بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 07 آوریل 2020, 21:06
پاسخ به موضوع  [ 52 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدی
 اخبار سکه و طلا در بازار تهران 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
افزایش قيمت طلا و سكه در بازارهای داخلی و جهانی

تقويت 15درصدي بهاي طلا طي دو روز گذشته در بازارهاي جهاني، موجب شد تا بهاي طلا و سكه در بازار داخلي افزايش يابد.

بهاي هر اونس طلا امروز به مرز 917 دلار رسيد و موجب شد تا بهاي هر مثقال طلاي 17 عيار كه به عنوان پايه بازار شناخته مي‌شود امروز با 500 تومان افزايش به 90 هزار تومان برسد.

يك گرم طلاي 18 عيار (بدون اجرت ساخت) با 130 تومان افزايش 20 هزار و 770 تومان و يك مثقال طلاي 18 عيار با يكهزار و 100 تومان افزايش 95 هزار و 740 تومان معامله شد.

قيمت ربع سكه بهار آزادي با 500 تومان افزايش 55 هزار تومان، نيم سكه بهار آزادي با 500 تومان افزايش 106 هزار تومان، سكه بهار آزادي ( طرح جديد) با 1500 تومان افزايش 206 هزار توماني و سكه بهار آزادي طرح قديم با 500 تومان افزايش 214 هزار و 500 توماني بود.


14 فوریه 2009, 15:31
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
هیات وزیران با تعیین مبلغ دو میلیون و 500 هزار ریال به عنوان عیدی و پاداش پایان سال کارمندان و بازنشستگان، به همه دستگاه ها اجازه داد در صورت موافقت هر یک از کارکنان، این عیدی را به صورت سکه بهار آزادی با 10 درصد زیر قیمت بازار رسمی و ما به التفاوت بهای سکه (با 10 درصد زیر قیمت رسمی) تا رقم 250هزار تومانی عیدی را به صورت نقدی به آنان پرداخت کنند. هیات وزیران به پیشنهاد معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و به استناد ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت، ضوابط پرداخت پاداش آخر سال 1387 را تصویب کرد. بر این اساس همه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضائیه مجازند به کارکنان خود (رسمی، ثابت، پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت) و همچنین اعضای هیات علمی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی که به طور تمام وقت اشتغال به کار دارند، مبلغ ثابت 250هزار تومان به نسبت مدت خدمت تمام وقت در سال 1387 به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) در بهمن ماه سال جاری از محل بودجه مصوب پرداخت کنند. پرداخت هرگونه وجه دیگری به عنوان پاداش آخر سال (عیدی) یا عناوین مشابه، علاوه بر مبلغ موضوع این مصوبه ممنوع است. در ضمن پرداخت پاداش آخر سال (عیدی)، به مستخدمان پیمانی، خرید خدمت، قراردادی و موقت مشروط بر آنکه وجهی به عنوان عیدی یا پاداش آخر سال یا عناوین مشابه آن دریافت نکرده باشند، به نسبت خدمت تمام وقت آنان در سال 1387 خواهد بود. همچنین پرداخت پاداش آخر سال (عیدی) همه بازنشستگان، مستمری بگیران حقوق وظیفه از کارافتادگی و حقوق وراث مستخدمان متوفای مشمول صندوق های بازنشستگی کشوری و صندوق معذوریت و از کارافتادگی جهادسازندگی و صندوق های بازنشستگی نیروهای مسلح و نیروی انتظامی و سایر صندوق های بازنشستگی نیز مبلغ 250هزار تومان تعیین شده که از محل بودجه مصوب هر دستگاه اجرایی، قابل پرداخت است. خدمت نیمه وقت بانوان از لحاظ اجرای این تصویبنامه، تمام وقت محسوب می شود، همچنین معلمان حق التدریس نسبت به ساعات تدریس، مشمول این تصویبنامه خواهند بود. براساس مصوبه دولت، شهرداری های سراسر کشور مجازند پاداش آخر سال 1387(عیدی) کارکنان شاغل، بازنشسته، مستمری بگیر، وظیفه از کارافتادگی و حقوق وظیفه وراث مستخدمان متوفای خود را طبق احکام این تصویبنامه، از محل اعتبارات منابع داخلی خود پرداخت کنند. دولت همچنین مصوب کرد که همه وزارتخانه ها، سازمان ها، موسسات و شرکت های دولتی، نیروهای مسلح، نیروی انتظامی و قوه قضائیه و همچنین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و تحقیقاتی می توانند به جای پرداخت نقدی پاداش آخر سال (عیدی) از سکه بهار آزادی با 10 درصد زیر قیمت بازار رسمی استفاده کنند.
اجرای این مصوبه منوط به پذیرش هر یک از کارکنان است و در این صورت تفاوت بهای سکه (با 10 درصد زیر قیمت رسمی) تا رقم 250هزار تومان عیدی، به صورت نقدی پرداخت می شود.
همه شرکت های دولتی، سازمان ها و موسسات و شرکت هایی که دارای مقررات خاص بوده و شمول قوانین و مقررات عمومی دولت بر آنها مستلزم ذکر نام است، مانند شرکت ملی نفت ایران، سازمان صنایع ملی ایران و تمام شرکت ها و سازمان های تابع آن، نهادهای انقلاب اسلامی و موسسات عمومی، می توانند پاداش آخر سال (عیدی) را به کارکنان شاغل و بازنشسته خود از محل منابع داخلی و همچنین صندوق های بازنشستگی تابع خود پرداخت کنند. پرداخت هرگونه وجه دیگری تحت عنوان پاداش آخر سال و امثال آن ممنوع است.
مجامع عمومی شرکت های دولتی نیز موظفند از پرداخت هرگونه مبلغی تحت عنوان پاداش، عیدی و... به غیر از مبلغ مندرج در این تصویبنامه به مدیران این شرکت ها خودداری کنند. روسای مجامع شرکت های دولتی موظفند گزارش اجرای این تصویبنامه را به معاون اول رئیس جمهور ارسال کنند. براساس اعلام پایگاه اطلاع رسانی دولت همچنین همه دستگاه های موضوع ماده واحده قانون نحوه پرداخت عیدی به کارکنان دولت مصوب 1374 مکلفند فقط مبلغ پاداش موضوع این تصویبنامه را پرداخت کنند و پرداخت هرگونه وجه دیگری ممنوع است. سازمان حسابرسی یا حسابرسان قانونی شرکت ها مکلفند نظارت لازم را اعمال و موارد خلاف را گزارش کنند.

ابهام در تحقق اهداف

اولین بار در سال 85 ایده دادن سکه
به عنوان عیدی در دستور بانک مرکزی قرار گرفت. به گفته یک مقام مسوول در بانک مرکزی دو سال قبل فراخوان عمومی عرضه سکه ها اطلاع رسانی شد و سکه های یادبود پیامبر اعظم(ص) به سازمان های دولتی که مایل بودند داده شد.اما اینکه پرداخت عیدی کارکنان و بازنشستگان دولتی و لشکری در قالب سکه می تواند به تحقق اهداف مورد نظر بانک مرکزی بینجامد بعید به نظر می رسد چراکه فعالان بازار طلا اعتقاد دارند با توجه به رکود بازار دارندگان سکه مجبورند سکه خود را به زیر قیمت در بازار به فروش برسانند و این امر باعث کاهش انگیزه نزد کارکنان برای دریافت سکه به عنوان عیدی خواهد شد.
با این حال رئیس کل بانک مرکزی دادن سکه به کارمندان و حقوق بگیران به جای عیدی را از راهکارهایی دانست که می تواند در کنترل نقدینگی موثر باشد.
محمود بهمنی معتقد است: «با این کار سه هدف محقق می شود؛ اول اینکه عیدی کارکنان پرداخت می شود، دوم با افزایش عرضه سکه توسط کارکنان قیمت این کالا در آستانه عید کنترل می شود و سوم عده ای سکه های خود را نگه داشته و نقدینگی کمتری وارد جامعه می شود.»
از سوی دیگر نایب رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران چندان به تحقق اهداف مورد نظر بانک مرکزی خوشبین نیست.
محمد کشتی آرای می گوید: «در حال حاضر سکه بهار آزادی طرح جدید که از سوی بانک مرکزی عرضه می شود براساس قیمت های روز جهانی 215هزار تومان است اما قیمت همین سکه در بازار به دلیل رکود بازار 204 هزار تومان است. با توجه به اینکه کارمندانی که سکه عیدی می گیرند باید آنها را با قیمت های پایین تری بفروشند و ضرر کنند به نظر می رسد انجام این کار در اولویت ارگان های دولتی نباشد و آنها دادن 250هزار تومان پول نقد را بهتر بدانند.» به نظر کشتی آرای رکود فعلی بازار ما به التفاوت خرید و فروش را بیشتر کرده است و ضرر فروش سکه در بازار برای مردم بیشتر است.

نحوه تهیه و توزیع سکه

به گفته یکی از مسوولان بانک مرکزی امسال مانند دو سال پیش از طرف بانک مرکزی و اداره نشر اسکناس و خزانه در خصوص عرضه سکه ها اطلاع رسانی شده تا سازمان های دولتی ای که تمایل دارند به جای پول نقد، سکه به عنوان عیدی به کارمندان خود ارائه دهند به اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی مراجعه کنند. این مقام مسوول با بیان اینکه اداره نشر اسکناس و خزانه به هیچ وجه به سازمان های خصوصی فروش سکه ندارد، عنوان کرد: «اجرای فروش سکه تنها منوط به سازمان ها و شرکت های دولتی است. زمانی که سازمانی نامه رسمی خود را به اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی ارسال کند همان روز سکه ها با توجه به نرخ روز تحویل داده می شود و هیچ گونه تاخیری در ارائه سکه ها ایجاد نمی شود.»
در همین حال مجید صنیعی رئیس سازمان چاپ و اسکناس و مسکوکات بانک مرکزی با بیان اینکه ضرب سکه جدید در دستور کار سازمان قرار ندارد، اظهار کرد: «عیدی کارکنان دولتی یک سکه بهار آزادی با همان طرح ثابت و قدیمی گذشته است و تغییری نمی کند.» بانک مرکزی در اطلاعیه ای خطاب به سازمان ها و شرکت های دولتی اعلام آمادگی کرده بود عیدی کارکنان دولتی را به صورت سکه تامین کند. براساس این اطلاعیه سازمان ها و شرکت های دولتی می توانند با ارائه نامه به اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی همان روز سکه ها را دریافت کنند.


15 فوریه 2009, 11:55
مشخصات شخصی

عضو: 22 فوریه 2009, 19:15
پست ها: 232
سكه طرح جديد گران شد

قيمت جهاني هر اونس طلا‌ از روز پنج‌شنبه با افزايش چشمگيري روبه‌رو شد و از 941 دلا‌ر به بالا‌ي هزار دلا‌ر رسيد و در حال حاضر روي قيمت 992 دلا‌ر براي دو روز آينده تثبيت شده است. ‌
به گزارش ايسنا، سقوط عمده سهام‌هاي دنيا دليل اصلي افزايش جهاني قيمت ‌طلا‌ عنوان مي‌شود. ‌

محمد كشتي‌آراي ـ نايب رئيس اتحاديه طلا‌ و جواهر تهران ـ در اين باره مي‌گويد: گويا طرح اقتصادي غرب و تزريق پول به بازارهاي مالي اثرگذار نبوده و همين امر باعث پايين آمدن سهام بورس‌ها و شاخص‌ها شده است. وي ادامه مي‌دهد: با وجود افزايش قيمت‌هاي داخلي، قيمت سكه و طلا‌ در بازار ايران هنوز حدود سه درصد پايين‌تر از قيمت‌هاي جهاني است.
به گزارش ايسنا در حال حاضر در بازار داخلي قيمت سكه بهار آزادي طرح قديم 230 هزار تومان و سكه بهار آزادي طرح جديد 224 هزار تومان است.


22 فوریه 2009, 21:51
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
روز شنبه گذشته با وجود آنکه قیمت طلای آب شده 18 عیار کاهش نیافت و هر گرم از این نوع کالا ( طلای با عیار 18 ) به قیمت 22 هزار و 160 تومان فروخته شد اما قیمت انواع سکه افت کرد به شکلی که طرح جدید سکه بهار آزادی با 3500 تومان کاهش به 219 هزار و 500 تومان رسید و طرح قدیمی این نوع سکه نیز با کاهشی دو هزار تومانی، 225 هزار و 500 تومان نرخ گذاری شد.
همچنین در این روز نیم سکه بهار آزادی 1250 تومان ارزان تر شده و به 113 هزار و 750 تومان رسید و ربع سکه نیز با 450 تومان کاهش در محدوده 56 هزار و 750 تومان به فروش رسید.
تحولات بازار داخلی در روز یکشنبه گذشته همخوانی زیادی با اتفاقات جهانی نداشت زیرا با وجود تعطیلی بازارهای بین المللی در این روز و تثبیت نرخ 90/941 دلاری هر اونس طلا، قیمت انواع سکه در بازار داخلی افزایش و قیمت انواع طلای مصنوع و آب شده کاهش پیدا کرد به شکلی که هر گرم از دو نوع طلای 18 و 17 عیار در بازار تهران به ترتیب با 115 و 110 تومان کاهش به 22 هزار و 45 و 20 هزار و 720 تومان رسید در صورتی که هر دو نوع طرح جدید و قدیمی سکه بهار آزادی با دو هزار تومان افزایش به ترتیب به 221 هزار و 500 و 227 هزار و 500 تومان رسید، نیم سکه با 750 تومان رشد 114 هزار و 500 تومان قیمت گذاری شد و نیم سکه نیز با رشدی 500 تومانی در قیمت خود به 57 هزار و 250 تومان رسید.
توجه : اخبار جهانی طلا را در تاپیک زیر مطالعه نمایید:
http://www.forum.boursekala.com/viewtopic.php?f=141&t=2393

روز دوشنبه و در پی آغاز به کار دوباره بازارهای جهانی، بهای هر اونس طلا با 5/5 دلار افزایش به 947 دلار و 40 سنت رسید.نتیجه این اتفاق در بازار تهران، افزایش 115 و 110 تومان بهای هر گرم طلای 18 عیار و 17 عیار، کاهش یک هزار تومانی سکه طرح قدیم، عدم تغییر قیمت سکه طرح جدید، افزایش 500 تومانی نیم سکه و رشد 750 تومانی ربع سکه بود.روز سه شنبه اما برای چندمین بار در هفته های اخیر، نوسان شدید قیمت جهانی و سقوط 1/38 دلاری بهای هر اونس طلا موجب شد نرخ 909 دلار و 30 سنت برای این شاخص ثبت شده و بازار داخل کشور نیز تحت تاثیر این اتفاق شاهد نزول سطوح قیمت ها باشد به ترتیبی که هر گرم طلای 18 عیار با 460 تومان کاهش و هرگرم طلای 17 عیار با 430 تومان کاهش به ترتیب به 21 هزار و 700 و 20 هزار و 400 تومان فروخته شدند. دو نوع سکه بهار آزادی با هر دو طرح قدیمی و جدید آن دو هزار و 500 تومان ارزان تر شده و به ترتیب 224 هزار و 219 هزار تومان نرخ گذاری شدند. کاهش دو هزار تومانی بهای نیم سکه و یک هزار تومانی ربع سکه نیز در این روز موجب ثبت نرخ های 115 هزار تومان و 57 هزار تومانی برای این دو نوع سکه در بازار تهران شد.
چهارشنبه گذشته روز رشد دوباره بهای جهانی طلا بود و هر اونس از این عنصر پرطرفدار با 7/9 دلار رشد به 919 دلار در بازارهای جهانی رسید. اما در بازار داخل کشور بهای طلای آب شده و مصنوع و همچنین ربع سکه تغییر خاصی نکردند اما سکه طرح قدیم و نیم سکه به ترتیب با دو و یک هزار و 500 تومان رشد به 226 هزار تومان و 114 هزار و 500 تومان رسید و این در حالی بود که سکه تمام بهار با طرح جدید یک هزار تومان ارزان تر شد. سرانجام پنجشنبه گذشته نیز با کاهش دوباره و 8/8 دلاری هر اونس طلا و ثبت نرخ 20/912 دلاری برای آن سپری شد که ماحصل آن در بازار تهران کاهش 115 و 110 تومانی هر گرم طلای 18 و 17 عیار بود. برای دو نوع طرح جدید و قدیمی سکه بهار آزادی و نیم سکه نیز به ترتیب کاهشی معادل دو هزار، دو هزار و یک هزار و 500 تومان ثبت شد اما ربع سکه بدون تغییر قابل توجه با همان 57 هزار تومان پیشین به خریداران عرضه شد.


07 مارس 2009, 09:39
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
نايب رييس اتحاديه طلا و جواهر تهران از ادامه ركود بازار طلا خبر داد. محمد كشتي‌آراي در گفت‌وگو با ايسنا، با اشاره به ركود بازار داخلي اظهار كرد: كمبود نقدينگي باعث شده است كه دادوستد در بازار اندك باشد و بازار داخلي در شب عيد رونق كمي را تجربه كند.
او ادامه داد: ركود شب عيد امسال در بازار كم‌سابقه است و اين باعث مي‌شود كه تفاوت قيمت سكه طرح جديد و قديم به كمترين ميزان خود يعني 2 هزار تومان برسد، اين در حالي است كه دو ماه پيش اين تفاوت به 30هزار تومان مي‌رسيد و اين موضوع نشان‌دهنده كاهش شديد تقاضا است.
وي ابراز اميدواري كرد با تشكيل اتحاديه كشوري طلا و جواهر، بازار طلاي كشور با استفاده از سرمايه نيروي انساني موجود رونق صادرات را تجربه كند.

بازار داخلي طلا در روزهايي وضعيت ركود را تجربه مي‌كند كه در بازارهاي جهاني هم اتفاق خاصي نمي‌افتد و قيمت هر اونس طلا در بازارهاي جهان 923 دلار است. بر همين اساس و در بازار داخلي سكه بهار آزادي طرح قديم 218 هزار تومان و طرح جديد 216 هزار تومان ارزش دارد.
نيم‌سكه بهار آزادي 114 هزار تومان و ربع سكه 57 هزار تومان است. هر گرم طلاي 18 عيار هم 21 هزار و 930 تومان است.


19 مارس 2009, 14:45
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 52 پست ]  برو به صفحه 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 102 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد