تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

کاهش نرخ تعرفه واردات در صورت افزایش قیمت مصالح داخلی
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=143&t=3676
صفحه 1 از 1

نویسنده:  rahimzadeh [ 01 آوریل 2010, 18:50 ]
موضوع پست:  کاهش نرخ تعرفه واردات در صورت افزایش قیمت مصالح داخلی

وزیر مسکن با اعلام ثبات قیمت مسکن و زمین در سال آینده تاکید کرد: در صورت اعمال برخی عوامل از سوی فعالان بازار مصالح ساختمانی، تعرفه‌های وارداتی مصالح را کاهش داده تا ثبات قیمت زمین و مسکن در سال آینده هموار شود.
به گزارش خبرنگار ایلنا، علی نیکزاد در آخرین جلسه خود با خبرنگاران بار دیگر سال آینده را سال شکوفایی بازار مسکن توصیف کرد و تبدیل وام مسکن به وام قرض‌الحسنه را یکی از دستاوردهای بزرگ دولت در بخش مسکن اعلام کرد.
نیکزاد ارائه وام مسکن قرض‌الحسنه را موضوعی بسیار مهم و تاریخی در بخش مسکن بعد از سی و یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی اعلام کرد و گفت: ارائه وام مسکن قرض‌الحسنه از 1/1/89 لازم‌الاجرا خواهد شد و کلیه دستگاه‌های ذیربط موظف هستند که در راستای اجرایی شدن آن اقدام کنند.
به گفته این مقام مسوول، وصول وام قرض‌الحسنه به صورت پلکانی در مدت زمان 3 تا 5 ساله خواهد بود.
وزیر مسکن در عین حال افزایش وام مسکن به روستایی از 5/7 میلیون تومان به 10 میلیون و صنعتی‌سازی از 20 به 25 و همچنین غیرصنعتی از 15 به 20 را یکی دیگر از کارهای اساسی و سیاست‌های جامع‌نگر در رابطه با ثبات بازار مسکن در سال آینده ذکر کرد.
نیکزاد در عین حال با اعلام اینکه قیمت زمین و مسکن در سال آینده با ثبات همراه خواهد بود، به نوعی به عواملی همچون مصالح‌فروشان و دیگر عناصری که در جریان معاملات خرید و فروش مسکن قرار دارند هشدار داد که در صورت هر گونه تحرکی مبنی بر ایجاد تغییر در ثبات قیمت مسکن، دولت تعرفه‌های وارداتی مصالح را در سال آینده کاهش خواهد داد.
وی در بخش دیگر به تامین زیرساخت‌ها در مسکن مهر در شهرهای جدید اشاره کرد و گفت: حدود 400 میلیارد تومان در این زمینه اختصاص یافته است.
به گفته نیکزاد تاکنون یکهزار و 460 میلیارد تومان از خط اعتباری مسکن مهر پرداخت شده است و در سال آینده نیز با شدت تداوم خواهد داشت.
وی در بخش دیگر از سخنان خود گفت: در زمان من مسکن‌دار کردن مردم برایم اهمیت دارد و به هر چه که در این راستا به خانه‌دار کردن مردم کمک کند، اقدام خواهیم کرد.
وی به نوعی لایحه پیش فروش ساختمان و رهن ثانویه را که در زمان دولت نهم به مجلس ارائه شده بود، رد کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از پروژه‌های در دست ساخت بیمارستانی و ورزشگاهی ارائه داد که از جمله ساخت بخش بزرگ مصلای تهران بزرگ تا پایان دوره دولت دهم بود

نویسنده:  akhbar [ 03 می 2010, 07:57 ]
موضوع پست:  مصالح ساختمانی

«با مديريت مناسب، بازار مصالح ساختماني در سال ‌جاري با افزايش قيمت مواجه نمي‌شوند». جمله فوق، عبارتي بود كه استاندار پايتخت در مصاحبه‌اي كوتاه با خبرنگار ايلنا بر زبان آورد.
مرتضي تمدن مديريت مناسب بازار مصالح ساختماني را، عامل اصلي كاهش قيمت مسكن در سال‌جاري اعلام و بر ادامه اين روند تاكيد كرد.
اوگفت: ‌با مديريت مناسب بازار مصالح ساختماني در سال‌جاري، ضمن روند رو به رشد كاهش قيمت مسكن، با رونق ساخت و ساز مواجه شده‌ايم.
تمدن دراين مصاحبه چندين بار همچون همكاران دولتي خود از جمله «كاهش قيمت مسكن در سال‌جاري» تكرار و اصرار داشت كه اين عبارت به طور حتم در اين گفت وگو درج شود.
او در ادامه به مردم قول داد كه قيمت مصالح ساختماني در سال‌جاري گران نشود.
استاندار تهران همچنين گفت: هيچگاه طرح مسكن مهر در درون كلان شهرهاي تهران و كرج اجرا نخواهند شد و از آغازين روز اجراي اين طرح اين تصميم اتخاذ شده بود.
مرتضي تمدن علت عدم اجراي طرح مسكن مهر را در كلان شهر تهران را تشريح كرد و گفت: دولت نمي‌تواند از يك سو پروژه سبك‌سازي جمعيت را مطرح كرده و از سويي ديگر اقدام به خانه‌سازي در اين كلان شهر كند.
او اجراي طرح سكن مهر در تهران با پروژه سبك‌سازي جمعيت را تناقض آميز اعلام كرد.
اين مقام ارشد استانداري تهران گفت: براي اجراي طرح مسكن مهر، 15 نقطه در استان تهران مكان يابي و ساخت و ساز اين پروژه در حال اجرا است.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/