بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 17 دسامبر 2018, 21:47
پاسخ به موضوع  [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 اخبار سیمان در بورس کالا 
نویسنده پیام

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
روز گذشته برای اولین بار عرضه سیمان در بورس کالا به واقعیت پیوست و براین اساس 5 هزار تن سیمان تولیدی شرکت سیمان کردستان به ارزش بیش از 2 میلیارد ریال عرضه و معامله شد تا روزی به یادماندنی را برای آغاز راه پرپیچ و خم خرید و فروش سیمان در بورس کالای ایران ثبت کند.

پس از پذیرش سیمان دو شرکت کردستان و اصفهان که در چند هفته پیش مقدمات آن فراهم شده بود و بعدازظهر روز شنبه به تایید رسیده بود، در نهایت روز گذشته با حضور حسین ابراهیمی صدرآبادی، مدیرعامل شرکت سیمان کردستان و دیگر اعضای هیات‌مدیره این شرکت، نخستین محموله سیمان از سوی کارگزاری بانک صادرات به میزان 5 هزار تن به سه صورت و در 4 نوبت به روی رینگ آمد که 11 هزار و 500 تن درخواست شد تا در پایان همه عرضه فروشنده، به صورت سلف تحویل 31 مردادماه سال‌جاری، به ارزش 2 میلیارد و 640 میلیون ریال به فروش برسد.
براساس این گزارش، روز گذشته برای سیمان تیپ 2 که به صورت فله عرضه شده بود، در برابر 1500 تن عرضه، 2500 تن تقاضا به‌وجود آمد که کل عرضه به نرخ هر کیلو 500 ریال دادوستد شد.
همچنین در دو نوبت، سیمان پوزولانی شرکت سیمان کردستان به میزان هزار تن به صورت پاکتی و هزار و 500 تن به صورت فله عرضه شد، که برای آن به ترتیب 5 هزار و یک هزار و 500 تن تقاضا صورت گرفت، در پایان همه عرضه این دو نوبت معاملاتی، به نرخ هرکیلو 500 ریال برای سیمان پوزولانی فله‌ای و 565 ریال برای سیمان پوزولانی پاکتی خرید و فروش شد.
سیمان تیپ یک (425-1) این شرکت نیز به صورت پاکتی به میزان هزار تن عرضه شد که همه عرضه این کالا به قیمت 575 ریال در هر کیلو معامله شد، این در حالی بود که برای آن 2 هزار و 500 تن تقاضا وجود داشت.
همچنین معاملات دیروز در حالی پیگیری مي‌شد که از سوی هیات پذیرش، حداقل میزان عرضه توسط تولیدکنندگان سیمان، 5 هزار تن و حداقل میزان خرید از سوی مشتریان 200 تن اعلام شده بود.

در صورت تقاضا عرضه‌ها را بالا مي‌بریم
حسین ابراهیمی صدرآبادی، مدیرعامل شرکت سیمان کردستان، در پایان معاملات طی گفت‌وگویی با خبرنگار دنیای‌اقتصاد با بیان اینکه برای اولین بار است که عرضه سیمان در بورس اتفاق مي‌افتد و ما خوشحال هستیم که اولین عرضه‌کننده هستیم، اظهار كرد: مبادلات این روز با وجود اینکه خیلی‌ها از عرضه آن خبردار نبودند مناسب بود، هر چند که در صورت تقاضا، شرکت بنا به صلاحدید کارگزاری فروشنده در هفته‌هاي آتی عرضه‌ها را افزایش خواهد داد.
ابراهیمی صدر آبادی درباره وضعیت قیمت مبادلات سیمان در نخستین روز و اینکه نرخ‌ها به چه صورت اعمال مي‌شود، تصریح کرد: قیمت‌ها هم بسیار مطلوب بود و این سیاستی بود که شرکت و کارگزاری برای جذب خریدار اعمال کرده بودند، به صورتی‌که نرخ‌هاي پایه اعلامی در کف خود قرار داشت.
وی در ادامه افزود: تا زمانی که لایحه هدفمندسازی یارانه‌ها اجرایي نشود، قیمت و نرخ اعلامی به همین صورت و در همین حدود انجام خواهد شد که در صورت اجرای این لایحه مطمئنا قیمت‌ها دستخوش تغییر قرار خواهد گرفت.
مدیرعامل شرکت سیمان کردستان، اظهار امیدواری کرد که با عرضه‌هاي شرکت سیمان اصفهان نیز، بازار در راستای شفاف‌سازی و کشف نرخ واقعی این کالا در بورس کالا حرکت خواهد کرد و در پایان به خریداران قول داد که عرضه‌هاي خود را در هفته‌هاي آینده ادامه دهد.

سیمان اصفهان در هفته‌هاي آینده عرضه مي‌شود
محمود غفاری، مدیر تالارهای بورس کالا نیز در اظهاراتی با اشاره به اینکه سد عرضه سیمان بالاخره شکسته شد، تاخیر در زمینه عرضه این کالا را به خاطر پیگیری و تاییدات لازم از سوی بورس کالا دانست و افزود : عرضه‌هاي امروز ( دیروز) شرکت سیمان کردستان توانست به گونه‌ای انجام شود که رضایت خریداران را نیز در پی داشته باشد که لازم است در این باره سپاسگزاری کرد.غفاری، نحوه خریدها به صورت سلف را از ویژگی‌های ممتاز این عرضه دانست و خاطرنشان کرد: قیمت‌ها و نحوه چگونگی فروش این محصول سبب مي‌شود که تولیدکنندگان در جهت تامین نقدینگی حرکت کنند و بتوانند شرایط خود را در نظر بگیرند. مدیر تالارهای بورس کالا در پایان از عرضه سیمان شرکت سیمان اصفهان در هفته‌هاي آینده خبر داد.


19 جولای 2010, 08:13
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
فروش دومین محموله سیمان کردستان در بورس کالا

روز چهارشنبه با عرضه و معامله 3 هزار تن سیمان تولیدی شرکت سیمان کردستان در تالار محصولات صنعتی بورس کالای ایران، دومین محموله سیمان در بورس داد و ستد شد.

به گزارش روابط عمومی بورس کالای ایران، در این روز 1700 تن سیمان پوزولانی بصورت فله به نرخ هر کیلو 50 تومان و 800 تن سیمان پوزولانی بصورت پاکتی به نرخ 5/56 تومان در تالار محصولات صنعتی بورس مورد معامله قرار گرفت. سیمان تیپ یک (425-1) نیز به میزان 500 تن عرضه شد که کل آن به نرخ هر کیلو 5/57 تومان به فروش رفت. ارزش کل معاملات سیمان در دومین روز عرضه در بورس کالا به رقم یک میلیارد و 589 میلیون و 500 هزار ریال بالغ شد.

امروز علاوه بر سیمان ، 2 هزار تن شمش آلومینیوم هزار پوندی 99/7 المهدی نیز در تالار محصولات صنعتی بر روی تابلوی عرضه رفت که 240 تن آن به نرخ 2550 تومان و به ارزش 6 میلیارد و 120 میلیون ریال فروخته شد. در گروه طلا نیز امروز دو تهیه و تولید مواد معدنی و مجتمع طلای زرمهر به عرضه شمش طلا اقدام کردند که در نهایت یک کیلو شمش طلای زرمهر و 33 کیلو و 557 گرم شمش طلای تهیه و تولید مواد معدنی جمعا به ارزش بیش از 13 میلیارد ریال مورد معامله واقع شد.


21 جولای 2010, 16:01
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
عرضه 8 هزار تنی سیمان اصفهان به عنوان سومین شرکت سیمانی پذیرش شده در بورس کالا

روز سه شنبه 12 مرداد ماه ، سیمان اصفهان به عنوان سومین عرضه کننده سیمان در بورس کالای ایران پس از سیمان کردستان و سیمان اردستان ، 8 هزار تن سیمان تیپ دو و تیپ 425-1 خود را برای نخستین بار در تالار محصولات صنعتی این بورس عرضه کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت بورس کالای ایران ، سیمان اصفهان با تولید سالانه یک میلیون تن سیمان ، دو درصد کل تولید سیمان کشور را در اختیار خود دارد و این شرکت متعهد شده است در صورت وجود تقاضا کل سیمان تولیدی خود را به صورت هفتگی در بورس کالای ایران عرضه نماید.
بر اساس این گزارش، امروز در تالار محصولات صنعتی بورس ، 2 هزار تن سیمان تیپ دو سیمان اصفهان بصورت فله به نرخ هر تن 50 هزار تومان و 2 هزار تن بصورت پاکتی به نرخ هر تن 56 هزار و 500 تومان مورد معامله قرار گرفت. سیمان تیپ 425-1 این شرکت نیز به میزان یکهزار تن بصورت فله به نرخ هر تن 51 هزار تومان و یکهزار تن بصورت پاکتی به نرخ هر تن 57 هزار و 500 تومان داد و ستد شد. ارزش معاملات اولین محموله سیمان اصفهان در بورس کالا امروز به رقم 3 میلیارد و 215 میلیون ریال بالغ شد.


03 آگوست 2010, 16:36
مشخصات شخصی

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
طی روز گذشته 4 هزار و 250 تن سیمان از سوی شرکت سیمان کردستان در رینگ فلزی بورس کالا عرضه و مورد مبادله قرار گرفت.


علی شفیعی مدیر فروش سیمان کردستان با بیان مطلب یاد شده گفت: در مبادلات روز دوشنبه 25 مرداد ماه جاری 4 هزار و 250 تن سیمان به دو صورت فله و پاکتی عرضه شد.
وی افزود: در مدت یاد شده هر تن سیمان پوزولانی فله و پاکتی به ترتیب به نرخ 50 و 56 هزار تومان و 500 تومان در این رینگ به ثبت رسید.
مدیر فروش سیمان کردستان تصریح کرد: در این مدت، همچنین هر تن سیمان فله و پاکتی تیپ یک به قیمت 51 و 57 هزار و 500 تومان بر روی تابلوی رینگ فلزی بورس کالا رفت.
وی خاطرنشان کرد: طی روز گذشته سیمان فله و پاکتی تیپ 2 نیز به نرخ سیمان پوزولاني در این رینگ عرضه شد.
شفیعی با بیان اینکه به تدریج مشتریان سیمان کردستان برای خرید سیمان مورد نیاز خود به سوی بورس کالا سوق داده خواهند شد، گفت: هم اکنون واسطه گری تنها مشکل برای اجرای این امر است، زیرا که با توجه به فصل تقاضا و وجود دلالان فصلی تمامی مشتریان از بورس کالا خرید نمی کنند.
وی ظرفیت اسمی تولید شرکت سیمان کردستان را سالانه یک میلیون تن برشمرد و افزود: عرضه 3500 تا 4 هزار تن سیمان به‌صورت هفتگی از برنامه‌های کنونی این شرکت بوده‌است که به قیمت مصوب به فروش می‌رسد که در صورت افزایش تقاضا بر حجم عرضه‌های شرکت افزوده خواهد شد.
مدیر فروش سیمان کردستان عرضه بعدی این شرکت را دوشنبه اول شهریور ماه سال جاری اعلام کرد.


17 آگوست 2010, 09:26
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
در مبادلات روز دوشنبه اول شهرریور ماه جاری در مجموع 4 هزار تن سیمان از سوی شرکت سیمان کردستان عرضه شده است. به گزارش دنیای اقتصاد، از مجموع سیمان عرضه شده 3 هزارو 400 تن سیمان پوزولانی به ارزش یک میلیون و823 هزار و 500 ریال در رینگ بورس کالا مورد مبادله قرار گرفت.براساس این گزارش، در این مدت همچنین 600 تن سیمان تیپ یک به ارزش 312 هزار و 500 ریال در این بازار به فروش رسید.


24 آگوست 2010, 08:32
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد