بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 10 دسامبر 2019, 09:11
پاسخ به موضوع  [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 مسکن مهر 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 07 ژانویه 2009, 14:28
پست ها: 298
مسکن مهر
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی اقتصادی وزارت مسکن و شهرسازی گفت: 24هزار میلیارد ریال خط اعتباری برای مسکن مهر در کشور در بانک مرکزی ایجاد شده است.
به گزارش خبرگزاري مهر، محمود جهانی در نشست شورای مسکن استان سمنان گفت: پنج‌هزار میلیارد ریال از خط اعتباری ایجاد شده برای آماده‌سازی و 19هزار میلیارد ریال نیز برای ساخت اختصاص یافته است.
وی با بیان اینکه استان‌ها در ساخت مسکن مهر در استفاده از خط اعتباری بانک مرکزی محدودیتی ندارند، گفت: در استفاده از خط اعتباری با هماهنگی‌ که با بانک مرکزی شده، استان‌ها می‌توانند به هر میزان که بتوانند جذب نمایند و از این تسهیلات استفاده کنند.
به گفته وی، تاکنون 690میلیارد ریال برای آماده‌سازی و یک‌هزار و 120میلیارد ریال برای ساخت تسهیلات پرداخت شده است. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی اقتصادی وزارت مسکن و شهرسازی تصریح کرد: نرخ رشد جمعیت در سال‌های 75 تا 85 در کشور 6/1درصد است که در این مدت رشد خانوار در کشور 6/3درصد بوده است.
جهانی با بیان اینکه نرخ مسکن سازی 3/4 درصد بوده است، گفت: در این شرایط دسترسی گروه‌های کم درآمد به مسکن کمتر شده است.
وی نقش دولت نهم را در طرح مسکن توجه به اقشار کم درآمد عنوان کرد و اظهار داشت: تلاش دولت افزایش دسترسی گروه‌های کم‌درآمد به تامین مسکن است.

خبرگزاري مهر


17 آوریل 2009, 22:02
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
استاندار تهران گفت: مسوولان طرح مسكن مهر در اين استان مصمم به پيشبرد اين طرح و صاحب منزل شدن هرچه زودتر متقاضيان بوده و به هيچ‌وجه نسبت به وضع موجود قانع نيستند. مرتضي تمدن با ذكر اينكه ركود بخش مسكن را مثبت تلقي نمي‌كنيم، گفت: بايد تلاش كنيم روند توليد مسكن در بخش خصوصي و در چارچوب سياست‌هاي حمايتي دولت، روند متعادلي داشته باشد.
تمدن در جلسه ستاد تامين مسكن استان تهران يكي از مشكلات استان تهران را عدم اختيارات كافي مديران و روساي بانك‌هاي سطح استان تهران در مقايسه با ساير استان‌ها دانست و در عين حال افزود: استان تهران در به ثمر رساندن طرح مسكن مهر در مجموع استان‌هاي كشور جديت و پيشرفت قابل توجهي داشته و در زمره استان‌هاي پيشرو در اين طرح محسوب مي‌شود. استاندار تهران بخشي از روند كاهش قيمت مسكن در كشور را مرهون سياست‌هاي دولت در بخش مسكن مهر دانست و گفت: استان تهران با توجه به برخي محدوديت‌ها از جمله تامين زمين مناسب در اطراف شهر تهران و شهرستان‌هاي استان، كثرت تقاضا و تراكم جمعيت در طرح مسكن مهر روند قابل قبولي را طي كرده است، و سال جاري سال به ثمر رسيدن برنامه‌ريزي‌ها، تلاش‌هاي انجام گرفته و سال ساخت‌و‌ساز منازل مسكوني براي اقشار كم‌درآمد و ثبت‌نام‌شدگان مسكن مهر استان تهران است. وي از ابلاغ شيوه‌نامه‌ پرداخت تسهيلات آماده‌سازي به بانك‌ها خبر داد و اظهار كرد: در مسكن مهر استان تهران در سال 1388 افق روشني وجود دارد و برنامه‌ريزي‌هاي سال گذشته بايد منجر به توليد مسكن براي مردم در سال جاري شده و آثار مثبت خود را در زندگي اين اقشار نشان دهد.


18 آوریل 2009, 08:07
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
علت ريزش در مسكن مهر چيست؟


معاون وزیر مسکن و شهرسازی درباره انصرافي‌ها در مسكن مهر گفت: افراد فاقد واجد شرایط که دارای واحد مسکونی باشند از طرح مسکن مهر حذف می‌شوند.
منوچهر‌خواجه‌دلویی در گفت‌وگو با خبرگزاري مهر در خصوص افراد انصرافی در طرح مسکن مهر گفت: افرادی که تا مرحله عقد قرارداد رسیده‌اند و سپس انصراف داده‌اند، در حقیقت افراد فاقد واجد شرایط بوده‌اند که در بررسی از وضعیت آنان مشخص شده است که دارای واحد مسکونی بوده‌اند.معاون وزیر مسکن و شهرسازی اعلام کرد: به غیر از افراد ریزشی در طرح مسکن مهر که رد صلاحیت شده‌اند، کسانی نیز بوده‌اند که در مرحله عقد قرارداد ساخت امکان تامین مالی برای آماده‌سازی زمین را نداشته‌اند که البته این افراد از طرح مسکن مهر حذف نمی‌شوند.وی با بیان مطلب فوق افزود: افراد فاقد توانایی مالی از فاز اجرایی جابه جا می‌شوند و به ته صف می‌روند و هر زمان که توانایی تامین اعتبار آماده‌سازی را داشته باشند، با آنها قرارداد ساخت منعقد می‌شود.


29 آوریل 2009, 10:29
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
ایسنا : ماجراي انصراف متقاضيان طرح مسكن مهر چه بود؟

معاون وزير مسكن و شهرسازي اظهار كرد: تنها سه درصد از متقاضيان طرح مسكن مهر در شهر تهران انصراف داده‌اند كه اين رقم از ميانگين كل كشور كمتر است.

مهندس منوچهر خواجه‌دلويي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، درباره تعداد انصراف‌دهندگان طرح مسكن مهر اظهار كرد: نه هزار از 340 هزار نفر در شهر تهران انصراف داده‌اند كه تنها سه درصد متقاضيان را شامل مي‌شود.

وي با اشاره به اينكه بخشي از اين انصراف‌ها طبيعي است، اضافه كرد: وزارت تعاون اعلام كرده كه در كل كشور كمتر از شش درصد متقاضيان انصراف داده‌اند و اين رقم در تهران نيز كمتر از ميانگين كل كشور است.

خواجه‌لويي گفت: با بررسي مجدد وزارت تعاون از تعداد متقاضيان كاسته شده زيرا برخي شرايط لازم را نداشتند.

معاون وزير مسكن و شهرسازي در امور مسكن و ساختمان با بيان اين‌كه تعدادي از افراد به دليل نداشتن توان مالي انصراف مي‌دهند،‌ تصريح كرد: افرادي كه توان مالي حداقل را ندارند تا زمان فراهم كردن مبلغ مورد نياز در انتهاي صف قرار مي‌گيرند اما افرادي كه به هيچ وجه امكان پرداخت ندارند بايد تحت پوشش طرح‌هاي كميته امداد و بهزيستي قرار بگيرند.

وي ادامه داد: اين سازمان‌ها با وزارت مسكن و شهرسازي تفاهم‌نامه‌اي منعقد كرده‌اند كه طبق آن ملزم به پرداخت سهم افراد تحت پوشش خود هستند.

خواجه‌دلويي خاطرنشان كرد:‌ افرادي كه قصد انصراف دارند مي‌توانند پول خود را از صندوق تعاون دريافت كنند.

معاون وزير مسكن و شهرسازي در امور مسكن و ساختمان درباره‌ي همكاري انبوه‌سازان با طرح مسكن مهر اظهار كرد: پس از عقد تفاهم‌نامه ميان انبوه‌سازان و وزارت مسكن و شهرسازي هم‌اكنون پروژه‌ها در مرحله‌ي تحويل به انبوه‌سازان است.

وي با بيان اين‌كه اگر كند‌ي در طرح مسكن مهر وجود دارد ناشي از تسهيلات بانكي است، خاطرنشان كرد: واگذاري زمين‌هاي طرح مسكن مهر از خرداد 86 آغاز شد و تاكنون 520 هزار واحد به مرحله قرارداد ساخت رسيده‌اند كه طبق برنامه پيشرفت بدي نيست.

خواجه‌دلويي واگذاري زمين، تهيه طرح،‌ آماده‌سازي زمين، تهيه طرح ساختماني، واگذاري طرح به پيمانكاران و ساخت و ساز را از مراحل طرح مسكن مهر معرفي و تصريح كرد: طي دو سال و نيم گذشته 30 هزار واحد به مرحله‌ي اتمام‌سازي رسيدند كه روند كندي نيست اما دولت در سرعت ساخت و ساز اين طرح نقشي ندارد و اين امر به تلاش تعاوني‌ها و متقاضيان بستگي دارد.

معاون وزير مسكن و شهرسازي با اشاره به اين‌كه طرح مسكن مهر با طرح نوسازي بافت‌هاي فرسوده تداخل ندارد، گفت:‌ در بافت‌هاي فرسوده سياست توسعه شهري دنبال مي‌شود اما بايد توجه كرد دولت در بافت‌هاي فرسوده زميني براي واگذاري ندارد و در صورتي كه بخواهد در اين مناطق زمين براي واگذاري به مردم خريداري كند علاوه بر اين‌كه نياز به زمان زيادي است،‌ قيمت تمام شده واحدهاي مسكوني بسيار گران تمام مي‌شود.

وي افزود: اين دو طرح به موازات هم اجرا مي‌شوند و هيچ تداخلي با يكديگر ندارند.

خواجه‌دلويي در پايان خاطرنشان كرد: در حال حاضر در بازار افزايش قيمت نداريم و حتي صحبت از كاهش قيمت هم در ميان است و به نظر نمي‌رسد در ماه‌هاي آينده شاهد افزايش قيمت باشيم.


04 می 2009, 14:58
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
توافق جديد براي مسكن مهر

برنامه‌‌ جديد با كاربرد دوگانه، براي تقويت و سرعت‌بخشي به پروژه ملي مسكن مهر به زودي در سراسر كشور به اجرا گذاشته مي‌شود.
براساس جديدترين تصميم اتخاذ شده در وزارت مسكن، قرار است امكان استفاده متقاضيان مسكن مهر از واحدهاي تازه‌ساز داخل شهرها با شرايط و تسهيلات حمايتي فراهم شود. مقامات وزارت مسكن در اين طرح، دو هدف را دنبال مي‌كنند كه اولي ايجاد مسير ميان‌بر براي دسترسي سريع به «بازدهي مناسب» در مسكن مهر است و دومي كمك به انبو‌ه‌سازان براي فروش سريع و راحت واحدهايي است كه طي يك‌ونيم سال گذشته به‌خاطر ركود مسكن، فروش نرفته‌اند.
در اين راستا، وزارت مسكن عرصه 400 هزار واحد مسكوني رسوب شده را با زميني در منطقه ديگر تهاتر مي‌كند تا قيمت زمين اين واحدها حذف و به اجاره 99 ساله درآيد و قيمت اعيان آن نيز كاهش چشمگير پيدا ‌كند. وزارت مسكن علاوه بر اين، 15‌ميليون تومان تسهيلات از محل خط اعتباري مسكن مهر، به خريداران واحدهاي تازه‌ساز رسوب‌شده در داخل شهرها پرداخت مي‌كند تا امكان خريد واحدها توسط گروه‌هاي كم‌درآمد مهيا ‌شود.
با طرح جديد وزارت مسكن، واحدهاي رسوبي فقط تحت ضوابط خاص و بعد از عبور از فيلترهاي متعدد، به پروژه ملي مسكن مهر هدايت خواهد شد.
هرچند از واژه «جديد» براي ساماندهي مسكن مهر طي دو سال گذشته به كرات استفاده شده، اما آنچه اين‌بار برنامه علي نيكزاد و يارانش در وزارت مسكن را با طرح‌ها و برنا‌مه‌هاي قبلي متمايز ساخته، توجه به ماهيت مشكلات موجود بخش مسكن در برنامه وزير جديد است كه پيش‌بيني مي‌شود در صورت استقبال انبوه‌سازان با آن، تحرك اميدوار كننده‌اي در بازار مسكن و ساختمان ايجاد شود.


جزئيات توافق جديد
براساس توافق جديد شيوه‌ ساخت و تامين مسكن مهر، به چهار حالت افزايش پيدا مي‌كند. علي نيكزاد به همراه معاونين و برخي از اعضاي شوراي عالي مسكن، عصر چهارشنبه ميزبان بيش‌از 50 انبوه‌ساز ارشد كشور بود. در اين جلسه كه به گفته برخي حاضران، تشكيل آن سابقه نداشته، گزارشي درباره رسوب بيش‌از 400‌هزار واحد مسكوني تازه‌ساز در شهرهاي كشور ارائه شد كه انبوه‌سازان خواستار چاره‌انديشي وزارت مسكن براي عرضه آنها به بازار شدند.
در اين جلسه همچنين بحث ساخت مسكن مهر و هموار‌سازي مسير حضور انبوه‌سازان در طرح مطرح شد كه در ادامه علي نيكزاد وزير مسكن خطاب به حاضران جلسه از برنامه‌هاي تازه براي رفع موانع موجود خبر داد.
يك منبع آگاه از جزئيات اين جلسه گفت: وزير مسكن سياست تنوع در شيوه اجراي مسكن مهر را در دستور كار قرار داده تا در هر استان بسته به شرايط و پتانسيل‌ها، يكي از روش‌ها به استخدام گرفته شود.
شيوه اول حضور مستقيم تعاوني‌ها در امر ساخت است كه تاكنون در برخي از استان‌ها موفق نبوده است.
شيوه دوم واگذاري زمين به گروه‌هاي زير 10‌نفر است كه افراد خودشان ساخت را شروع كنند. اين روش نيز در همه استان‌ها جواب نمي‌دهد.
شيوه سوم كه اواخر سال گذشته تصويب شد، استفاده از توان انبوه‌سازان است كه البته از اين به بعد با تغييراتي در آن، به صورت بهتر قرار است اجرا شود.
منبع آگاه حاضر در جلسه وزير مسكن با انبوه‌سازان، در ادامه به دنياي اقتصاد گفت: براساس تغييرات در شيوه سوم، توافق سه‌جانبه‌اي بين سازمان مسكن استان، انبوه‌ساز و بانك مسكن منعقد مي‌شود و از طرف بانك، تسهيلات ساخت مستقيم به حساب انبوه‌ساز واريز مي‌شود و او با اجازه سازمان مسكن استان، حق برداشت دارد تا مبادا تسهيلات در جايي غيراز مسكن مهر هزينه شود.در توافق‌نامه‌اي كه بسته مي‌شود، انبوه‌ساز صاحب صلاحيت بايد متعهد شود در عرض يكسال، واحدها را ساخته و تحويل ‌دهد.
به گزارش دنياي اقتصاد، وزارت مسكن شيوه جديدتري نيز براي مسكن مهر در نظر گرفته كه خاصيت دوگانه دارد. منبع آگاه گزارش دنياي اقتصاد در اين‌باره گفت: براساس آنچه تشكل‌هاي انبوه‌سازي مي‌گويند حدود 400‌هزار واحد مسكوني بدون مشتري در بازار وجود دارد كه به دلايل مختلف نظير ركود يا قيمت بالاي فروش يا نبود قدرت مالي كافي براي خريد آنها، در بازار رسوب شده است. اين واحدها مي‌تواند در صورت توافق سازنده با وزارت مسكن برسر قيمت فروش، در قالب مسكن مهر به افرادي كه وزارت مسكن معرفي مي‌كند عرضه شود. به شرط آنكه، سازنده قبول كند زمين آن ساختمان با زميني كه وزارت مسكن در جاي ديگر پيشنهاد مي‌كند تهاتر شود تا قيمت زمين از قيمت فروش واحد حذف شود.
همچنين به افراد معرفي شده تسهيلات 15‌ميليوني داده مي‌شود تا قدرت خريد واحدهاي رسوب شده در بازار، تا حد امكان افزايش پيدا كند.
با اجراي شيوه چهارم يعني استفاده از خانه‌هاي نوساز موجود در شهرها براي مسكن مهر، هم امكان صاحب‌خانه شدن متقاضيان اين طرح در كمترين زمان ممكن فراهم مي‌شود و هم انبوه‌سازان با فروش توليداتشان، امكان سرمايه‌گذاري مجدد را پيدا مي‌كنند.
توافق جديد در راستاي اجراي شيوه چهارم با استقبال ضمني انبوه‌سازان همراه شده است. گفته مي‌شود معاون ارشد وزير مسكن مامور تدوين دستورالعمل و مقررات عرضه واحدهاي رسوب شده در بازار به متقاضيان مسكن مهر شده است.
انبوه‌ساز پشت خاكريز!
شهرام سلماسي رييس كانون سراسري انبوه‌سازان كه در جلسه چهارشنبه گذشته وزير مسكن با انبوه‌سازان حضور داشته، يك پيشنهاد براي تسريع در ساخت مسكن مهر ارائه كرده است.
سلماسي در اين باره به دنياي اقتصاد گفت: طبق مقررات موجود تسهيلات 14‌ميليوني بعد از اجراي عمليات پي‌ريزي پرداخت مي‌شود، اين درحالي است كه يك سازنده براي رساندن يك پروژه 100‌واحدي به اين مرحله، رقمي حدود يك ميليارد تومان بايد تامين مالي كند كه براي اغلب انبوه‌سازان تامين چنين آورده‌اي سخت است.
رييس كانون سراسري انبوه‌سازان از وزير مسكن درخواست كرد: اجازه دريافت وام توسط انبوه‌ساز به غير از تسهيلات 14‌ميليوني، فراهم شود تا سازنده‌ها با وثايق خودشان بتوانند براي شروع عمليات ساخت نيز از حمايت بانك‌ برخوردار شوند.
سلماسي كه اسفندماه گذشته تفاهم‌نامه ورود انبوه‌سازان به مسكن مهر را با وزارت مسكن امضا كرده بود تصريح كرد: نبايد سازنده‌هاي صاحب صلاحيت و توانمند فقط به خاطر اينكه سرمايه اوليه براي ساخت را ندارند از اين پروژه ملي محروم بمانند.
وي افزود: برداشت من اين است كه وزير مسكن با نگاه كاملا اجرايي مصمم است موانع مسكن مهر را برطرف كند. سلماسي تاكيد كرد: وزارت مسكن از هر طرحي كه بتواند براي رونق ساخت‌وساز موثر باشد استقبال مي‌كند.
وي خاطرنشان كرد: نظر آقاي نيكزاد حمايت از گروه‌هاي كم‌درآمد در دهك‌هاي 2 تا 6 است. به اعتقاد وي نبايد فضاي بازار مسكن به گونه‌اي باشد كه فقط امكان خريد براي دهك‌هاي 6 تا 9 و 10 مهيا باشد.
رييس كانون انبوه‌‌سازان به دنياي اقتصاد گفت كه تصميم دارد به‌زودي با تجهيز گروهي از سازندگان مجرب، پروژه‌اي براي مسكن مهر بسازد تا ضمن شناسايي موانع موجود، نسبت به اعتمادسازي براي متقاضيان مسكن مهر اقدام شود. به گفته سلماسي، وزير مسكن تاكيد دارد كه قيمت تمام شده مسكن مهر بايد به نفع مردم و مصرف‌كننده باشد.

بانك‌ها وام نمي‌دهند كمك كنيد
در جلسه وزير مسكن با انبوه‌سازان، درباره عدم‌همكاري بانك‌ها نيز گلايه‌هايي مطرح شد.
مجتبي بيگدلي، رييس انجمن انبوه‌سازان دراين‌باره به دنياي اقتصاد گفت: به آقاي وزير اعلام كرديم كه بانك‌ها به بسته سياستي بانك‌مركزي عمل نمي‌كنند و درحال حاضر از وام 25ميليوني كه بايد براي ساخت پرداخت كنند، طفره مي‌روند. از آن طرف نيز به بهانه افزايش قيمت مسكن، جلوي پرداخت وام خريد گرفته شده است.بيگدلي افزود: ما در اين جلسه هشدار داديم كه اگر وضع به همين منوال پيش‌رود، در زمان رونق با سونامي قيمت مسكن روبه‌رو خواهيم شد.
روزنامه دنياي‌ اقتصاد


03 اکتبر 2009, 20:01
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 16 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد