بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 28 فوریه 2020, 23:15
پاسخ به موضوع  [ 10 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 اخبار مس ایران 
نویسنده پیام

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
افزايش توليد مس تا پايان شهريور

رييس هيات‌مديره و مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران از افزايش توليد همه محصولات اين شركت تا پايان شهريور امسال خبر داد.

به‌گزارش سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو) محمدهادي اردبيلي اظهار داشت: مجموع استخراج سنگ سولفوري از معادن مس سرچشمه و ميدوك در استان كرمان و سونگون در استان آذربايجان شرقي در شش ماهه نخست امسال معادل 18‌ميليون تن بوده كه 3‌درصد نسبت به برنامه پيش‌بيني شده افزايش داشته است. مديرعامل شركت ملي صنايع مس همچنين اظهار كرد: كنسانتره موليبدن توليد شده به حجم چهار هزار و 235 تن و كنسانتره فلزات گرانبها نيز به مقدار 315 تن توليد شد كه به ترتيب 53 و 30‌درصد نسبت به برنامه رشد داشته است. اردبيلي ادامه داد: در واحد ريخته‌گري‌ها، بيش از 32‌هزار تن مفتول مسي هشت ميلي متري توليد شده است و كارخانه اسيد سولفوريك اين شركت نيز بيش از 20‌هزار تن توليد داشته كه رشد 6‌درصدي را نسبت به برنامه امسال نشان مي دهد. بر اساس اين گزارش، برنامه امسال شركت ملي مس ايران براي توليد مس كاتد 210‌هزار تن است كه تا پايان شهريور ماه 50‌درصد آن محقق شده است.


05 اکتبر 2009, 10:09
مشخصات شخصی

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
تولید بیش از 121هزار تن مس در کشور

توليد مس كاتد در كشور در هفت ماهه منتهي به پايان مهرماه سال 88 در مجموع به 121هزار و 918 تن رسيد كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 3درصد افزايش داشت.
به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(ايميدرو)، ميزان توليد مس آند نيز در دوره ياد شده برابر با 152 هزار و 921 تن بود كه نسبت به مدت مشابه سال قبل از پنج درصد رشد برخوردار شد. ميزان كل استخراج توسط شركت ملي صنايع مس ايران در هفت ماه امسال به 53ميليون و 440هزار و 177 تن رسيد كه پنج درصد بيشتر از هدف برنامه را محقق كرده است.توليد سنگ سولفيدي و كنسانتره مس در دوره مورد گزارش به ترتيب برابر با 20ميليون و 93هزار و 78 تن و 522هزار و 31 تن بود كه نسبت به هدف برنامه به ترتيب 4 و 5درصد بالاتر بود. ميزان صادرات محصولات مسي و جانبي در هفت ماهه امسال 285هزار و 647 تن به ارزش 636ميليون و 900هزار دلار بود كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن و ارزش به ترتيب 63 و 14درصد افزايش نشان داد.


04 نوامبر 2009, 10:54
مشخصات شخصی

عضو: 03 آوریل 2010, 17:59
پست ها: 84
مدير عامل شركت ملي مس:
امسال 6 معدن جديد مس در كشور به بهره‌برداري مي‌رسد

مدير عامل شركت ملي مس با اشاره به برنامه ريزي انجام شده براي توليد 640 هزار تن مس طي شش سال آينده، گفت: امسال 6 معدن جديد مس در كشور به بهره‌برداري خواهد رسيد. به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، اردشير سعد محمدي در يك نشست خبري با اشاره به برنامه‌ريزي انجام شده براي سرمايه‌گذاري 4 هزار ميليارد توماني جهت اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي صنعت مس در كشور، اظهار داشت: اين برنامه در دو فاز تعريف شده كه فاز اول شامل افزايش ظرفيت توليد مس كشور از 200 به 440 هزار تن طي 4 سال آينده است و فاز دوم نيز افزايش 200 هزار تني اين رقم را شامل مي‌شود كه اميدواريم تا 6 سال آينده به اين ميزان توليد دست يابيم.
وي ادامه داد: با اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي توليد مس در كشور، ظرفيت توليد مس آند در خاتون‌آباد كرمان از 80 هزار تن فعلي به 200 هزار تن مي‌رسد و علاوه بر اين، طرح ذوب سونگون در منطقه آذربايجان شرقي با ظرفيت توليد 200 هزار تن مس آند اجرا خواهد شد.
سعد محمدي با اشاره به هدف‌گذاري انجام شده براي ايجاد يك كارخانه 750 هزار تني توليد اسيد در منطقه خاتون آباد و يك كارخانه با همين ميزان ظرفيت در منطقه سونگون، تصريح كرد: احداث پالايشگاه توليد كاتد در منطقه خاتون آباد كرمان با ظرفيت 100هزار تن و همچنين پالايشگاه 100هزار تني سونگون نيز در برنامه‌هاي توسعه‌اي شركت ملي مس تعريف شده است.
وي از اجراي طرح توليد كنسانتره موليبدن در سونگون با ظرفيت 10 هزار تن تا پايان سال 90 خبر داد و گفت: طرح توليد مس كاتد به روش هيدرومتالورژي در منطقه ميدوك واقع در شهر بابك كرمان با ظرفيت 5 هزار تن اجرا و در نيمه دوم سال آينده به بهره‌برداري خواهد رسيد.
مدير عامل شركت ملي مس در ادامه از اجراي 8 پروژه بازسازي و نوسازي در مجتمع مس سرچشمه با سرمايه‌گذاري 950 ميليارد تومان خبر داد و افزود: با اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي در اين مجتمع، ظرفيت توليد كنسانتره مس با عيار 28 درصد به 160هزار تن خواهد رسيد.
وي در پاسخ به سوال خبرنگار فارس كه پرسيد برنامه‌ريزي انجام شده براي توليد مس تا پايان برنامه چهارم توسعه حدود 240 هزار تن بود و حال شما قرار است اين برنامه را براي 4 سال آينده محقق كنيد، چرا جهش بزرگتري را هدف‌گيري نكرده‌ايد؟ گفت: ما در حال انتخاب پيمانكار براي اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي صنعت مس هستيم و مناقصه‌هاي مربوط به اين كار نيز به طور جدي برگزار مي‌شود.
وي با بيان اينكه براي اجراي طرح‌هاي توسعه‌اي صنعت مس 4 هزار ميليارد تومان اختصاص يافته است، گفت: از اين رقم هزار ميليارد تومان به استان آذربايجان و 3 هزار ميليارد تومان به استان كرمان اختصاص دارد و علاوه بر اين، برنامه احداث كارخانه ليچينگ، كوره‌هاي ذوب و انجام سرمايه‌گذاري‌هاي جديد در صنعت مس نيز مطرح است كه در مجموع، رقم سرمايه مورد نياز را افزايش مي‌دهد.
سعد محمدي تاكيد كرد: بايد با مديريت منابع مالي شاهد اجراي برنامه‌هاي توسعه‌اي باشيم كه در اين زمينه مذاكراتي را با برخي بانكها براي تامين بخشي از سرمايه‌ مورد نياز طرحها از طريق فاينانس داشته‌ايم.
وي با اشاره به برنامه ريزي انجام شده براي توليد 700 هزار تن مس در چشم‌انداز 20 ساله كشور اظهار داشت: اميدواريم با برنامه‌ريزي انجام شده به اين ميزان توليد دست يابيم.

* افتتاح 6 معدن جديد مس در سال جاري

سعد محمدي در ادامه از افتتاح 7 معدن جديد مس در كشور با ذخيره قطعي 500 ميليون تن خبر داد و گفت: از اين تعداد، 6 معدن در سال جاري به بهره برداري خواهند رسيد كه معدن مس دره‌زار به عنوان اولين معدن با ذخيره قطعي 90 ميليون تن ارديبهشت امسال در منطقه پاريز كرمان خواهد شد.
وي ادامه داد: معدن چاه فيروزه در منطقه شهر بابك تير امسال و معدن چاه مسي و ايجو نيز در شهر بابك طي سال جاري به بهره‌برداري خواهند رسيد.
به گفته وي، معدن نوچون در پاريز كرمان، معدن دره آلو در بردسير و معدن چل‌كوره در استان سيستان و بلوچستان نيز از ذخاير جديد كشف شده در كشور است كه به زودي به بهره‌برداري خواهند رسيد.
سعد محمدي همچنين با تأكيد بر لزوم سرمايه‌گذاري در زمينه اكتشاف معادن مس كشور اظهار داشت: خط قرمزي براي سرمايه‌گذاران در اين زمينه وجود ندارد تا وسعت عمليات اكتشافي ذخاير مس افزايش يابد.
وي با اشاره به اجراي 10 طرح اكتشافي مس در استان‌هاي آذربايجان شرقي و اردبيل گفت: اجراي 24 طرح اكتشاف مس نيز در استان‌هاي كرمان و سيستان و بلوچستان و 5 طرح اكتشافي در استان خراسان جنوبي تعريف شده است.
وي با اشاره به صادرات 3 هزار و 547 تن محصولات فرعي صنعت مس در سال گذشته، گفت: در اين سال ارزش صادرات مس كشور در مقايسه با سال 87 حدود 71 درصد رشد داشت و ارزش صادرات مس كاتد به بيش از يك ميليارد و 200 ميليون دلار رسيد.
سعدمحمدي با اشاره به فعاليت معادن سرچشمه، ميدوك و سونگون در كشور اظهار داشت: ذخيره فعلي اين معادن يك ميليارد و 100 ميليون تن برآورد مي‌شود كه با احتساب 7 معدن جديد كل به يك ميليارد و 600 ميليون تن خواهد رسيد.
وي ذخاير تمام نوار مس كشور را حدود دو ميليارد و 500 ميليون تن برآورد كرد و گفت: ميزان توليد مس كشور با انجام عمليات اكتشافي در تمام محدوده‌ها افزايش خواهد يافت.

* امسال ركورد توليد مس كاتد شكسته مي‌شود

به گفته وي در حال حاضر سالانه 21 ميليون تن ماده معدني از معدن مس سرچشمه، 7 ميليون تن از معدن سونگون و 5 ميليون تن نيز از معدن ميدوك برداشت مي‌شود.
وي با اشاره به توليد 17هزار و 64 تن مس آند در مجتمع مس سرچشمه طي سال گذشته، گفت: ركورد قبلي توليد 17 هزار و 30 تن بود كه به سال 79 مربوط مي‌شود.
وي پيش‌بيني كرد در سال جاري ركورد توليد مس كاتد در كشور شكسته شود.
وي با اشاره به توليد 206 هزار تن مس كاتد در سال 87 در كشور، پيش‌بيني كرد اين رقم در سال جاري به 216 هزار تن برسد.
سعد محمدي با اشاره به برنامه‌ريزي انجام شده براي كاهش 0،1 درصدي عيار خاك قابل برداشت از معدن مس سرچشمه در سال جاري گفت: سال گذشته عيار مس استخراجي از اين معدن 0،9 درصد بود كه به منظور تضمين شرايط فني معدن، اين رقم را به 0،8 درصد كاهش داديم.

* برنامه خريد معادن مس ارمنستان و عراق

وي از برنامه‌ريزي براي ايجاد تغييرات فني در طراحي و برداشت معدن مس قلعه زري در استان خراسان و معدن مس مزرعه در استان آذربايجان خبر داد و گفت: مذاكرات لازم براي خريد معدن مس كهنگ در استان اصفهان نيز در حال انجام است.
وي همچنين از انجام مذاكراتي براي خريد معدن مس تقوس در ارمنستان با ذخيره 350 ميليون تن و يك معدن مس در منطقه كردستان عراق خبر داد.
مدير عامل شركت ملي مس در ادامه با تأكيد بر لزوم شفاف‌سازي بيشتر در بورس، اظهار داشت: سهام مس متأثر از بازارهاي جهاني است و براي اينكه تغييرات موجود كاهش يابد، سرمايه‌گذاري بيشتري را در صنايع جانبي مس انجام خواهيم داد.
وي افزود: آخرين قيمتي كه به عنوان اي.پي.اس به بورس اعلام كرديم 135 تومان بود و رقم جديد را نيز تا 20 روز آينده به بورس اعلام خواهيم كرد.
وي افزود: ميزان سودي كه به ازاي هر سهم در بودجه سال 89 شركت ملي مس ذكر شده 101.2 تومان است كه اين رقم با احتساب قيمت 6 هزار دلاري براي هر تن مس پيش بيني شده است.


11 آوریل 2010, 18:23
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
100درصد هدف پيش‌بيني شده توليد مس در فروردين‌ محقق شد
خبرگزاري فارس: ميزان توليد كاتد مس در فروردين‌ماه سال جاري به 18 هزار و 280 تن رسيد كه در مقايسه با ماه مشابه سال قبل 4 درصد رشد داشت و 100درصد اهداف پيش‌بيني شده را محقق كرد.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران(ايميدرو)، همچنين ميزان توليد آند مس در ماه ياد شده برابر با 25 هزار و 97 تن بود كه نسبت به ماه مشابه سال گذشته 12 درصد و در مقايسه با هدف پيش‌بيني شده شش درصد رشد داشت.
كل استخراج مس نيز در فروردين‌ماه امسال به هشت ميليون و 60 هزار و 281 تن رسيد كه نسبت به فروردين‌ماه سال قبل 15 درصد و در مقايسه با هدف برنامه پيش‌بيني شده افزايش نشان داد.
براساس اين گزارش، همچنين ميزان توليد كنسانتره مس و سنگ سولفوري نيز به ترتيب برابر با 77 هزار و 926 تن و سه ميليون و 143 هزار و 979 تن بود كه در مقايسه با هدف برنامه پيش‌بيني شده به ترتيب چهار و هفت درصد افزايش داشتند.


15 می 2010, 10:17
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
سه معدن جديد مس آماده افتتاح است و به طور همزمان گشايش مي‌يابد.
به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو)، مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران با اعلام خبر فوق افزود: معادن چاه فيروزه،‌ چاه مسي و ايجو به عنوان نقاط جديدي هستند كه براي استخراج ماده معدني مس فعال مي‌شوند. اين سه معدن جملگي در استان كرمان واقع شده‌اند. اردشير سعد محمدي درباره ميزان ذخاير معادن فوق اظهار داشت:‌ مجموع ذخاير اين معادن به 150 ميليون تن مي‌رسد. وي در عين حال متوسط عيار اين سه معدن را بيش از 4/0 درصد اعلام كرد. مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران تصريح كرد:‌ معادن جديد طبق برنامه‌ريزي از پيش طراحي‌شده صورت مي‌گيرد. بر اساس برنامه سال جاري قرار است تا پايان سال 6 معدن جديد گشايش يابند و به تغذيه صنعت مس كشور بپردازند. اين شركت در خردادماه سال‌جاري نخستين معدن را در منطقه دره زار سرچشمه افتتاح كرد كه ميزان ذخيره آن به 100 ميليون تن مي‌رسد. راه‌اندازي معادن جديد خبر از آغاز حركت توسعه‌اي در اين صنعت و رشد توليد مس كاتدي مي‌دهد. صنعت مس ايران در نيمه دوم سال دو معدن ديگر را نيز وارد چرخه توليد مي‌كند به‌طوري كه مجموع واحدهاي معدني افتتاحي در سال 1389 به عدد 6 افزايش يابد.


18 آگوست 2010, 08:56
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: Google [Bot] و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد