بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 31 مارس 2020, 10:12
پاسخ به موضوع  [ 2 پست ] 
 توصیه هایی به سرمایه گذاران 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 24 نوامبر 2007, 14:48
پست ها: 44
1) شیفته و مبهوت بازده های گذشته نشوید.
سرمایه گذاری خود را منطبق با کار کارشناسی خود انتخاب کنید. پژوهش ها نشان داده اند كه عموما" عملكرد گذشته بازار، ضامن بازده هاي آينده نيست. از اين رو سرمايه گذاري ها را بر اساس ويژگي هايشان انجام دهيد و صرفا" به عملكرد گذشته دل نبنديد. به عبارت ديگر احساساتي عمل نكنيد.

2) تنها از يك روش براي انتخاب سرمايه گذاري استفاده نكنيد.
حتي خبرگان سرمايه گذاري نيز بعضا" در پيش بيني حركت هاي بازار و تعيين بهترين زمان خريد موفق نيستند. همه ممكن است اشتباه كنند فقط كساني اشتباه نمي كنند كه هيچ گاه سرمايه گذاري نمي كنند.(که اين نيز خود بزرگ ترين اشتباه است) از اين رو روش ناموفق يا موفق سرمايه گذاري قبلی ممكن است در شرايط فعلي معكوس عمل كند. مهم اين است كه از اشتباهات قبلي درس بگيريم.

3) به طور مستمر سرمايه گذاري كنيد.
همواره فرصت هاي مناسبي براي سرمايه گذاري وجود دارد. بنابر اين هر ماهه مبلغ معيني را پس انداز كنيد و از فرصت هاي جديد سرمايه گذاري استفاده نماييد. سرمايه گذاري مستمر غالبا" شما را در برابر ضربه هاي سخت بازار ايمن مي سازد.

4) به سرمايه گذاري هاي خود تنوع ببخشيد.
براي به حداقل رساندن ريسك هاي سرمايه گذاري ها و افزايش بازده هاي احتمالي ، به سرمايه گذاري خود تنوع ببخشيد . سرمايه گذاري را مي توان با خريد دارايي هاي مالي مانند سهام صنايع و بخش هاي متفاوت و اوراق مشاركت و دارايي هاي حقيقي مانند زمين و ساختمان يا ديگر دارايي هاي فيزيكي متنوع ساخت.

5) به هنگام ناپايداري و بي ثباتي بازار ، صبر و بردباري پيشه كنيد.
توجه داشته باشيد كه به لحاظ تاريخي پس از يك كاهش بازده در بازار غالبا" افزايش بازده رخ داده است و برعکس ان نیز صادق است و بعد ار یک دوره افزایش یازده دوره رکود و کاهش اتفاق افتاده است. چنانچه مجهز به يك استراتژي سرمايه گذاري باشيد آن گاه نوسان هاي بازار آسيب جدي به سرمايه گذاري شما نخواهد رساند.

6) حد معقولي از ريسك را بپذيريد تا از رشد بالقوه ي بازار سهام محروم نشويد.
پرتفويي كه شامل سهام، سپرده ي بانكي و اوراق مشاركت باشد، ريسكش كمتر از پرتفويي است كه تنها از سپرده ي بانكي يا اوراق مشاركت تشكيل شده است. از اين رو به منظور كسب نتايج دلخواه ، همواره با در نظر داشتن ميزان ريسك پذيري خود ، نسبت مناسبي از سهام را نيز در پرتفوي خود بگنجانید.
براي تعيين سطح ريسك پذيري بايد ابتدا اهداف سرمايه گذاري خود را معين كنيد. افق زماني سرمايه گذاري ، يكي از عوامل مهم در تعيين اهداف سرمايه گذاري است. سرمايه گذاران بلند مدت ريسك پذيرترند.

7) همواره به بازارهاي غير مالي نيز توجه كنيد.
محتوا و افق سرمايه گذاري خود را گسترش دهيد. توجه به بازارهاي غير مالي مثل مسكن ، طلا ، محصولات و مواد اوليه علاوه بر امكان گسترش محتواي پرتفوي پربازده، امكان تحليل دقيق تر سرمايه گذاري در بازارهاي مالي را نيز فراهم می سازد.

8) تنها بر اساس شنيده ها عمل نكنيد.
بازار سرمايه بازاري است كه كالاي آن اطلاعات است. اطلاعات سطوح مختلفي دارد. هر قدر اطلاعات دقيق تر باشد امكان تحليل و پيش بيني درست تر نيز بالاتر مي رود. اطلاعات شنيداري و شايعات در پايين ترين سطح دقت و صحت قرار دارند. محتواي شنيده ها ممكن است تحت تاثير منافع گوينده ، ادراك گوينده و شنونده ، منابع اطلاعاتي و تفاوت هاي ادراكي به كنش های غير منطقي بیانجامد. به هر ترتيب فراموش نكنيد كه قبل از هر سرمايه گذاري ، بررسي و تحليل اطلاعات درست ضروري است.

9) با هوشياري و آگاهي سرمايه گذاري كنيد.
همواره بر سرمايه گذاري هاي خود نظارت نماييد. سهامي وجود ندارد كه شما آن را براي هميشه نگه داريد. براي يك سرمايه گذاري همواره زماني براي خريد و زماني براي فروش وجود دارد. سرمايه گذار موفق كسي است كه اين دو زمان را تشخيص دهد.

10) از خدمات مشاوران مالي و سرمايه گذاري استفاده كنيد.
نيازها و شرايط مالي شما دائما" در حال تغيير است. از اين رو مراجعه شما به متخصصان سرمايه گذاري به شما در تركيب و انتخاب مناسب سرمايه گذاريتان كمك مي نمايد. غالبا ضروري است كه حداقل سالي يك بار به متخصصان سرمايه گذاري مراجعه كنيد توجه داشته باشيد كه سرمايه گذاري يك كار تخصصي است. بهره گيري از متخصصان در هر رشته ي كاري موجب ارتقاء بهره وري ، كارايي و اثر بخشي آن مي گردد.

_________________
ما برای بوسیدن خاک سر قله ها --- چه خطرها کرده ایم، چه خطرها کرده ایم
ما برای آنکه ایران گوهری تابان شود --- خون دلها خورده ایم خون دلها خورده ایم
ما برای آنکه ایران خانه خوبان شود --- رنج دوران برده ایم رنج دوران برده ایم


19 سپتامبر 2008, 15:52
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
داشتن تجربه و علم به همراه اطلاعات کافی نقش مهمی را در موفقیت سرمایه گذاری در این بخش ایفا می نماید. قابل توجه است توجه به این موارد از بروز خطاهای سرمایه گذاری جلوگیری می نماید.

بطور کلی آگاهی از خطاهای رایج سرمایه گذاری که بیشتر برای سرمایه گذاران مبتدی رخ می دهد مهمترین بخش از یک برنامه موفق سرمایه گذاری است. با اندکی دقت بخوبی نمایان می شود که بزرگترین عامل عدم موفقیت این دسته از سرمایه گذاران خود آنها هستند.

یکی از خطاهای رایج در سرمایه گذاران مبتدی نداشتن برنامه مشخص برای سرمایه گذاری است. کارشناسان معتقدند سرمایه گذار باید یک برنامه مشخص برای سرمایه گذاری با در نظر گرفتن عواملی همچون، افق زمانی، میزان ریسک پذیری، میزان سرمایه گذاری داشته باشد که در قالب آن بتواند برای نحوه سرمایه گذاری خود در آینده تصمیم گیری نماید.

یکی دیگر از اشتباهات رایج در سرمایه گذاری که توسط سرمایه گذاران مبتدی صورت می پذیرد تمرکز بخش عمده ای از سرمایه بر روی یک سهم خاص می باشد.

بهترین شیوه سرمایه گذاری به اعتقاد کارشناسان تشکیل سبد سهام است گفتنی است برای رسیدن به این هدف باید از یک شخص آگاه کمک گرفت. البته ابزارهایی مانند صندوق سرمایه گذاری مشترک نیز برای رسیدن به این هدف می تواند مورد استفاده قرار گیرند.

در برخی از موارد مشاهده می شود که سرمایه گذار بدون در نظر گرفتن عوامل بنیادی رشد یک سهم و از روی احساسات اقدام به سرمایه گذاری بر روی سهام یک شرکت می نماید که این موضوع نیز از جمله خطاهای رایج در سرمایه گذاری محسوب می شود.

در ادامه باید توجه داشت سرمایه گذاران هر چه کمتر سرمایه گذاری های انجام شده خود را جابجا کنند در نهایت عایدی بیشتری نصیبشان می شود.

کارشناسان معتقدند برای سرمایه گذار مبتدی خرید و نگهداری سهم بهتر از خرید و فروش مکرر آن است چرا که گاه هزینه انجام معاملات تاثیر زیادی در کاهش سود سرمایه گذاری خواهد داشت.

یکی از مهمترین آفات سرمایه گذاری ها در بازار سرمایه انتظار نامعقول است مشاهده می شود سرمایه گذاران مبتدی در زمان وجود حباب قیمتی در سطح بازار ، صبر خود را از دست می دهد و ریسک بیش از اندازه ای را متحمل می شدند در همین زمینه باید توجه داشت داشتن دید بلند مدت و عدم تاثیر پذیری بیش از حد از عوامل بیرونی موجب بدست آمدن یک استراتژی مطلوب سرمایه گذاری با پایه های انتظاری معقول از ریسک می شود.

نکته ای که در پایان باید به آن اشاره کرد این است که هر چه برنامه سرمایه گذاری دارای افق بلندتری باشد شخص سرمایه گذار باید پذیرای ریسک بیشتری باشد لذا سرمایه گذاران باید میزان تحمل ریسک خود را برای بدست آوردن افق سرمایه گذاری خود کاملاً مشخص نمایند.


16 می 2009, 14:58
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 2 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 62 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد