بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 18 اکتبر 2019, 18:19
پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 اخیار شرکت سنگ آهن گل گهر 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
مذاكرات توليدكنندگان سنگ آهن و فولاد براي تعيين قيمت‌هاي جديد سنگ آهن به زودي آغاز خواهد شد.

اميرحسين اكبري ـ مديرعال شركت سنگ آهن گل گهر ـ درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين مطلب افزود: تاكنون معاملات سنگ آهن به صورت علي‌الحساب با قيمت‌هاي سال گذشته انجام مي‌شد كه پس از تعيين قيمت جديد، تفاوت قيمت معاملات گذشته نيز محاسبه خواهد شد.

وي خاطرنشان كرد: با توجه به افزايش هزينه‌هاي پرسنلي و جاري، پيشنهاد توليدكنندگان براي قيمت سال جاري 10 درصد افزايش قيمت نسبت به سال گذشته است.

او در خصوص قيمت‌هاي جديد حمل و نقل ريلي سنگ آهن گفت: قيمت‌هاي جديد هنوز نهايي نشده و در حال مذاكره هستيم؛ با اين حال قيمت‌هاي جديد كمتر از قيمت سال گذشته خواهد بود.

وي همچنين در خصوص قيمت‌هاي صادراتي سنگ آهن خاطرنشان كرد: قيمت سنگ آهن صادراتي تغيير چنداني نكرده و در حد يك تا دو دلار افزايش يافته است. البته هزينه‌ حمل و نقل دريايي مواد معدني نيز اخيرا افزايش قابل توجهي داشته است.

به گزارش ايسنا، افزايش شديد قيمت جهاني سنگ آهن در سال گذشته و به تبع آن افزايش قيمت‌هاي داخلي، تعيين نرخ سنگ آهن داخلي به موضوعي چالش‌برانگيز بين توليدكنندگان سنگ ‌آهن و همچنين فولادسازان تبديل شده بود، زيرا برخلاف نظر سنگ‌آهني‌ها، فولادسازان خواستار افزايش نيافتن قيمت سنگ‌آهن بودند كه در نهايت با مداخله سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني قائله خاتمه يافت.

فروردين امسال‌ نيز محمود نوريان ـ مديرعامل شركت چادرملو ـ اظهار كرده بود كه قيمت‌هاي جديد سنگ آهن تا پايان خرداد امسال با توجه به شرايط بازار و قيمت فولاد در محيطي دوستانه با فولادسازان تعيين خواهد شد.


14 جولای 2009, 09:56
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 16 دسامبر 2007, 11:14
پست ها: 299
ایجاد کارخانه گندله سازی گل گهر گامی بزرگ در بومی سازی صنعت فولاد

مدیر پروژه گندله سازی گل گهر گفت: راه اندازی کارخانه گندله سازی گل گهر سیرجان، گامی بزرگ در راستای بومی سازی صنعت فولاد محسوب می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایمیدرو، بهروز شفیع با اعلام اینکه راه اندازی کارخانه گندله سازی گل گهر سیرجان گامی بزرگ در راستای بومی سازی صنعت فولاد محسوب می شود، گفت: حدود 70 درصد تجهیزات کارخانه گندله سازی به عنوان یکی از فرایندهای تولید فولاد، توسط مهندسان داخلی در مجتمع گل گهر بومی شده است.

مدیر پروژه گندله سازی گل گهر اظهار داشت: 5 میلیون تن گندله تولید شده در این کارخانه برای کارخانه های احیای مستقیم حمل می شود و در آنجا محصول آهن اسفنجی با عیار 93 درصد 93 درصد تا 100 درصد تولید شده و سپس به کارخانه های ذوب فرستاده می شود.

وی افزود: با این میزان محصول (5 میلیون تن گندله) می توان 2 تا 2.5 میلیون تن فولاد تولید کرد.

به گفته شفیع، برای حفاظت از محیط زیست و حاکم شدن هوای پاک و عاری از آلایندگی بر فضای کارخانه 12 جداکننده خشک، 3 جداکننده تر و 3 جداکننده مغناطیسی نصب شده است.

گفتنی است، بزرگترین کارخانه تولید گندله سنگ آهن ایران و خاورمیانه به زودی با حضور مقامات عالی کشور افتتاح می شود.


01 آوریل 2010, 18:48
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
مجري طرح تجهيز معادن گل گهر 2 و 4 گفت: تا پايان شهريور 2.9 ميليون تن سنگ آهن از اين معادن استخراج شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ايميدرو، سعيد صمدي گفت: از 150ميليون تن سنگ و خاك باطله پيش بيني شده در معدن شماره 2 تا پايان شهريور، تاكنون38 ميليون تن معادل 25 درصد باطله برداري و نيز 1.9 ميليون تن سنگ آهن استخراج شده است.
وي افزود: همچنين، از 35 ميليون تن سنگ و خاك باطله پيش بيني شده در فاز نخست معدن شماره 4 تا پايان شهريور 8، تاكنون 15.3 ميليون تن معادل 44 درصد خاكبرداري انجام شده و علاوه بر آن تاكنون بالغ بر يك ميليون تن سنگ آهن استخراج شده است.
مجري طرح تجهيز معادن گل گهر 2 و 4 با بيان اين كه براي اين طرح، حدود 345 ميليارد تومان سرمايه گذاري پيش بيني شده است، گفت: طبق برنامه پيش بيني شده، كارخانه توليد كنسانتره سنگ آهن در سال 92 راه اندازي و به بهره برداري خواهد رسيد.
به گفته صمدي، ذخيره معدن شماره 2، حدود50 ميليون تن با عيار ميانگين 52 درصد آهن و ذخيره معدن 4، حدود 100 ميليون تن با عيار ميانگين 53 درصد آهن است و پيش بيني شده كه 21 سال خوراك كارخانه را تأمين كند.


16 اکتبر 2010, 12:16
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
كارخانه جديد توليد سنگ آهن در شركت گل گهر در روزهاي آينده و با حضور مقامات عالي كشور افتتاح مي شود.
به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران،‌ توليد سنگ آهن با استفاده از "باطله هاي خشك و تر و نيز سولفورزدايي از كنسانتره سنگ آهن " از ويژگي هاي بارز اين كارخانه به شمار مي آيد كه در نوع خود در كشور بي نظير محسوب مي شود .
مدير عامل شركت سنگ آهن گل گهر با بيان اينكه 550هزار تن از كل محصول توليدي از سنگ آهن هماتيت و 450 هزار تن ديگر از سنگ آهن منيتيت به دست مي آيد اظهار داشت :‌ براي راه اندازي اين طرح 95 ميليارد ريال و 33 ميليون يورو (به صورت ارزي) سرمايه گذاري شده است.
محمد جلال ماب مجموع اشتغال زايي پروژه را 650 نفر اعلام كرد و گفت : به منظور اجرا و تكميل طرح مذكور يك ميليون و 800هزار نفر ساعت نيروي انساني صرف شده است.
اين طرح با بازيابي هماتيت از باطاله هاي خشك و تر و نيز سولفورزدايي از كنسانتره سنگ آهن محصول توليد مي كند كه شامل 3 خط توليدي است طوري كه دو خط آن مربوط به بازيابي از باطله هاي خشك و تر و خط سوم نيز مختص سولفورزدايي است.
به گفته وي ،‌محصول توليد شده اين كارخانه در اختيار كارخانه گندله سازي گل گهر قرار مي گيرد.


25 اکتبر 2010, 11:02
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
طرح بازيابي هماتيت و سولفور زدايي از كنسانتره سنگ آهن در گل گهر سيرجان ديروز با حضور محمد رضا رحيمي ‌معاون اول رييس‌جمهور و علي اكبر محرابيان وزير صنايع و معادن‌، حسن پلارك رييس هيات عامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني‌، شهباز حسن پورنماينده مردم سيرجان در مجلس شوراي اسلامي‌و نجار استاندار كرمان و محمد جلال مآب مدير عامل گل‌گهر و جمعي از مديران و كاركنان رسما افتتاح و آغاز به كار كرد‌.

در اين مراسم محمد رضا رحيمي‌معاون اول رييس‌جمهور با تقدير و تشكر از تلاش مديران و كاركنان شركت گل‌گهر‌، توزيع نعمت‌هاي خدادادي را عادلانه دانست و اظهار داشت‌: اگر در اين منطقه كم آبي وجود دارد، حتما در مقابل نعمت‌هايي ديگر وجود دارد.

پرهيز از خام فروشي در صنايع معدني
همچنين در ادامه علي اكبر محرابيان وزير صنايع و معادن از تلاش براي ايجاد زير ساخت‌هاي لازم در استان كرمان خبر داد و گفت‌: مسوولان نيز براي اين زير ساخت‌ها بايد تلاش كرده و در مقابل انتظار دريافت تسهيلات براي ايجاد صنايع باشند به خصوص در مورد مشكل آب؛ چرا كه اين استان از نظر آب فقير است. وي همچنين ادامه داد: با توجه به استعداد اين منطقه در داشتن معادن و صنايع معدني مديران تنها نبايد در فكر ايجاد واحد توليدي و احداث كارخانه باشند، بلكه بايد از خام فروشي پرهيز كنند و مرحله به مرحله با ايجاد واحد‌هاي مياني و نهايي از مواد معدني در داخل خود استان استفاده شود. وي تصريح كرد: البته اگر به صنعتي كه در كرمان به وجود آمده و طرح‌هايي كه تعريف و آغاز شده نگاه كنيم مي‌بينيم كه با وجود تنگناهايي كه در استان وجود دارد در بخش مس‌، زغال سنگ‌، فولاد‌ وسنگ‌آهن سرمايه گذاري خوبي انجام شده است.

سرمايه‌گذاري‌هاي سنگين در صنايع مختلف استان كرمان
وي ادامه داد: در حال حاضر بيش از يك هزار و 200 ميليارد تومان در بخش مس سرمايه گذاري تعريف شده كه مناقصات آن نيز صورت گرفته و پيمانكار آن مشخص شده است‌. وي همچنين از آغاز به كار دو پروژه كك‌سازي در استان كرمان خبر داد و گفت: علاوه بر دو طرح كك سازي در منطقه در حدود 4 ميليون تن نيز فولاد در حال اجرايي شدن داريم‌. وي تاكيد كرد‌: در واحد گل گهر پيش بيني ما از اجراي طرح‌ها، رسیدن به ظرفیت 15 ميليون تني گندله سازي است كه قرارداد تامين مالي و اجراي پروژه‌ها نيز در مرحله تدوين و تهيه است.

هزينه 56 ميليارد توماني در اجراي طرح بازيابي هماتيت
در ادامه محمد جلال مآب مدير عامل گل گهر نيز با تشريح جزئيات طرح جديد از هزينه 7/55 ميليارد توماني در طرح جديد خبر داد‌.وي همچنين اظهار داشت:اين كارخانه كه كار سولفور زدايي از كنسانتره آهن و بازيابي هماتيت از باطله‌هاي خشك و تر را انجام مي‌دهد با هدف توليد يك ميليون تن كنسانتره كم سولفور تاسيس شده است.

وي تاكيد كرد: اجراي اين طرح باعث اشتغالزايي براي 1500 نفر به صورت مستقيم و 5000 نفر به صورت غير مستقيم مي‌شود.
وي قرارداد تاسيس اين كارخانه را مربوط به سال 1383 دانست و عنوان كرد‌: آغاز اين پروژه در سال 1384 صورت گرفته و در سال 1388 نيز به صورت آزمايشي خطوط سولفور زدايي و بازيابي باطله آن فعال شد‌.

اين كارخانه در جنوب غربي كارخانه كنسانتره سنگ‌آهن گل گهر و در 60 كيلومتري غرب سيرجان در زميني به مساحت 34 هزار متر مربع واقع شده است. دليل نام‌گذاري گل‌گهر اين است كه در گذشته زمين اين معدن در اختيار دو خواهر به نام‌هاي گلي و گوهربوده است‌.


31 اکتبر 2010, 10:28
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 5 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد