تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

خرید و فروش اینترنتی مسکن
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=143&t=3462
صفحه 1 از 1

نویسنده:  shahraki [ 16 نوامبر 2009, 09:29 ]
موضوع پست:  خرید و فروش اینترنتی مسکن

تعداد اندکی از فروشندگان املاک مسکونی شیوه جدیدی برای معرفی ملک و اعلام قیمت پیشنهادی به خریدارن طراحی کرده‌اند که اجرای آن باعث شده طرفین معامله در بازار مسکن بدون حضور واسطه‌ها، به یکدیگر نزدیک شده و در نهایت ملک بدون هزینه اضافی فروخته شود.

در شیوه جدید فروش مسکن، فروشنده ریز مشخصات ملکش را در یکی از سایت‌های اینترنتی (معمولا سایت‌های خبری) آگهی مي‌دهند و خریداران می‌توانند از این طریق واحد مسکونی مورد نظر خود را در آگهی‌های اینترنتی جست‌وجو کنند. شیوه جدید خریدوفروش مسکن در تهران ممکن است در آینده نزدیک به حذف واسطه‌ها و دلالان بازار منجر شود.
برخی از سایت‌های خبری با هدف بالا بردن تعداد بازدید‌کنندگان خود در بخش نیازمندی‌ها گزینه‌ای با عنوان رهن و اجاره، خریدوفروش تعریف کرده و از این طریق به نحوی برای خود درآمدزایی کرده‌اند.
در این میان برخی سایت‌های خبری برای جلب رضایت بینندگان از این مقوله تنها به عنوان ابزار تبلیغی سایت استفاده کرده و بابت درج آگهی مبلغی دریافت نمی‌کنند، ولی برخی دیگر با اجرای سیستم ثبت‌نام در بخش بازرگانی با در نظر گرفتن تعرفه‌های داخلی که براساس متراژ و قیمت خریدوفروش تعیین شده مبلغی را بابت کمیسیون (حق دلالی) از آگهی‌دهنده دریافت می‌کنند.
در فرم‌های اینترنتی که به جای فایل دستی به صورت آنلاین توسط متقاضیان مشاهده می‌شود اطلاعاتی چون کد ملک، نوع ملک (آپارتمان یا ویلایی)، آدرس ملک، قیمت تعیین شده ملک که در موارد فروش به دو بخش قیمت‌کل و قیمت واحد تقسیم می‌شود، اطلاعات مربوط به طبقه –زیربنا – خواب – تلفن – آشپزخانه – سرویس – کفپوش – پارکینگ – انباری - بالکن و سیستم‌های تهویه موجود در ساختمان به همراه تراکم و نما و فضای سبز و حیاط نیز مشخص و درج شده است.
در انتهای آگهی نیز شماره تماس فروشنده و آگهی‌دهنده برای دریافت اطلاعات بیشتر و هماهنگی برای بازدید ملک آورده شده است.نکته قابل‌توجه در آگهی‌های آنلاین اینترنتی حذف دلالان و واسطه‌ها از چرخه بازار و ارتباط مستقیم و بدون کمیسیون بین نیازمندان واقعی با فروشندگانی که قصد خریدوفروش و اجاره ملک خود را بدون انگیزه‌های دلالی دارند، است و این بخش از سایت‌ها این امکان را برای متقاضیان فراهم می‌کند که بدون اتلاف وقت و هزینه در مشغله‌های روزمره خود به دنبال مسکن و ملک مورد نظر بوده و بدون درگیری با برخی بنگاه‌های پر حاشیه املاک خواسته خود را برآورده کنند.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/