بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 20 ژانویه 2020, 06:52
پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 صنایع و سهام سودآور بورس تهران 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
بانك‌ها و خودروسازان، سودآورترين صنايع بورس

تازه‌ترين اطلاعات نشان مي‌دهد شركت‌هاي خودروسازي و بانك‌ها پيش‌بيني كرده‌اند كه در سال‌جاري در مجموع 2/2ميليارد دلار سود به دست بياورند.
به گزارش همشهري، آخرين وضعيت پيش‌بيني سود شركت‌هاي بورس تهران نشان مي‌دهد از ميان 39 صنعت بورس تهران، صنعت بانكداري و خودرو‌سازي‌ سودآورترين و شركت صدرا به تنهايي زيان‌ده‌ترين صنعت بازار سهام محسوب مي‌شوند. اين در حالي است كه گروه نساجي نيز چندان حال و روز خوشي ندارد و عملكرد 3 شركت حاضر در اين گروه حكايت از آن دارد كه مديران اين شركت‌ها نمي‌توانند براي امسال هم سودي به سهامداران خود اختصاص دهند.

اين صنعت مدت‌هاست در بورس تهران با شرايط خوبي روبه‌رو نيست و واردات محصولات خارجي باعث كاهش سود آوري صنعت نساجي در بورس تهران شده است.

تازه‌ترين آمار‌ها نشان مي‌دهد كه شركت‌هاي بورس تهران براي سال مالي جاري در مجموع 107 هزارو 880 ميليارد ريال سود پيش‌بيني كرده‌اند كه از اين ميزان 17 هزار و975 ميليارد ريال به صنعت بانكداري اختصاص پيدا كرده است.

از مجموع 7 بانك حاضر در بورس تهران شامل پارسيان، صادرات، تجارت، ملت، اقتصادنوين، كارآفرين و بانك سينا، بانك صادرات با پيش‌بيني سودي بالغ بر 8/3هزار ميليارد ريال بيشترين ميزان سود را به‌خود اختصاص داده است.بر اين اساس با توجه به سرمايه 8/16هزار ميليارد ريالي اين بانك سود هر سهم اين شركت بالغ بر 230 ريال پيش‌بيني شده است.

بانك پارسيان نيز پس از بانك صادرات در رده دوم صنعت بانكداري به لحاظ سود آوري قرار گرفته و در مجموع 7/3هزار ميليارد ريال سود براي سال مالي جاري پيش‌بيني كرده است.

پيش‌بيني سود هر سهم بانك پارسيان 413 ريال پيش‌بيني شده است.بانك‌هاي ملت، تجارت و اقتصاد نوين نيز پس از اين شركت‌ها با پيش‌بيني سودي بالغ بر 2/3 ،9/2و 2 هزار ميليارد ريال در مكان‌هاي بعدي قرار گرفته‌اند. اما پس از صنعت بانكداري گروه شركت‌هاي خودرو‌سازي‌ و ساخت قطعات با پيش‌بيني سودي بالغ بر 8/14 هزار ميليارد ريال سودآورترين صنعت بورس تهران محسوب مي‌شود.

در اين گروه كه شامل 30 شركت است، سايپا، ايران خودرو و گروه بهمن بيشترين سود را پيش‌بيني كرده‌اند. سود هر سهم سايپا براي سال مالي جاري 674 ريال و سود هر سهم ايران‌خودرو و گروه بهمن به‌ترتيب 355 و 400‌ريال محاسبه شده است.

پس از صنعت بانكداري و خودرو سازان گروه فلزات اساسي با پيش‌بيني سودي معادل 2/14 هزار ميليارد ريال در جايگاه سوم سودآورترين صنايع بورس قرار گرفته است. اين صنعت شامل 23 شركت است كه سهام شركت‌هاي مهمي همچون فولاد مباركه اصفهان، ملي صنايع مس‌ايران و فولاد خوزستان در اين گروه قرار دارند.

اما گزارش رسمي بورس تهران نشان مي‌دهد 2 صنعت نساجي و پيمانكاري تنها صنايعي هستند كه با عملكرد منفي روبه‌رو بوده‌اند. شركت صدرا كه تنها شركت گروه پيمانكاري است هم‌اكنون با زيان 280 ميليارد ريالي روبه‌روست و در انتهاي جدول سود و زيان بورس قرار گرفته است.

3 شركت حاضر در گروه نساجي شامل شركت‌هاي پشمبافي توس، ايران مرينوس و كارخانجات نساجي بروجرد نيز جمعا 12ميليارد ريال زيان پيش‌بيني كرده‌اند.


07 آوریل 2010, 13:02
مشخصات شخصی

عضو: 03 آوریل 2010, 17:59
پست ها: 84
خیز شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران و رشد روز افزون شاخص های برتر این بازار در حالی وارد دومین ماه در سال جدید شد که همچنان با پشت سر گذاردن رکوردهای مختلف مسیر رو به جلوی خود را ادامه می دهد .

در همین حال برخی صحبت ها در بازار این شائبه را میان فعالان بازار سرمایه بوجود آورده که آیا در شرایط کنونی ورود نقدینگی و سرمایه گذاری در این بازار می تواند سرمایه گذاران را با عواقب بازار سال 83 دچار کند و آیا نشانه هایی از تشکیل حباب در روند رشد قیمت های سهام شرکتهای فعال در بورس طی سال جدید به چشم می خورد ؟

در همین رابطه سید ابراهیم عنایت ، مدیر عامل شرکت کارگزاری بانک پارسیان در گفتگو با بورس نیوز ؛ ضمن رد هرگونه تشکیل حباب در قیمت سهام شرکتی ، رشد شاخص ها را اقتضای بازار سرمایه به لحاظ داشتن ظرفیت لازم در این زمینه دانست و عنوان کرد : بازار سرمایه به لحاظ توانایی ها و پتانسیل های بالقوه خود مسلماً جذابیت زیادی را برای فعالان حقیقی و حقوقی خود به لحاظ جذب منابع و منتفع شدن از این بازار را فراهم نموده و این در حالی است که توجه دولتمردان کشور در این راستا و تشویق مردم برای سرمایه گذاری در بورس به عیار این بازار افزوده است .

وی ادامه داد : بازار سرمایه به عنوان پیشانی اقتصاد کشور با توجه به این حمایتها و البته نبود جذابیت سرمایه گذاری در بازار های موازی ، موجب شده که همچنان بر تنور داغ بورس دمیده شود و شرایطی را بوجود آورد که پیش بینی شود شاخص کل به 15 هزار واحد نیز برسد .

مدیر عامل کارگزاری بانک پارسیان در برابر این سوال که آیا رشد قیمت سهام برخی شرکتها که در بودجۀ خود با زیان مواجه هستند منطقی و واقعی است ؟ گفت : آنچه باعث رشد قیمت سهام برخی شرکت ها و صنایع زیان ده شده ، میزان صعود یا سقوط EPS اعلام شده آنها نیست بلکه انتظاراتی است که معامله گران به لحاظ پتانسیل و ظرفیت های بالقوه از آن صنعت و یا شرکت دارند و به تحلیل اطلاعات آن می پردازند شکل گیری برخی صف های خرید می تواند خارج از انتظارات بازار باشد و برخی دستکاری های قیمتی توسط برخی شرکت ها بعید نیست ولی در مجموع نمی توان فعالیت این چند شرکت را به کل بازار تعمیم داد و بازار را حبابی خواند .

این کارشناس بازار سرمایه با تأکید بر جایگاه بورس در رشد تولید نا خالص ملی (GNP)افزود : با بهبود اقتصاد جهانی و همچنین توجه خاص دولت به بازار سرمایه شاهد رونق صنعت و تولید داخلی کشور به لحاظ هدایت سرمایه های راکد به این بازار خواهیم بود .

وی ایجاد بورس بین المللی کالا درکیش ، ایجاد صندوق های سرمایه گذاری مشترک و همچنین تشویق سرمایه گذاران خارجی و ایجاد ابزار های جدید در بورس را نشانۀ عزم دولت در تقویت هر چه بیشتر این بازار دانست و گفت : بی شک بیانات مقام معظم رهبری در نخستین روزهای سال جدید مبنی بر حمایت و تقویت بازار سرمایه کشور ، بر اهمیّت و جاذبۀ بورس افزوده است .

وی همچنین به تأثیر طرح هدفمند سازی یارانه ها از سوی دولت بر صنایع و شرکت های بورسی اذغان کرد این طرح در مقاطعی می تواند به افزایش بهای تمام شده تولید شرکت هایی که به لحاظ آزاد سازی قیمت حامل های انرژی آسیب می بینند بیانجامد و در مقابل بر سود برخی شرکتها همچون بخش خدمات بانکی بیانجامد .

وی در پایان با اشاره به اینکه سال 89 سال رونق و شکوفایی بازار سرمایه است توصیه هایی به برخی سهامداران و افرادی که مایل به سرمایه گذاری در بورس هستند کرد و افزود : این افراد به لحاظ تحمل ریسک کمتر در بازار می توانند در صندوق های سرمایه گذاری مشترک و یا شرکت های سرمایه گذاری و همچنین با استفاده از خدمات شرکت های تأمین سرمایه و تشخیص صحیح شرایط بازار تصمیم گیری کنند .

عنایت صنایع معدنی و خودرو سازی را اولویت سرمایه گذاری در بازار دانست و همچنین رشد فولادی ها را در بازار محتمل عنوان کرد و امسال عیار بورس با این صنایع محک می خورد.


21 آوریل 2010, 10:44
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 7 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد