بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 20 فوریه 2020, 15:29
پاسخ به موضوع  [ 7 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 وام مسکن 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
یکی از فعالان بازار خرید و فروش تسهیلات بانکی با اشاره به کاهش قیمت مسکن و تاثیر آن بر این بازار گفت: «دارندگان وام به دلیل کاهش قیمت مسکن سعی دارند وام های خود را با قیمت بالاتر به فروش برسانند.»
اگر چه بنا بر اعلام بانک مرکزی، انتقال وام از تهران به شهرستان ها ممنوع است اما مراکز فروش تسهیلات بانکی با دریافت مبلغی بین 150 تا 400 هزار تومان این کار را انجام می دهند و ابراز می کنند که این امر از نظر قانونی مشکلی ندارد.
بیت الله ستاریان کارشناس اقتصاد مسکن درباره این بازار غیررسمی اظهار کرد: «چنین بازاری خطرات متعددی را به دنبال دارد زیرا مسیر آن مشخص نیست و با توجه به تخلفاتی که در این بازار اتفاق می افتد دارندگان و فروشندگان وام نمی توانند به عنوان یک بنگاه مالی همیشگی روی آن حساب کنند.» وی ادامه داد: «خرید و فروش وام های بانکی و ایجاد صندوق رهن ثانویه اگر در بستر مناسب و به صورت قانونی انجام شود هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند زیرا برخی افراد با سرمایه خود امکان تولید وام مسکن را ایجاد و سپس این امکانات را به عنوان امتیاز به افراد دیگر واگذار می کنند بنابراین اگر ساختار این بازار به درستی طراحی و کنترل شود، می تواند یکی از ابزارهای مالی جذب سرمایه برای بخش مسکن باشد و به این بازار رونق بخشد.»

گفتنی است وام 18 میلیون تومانی مسکن که از پرطرفدارترین انواع تسهیلات بانکی به شمار می رود، در تهران به بهایی از دو میلیون و 350 هزار تا سه میلیون و 200 هزار تومان به فروش می رسد. همچنین این وام در کرج و حومه تهران با قیمت هایی از دو میلیون و 900 هزار تا چهار میلیون و 50 هزار تومان عرضه می شود. این وام در تهران به بهایی از دو میلیون و 300 هزار تا دو میلیون و 700 هزار تومان و در کرج از دو میلیون و 700 هزار تا سه میلیون و 600 هزار تومان از فروشندگان خریداری می شود. بر اساس این گزارش، هزینه دفتر اسناد رسمی برعهده خریدار است که بنا به گفته فروشندگان از 150 تا 400 هزار تومان متغیر است.


14 فوریه 2009, 15:18
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 ژانویه 2009, 14:28
پست ها: 298
پرداخت وام مسكن به خانه‌هاي بالاي 20سال با شرايط خاص

تقويت و اعطاي تسهيلات براي ساخت‌وساز از جمله اهداف اصلي بانك مسكن در سال 88 است. حسن كاري، مديرعامل بانك مسكن درباره‌ شرايط و ضوابط پرداخت وام خريد 18‌ميليون توماني مسكن به ايسنا گفت: وام خريد 18‌ميليون توماني مسكن همانند سابق به خانه‌هايي كه از تاريخ پروانه ساخت اوليه‌شان بيش از 12 سال سپري نشده باشد، تعلق مي‌گيرد.
وي با بيان اينكه به خانه‌هاي بالاي 12 سال ساخت تا حداكثر 20 سال نيز وام خريد با شرايط خاص تعلق مي‌گيرد، عنوان كرد: كارمندان دولت، بازنشستگان و مستمري‌بگيران دولتي كه از تاريخ ساخت مسكن آنها 12 تا 20 سال سپري شده باشد، مي‌توانند 12‌ميليون تومان و ساير افراد غيردولتي نيز 10‌ميليون تومان وام دريافت كنند.
به گفته وي، دست اول بودن سند ملك شرط دريافت وام خريد مسكن نيست.
مديرعامل بانك مسكن تاكيد كرد: همه بانك‌ها وام مسكن براي ساخت مي‌دهند و براي خريد هيچ بانكي وام نمي‌دهد و تنها تسهيلات خريد به سپرده‌گذاران صندوق بانك مسكن تعلق دارد.
كاري با اشاره به اينكه هدف ما عرضه زياد و تقويت ساخت و ساز است، عنوان كرد: سياست دولت نيز معطوف به همين مساله است و بانك نيز اين مساله را با جديت تمام دنبال مي‌كند.
وي درباره‌ وام هشت‌ميليون توماني ساخت و ساز براي واحدهاي نيمه‌كاره‌اي كه 60‌‌درصد كارشان به اتمام رسيده باشد، توضيح داد: كليه كساني كه سال 87 ثبت‌نام كرده‌اند مي‌توانند در صورت نداشتن مشكل به شعب بانك براي دريافت تسهيلات مراجعه كنند. به گفته او در تهران 15‌هزار نفر و در كل كشور 50‌هزار نفر ثبت نام كردند.
مديرعامل بانك مسكن در بخش ديگري از گفت‌وگوي خود درباره مطالبات معوق اين بانك گفت: ‌‌درصد مطالبات معوق بانك بسيار پايين و در حدود 5/2‌‌درصد است و بانك به دنبال كاهش مطالبات معوق خود است.
وي در پايان درباره‌ مسكن مهر افزود: بانك مسكن در سال 88 با تلاش بيشتر در راستاي اعطاي تسهيلات به مسكن مهر اقدام مي‌كند.

ايسنا


17 آوریل 2009, 22:04
مشخصات شخصی

عضو: 22 فوریه 2009, 19:15
پست ها: 232
اولويت كاري امسال پرداخت وام ساخت مسكن است
سهم‌الشركه تسهيلات ساخت مسكن پس از اتمام ساخت‌ واحدهاي مسكوني به سپرده‌گذاران صندوق پس انداز ساخت مسكن بانك مركزي منتقل مي‌شود. حسن كاري ـ مديرعامل بانك مسكن ـ در گفت‌وگو با خبرنگار بانك و بيمه خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) اظهار كرد: اين تسهيلات پس از انتقال به سپرده‌گذاران با نرخ سود 12 درصد تقسيط مي‌شود. وي افزود: سهم الشركه اين تسهيلات تا سقف 250 ميليون ريال و دوره بازپرداخت آن هم 15 سال است.

مديرعامل بانك مسكن در مورد مدت انتظار براي دريافت اين تسهيلات بيان كرد: مدت انتظار دريافت اين تسهيلات به مبلغي كه متقاضي در صندوق سپرده‌گذاري مي‌كند، بستگي دارد بنابراين هر متقاضي وام كه مبلغ بيشتري را در اين حساب واريز كند، مدت كمتري بايد انتظار بكشد.

وي تاكيد كرد: اگر متقاضي وام ساخت مسكن بخواهد از حداكثر زمان مدت انتظار به مدت 42 ماه استفاده كند تنها بايد چهار ميليون و 300 هزار تومان سپرده‌گذاري كند. به همين ترتيب بهره‌مندي از تسهيلات در كمترين زمان مستلزم سپرده‌گذاري 15 ميليون تومان به مدت يك‌سال است.

كاري با اشاره به وام مسكن مهر و وام طرح فجر گفت: اولويت كاري عمده بانك مسكن در سال جاري، پرداخت وام ساخت مسكن است تا بتوانيم در ميان مدت، تعداد واحدهاي مسكوني عرضه شده را افزايش دهيم. وي افزود: با اين وجود هيچ گونه تغييري در شرايط و ضوابط پرداخت وام خريد 18ميليون توماني مسكن ايجاد نشده است و همانند سال‌هاي گذشته با تامين به موقع منابع مالي مورد نياز اين بانك‌ در سال جاري تسهيلات مورد نياز متقاضيان به موقع در اختيار آنان قرار مي‌گيرد.

مديرعامل بانك مسكن افزود: پرداخت وام هشت ميليون توماني بدون سپرده (طرح فجر) كه به واحدهاي مسكوني نيمه تمام اختصاص دارد و از 10 اسفند ماه سال گذشته آغاز شده است همچنان ادامه دارد و تغييري در آن پيش نيامده است.

وي گفت: تعداد واحدهاي مسكوني كه ثبت نام براي اين وام كرده‌اند از زمان آغاز پرداخت اين وام‌ تاكنون به حدود 62 هزار واحد مسكوني رسيده است و حدود 1100 واحد هم تسهيلات دريافت كرده‌اند.
ایسنا


03 می 2009, 14:35
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
یک مقام آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس گفت: سقف تسهيلات خريد مسكن در حال حاضر 18 ميليون تومان است و به واحدهايي كه از تاريخ پروانه ساخت آن 12 سال نگذشته باشد پرداخت مي شود، بنابراين احتمالا با سخت تر شدن پرداخت تسهيلات، شرايطي براي خريد واحدهاي نوساز و دست اول بگذارند.

وي ادامه داد: هفت سال پيش شرايط خريد واحدهاي نوساز و دست اول به اين شكل بود كه از تاريخ پروانه 5 سال و از تاريخ پايان كار دو سال نگذشته باشد و سند آن هم دست اول باشد.

وي تاكيد كرد: سياست دولت موافق با افزايش سقف وام خريد نيست.

اين منبع آگاه خاطر نشان كرد: پرداخت وام 18 ميليون توماني در حال حاضر به واحدهايي تعلق مي‌گيرد كه از تاريخ پروانه آن واحد مسكوني 12 سال نگذشته باشد اما 7 سال پيش وام خريد مسكن براي واحدهاي مسكوني 5 سال ساخت پرداخت مي‌شد و احتمالا شرايط سخت بانك ‌مركزي كه به زودي اعلام مي شود، همين كاهش 7 ساله تاريخ ساخت واحد مسكوني است تا گستره واحدهاي مشمول خريد را كاهش دهند.

وي افزود: در حال حاضر 18 ميليون تومان در تركيب قيمت واحد مسكوني رقمي نيست و براي آن متقاضي وجود ندارد. تعداد وام‌هاي 18 ميليون توماني خريد مسكن هم كه اخذ مي شود نسبت به سنوات گذشته كاهش داشته است.

وي افزود: با اين شرايط سخت متقاضيان مسكن واحدهايي كه نوساز هستند را مي خرند و با اين روش توليد منجر به خريد مي شود كه اگر اين طرح پياده شود بسيار خوب است.


29 می 2010, 09:55
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
بانک مرکزی برنامه‌اي براي افزايش وام خريد مسكن ندارد

رييس كل بانك مركزي با تاكيد بر اينكه نرخ‌هاي سود بانكي تا زمان اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها تغيير نخواهد كرد، خبر داد:

برنامه اي براي افزايش سقف تسهيلات خريد مسكن نداريم و تسهيلاتي كه ‌اكنون پرداخت مي‌شود بيشتر براي احداث و در بخش مسكن مهر است.
محمود بهمني در گفت‌وگو با فارس در مورد تغيير نرخ سود بانكي در شوراي پول و اعتبار،‌ اظهار كرد: بانك مركزي و شوراي پول و اعتبار براي هر گونه تغيير در نرخ سود بانكي منتظر اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها هستند.
وي كه تاكنون بارها موافقت خود را براي تعيين نرخ سود بانكي مناسب با نرخ تورم اعلام كرده است، در خصوص تعيين اين نرخ در شرايطي كه نرخ تورم تك رقمي شده است،‌ گفت: بايد آثار هدفمندي يارانه‌ها مشخص شود تا براساس آن تصميم‌گيري‌هاي لازم براي نرخ‌هاي سود بانكي در شوراي پول و اعتبار اتخاذ شود.
با وجود اهميت اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و آثاري كه اين امر مي‌تواند در اقتصاد كشور به همراه داشته باشد، ماه‌هاست كه بهمني در پاسخ به سوال‌هايي كه محوريت اجرايي آن با شوراي پول و اعتبار و بانك مركزي است، تاكيد مي‌كند: برنامه‌هاي خود را بعد از مشخص شدن آثار هدفمندي يارانه‌ها اعلام خواهيم كرد.
وضعيت نرخ سود با تورم تك‌رقمي
بهمني طبق روال ماه‌هاي گذشته، ارائه برنامه‌هاي بانك مركزي در اين باره را به بعد از اجرايي شدن قانون هدفمندي يارانه‌ها موكول كرد و گفت: تا زماني كه قانون هدفمندي يارانه‌ها اجرا نشود نرخ‌هاي سود بانكي هيچ تغييري نخواهد كرد. بسياري از فعالان بازار و بخش خصوصي پس از تك نرخي شدن نرخ تورم تاكيد دارند كه نرخ سود بانك‌ها نيز بايد متناسب با نرخ تورم تعيين و تك رقمي شود.
اجازه تخلف در عقود مبادله‌اي را به بانك‌ها نمي‌دهيم
وي در مورد برخورد بانك مركزي با بانك‌هايي كه نرخ‌هاي سود عقود مبادله‌‌اي را رعايت نمي‌كنند،‌ تاكيد كرد: هيچ بانك و موسسه مالي و اعتباري حق ندارد نرخي بالاتر از 12 درصد براي كمتر از دو سال و 14 درصد براي بيشتر از دو سال در تسهيلات مبادله‌اي از مشتريان خود دريافت كند.
رييس كل بانك مركزي خطاب به بانك‌ها و موسسات مالي و اعتباري متخلف،‌ گفت: به هيچ وجه اجازه نمي‌دهيم هيچ يك از موسسات پولي در كشور به اين تخلفات بپردازد.
بهمني با بيان اينكه نرخ سود در عقود مشاركتي براساس توافقاتي است كه بين طرفين صورت مي‌گيرد،‌ خاطرنشان كرد: بنده بعيد مي‌دانم بانكي هم‌اكنون در عقود مبادله‌اي تخلفي داشته باشد.
تمركز شبكه بانكي بر پرداخت تسهيلات مسكن مهر
بهمني در ادامه در مورد افزايش سقف تسهيلات خريد مسكن از 18 ميليون به 25 تا 30 ميليون تومان،‌ اظهار داشت: سقف تسهيلات خريد مسكن همان چيزي است كه فعلا ابلاغ شده است.
وي با بيان اينكه فعلا به جز تسهيلات بانك مسكن، تسهيلات ديگري براي خريد مسكن پرداخت نمي‌شود، افزود: برنامه اي براي افزايش سقف تسهيلات خريد مسكن نداريم؛‌ بلكه تسهيلاتي كه هم‌اكنون پرداخت مي‌شود بيشتر در مورد احداث و در بخش مسكن مهر است.
تغييرات شوراي پول و اعتبار هنوز نهايي نشده است
رييس كل بانك مركزي در بخش ديگري از اظهارات خود تصريح كرد: براي تغيير ساختار شوراي پول و اعتبار بايد منتظر نظر نهايي مجلس شد؛ اين طرح فعلا در مراحل مقدماتي است و بايد منتظر تصميم نمايندگان در صحن علني مجلس بود. بهمني ادامه داد:‌ هنوز وزراي بازرگاني و صنايع از شوراي پول و اعتبار حذف نشده‌اند و بايد نتيجه‌گيري نهايي در اين باره در صحن علني مجلس انجام شود.
رييس كل بانك مركزي گفت: بايد تاييد نهايي از سوي مجلس صادر شود و بانك مركزي پيشاپيش نمي‌تواند نظرات خود را اعلام كند.
گزارش فارس حاكي است طي هفته‌هاي گذشته اعضاي كميسيون تلفيق برنامه پنجم در راستاي بررسي مواد لايحه برنامه پنجم توسعه به تغييراتي در شوراي پول و اعتبار راي مثبت دادند كه در نتيجه آن وزراي پيشنهادي دولت در شوراي پول و اعتبار از پنج نفر به دو نفر كاهش يافتند و تنها وزراي اقتصاد و تعاون به عنوان اعضاي اين شورا باقي ماندند.


01 آگوست 2010, 08:51
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 7 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد