بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 11 دسامبر 2019, 19:46
پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 اخبار قیمت گوشی تلفن همراه ( موبایل ) در بازار 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
گوشی تلفن همراه ارزان می شود

«وضعیت فعلی بازار گوشی تلفن همراه و رکودی که بر این بازار حاکم است از یک سو و عرضه انواع این کالا با مارک های مختلف از سوی دیگر باعث می شود در ایام پایانی امسال بر خلاف سال های قبل با افزایش قیمت گوشی همراه روبه رو نشویم.» رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه ضمن بیان این مطلب به خبرنگار ما گفت: «با توجه به کاهش پنج تا 30 درصدی قیمت انواع گوشی های با گارانتی و بدون گارانتی در سال جاری به نظر نمی رسد قیمت این کالای ارتباطی در ماه پایانی سال با افزایش روبه رو شود.»ابراهیم درستی اظهار داشت: «کاهش تعرفه واردات این کالا در صورت تصویب از دیگر دلایلی است که امکان افزایش قیمت گوشی را از بین می برد.»
مدیر فروش یکی از شرکت های واردکننده قانونی گوشی تلفن همراه نیز با تاکید بر اینکه قیمت گوشی تلفن همراه در روزهای پایانی سال نه تنها افزایش نمی یابد بلکه کاهش نیز خواهد یافت، اظهار داشت: «بحران مالی بین المللی باعث افت قیمت گوشی تلفن همراه در بازارهای جهانی شده است که این امر در بازار داخلی کشور نیز تاثیر گذاشته و بهای این کالای ارتباطی را کاهش می دهد.» محسنی تصریح کرد: «همچنین کاهش تعرفه واردات این کالا - در صورت تصویب - مزید بر علت شده و مانع از افزایش قیمت گوشی در ایام پایانی سال خواهد شد.»

کاهش تا 40 درصدی قیمت گوشی
یکی از فعالان بازار گوشی تلفن همراه با اشاره به کاهش تا 40 درصدی قیمت ها در بازار این وسیله ارتباطی در سال جاری به خبرنگار ما گفت: «از ابتدای سال جاری قیمت انواع گوشی به طور متوسط تا 30 درصد کاهش یافته است که این کاهش قیمت در بازار برخی گوشی ها به مرز40 درصد نیز می رسد. به عنوان مثال گوشی ای که در ابتدای سال با قیمتی حدود 200 هزار تومان فروخته می شد هم اکنون به بهایی حدود 120 هزار تومان به دست مصرف کننده می رسد.» جوادی با اشاره به اینکه سهم بسیار بالایی از بازار گوشی تلفن همراه مربوط به گوشی های قاچاق است، ادامه داد: «از زمان اعلام احتمال کاهش تعرفه واردات گوشی تلفن همراه از 25 به 10 درصد بسیاری از واردکنندگان غیرقانونی این کالای ارتباطی برای کاهش میزان ضرر و زیان احتمالی خود به علت افت بهای گوشی، عرضه این کالا به بازار را افزایش داده اند که این امر روند نزولی بهای گوشی را تشدید کرده است.»

بازار گوشی تلفن همراه رونق می گیرد
براساس پیش بینی برخی دست اندرکاران بازار گوشی تلفن همراه طی روزهای آینده این بازار رونق همیشگی خود را به دست می آورد.
مسعود سلطانی یکی از فعالان بازار گوشی تلفن همراه در این باره به خبرنگار ما گفت: «کاهش قدرت خرید مردم از یک سو و قرار داشتن در ماه های محرم و صفر از سوی دیگر موجب کاهش آمار معاملات و ایجاد رکود در بازار این کالای ارتباطی شده بود که خوشبختانه از چند روز قبل رکود بازار شکسته شد.» وی افزود: «پیش بینی می شود با اتمام ماه صفر میزان تقاضا برای این کالا افزایش یابد که این امر رونق همیشگی را برای بازار این کالای ارتباطی به ارمغان خواهد آورد.»وی تاکید کرد: «در حال حاضر اکثر شرکت های واردکننده قانونی گوشی تلفن همراه، محصولات خود را با تعدیل چشمگیر قیمت به بهای گوشی های بدون گارانتی نزدیک کرده اند که این امر نیز بر رونق بیشتر این بازار می افزاید.»

سود قاچاقچیان در بازار گوشی تلفن همراه
«سود حاصل از خرید و فروش انواع گوشی تلفن همراه قاچاق در رده قیمت 200 هزار تومان بیش از 25درصد است. بر این اساس فروش هر عدد گوشی قاچاق با قیمت 200 هزار تومان حداقل 50 هزار تومان سود نصیب واردکنندگان غیرقانونی گوشی تلفن همراه می کند.» رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی، تصویری و گوشی تلفن همراه ضمن بیان این مطلب ادامه داد: «هم اکنون بیشترین میزان واردات غیرقانونی گوشی در بازار گوشی های 200 هزار تومان به بالا رخ می دهد چرا که به علت استقبال فراوان از این گوشی ها حاشیه سود فروش این کالا بسیار بالاست.» درستی تصریح کرد: «از سال 85 که به بهانه حمایت از تولید داخلی تعرفه واردات گوشی تلفن همراه از چهار به 60 درصد افزایش یافت انگیزه قاچاق این کالای ارتباطی را نیز بالا برد به طوری که از ابتدای سال 85 تاکنون تنها 600 هزار دستگاه گوشی تلفن همراه در داخل کشور تولید شده است که این میزان تولید حتی پاسخگوی یک درصد نیاز داخلی نیست. براین اساس افزایش تعرفه واردات موجب شد بخش اعظم نیاز داخلی کشور به گوشی تلفن همراه توسط کالاهای قاچاق پاسخ داده شود.» وی با بیان اینکه «حدود90 درصد گوشی های موجود در بازارهای مصرف از مبادی غیرقانونی و به صورت قاچاق وارد کشور شده اند»، افزود: «افزایش غیرکارشناسانه تعرفه واردات گوشی تلفن همراه منجر به کاهش فعالیت شرکت های قانونی واردکننده این کالای ارتباطی و افزایش فعالیت قاچاقچیان گوشی در کشور شده است.»وی تصریح کرد: «تا زمانی که تعرفه واردات گوشی تلفن همراه به صورت منطقی تعیین نشود، نمی توان انتظار داشت قاچاق گوشی کاهش یافته یا متوقف شود.»


04 مارس 2009, 10:54
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
گوشي های پرفروش بازار


بازار تلفن همراه اين روزها با رسيدن به 48 ميليون كاربر در ایران تقريبا به حالت اشباع رسيده است. درحالي كه گفته مي‌شود برخي از كاربران به واسطه سيم‌كارت‌هاي ارزان قيمت هم‌اكنون دوسيم‌كارته شده‌ و به سمت خريدن گوشي‌ جديد رو آورده‌اند، اما ظهور گوشي‌هاي دوسيم‌كارته باعث شده تا بسياري از اين كاربران قيد حمل دو گوشي را زده و به سمت خريد اين نوع از گوشي‌ها رو آورند. از سوي ديگر و از آنجايي كه تا همين چند ماه پيش عمده گوشي‌هاي دوسيم‌كارته در بازار گوشي‌هاي چيني بي‌كيفيت بوده‌اند، اما با ورود گوشي‌هاي دوسيم كارته سامسونگ به نظر مي‌رسد كه اين برند توانسته باشد بيشتر مورد استقبال اين نوع از كاربران قرار گرفته باشد.
اما بازار تلفن همراه كه اين روزها بيشتر از قبل حالتي سكون به خود گرفته است، در بخش گوشي‌هاي دوسيم‌كارته، گوشي‌هاي ارزان قيمت و نيز گوشي‌هاي هوشمند لمسي وضع ديگري به خود گرفته است. به طوري كه هم‌اكنون در همين بازار راكد اما اقبال اندك مخاطبان بازار به اين گوشي‌ها بيشتر از قبل است.

نوكياي ارزان و نوكياي لمسي
نوكيا همچنان پرفروش‌ترين برند بازار تلفن همراه است. هرچند كه طي دو ماه گذشته دو نماينده فروش فعال اين برند به دليل توزيع بيش از حد گوشي‌هاي قاچاق و تعرفه بالاي واردات از ادامه فعاليت در اين بازار انصراف دادند، اما هم‌اكنون به رغم كم شدن سهم و فروش نوكيا در بازار، اين برند همچنان حرف اول بازار را مي‌زند.
در كنار N95 عادي و 8 گيگابايتي اين برند كه همچنان از فروش نسبتا خوبي در بازار برخوردارند، اما اين روزها اقبال مخاطبان به سمت دو گوشي ديگر از خانواده گران قيمت‌هاي اين شركت افزايش يافته است.


گوشي N78 كه از زمان عرضه‌اش به بازار زمان نسبتا زيادي است كه مي‌گذرد، اما اين روزها بيشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته است. اين گوشي، اما در بدو ورودش با مشكلات نرم‌افزاري روبه‌رو شد. البته ذكر اين نكته نيز خالي از لطف نيست كه N78هاي بدون گارانتي كه بيشتر به شكل قاچاق وارد بازار مي‌شد با اين مشكل رو به رو بودند. شايد همين عامل باعث شده بود تا توجه بازار در آن زمان از اين مدل نوكيا منحرف شده و به سمت ساير اعضاي خانواده N جلب شود. به هر حال هم‌اكنون N78 از فروش خوبي در بازار برخوردار شده است. اين گوشي‌ هم‌اكنون با گارانتي رسمي 220هزار تومان در بازار به فروش مي‌رسد و از امکاناتي نظير صفحه نمايش TFT ، دوربين عکاسي و فيلمبرداري 2/3 مگاپيکسلي و ارتقاي حافظه داخلي توسط مموري‌کارت برخوردار است.
ديگر پرفروش نوكيا اما اين بار نه از خانواده N است و نه از خانواده E، بلكه باز هم يكي از اعضاي اكسپرس ميوزيك‌ها خبرساز اين برند شده است. 5800 كه از عمر حضورش در بازار ايران چندماهي نمي‌گذرد، اين بار به عنوان يكي از پرفروش‌هاي نوكيا در بازار شناخته شده است. جدا از بحث تبليغات بي‌شماري كه پيرامون اين مدل صورت گرفته است، اما لمسي بودن اين مدل باعث شده تا نوكيا دوستاني كه انتظار يك گوشي لمسي را از اين كمپاني داشتند، به سمت اين مدل كشيده شوند. اين مدل هم‌اكنون با گارانتي رسمي نزديك به 360هزار تومان به فروش مي‌رسد.


قديمي‌هاي پرفروش

هرچند سوني اريكسون در ماه‌هاي گذشته گوشي‌هاي جديدي را روانه بازار ايران كرده است، اما همچنان مدل S500 اين برند به عنوان يكي از پرفروش‌هاي اين برند در بازار شناخته مي‌شود.
S500 سوني اريکسون که با گارانتي متفرقه به بهاي 123هزار تومان فروخته مي‌شود، داراي امکاناتي نظير صفحه نمايش TFT ، دوربين عکاسي و فيلمبرداري دو مگاپيکسلي و ارتقاي حافظه داخلي توسط مموري‌ کارت است.
همچنين مدل T700 اين برند به عنوان يکي از پرفروش‌هاي اين برند در بازار تلفن همراه معرفي شده و با گارانتي رسمي به بهاي 215هزار تومان در اختيار مشتريان قرار مي‌گيرد.


دوربين عکاسي و فيلمبرداري 2/3 مگاپيکسلي و حافظه داخلي 25 مگابايتي از مشخصات اصلي گوشي T700 به شمار مي‌آيد که با گارانتي رسمي به قيمت 215هزار تومان در بازار تلفن همراه عرضه مي‌شود.
از سوني اريكسون در بازار تلفن همراه به جز اين چند مدل پرفروش خبر ديگري نيست. يكي از انتقاداتي كه از سوي نمايندگان فروش سوني‌اريكسون همواره مطرح بوده به عدم اطلاع‌رساني صريح نمايندگان اصلي اين برند در بازار ايران بازمي‌گردد.
وقتي سامسونگ ساكت است


هرچند كه از ابتداي سال جاري ديگر از سر و صدا و تبليغات بي‌شمار سامسونگي‌ها خبري در بازار نيست، اما اين برند كه هم‌اكنون به نظر مي‌رسد به جايگاه دوم در بازار ايران خيلي نزديك شده است از ابتداي سال جاري تا به حال نزديك به چهار مدل جديد روانه بازار كرده است.
M7500 سامسونگ كه يكي از جديدترين محصولات اين برند در بازار است، هم اكنون با قيمت 325هزار تومان در ليست پرفروش‌ترين‌هاي اين برند قرار گرفت. صفحه نمايش OLED، ارتقاي حافظه داخلي توسط مموري کارت (MicroSD (TransFlash، دوربين عکاسي و فيلمبرداري3 مگاپيکسلي از مشخصات اصلي مدل فوق به شمار مي‌آيد.

گوشي M3510 سامسونگ نيز كه هم‌اكنون به قيمت 125‌هزار تومان عرضه مي‌شود از ديگر پرفروش‌هاي اين برند است. اين گوشي، داراي صفحه نمايشTFT با قابليت نمايش 16ميليون رنگ، دوربين عکاسي و فيلمبرداري دو مگاپيکسل، حافظه داخلي 60 مگابايتي و ارتقاي آن توسط (microSD (TransFlash است.
دوربين عکاسي و فيلمبرداري 15/3 مگاپيکسلي و ارتقاي حافظه داخلي توسط مموري کارت تا 16 گيگابايت از مشخصات اصلي اين گوشي به شمار مي‌آيد.
لمس‌هاي جذاب

بازار تلفن همراه از سال گذشته با ورود گوشي‌هاي آيفون و اچ‌تي‌‌سي تركيب جديدي از متقاضيان را به خود گرفته است. اين روزها گوشي‌هاي لمسي كه زماني به واسطه تازه بودن فناوري‌شان از قيمت بالايي برخوردار بودند، اما با كاهش قيمت بيشتر از قبل مورد استقبال مصرف‌كنندگان قرار گرفته‌اند.
ويوا، تاچ‌اچ‌دي و دايموند 2، از پرفروش‌هاي اچ‌تي‌سي در بازار تهران است كه به واسطه خدمات جانبي‌اي همچون بيمه رايگان و نصب نقشه انحصاري تهران براي استفاده از سيستم GPS توسط پرشين تله‌كام باعث شده تا بيشتر از قبل مورد استقبال قرار گيرند.


اين سه مدل هم‌اكنون با قيمت‌هاي 270، 730 و 620هزار تومان در بازار عرضه مي‌شوند. لمسي‌بودن صفحه نمايش مهم‌ترين ويژ‌گي گوشي‌هاي اين سه مدل است، اما در عين حال در مدل اچ‌دي استفاده از دوربين 5 مگاپيكسلي در كنار امكان ارتقاي حافظه به وسيله مموري از ديگر امكانات اين گوشي عنوان شده است.


17 می 2009, 11:54
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
گوشی XpressMusic 5800 نوکیا با گارانتی رسمی و با قیمت 290‌هزار تومان در صدر پرفروش ترین‌های نوکیا قرار گرفته است. این گوشی دارای صفحه نمایش TFT لمسی با قابلیت نمایش 16 میلیون رنگ، دوربین عکاسی و فیلمبرداری 15/3 مگاپیکسلی و ارتقاي حافظه داخلی توسط مموری کارت تا 16 گیگابایت است. گوشی N85 این برند نیز با قیمت 370‌هزار تومان توانست از فروش خوبی برخوردار شود و در لیست پرفروش ترین‌های این برند جای گیرد. گوشی C905 و W980 سونی اریکسون هم‌اکنون با گارانتی غیر رسمی و با قیمت 360 و205 ‌هزار تومان در بازار تلفن همراه عرضه مي‌شود.
دوربین عکاسی و فیلمبرداری هشت مگاپیکسلی، ارتقاي حافظه داخلی 160 مگابایتی توسط مموری کارت Memory Stick Micro M2 تا هشت گیگابایت از مشخصات فنی گوشی C902 سونی اریکسون و دوربین عکاسی و فیلمبرداری 15/3 مگاپیکسلی و حافظه داخلی هشت گیگابایتی از ویژگی‌های مدل W980 سونی اریکسون به شمار مي‌آید.
گوشی Touch Diamond2 اچ تی سی با قیمت فروش 610‌هزار تومان توانسته میزان بیشترین خریدوفروش این برند را به خود اختصاص دهد و مقام پرفروش ترین اچ تی سی را از آن خود کند.


13 جولای 2009, 11:18
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
گوشی‌های 3120 نوکیا‌، W980 سونی اریکسون، و Touch Pro2 اچ تی سی و KF755 ال جی به عنوان پرفروش‌ترین گوشی‌ها در بازار تلفن همراه طی هفته‌ا‌ی که گذشت معرفی شدند
امکانات بالا و قیمت مناسب‌اين مدل گوشی‌ها باعث شده تا اکثر متقاضیان ترجیح به خرید آنها داشته باشند.گوشی 3120 نوکیا که به بهای 118‌هزار تومان به فروش مي‌رسید در صدر لیست پرفروش‌ترین‌های‌اين برند طی هفته‌ای که گذشت جای گرفت.
صفحه نمایش TFT با قابلیت نمایش 16‌ميليون رنگ، حافظه داخلی 24 MB‌، حافظه جانبی microSD TransFlash و دوربین عکاسی و فیلمبرداری دو مگاپیکسلی از مشخصات فنی گوشی 3120 نوکیا به شمار مي‌آید.مدل‌های XpressMusic 5800‌، 2680‌، 3600 و 5000 نوکیا که به بهای160‌، 85‌، 295 و 85‌هزار تومان‌ به فروش رسید طی هفته‌ای که گذشت، در بازار به عنوان گوشی‌های خوش فروش در بازار معرفی شد.
در‌اين میان گوشی W980سونی اریکسون طی هفته‌اي که گذشت به عنوان پرفروش‌ترین گوشی‌اين برند در بازار معرفی شد. این گوشی که به بهای 200‌هزار تومان در اختیار مشتریان قرار گرفت از امکاناتی نظیر صفحه نمایش TFT‌، حافظه داخلی هشت گیگابایتی و دوربین عکاسی و فیلمبرداری 15 /3 مگاپیکسلی بهره مي‌برد. در‌اين میان گوشی‌های C905 با قیمت 360‌هزار تومان توانست در دومین جایگاه گوشی‌های پرفروش‌اين برند جای گیرد.
گوشی Touch Pro2که مدل ارتقا یافته Touch Pro است با قیمت فروش 767‌هزار تومان توانسته در صدر لیست پرفروش ترین‌های‌اين برند جای گیرد.این مدل گوشی اچ تی سی دارای صفحه نمایش TFT لمسی 6/3‌اينچی، ارتقاي حافظه داخلی توسط مموری کارت microSD TransFlash و دوربین عکاسی و فیلمبرداری 3/15مگاپیکسلی است.گوشی Diamond2 اچ تی سی که مدل
ارتقا یافته Diamond است توانست دومین جایگاه پرفروش‌ترین‌های ‌اين برند را از آن خود کند.گوشی Diamond2 Touch اچی تی سی که با قیمت 607‌هزار تومان توانسته مورد استقبال مشتریان قرار گيرد از امکاناتی همچون سیستم عامل Microsoft Windows Mobile 6.1 Professional، صفحه نمایش لمسی‌، دوربین عکاسی و فیلمبرداری پنج مگاپیکسلی با فوکوس اتوماتیک و دوربین دوم VGA، صفحه نمایش TFT با قابلیت نمایش 655‌هزار و 36رنگ و حافظه داخلی چهار گیگابایت بهره مي‌برد.گوشی KF755 ال جی که با گارانتی رسمي‌به بهای 230‌هزار تومان در بازار عرضه مي‌شود توانسته در لیست پرفروش‌ترین ‌اين برند قرار گیرد.
این گوشی از امکاناتی همچون صفحه نمایش لمسی‌، ارتقاي حافظه داخلی توسط مموری کارت microSD TransFlash تا دو گیگابایت و دوربین عکاسی و فیلمبرداری پنج مگاپیکسلی بهره مي‌برد.


18 جولای 2009, 10:17
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 16 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد