بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 31 مارس 2020, 15:48
پاسخ به موضوع  [ 7 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2
 وام مسکن 
نویسنده پیام

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
اوراق ممتاز جايگزين وام مسكن شد

مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه مطالبات معوق نداریم، گفت: برای جلوگیری از خرید و فروش وکالتی وام خرید مسکن و متضررشدن مردم، اوراق ممتاز جایگزین وام خرید مسکن شد.
قدرت‌ا... شریفی در گفت‌وگو با خبرگزاري «مهر» رقم تسهیلات پرداختی بانک مسکن در بخش مسکن مهر از ابتدای اجرای طرح تاکنون را 70 هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: تاکنون 162 هزار میلیارد ریال قرارداد برای پرداخت تسهیلات به بخش مسکن مهر منعقد شده است که این رقم با توجه به میزان تعهدات بانک باید به 200 هزار میلیارد ریال برسد.مدیرعامل بانک مسکن از اختصاص 121 هزار میلیارد ریال خط اعتباری دیگر در بخش مسکن مهر براساس وعده بانک مرکزی خبر داد و تصریح کرد: در پرداخت تسهیلات فقط روی مسکن مهر متمرکز نشده‌ایم، بلکه مسکن مهر تنها یکی از حوزه‌هاي فعالیت بانک است؛ ولی به دلیل گستردگی، شتاب و پیشرفت مسکن مهر بخش عمده‌ای از فعالیت‌های بانک در این بخش صورت مي‌گیرد.وی با تاکید بر اینکه به تعهدات خود در قبال سپرده‌گذاران عمل مي‌کنیم، از پرداخت 202 هزار میلیارد ریال تسهیلات در بخش‌های مختلف توسط بانک مسکن خبرداد و عنوان کرد: از این رقم 97 درصد تسهیلات؛ یعنی رقمی معادل 196 هزار میلیارد ریال به بخش مسکن اختصاص یافته است.

طرح‌های جدید
وی از ارائه چند طرح بانک مسکن به شورای پول و اعتبار برای تصویب خبر داد و افزود: این طرح‌ها به زودی در شورای پول و اعتبار تصویب و پس از نهایی شدن اعلام خواهد شد.مدیرعامل بانک مسکن با بیان اینکه استفاده و خریداری اوراق مسکن برای واحد مسکونی که از تسهیلات 18 میلیون تومانی خرید مسکن بانک مسکن استفاده نکرده باشد، بلامانع است، اظهار داشت: بر این اساس افراد مي‌توانند برای هر واحد مسکونی تا مبلغ 20 میلیون تومان از اوراق مسکن استفاده کنند.وی با اشاره به افزایش وام ساخت مسکن از 15 به 30 میلیون تومان، در مورد ممنوعیت خرید و فروش وام مسکن گفت: بانک به منظور جلوگیری از متضرر شدن مردم و حل مشکل خرید و فروش وام مسکن، اوراق ممتاز را جایگزین کرده است؛ به نحوی‌که با سپرده‌گذاری، تا مبلغ 20 میلیون تومان از این اوراق یا خودشان استفاده کنند یا اینکه در بازار عرضه کنند.شریفی ادامه داد: فردی که این تسهیلات را از بازار دریافت مي‌کند، مي‌تواند خانه را به نام خود خریداری نماید، تمام این اقدامات هم برای حل مشکلاتی که در بخش خرید و فروش وام 18 میلیون تومانی خرید مسکن ایجاد مي‌شود، صورت گرفته است.وی عنوان کرد: خرید و فروش وام خرید مسکن به صورت وکالتی مردم را متضرر مي‌کند؛ زیرا پس از فوت یکی از طرفین یا ورشکستگی مشکلاتی ایجاد مي‌شود، بنابراین وام حساب ممتاز را جایگزین کردیم تا مردم از آن استفاده کنند. مدیرعامل بانک مسکن نرخ این اوراق را در بازار متغیر عنوان کرد و گفت: اما نرخ سود تسهیلات آن در بانک 12 درصد است.به گفته وی برای رفع نوسانات قیمت، اوراق مذکور را به فرابورس بردیم؛ زیرا این نوسانات قیمتی در بورس وجود نخواهد داشت و به نوعی اوراق مسکن ارزش واقعی خود را پیدا مي‌کنند.


08 نوامبر 2010, 09:37
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
به دنبال طرح بانك مركزي براي افزايش وام خريد مسكن از 18 ميليون به 27 ميليون تومان، روز گذشته اعلام شد با توجه به نگراني‌هايي كه از طرف مسوولان بخش مسكن درباره آثار تورمي اين طرح وجود دارد، قرار است گزينه افزايش خفيف تسهيلات مسكن روي ميز شوراي پول و اعتبار قرار گيرد. در اين باره پيشنهاد شده است وام خريد مسكن به جاي افزايش 50 درصدي، حدود 15 درصد افزايش يابد و بين 20 تا 22 ميليون تومان تعيين شود.

پيشنهاد بانك‌مركزي براي تامين نظر دولت تغيير داده مي‌شود

گزينه «افزايش‌خفيف» وام ‌مسكن
در شوراي‌ پول‌و‌اعتبار پيشنهاد شده وام 18ميليوني به 20 تا حداكثر 22ميليون تومان افزايش يابد

موج مخالفت مسوولان بخش مسكن با افزايش چشمگير تسهيلات خريد ملك، باعث شده برخي اعضاي شوراي پول و اعتبار، گزينه «افزايش خفيف» را براي اين تسهيلات در نظر بگيرند.
بانك‌مركزي پيشنهاد كرده وام خريد مسكن در سال آينده از 18 ميليون تومان به 27 ميليون تومان افزايش پيدا كند، اما برخي اعضاي شوراي پول و اعتبار كه از نظر دولت درباره «اثر تورمي اين افزايش بر روي قيمت مسكن» اطلاع پيدا كرده‌اند، در نظر دارند آن را به گونه‌اي تصويب كنند كه هم نظر بانك‌مركزي و هم نظر دولت تامين شود.
يك عضو موثر اين شورا در اين باره اعلام كرده است: چنانچه وام خريد مسكن كه در حال حاضر بانك‌مسكن از طريق سپرده‌گذاري، به افراد پرداخت مي‌كند از 18 ميليون به 20 تا 22 ميليون افزايش يابد، در عين حاليكه قدرت مالي متقاضيان خريد مسكن، تا حدودي تقويت مي‌شود، تاثيري در قيمت مسكن نخواهد گذاشت.
گزارش خبرنگار «دنياي‌اقتصاد» در اين‌باره حاكي است: گزينه افزايش 10درصدي وام خريد مسكن كه پيشنهاد تعدادي از اعضاي شوراي پول‌واعتبار است از يك‌سو نظر بانك‌مركزي را كه پيشنهاد افزايش 50درصدي اين وام را در بسته پولي سال 90 ارائه كرده، تا حدودي تامين مي‌كند و از سوي ديگر به نگراني مسوولان بخش مسكن درباره تحريك قيمت ملك با افزايش وام مسكن، پاسخ مثبت مي‌دهد. تصميم ديگري كه اعضاي شورا‌ي‌ پول‌واعتبار براي نحوه تعامل سيستم بانكي با بخش مسكن، دارند به نرخ سود عقود مبادله‌اي مربوط مي‌شود كه تلاش اين است كه اين نرخ براي سال آينده مشمول هيچ‌گونه افزايش نشود. در بسته
سياستي نظارتي بانك‌مركزي براي سال آينده، سهم بخش مسكن از كل تسهيلات بانكي، 30 درصد در نظر گرفته شده كه اين سهم در سال جاري 20 درصد بوده است.
روزنامه دنياي‌اقتصاد


14 مارس 2011, 09:25
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 36 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد