تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

اخبار معدن روی انگوران زنجان
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=140&t=4081
صفحه 1 از 1

نویسنده:  bourse [ 27 جولای 2010, 16:20 ]
موضوع پست:  اخبار معدن روی انگوران زنجان

نايب رئيس انجمن توليد كنندگان سرب و روي كشور از احتمال ريزش مجدد ديواره معدن روي انگوران خبر داد.

علي وثيقي مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، اظهار داشت: لايه‌اي شيت مانند در ديواره معدن انگوران وجود دارد كه داراي بافت ريزي است و خطر ريزش اين بخش از ديواره وجود دارد.
وي با بيان اينكه باطله ‌برداري جهت جمع‌آوري حاصل از ريزش مجدد ديواره معدن انگوران هزينه بالايي را به همراه خواهد داشت، گفت: در حال حاضر باطله‌برداري بخشي از ديواره معدن كه در سال 85 ريزش كرد، ادامه دارد و پيش‌بيني مي‌شود هزينه كل برداشت اين باطله‌ها به حدود 300 ميليارد تومان برسد.
وي با اشاره به طولاني شدن عمليات برداشت باطله در معدن انگوران، تصريح كرد: در حال حاضر كارخانه‌هاي توليد روي با مشكل تأمين مواد اوليه رو به رو هستند و فقط 10 تا 15 درصد ظرفيت آنها فعال است.
به گفته وثيقي باطله‌برداري معدن انگوران بايد در مدت يك سال انجام مي‌شد كه اين مسئله به دليل وجود مشكل تأمين منابع مالي طولاني شده است.
وي با بيان اينكه حدود 20 درصد از عمليات باطله‌برداري معدن انگوران باقي مانده است، گفت: تكميل عمليات باطله برداري حداقل 4 ماه زمان نياز دارد.
نايب رييس انجمن سرب و روي با اشاره به ايرادات مطرح شده از سوي مجلس در خصوص واگذاري عمليات بهره‌برداري معدن انگوران گفت: در اين خصوص مجلس با اين سوء برداشت كه واگذاري بهره‌برداري معدن به معني واگذاري معدن است، ايراداتي را در خصوص ادامه كار معدن انگوران مطرح كرده است.
وي تاكيد كرد: استخراج و تعيين پيمانكار جزء اختيارات وزارت صنايع است.
وثيقي در ادامه با اشاره به مشكل قطع برق واحدهاي توليدكننده سرب و روي گفت: از واحدهاي توليدي خواسته شده تا توليد خود را فقط در يك شيفت كاري انجام دهند و يا اينكه قطع برق روزانه 6 ساعت را تحمل كنند.
وي افزود: اكثر كارخانه‌هاي سرب و روي استان زنجان با مشكل قطع برق مواجه هستند.
نايب رييس انجمن سرب و روي در مورد فراخوان وزارت صنايع براي ايجاد مولدهاي كوچك برق در واحدهاي صنعتي نيز گفت: مديران برخي از كارخانه‌هاي توليد روي خواستار ايجاد چنين مولدهايي هستند ولي روند كار كند است و در تأمين گاز و همچنين عقد قرارداد براي احداث اين مولدها مشكلاتي وجود دارد.
وي ظرفيت نصب شده براي توليد روي با استفاده از خاك با عيار 30 درصد را حدود 330 هزار تن عنوان كرد و گفت: هر چقدر عيار خاك روي پايين باشد توليد شمش نيز كاهش خواهد يافت.

نویسنده:  vahidi [ 23 آگوست 2010, 08:37 ]
موضوع پست:  Re: اخبار معدن روی انگوران زنجان

تامين خاک تنها درخواست فعالان صنعت روی

موج- در پي لغو مصوبه واگذاري معدن انگوران به کنسرسيوم فعالان صنعت روي، مديرعامل گروه شرکت‌هاي توسعه معادن روي ايران از تامين خاک به عنوان تنها درخواست فعالان اين صنعت از دولت نام برد.
محمد ابراهيم فروزنده، مديرعامل گروه شرکت‌هاي توسعه معادن روي ايران، با اشاره به شکل‌گيري اتحاد در صنعت سرب و روي کشور اظهار داشت: اواخر سال گذشته پس از ابلاغ مصوبه دولت مبني بر واگذاري معدن انگوران به کنسرسيوم فعالان صنعت روي، 68 فعال سرب و روي شرکتي تحت عنوان شرکت راهبران اين کنسرسيوم را تشکيل دادند. وي ادامه داد: اما ايرادات ديوان محاسبات بر اين مصوبه مبني بر عدم رعايت تشريفات مزايده و عدم واريز سود حاصله به خزانه دولت منجر به ابطال آن از سوي مجلس شوراي اسلامي شد.وي يادآور شد: در اين مصوبه بحث واگذاري مالکيت و پروانه معدن نبود، بلکه مديريت و انجام عمليات استخراج آن به وسيله فعالان صنعت هدف‌گيري شده بود.مديرعامل گروه شرکت‌هاي توسعه معادن روي ايران ادامه داد: در واقع براساس سهميه و قيمتي که دولت مشخص مي‌کرد، خاک به واحد توليد تحويل مي‌شد، به عبارتي صنعتگران خود عمليات استخراج و توزيع را با قيمت و سهميه تعيين شده بر مبناي پروانه کارخانه‌ها برعهده مي‌گرفتند. وي از تامين خاک به عنوان تنها درخواست فعالان اين صنعت از دولت نام برد. وي يادآورشد: اولين سنگ‌شکن گروه توسعه معادن روي 30 سال پيش به فاصله 100 متر از معدن نصب شده است که با توجه به اين مساله انصاف نيست که خاک را از خارج وارد کنيم.

نویسنده:  vahidi [ 20 سپتامبر 2010, 07:49 ]
موضوع پست:  Re: اخبار معدن روی انگوران زنجان

واگذاري معدن انگوران به زودي اجرايي مي‌شود

فارس- مديرعامل سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران گفت: پس از برگزاري جلسه مشترك دولت و ديوان محاسبات به منظور كسب توافق نهايي، مصوبه مربوط به واگذاري معدن انگوران اجرايي خواهد شد.

حسن پلارك اظهار داشت: واگذاري معدن انگوران به كنسرسيوم توليدكنندگان روي، پس از انجام توافق نهايي دولت با ديوان محاسبات وارد فاز عملياتي خواهد شد.
وي افزود: پس از برگزاري مزايده واگذاري انگوران، ديوان محاسبات مصوبه دولت مبني بر واگذاري كار بهره‌برداري اين معدن را به كنسرسيوم توليد‌كنندگان روي لغو كرد و اين در حالي بود كه ما مصر بوديم كه اين مصوبه مغايرتي با قانون ندارد. وي ادامه داد: پس از يك سال رايزني، در جلسه اخير با كارشناسان ديوان محاسبات به توافق رسيديم كه جهت اجراي مصوبه دولت طي چند روز آينده يك جلسه نهايي برگزار شود. وي پيش‌بيني كرد: قبل از فرارسيدن فصل زمستان، مصوبه دولت در مورد انگوران اجرايي و كار استخراج و بهره‌برداري معدن به كنسرسيوم واگذار شود.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/