تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

استفاده از تلفن همراه در مدارس ممنوع شد
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=17&t=3319
صفحه 1 از 1

نویسنده:  saaman [ 19 سپتامبر 2009, 09:09 ]
موضوع پست:  استفاده از تلفن همراه در مدارس ممنوع شد

استفاده از تلفن همراه در مدارس ایران و تهران ممنوع شد

وزارت آموزش و پرورش استفاده دانش‌آموزان از تلفن همراه در مدارس را براي سال تحصيلي جديد نيز ممنوع کرد.
سرپرست دفتر مشاوره تحصيلي وزارت آموزش و پرورش به واحد مرکزی خبر گفت: بر اساس اعلام کارشناسان در کارگروهي که به همين منظور تشکيل شد، اين وسيله ارتباطي در تدريس معلم و فراگيري دانش‌آموزان در مدرسه اخلال ايجاد مي‌کند و استفاده از آن همانند سال‌هاي گذشته ممنوع است.
اميري افزود: استفاده از تلفن همراه در مدارس به بازي و سرگرمي، گوش کردن موسيقي و گرفتن عکس و تصوير محدود شده است و مدارس ما هنوز ظرفيت استفاده علمي از اين وسيله ارتباطي را ندارند.
وي خاطرنشان کرد: اين محدوديت شامل استفاده از هر نوع واکمن و پيجر نيز مي‌شود. وي يادآور شد: دستورالعمل ممنوعيت استفاده از تلفن همراه به مدارس سراسر کشور ارسال شده است و در صورت مشاهده موارد تخلف، معلمان و مديران مدارس با دانش‌آموز متخلف برخورد خواهند کرد.
اميري افزود: هر چند استفاده از تلفن همراه به عنوان يک فرصت مطرح است، اما استفاده‌هاي غيراصولي دانش‌آموزان از اين وسيله آن را به يک تهديد تبديل و با انتقال كليپ‌هاي غيراخلاقي از طريق بلوتوث، ذهن و رفتار دانش آموزان را تخريب مي‌كند. وي تصريح کرد : ارتقاي تکنولوژي در تلفن همراه و استفاده از تلفن‌هاي دوربين دار با کيفيت بالا و داراي بلوتوث در کنار تمامي فوايدشان، گاه مشکلات و معضلات فراواني براي دانش‌آموزان و خانواده‌هايشان ايجاد مي‌کند.
اميري بر نقش آگاه سازي كانون‌هاي تربيتي در كنار خانواده‌ها و والدين دانش‌آموزان تاكيد كرد و افزود: كانون‌هاي تربيتي مدارس با ارائه آموزه‌هاي ديني و اخلاقي مي‌توانند تاثير خوبي با بهره‌گيري از آموزه‌هاي ديني بر دانش‌آموزان داشته باشند.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/