تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

دریافت مبایعه نامه ها فقط از سامانه رهگیری مشاوران مسکن
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=143&t=3641
صفحه 1 از 1

نویسنده:  kamran [ 09 مارس 2010, 10:54 ]
موضوع پست:  دریافت مبایعه نامه ها فقط از سامانه رهگیری مشاوران مسکن

مبايعه ‌نامه‌ها از سال آينده فقط از طريق سامانه رهگيري در اختيار بنگاه‌هاي مسكن قرار مي‌گيرد
رييس اتحاديه مشاوران املاك: به‌زودي به بنگاه‌ها اجازه پرداخت تسهيلات مسكن داده مي‌شود

گروه مسكن- فريد قديري: مبايعه‌نامه‌ها كه در حال‌حاضر تنها اوراق رسمي براي ثبت معاملات مسكن به حساب مي‌آيد از سال آينده فقط از طريق «پرينت از سامانه رهگيري» در اختيار مشاوران املاك قرار مي‌گيرد تا به اين ترتيب همه قراردادهاي خريد و فروش ملك تحت‌كنترل دولت و در فضاي رهگيري قرار بگيرد.
رييس اتحاديه كشوري مشاوران املاك ضمن اعلام تغيير در نحوه انجام معاملات مسكن از سال آينده به «دنياي اقتصاد» گفت: با تصويب در كارگروه مسكن، از سال 89 مشاوران املاك براي دريافت مبايعه‌نامه فقط بايد به سامانه رهگيري معاملات مسكن مراجعه اينترنتي كنند و امكان تهيه اين اوراق رسمي به‌صورت كاغذ چاپي حتي از طريق اتحاديه نيز وجود ندارد.
مصطفي قلي خسروي افزود: از آنجا كه مبايعه‌نامه بين همه مردم شناخته شده است و طرفين معاملات ملكي تحت‌هيچ شرايطي حاضر نمي‌شوند قراردادشان در اوراقي غير از مبايعه‌نامه ثبت شود؛ كارگروه مسكن تصميم گرفت دسترسي بنگاه‌هاي مسكن به مبايعه‌نامه را فقط از طريق سامانه كد رهگيري ممكن كند تا از اين طريق احتمال عدم‌ثبت معاملات در سامانه رهگيري به صفر برسد.

امكان پرداخت قبوض در بنگاه ‌ها
رييس اتحاديه مشاوران املاك همچنين از امكان پرداخت قبوض آب، برق، گاز و تلفن از طريق بنگاه‌هاي مسكن در سال آينده خبر داد و گفت: برنامه‌ريزي كرده‌ايم مشاوران املاك در ساعاتي كه فعاليت بانك‌ها تعطيل مي‌شود نظير بعد‌از ظهرها، روزهاي تعطيل و ايام عيد بتوانند قبوض آب، برق، گاز و تلفن مشتركين را پرداخت كنند. خسروي در اين باره تصريح كرد: مشاوران املاك در ازاي انجام اين كار كارمزد دريافت خواهند كرد.

بنگاه‌ها تسهيلات مسكن مي‌پردازند
وي همچنين از تفاهم اوليه بر سر پرداخت تسهيلات مسكن توسط بنگاه‌هاي مسكن به جاي بانك‌ها خبر داد و گفت: مشاوران املاك مي‌توانند هر نوع تسهيلات بانكي مربوط به بخش مسكن را به متقاضيان بپردازند؛ به‌طوري‌كه بانك‌ها اين تسهيلات را براي پرداخت در اختيار بنگاه‌هاي مسكن قرار خواهد داد.
رييس اتحاديه مشاوران املاك در ادامه به «دنياي اقتصاد» گفت: صورت ظاهري بنگاه‌هاي مسكن در سال آينده يك‌دست خواهد شد و سردر بنگاه‌ها مطابق آنچه تعريف شده بايد تعويض و طراحي شود.
روزنامه دنیای اقتصاد

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/