقي پيش بيني صادراتي خود را در داخل بفروش رساند و در صورتي كه متوسط نرخ فروش صادراتي 140 دلار رقم بخورد 400 ريال نيز از اين محل امكان افزايش سود گل گهر در سال جاري وجود دارد .

در پايان گفتني است نرخ صادراتي گندله نيز توسط گل گهر 100 دلار برآورد شده كه با وضع موجود بطور حتم عدد فراتر از اين رقم خواهد رفت لذا دست يافتن گل گهر به سود 2969 ريالي دور از انتظار نخواهد بود .

نویسنده:  sarmayeh [ 05 می 2010, 09:48 ]
موضوع پست:  Re: اخبار گل گهر

در پی انتشار خبر توقف خط گندله سازی گل گهر در یک سایت خبری ؛ علی اکبری مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات در گفتگو با بورس نیوز ، عنوان کرد : تعطیلی موقت کارخانه با توجه به عملیات لوله گذاری خطوط انتقال گاز فشار قوی از سوی شرکت گاز منطقه ای است و در بودجۀ شرکت گل گهر در نظر گرفته شده و توقف خط گندله سازی هیچ تأثیری در مقدار تولید ، فروش و سود این شرکت در سال جاری ندارد .
وی راه اندازی خط تولید این کارخانه را منوط به عملیات لوله گذاری خط انتقال گاز دانست و گفت : این وقفه طی دو ماه آینده ادامه خواهد داشت و پس از آن تولید گندله سازی گل گهر از سر گرفته خواهد شد .

نویسنده:  saaman [ 25 اکتبر 2010, 11:18 ]
موضوع پست:  Re: اخبار گل گهر

پیشنهاد می کنم کاربران اخبار مربوط به تولیدات گلگهر را در لینک زیر درج کنند :

viewtopic.php?f=144&t=3017

و اخبار مربوط به سهام گلگهر را در تاپیک جاری بنویسند

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/