تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

اخبار ذخایر و معادن طلا در دنیا
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=141&t=2656
صفحه 1 از 1

نویسنده:  vahidi [ 25 آوریل 2009, 11:31 ]
موضوع پست:  اخبار ذخایر و معادن طلا در دنیا

افزایش 76 درصدی ذخایر طلای چین موجب شد تا این کشور مقام پنجم دارندگان طلای جهان را به خود اختصاص دهد. براساس این گزارش آمار منتشر شده از سوی دولت چین نشان می دهد ذخایر ارزی این کشور از سال 2003 تاکنون 76 درصد، معادل 454 تن افزایش یافت تا چین پنجمین کشور بزرگ دارای ذخایر ارزی دنیا لقب بگیرد. براساس این آمار افزایش خرید داخلی طلا و همچنین افزایش بهره برداری از معادن طلا باعث شد تا ذخایر طلای چین به 1054 تن برسد که این میزان از 1040 تن ذخایر طلای سوئیس فراتر است. این در شرایطی است که این میزان افزایش ذخایر طلا موجب شد رشد ذخایر ارزی این کشور بیشتر شود و چین همچنان بزرگ ترین ذخایر ارزی جهان را در اختیار خود داشته باشد.
آمار منتشر شده از سوی دولت چین در ماه مارس گذشته نشان می دهد این کشور با ذخایر ارزی بالغ بر یک تریلیون و 950 میلیارد دلار همچنان مقام اول جهان را در اختیار دارد.

نویسنده:  saaman [ 26 آوریل 2009, 17:04 ]
موضوع پست:  Re: اخبار ذخایر و معادن طلا در دنیا

پایان منازعه بر سر بزرگ ترین معدن طلای قرقیزستان
دولت قرقیزستان و یک شرکت معدن کاری کانادایی به منازعه طولانی مدت خود بر سر یک معدن طلا در این کشور آسیای مرکزی پایان دادند. پیش بینی می شود به زودی میان دو طرف قراردادی امضا شود که براساس آن شرکت کانادایی سنترا چندین میلیارد دلار در پروژه طلای کامتور سرمایه گذاری خواهد کرد.
بر اساس قراردادی که میان طرفین به امضا خواهد رسید، قرار است سهم شرکت کانادایی در پروژه یادشده از 6/15 درصد فعلی به 33 درصد ارتقا یابد.
به گفته نخست وزیر قرقیزستان عمر این پروژه از سال 2009 تا 2026 بوده و دولت در این مدت درآمدی معادل 63/2 میلیارد یورو به دست خواهد آورد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، کامتور بزرگ ترین معدن طلای قرقیزستان به شمار می رود.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/