تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

تحلیل گران ، ضرورت بازار
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=63&t=1734
صفحه 1 از 1

نویسنده:  zarrin [ 19 سپتامبر 2008, 15:47 ]
موضوع پست:  تحلیل گران ، ضرورت بازار

بعضی سهامداران در بورس ایران معتقدند که اصولا نباید با توصیه دیگران سهام خریداری نمود. به نظر این گروه افرادی که توصیه به خرید سهام می کنند در دو دسته کلی جای می گیرند:

یا از سهامی که توصیه به خرید دارند، قبلا خریداری کرده اند و می خواهند به هر طریق و با تبلیغ قیمت سهام خود را بالا برده و بعد بدون اطلاع اقدام به فروش سهام بکنند. یا اینکه سهام مورد نظر را خریداری نکرده اند و بنابر این در این مورد (در مورد سهامی که توصیه به خرید می کنند) ممکن است فقط اطلاعات کلی داشته باشند و روی آن متمرکز نیستند.

به نظر می رسد این نظر در حالت کلی نادرست باشد. در اکثر نقاط دنیا سرمایه گذران یا خود تحلیل گرند یا از تحلیل شرکتها و افراد مختلف سود می جویند. بنابراین صرفا بیان این موضوع که نباید با نظر دیگران سهم خرید، اشتباه است!

بله! نباید با نظر کسی که نمی شناسیم سهم خرید. ولی اگر تحلیل گرهایی را می شناسیم و اعتماد لازم را کسب کرده ایم می توان از نظرات کارشناسی آنها بهرمند شد.

و باز هم بله! که فعلا در ایران، شناختن تحلیل گرها حتما نیازمند آشنا بودن با آنها و بررسی نظرات و عملکرد آنها به صورت واقعی است و گرنه خریدهای بدون دقت قطعا کارساز نبوده و ممکن است حتی مشکل ساز هم باشد! و موجب ضررهای هنگفت گردد.

ضمنا به یاد داشته باشیم که هر تحلیل گر با سواد و آگاهی هم ممکن است اشتباه کند. مخصوصا در بورس ایران که دارای اطلاعات نهان بسیار بالایی است.

و نکته آخر هم اینکه انتقال مطالب باید دقیق صورت گیرد. ممکن است نظر تحلیل گر در مورد سهمی «کوتاه مدت» باشد ولی خریدار متوجه این نکته نشده باشد.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/