بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 05 آوریل 2020, 16:54
پاسخ به موضوع  [ 54 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدی
 پیش بینی قیمت طلا 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 07 ژانویه 2009, 14:28
پست ها: 298
بانك مشهور So ciete Generale فرانسه، يكي از بزرگترين و تاثير گذارترين موسسات مالي اروپا، پيش بيني كرد كه قيمت طلا تا پايان سال جاري به كمتر از 800 دلار در هر اونس برسد. بر اساس اين گزارش، احتمال اينكه موج سرمايه گذاري در بازار طلا كه در ماهاي فوريه و مارس به شدت افزايش يافت، به همين منوال و تا زمان احياي تقاضاي حقيقي اين محصول ادامه يابد، تقريباً غير ممكن است و به همين دلايل تا پايان يافتن موج سرمايه گذاري صندوق هاي سرمايه گذاري و سرمايه گذاري هاي شخصي، مي بايست منتظر سقوط قيمت طلا بود.
بر اساس آخرين گزارش سه ماهه اين بانك از بازار طلا، ميزان طلاي در اختيار ETF ها تا اواخر ماه مارس 1589 تن بوده كه نسبت به يك سال گذشته در حدود 656 تن افزايش يافته است كه حدود 390 تن از اين ميزان به تنهايي از اواسط ژانويه تا پايان مارس بر اين ميزان افزوده شده است.
بر اساس اين گزارش ، تمايل شديد بر سرمايه گذاري در بازار طلا تنها عامل موثر در رشد قيمت طلا مي تواند باشد و در صورت عدم وجود تقاضاي واقعي اين محصول ها روند رو به رشد قيمت مسلماً متوقف خواهد شد.
كارشناسان societe Generele در تشريح اين ديدگاه عنوان كرده اند كه خريد 198 تني صندوق هاي سرمايه گذاري در سه هفته ابتدايي ماه فوريه باعث رشد 9 درصدي قيمت طلا گرديد اما با فروكش كردن موج خريد ها در اين سه هفته، از روند رو به رشد قيمت كاسته و حتي قيمت دچار افت شد.
شايان ذكر است كه موسسات ETF شركت هايي تحت نظارت كميسيون مبادلات سهام هستند كه اقدام به عرضه برگه هاي ETF مي كنند كه اين برگه ها همانند سهام قابل خريد و فروش است. اين برگه ها همانند سبدي از سهام هستند كه رفتار يك شاخص معين را تقليد مي كنند.
ETF هاي بازار طلا نيز شمش طلا را ذخيره مي كنند و بر روي رشد قيمت اين فلز ريسك مي نمايند.

---------------------
بازدیدکنندگان گرامی
برای مطالعه آخرین نظرات و پیش بینی های کاربران سایت، به آخرین صفحه این تاپیک مراجعه نمایید
بورس کالا


11 آوریل 2009, 10:29
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
تحليل تکنيکال طلا


با توجه به گواه‌هاي مشاهده شده در تحليل تکنيکال، همانطور که قبلا نيز پيش‌بيني شده بود، طلا خط ساپورتي 900‌دلار را شکانده و وارد فازي منفي شده است. در هفته‌اي که گذشت طلا روندي نسبتا نزولي داشت. براي هفته معاملاتي پيش رو نيز پيش‌بيني مي‌‌شود که با احتمال زيادي، طلا روندي نزولي دارد و در صورت شکستن سطح مقاومتي مهم 875‌دلار که نزديک‌ترين ساپورت آن است، احتمالا طلا تا قيمت 860‌دلار نيز افت خواهد داشت که ساپورتي مهم و تاريخي براي طلا است. در غير اين‌صورت، چنانچه طلا بخواهد صعود داشته باشد، در صورت عبور کردن از سطح مقاومتي 900‌دلار، احتمالا تا 940‌دلار نيز رشد خواهد کرد.
علاوه بر اينها، به نظر مي‌رسد که سرمايه‌گذاران و سفته‌بازان همچنان به دنبال مکاني امن براي سرمايه‌گذاري و به دليل خاصيت تورم‌زدايي طلا به اين کالاي سرمايه‌اي به عنوان جايگزيني خوب روي مي‌آورند. در همين حال با توجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غيرمنتظره‌اي رخ ندهد، با توجه به شرايط بد اقتصادي و مالي کشورها و تشديد بحران اقتصادي جهاني، پيش‌بيني مي‌شود که طلا در اين هفته با روندي نزولي همراه باشد و شواهد موجود در تکنيکال نيز از اين پيش‌بيني حمايت مي‌‌كند.


14 آوریل 2009, 10:10
مشخصات شخصی

عضو: 22 فوریه 2009, 19:15
پست ها: 232
قیمت طلا در سوم اردیبهشت 88 به 890 دلار در هر اونس رسید که در مقایسه با قیمت آن در اوایل اردیبهشت سال گذشته تغییر چندانی نشان نمی دهد. با وجود افزایش ارزش دلار، کاهش تورم جهانی، افت قیمت کالاها و کاهش رشد اقتصادی، طلا رفتار متفاوتی بروز داده است که این مساله به ویژگی یگانه آن بازمی گردد. طلا در این دوران به دلیل ویژگی «ذخیره ارزش» از تقاضای قوی برخوردار است و معمولاً در زمان بحران و سقوط دارایی های مالی مورد توجه قرار می گیرد.
بنابراین طبیعی به نظر می رسد که طی یک سال گذشته، قیمت طلا بتواند با پشتیبانی تقاضاکنندگان در بالاترین سطوح تاریخی خود باقی بماند.در مارس 2009 قیمت طلا به دلیل بهبود بازارهای سرمایه بین المللی از 950 تا 865 دلار کاهش یافت، اما به نظر می رسد در کوتاه مدت ریسک کاهش شدید رشد اقتصادی و ترس و نگرانی سرمایه گذاران نسبت به رکود اقتصادی باعث افزایش قیمت دوباره آن شود. با توجه به وضعیت اقتصادی و شرایط بی ثبات بازارهای مالی بازگشت به شرایط عادی در بازار طلا احتمالاً یک سال دیگر به درازا بکشد.پیش بینی صندوق بین المللی پول درباره رشد منفی اقتصاد جهانی در گزارش صندوق بین المللی پول پیش بینی وضعیت بازده اقتصاد جهانی در ژانویه 2009 آمده بود که اقتصاد جهانی 5/0 درصد رشد خواهد داشت، با این وجود در این هفته برآورد این سازمان از تنزل 3/1 درصدی اقتصاد جهانی حکایت دارد. این مساله باعث شده که بار دیگر بازارهای سهام آمریکا دچار لغزش شده و خرید طلا موجب تقویت قیمت آن از 865 به نزدیک 900 دلار برسد. در چنین شرایط بحرانی و در کنار افت شاخص های اقتصادی شرکت ها و صندوق های بزرگ طلا را به عنوان «پشتوانه» سرمایه گذاری و معامله خریداری می کنند.

طلا 700 تا 1000 دلار
ریسک کاهش درآمد شرکت ها و به پیروی از آن احتمال سقوط بازارهای سهام در ماه های آتی در کنار تقاضای بالا برای خرید طلا جهت حفظ ارزش دارایی ها باعث خواهد شد که قیمت طلا در سطوح بالا باقی بماند. قیمت طلا از سپتامبر 2007 تاکنون در چارچوب قیمت 700 تا 1000 دلار نوسان کرده و اگر شرایط اقتصاد جهانی و بازارهای مالی به همین منوال باقی بماند، سناریو افزایش قیمت طلا تا 1200 دلار دور از دسترس نخواهد بود. پیش بینی می شود در هفته های آینده قیمت طلا در دامنه 800 تا 950 دلار نوسان کند.


25 آوریل 2009, 11:25
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
تحليل تکنيکال طلا

با توجه به گواه‌هاي مشاهده شده در تحليل تکنيکال، روند کلي طلا نزولي مي‌باشد. در هفته‌اي که گذشت طلا روندي صعودي داشت. براي هفته معاملاتي پيش رو نيز پيش‌بيني مي‌شود که با احتمال زيادي، طلا روندي نزولي داشته باشد و در صورت شکستن سطح حمايتي 890‌دلار که نزديکترين سطح‌است. احتمالا طلا تا قيمت 860‌دلار که ساپورت تاريخي و مهم طلا مي‌باشد نيز افت خواهد داشت.
در غير اين‌صورت، چنانچه طلا بخواهد صعود داشته باشد، در صورت عبور کردن از سطح مقاومتي مهم 910‌دلار، احتمالا تا 940‌دلار نيز رشد خواهد کرد. اين اتفاقات در حالي است که سرمايه‌گذاران و سفته بازان با دقت به عملکرد مالي شرکت‌هاي عمده مي‌نگرند تا بلکه چشم اندازي مثبت از سلامت اقتصادي به دست آورند و به نظر مي‌رسد که همچنان به دنبال مکاني مطمئن براي سرمايه‌گذاري و به دليل خاصيت تورم زدايي طلا به اين کالاي سرمايه‌اي به عنوان جايگزيني مناسب روي مي‌آورند. در همين حال باتوجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غيرمنتظره‌اي رخ ندهد، با توجه به شرايط بد اقتصادي و مالي کشورها و تشديد بحران اقتصادي جهاني، پيش‌بيني مي‌شود که طلا در اين هفته با روندي نزولي همراه باشد و شواهد موجود در تکنيکال نيز از اين پيش‌بيني حمايت مي‌نمايد.


29 آوریل 2009, 11:17
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
با توجه به شواهد در تحليل تکنيکال، روند کلي طلا نزولي است، اما در هفته‌اي که گذشت طلا سيري صعودي داشت. براي هفته معاملاتي پيش رو نيز پيش‌بيني مي‌گردد که با احتمال زيادي، طلا روندي نزولي داشته باشد و در صورت شکستن سطح ساپورتي 900 دلار که نزديکترين ساپورت آن است، احتمالا طلا تا محدوه قيمتي 875-860 دلار که ساپورت تاريخي و مهم طلا است نيز افت خواهد داشت. در غير اين‌صورت، چنانچه طلا بخواهد صعود داشته باشد، در صورت عبور کردن از سطح مقاومتي مهم 920 دلار، احتمالا تا 935 دلار نيز بالا خواهد رفت.
اين اتفاقات در حالي است که به نظر مي‌رسد بازارها چشم به بسته‌هاي محرک اقتصادي از سوي دولت‌ها دوخته‌اند و نسبت به کوچکترين تحولي در وضعيت اقتصاد واکنش هيجاني نشان مي‌دهند. در اين بين بازار نسبت به طلا به عنوان يک کالاي سرمايه‌اي امن که خاصيت تورم زدايي دارد، رويکرد نشان مي‌د‌هد. در همين حال با توجه به اتفاقات اخير و چنانچه اتفاق غيرمنتظره‌اي رخ ندهد، با توجه به شرايط بد اقتصادي و مالي کشورها و تشديد بحران اقتصادي جهاني، پيش‌بيني مي‌شود که طلا در اين هفته با روندي نزولي همراه باشد و شواهد موجود در تکنيکال نيز از اين پيش‌بيني حمايت مي‌کند.


12 می 2009, 11:12
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 54 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 95 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد