تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

برآورد ویرانی و خرابی در تهران در صورت وقوع زلزله
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=143&t=3441
صفحه 1 از 1

نویسنده:  kamran [ 08 نوامبر 2009, 10:47 ]
موضوع پست:  برآورد ویرانی و خرابی در تهران در صورت وقوع زلزله

تخمین ویرانی‌ها در تهران با زلزله 8/6 ریشتری

مديرکل دفتر بازسازي و حوادث غير‌مترقبه استان تهران اعلام کرد: در صورت وقوع يک زلزله با قدرت 8/6 ريشتر در استان تهران حداقل 70هزار واحد مسکوني بيش از 60درصد آسيب‌ديده و تخريب مي‌شوند.

به گزارش ايرنا، محمدرضا محمودي در توضیح این مطلب افزود: همچنين حدود 70هزار واحد مسکوني در اين استان نيز کمتر از 60‌درصد آسيب ديده و براساس برآوردها حدود 200هزار نفر کشته و مجروح مي‌شوند.
وي تصريح کرد: در اين استان با توجه به وجود دو گسل مشاء و ري امکان وقوع زلزله وجود دارد، ولي اقدامات خوبي نيز براي مقابله با اين حادثه طبيعي در سطح استان شکل گرفته تا بتوانيم از ميزان خسارت‌هاي مالي و جاني بکاهيم.
وي تاکيد کرد: با توجه به وجود دو گسل مشاء و ري در استان تهران در صورت وقوع زلزله در مسير گسل مشاء ميزان خسارت‌ها در محدوده شمال و شمال غرب تهران بسيار بيشتر از جنوب آن خواهد بود.
وي همچنین در ادامه يادآور شد: مهمترين نگراني ما در صورت وقوع زلزله در منطقه شمال تهران آواربرداري از ساختمان‌هاي اين منطقه به‌دليل تراکم ساخت‌وساز و وجود بناهاي بلند است که با توجه به امکانات موجود اين وضعيت مشکل است.
محمودي با اشاره به وجود 80 ايستگاه آتش نشاني در تهران و کمبود حدود 80 ايستگاه آتش‌نشاني ديگر در اين استان افزود: براساس استانداردهاي جهاني تعداد ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني در سطح استان تنها به اندازه 50درصد مورد نياز است که بايد با تخصيص اعتبار در اين بخش به ميزان استانداردهاي مورد نظر برسيم.
نا مقاوم بودن اغلب ساختمان‌ها به خصوص آپارتمان‌هاي مسكوني در شهر تهران باعث شده مسوولان از آسيب وسيع در صورت وقوع زلزله نگران باشند.
اين در حالي است كه اخيرا بحث انتقال پايتخت براي چندمين بار مطرح شده و برخي رسانه‌ها اين موضوع را با خطر زلزله بزرگ در تهران مرتبط مي‌دانند.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/