بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 29 فوریه 2020, 09:14
پاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی و کمسیون های تخصصی آن 
نویسنده پیام

عضو: 19 نوامبر 2008, 07:05
پست ها: 160
کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی Iranian National Committee که عضو ی از اتاق بازرگانی بین المللی است International Chamber of Commerce به همت اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در سال 1342 در چارچوب نیازهای کشور برای توسعه روابط بازرگانی بین المللی تأسیس شد . پس از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت آن متوقف گردید. به دنبال تجدید سازمان ارگان های مملکتی کمیته ایرانی نیز در سال 1364 بنا به توصیه دولت دوره جدید فعالیت خود را آغاز نمود . کمیته ایرانی مؤسسه ای است مستقل که در زمینه های زیر فعالیت می کند :
1. ایجاد ارتباط بین ICC و اعضای ایرانی آن .
2. دریافت اطلاعات از ICC و انتقال آن به اعضا بر حسب نیاز آنها .
3. تدوین نظرات اعضا در کمیسیون های تخصصی و ارایه به ICC .
4. ارایه خدمات مشورتی فنی به اعضا .
5. انجام خدمات انتشاراتی و آموزشی .
6. انتخاب مواضع جهت حفظ منافع کشور در زمینه مسایل بازرگانی – اقتصادی در سطح بین المللی و ایجاد امکانات برای تحقق این مواضع .
7. بررسی مقررات داخلی کشور که به بازرگانی بین المللی مربوط می شود و اظهارنظر کارشناسی نسبت به آنها .
اعضای کمیته ایرانی اغلب مرکب از سازمان ها و شرکت های عموماً بزرگ است که در سطح بین المللی فعال می باشند . ارکان این کمیته عبارتند از : مجمع عمومی ، شورا ، هیأت رییسه ، دبیرکل و البته کمیسیون های تخصصی که به عنوان پایگاه فعالیت اعضا شکل گرفته اند .
کمیسیون های تخصصی با هدف ایجاد محیط مناسب برای بررسی مسایل مربوط به بازرگانی بین المللی کشور تأسیس شده و از ابتدای دوره دوم فعالیت کمیته ایرانی ( از سال 1364 ) ، از همکاری و حمایت سازمان های دولتی و خصوصی مرتبط با فعالیت های اقتصادی بین المللی برخوردار بوده اند . هر کمیسیون دارای مشاوران متخصص است که به صورت پاره وقت با کمیته ایرانی همکاری دارند و امور کمیسیون را اداره می کنند . کمیسیون های تخصصی کمیته ایرانی عبارتند از :

کمیسیون فنون بانکداری : که پس از تجدید فعالیت کمیته ایرانی ، اولین کمیسیونی است که شروع به کار کرده است . در این کمیسیون نمایندگان بانک های دولتی و خصوصی و همچنین نماینده شرکت ملی نفت ایران عضویت دارند و در آن به بررسی مقررات متحدالشکل اعتبارات اسنادی ، مقررات نقل و انتقال وجوه بین بانک ها و مقررات متحدالشکل ضمانت نامه ها می پردازند و نظرات و پیشنهادات اعضا را به اتاق بازرگانی بین المللی ارسال می دارد .

کمیسیون بیمه : با هدف فراهم آوردن زمینه های مناسب جهت تبادل نظر میان بیمه گران و نیز بیمه گذاران سازمان یافته است .

کمیسیون خدمات مالی : در ICC کمیسیونی متشکل از خدمات مالی ، فعالیت های مورد نظر در جهت آزادسازی این خدمات را پیگیری و سیاست های مربوطه را به اجرا در می آوردند . در کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین المللی ، کمیسیون خدمات مالی از کمیسیون بیمه جدا و هر کدام به صورت مستقل در جهت رسیدن به اهداف ICC فعالیت می نمایند .

کمیسیون حمل و نقل : مسایل حمل و نقل بین المللی کشور در جلسات کمیسیون مورد بررسی اعضا قرار می گیرد و گزارش های کارشناسی آن جهت طرح در ICC و یا برای مسئولین ذیربط کشور ارسال می گردد .

کمیسیون حقوق بازرگانی بین المللی و داوری : از اقدامات مفید کمیسیون تلاش مستمر در بالا بردن سطح دانش اعضا نسبت به مسایل حقوقی بین المللی و نیز تشویق و راهنمایی آنها به استفاده از داوری در قراردادهایی است که با طرف های خارجی خود منعقد می نمایند .

کمیسیون فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیکی : از آنجا که ICC از آزادسازی ارتباطات حمایت می کند و نیز توسعه زیرساخت هایی که تجارت جهانی الکترونیکی را پشتیبانی می کند ، از اهداف آن است ، این کمیسیون در راستای رسیدن به این هدف و به منظور ارتقای توسعه تجارت الکترونیکی و یکپارچگی فناوری های ارتباطات و اطلاعات تشکیل شده است . ابزار کمیسیون برای دستیابی به هدف مطرح شده ، عبارت است از سیاست ها ، استانداردهایی برای عمل و رهنمودهایی که رقابت ، رشد ، ایمنی و جریان آزاد اطلاعات را تشویق می کند .


30 جولای 2009, 19:46
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد