بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 28 فوریه 2020, 20:34
پاسخ به موضوع  [ 10 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2
 اخبار شرکت ملی مس 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
در 4 ماه اول سال 1389 شركت ملي صنايع مس ايران با تلاش، پشتكار و همت مديريت و پرسنل خود توانست در تمام بخش‌هاي توليد نسبت به برنامه پيش افتد.

به گزارش روابط عمومي شركت ملي صنايع مس ايران، دكتر سعد محمدي مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران با اعلام اين خبر گفت: مجموع استخراج سنگ سولفوري از معادن مس سرچشمه و ميدوك در استان كرمان و سونگون در استان آذربايجان شرقي تا پايان تير به ميزان 13 ميليون تن بوده كه 6 درصد نسبت به برنامه پيش‌بيني شده افزايش داشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است.
وي افزود: مجموع كنسانتره مس توليدي در كارخانجات تغليظ مجتمع‌هاي مس سرچشمه، شهر بابك و سونگون تا پايان خردادماه به ميزان 307 هزار تن مي‌باشد كه يك درصد نسبت به برنامه توليد رشد داشته است.
دكتر سعد محمدي تصريح كرد: مجموع مس آندي توليد شده در كارخانجات ذوب مجتمع‌هاي مس سرچشمه و شهر بابك 93 هزار تن بوده كه 3 درصد رشد داشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل 4 درصد رشد داشته است.
مجموع مس تصفيه شده (مس كاتدي) در پالايشگاه سرچشمه، امور ليچينگ و بيوليچينگ 74 هزار تن بوده كه 2 درصد از برنامه پيش‌بيني شده افزايش داشت و نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است.
مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران اظهار كرد: كنسانتره موليبدن به ميزان دو هزار و 275 تن و كنسانتره فلزات گرانبها نيز به ميزان 211 تن توليد شده كه به ترتيب 24 و 26 درصد نسبت به برنامه رشد داشته است. در واحد ريخته‌گري‌ها نيز 19 هزار و 140 تن مفتول مسي هشت ميليمتري توليد شده است. به گفته دكتر سعد محمدي، كارخانه اسيدسولفوريك اين شركت نيز بيش از 23 هزار تن توليد داشته كه رشد 24 درصدي را نسبت به برنامه سال 89 نشان مي‌دهد. لازم به ذكر است، شركت ملي صنايع مس طبق برنامه زمانبندي شده در سال 89 تصميم به بازگشايي 6 معدن جديد دارد كه پس از بازگشايي اولين معدن (مس دره زار) توسط مقام عالي وزارت صنايع و معادن جناب آقاي مهندس محرابيان در خردادماه، سه معدن ديگر (چاه فيروزه، چاه مسي، ايجو) به طور همزمان در استان كرمان، شهرستان شهر بابك به زودي بازگشايي مي‌شود.


14 آگوست 2010, 09:54
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
اطلاعیه شرکت ملی صنایع مس ایران در خصوص تعمیرات خط تولید مفتول
به اطلاع می رساند که تعمیرات اساسی خط تولید مفتول (OVER HALL) در آینده نزدیک آغاز خواهد گردید . بدیهی است تاریخ شروع و خاتمه تعمیرات متعاقبا بطور دقیق اعلام می گردد.
سرپرست امور فروش و بازاریابی
شرکت ملی صنایع مس ایران


19 سپتامبر 2010, 16:26
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
شركت ملي صنايع مس ايران توانست در نيمه نخست سال 1389 در تمام بخش‌هاي توليد از برنامه پيش‌بيني شده عبور کند.

مدير عامل شركت ملي صنايع مس ايران با اعلام این خبر گفت: مجموع استخراج سنگ سولفوري از معادن مس سرچشمه و ميدوك در استان كرمان و سونگون در استان آذربايجان شرقي تا پايان شهريور امسال به 19 ميليون تن رسيد كه 8 درصد نسبت به برنامه پيش‌بيني شده افزايش داشته و نسبت به مدت مشابه سال قبل نيز 7 درصد رشد داشته است. اردشير سعد محمدي افزود: مجموع كنسانتره مس توليدي در كارخانه‌هاي تغليظ مجتمع‌هاي مس سرچشمه، شهر بابك و سونگون تا پايان شهريورماه به 452 هزار تن رسيد كه مطابق برنامه توليد بوده است. وي با اشاره به اينکه مجموع مس آندي توليد شده در كارخانه‌هاي ذوب مجتمع‌هاي مس سرچشمه و شهر بابك 142 هزار تن بود، تصريح کرد: اين رقم نسبت به برنامه و مدت مشابه سال گذشته به ترتيب 3 و 8 درصد رشد را نشان مي‌دهد. مديرعامل شركت ملي صنايع مس ايران، مجموع مس تصفيه شده (مس كاتدي) در پالايشگاه سرچشمه، امور ليچينگ و بيوليچينگ را 110 هزار تن اعلام کرد و افزود: اين ميزان توليد، يك درصد از برنامه پيش بيني شده افزايش داشته ونسبت به مدت مشابه سال قبل 5درصد رشد داشته است. وي اظهار كرد: كنسانتره موليبدن به ميزان 3 هزار و 213 تن و كنسانتره فلزات گرانبها نيز به ميزان 307 تن توليد شده كه به ترتيب 16 و 23 درصد نسبت به برنامه رشد داشته است.


29 سپتامبر 2010, 11:34
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
پس از بازگشايي معدن مس دره زار در خرداد ماه با حضور مهندس محرابيان، سه معدن ديگر مس نیز طبق وعده‌های سعد محمدی، مدیر عامل شركت ملي صنايع مس ایران روز گذشته با حضور حسن پلارک رییس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی (ایمیدرو)، اسماعيل نجار استاندار كرمان، سعد محمدی مدیر عامل شرکت مس و مدیران صنعت و معدن کشور افتتاح شد.

بنابر این گزارش، معادن چاه فيروزه، چاه مسي و ايجو، به طور همزمان در استان كرمان، شهرستان شهر بابك بازگشايي شدند. ميزان ذخيره اين معادن در مجموع به 150 ميليون تن مي‌رسد كه متوسط عيار اين سه معدن بيش از چهار دهم درصد اعلام شده است.
بر اساس برنامه سال جاري قرار است در سال 89، شش معدن جديد گشايش يابد که افتتاح این معادن مطابق با برنامه‌ريزي از پيش طراحي شده صورت مي‌گيرد.
برنامه شركت مس در چهار سال آينده، ايجاد ظرفيت 440 هزار تن براي توليد مس است كه براي دستيابي به اين هدف به 75 ميليون تن ماده معدني نياز است.
یادآور می شود سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران در فروردین امسال در جمع خبرنگاران اعلام کرده بود 6 معدن جدید تا پایان امسال بازگشایی می شود که در خرداد ماه امسال نخستين معدن در منطقه دره زار سرچشمه افتتاح شد. با راه‌اندازي اين 3 معدن و معادن دیگر حركت توسعه در صنعت مس و رشد و توليد مس كاتدي آغاز مي‌شود.


06 اکتبر 2010, 10:40
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
در سال 1389 رکورد تولید مس در کشور شکسته شد.

در حالیکه گمانه زنی هایی پیرامون کاهش آمار صادرات مس طی یک سال اخیر توسط برخی تحلیل گران بازار مطرح شده بود اما شرکت ملی صنایع مس ایران به عنوان صادرکننده نمونه کشور در سال 1388 در بخش صادرات غیرنفتی برگزیده شد.

گفتنی است طی مراسمی با حضور معاون اول رییس جمهور، لوح برترین صادر کننده به دکتر اردشیر سعد محمدی مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران اهدا شد.

بر اساس این گزارش، دستیابی به این مهم با صادرات محصولات مسی به میزان یک میلیارد و 250 میلیون دلار حاصل شده است.

باید به این نکته اشاره کرد که سال گذشته 210 هزار تن مس کاتد تولید شده که 60 درصد آن پس از تامین نیاز داخلی، صادر شده است.

همچنین در سال 1389 رکورد تولید مس در کشور شکسته شده و برنامه ریزی این شرکت، عرضه50 درصد آن به بازار داخلی و 50 درصد نیز برای صادرات خواهد بود.

بر اساس این گزارش ، شرکت مس دو هزار میلیارد تومان پروژه توسعه در دست اجرا دارد و با اجرای این طرح ها، تولید مس کشور در کوتاه مدت به 440 هزار تن و در میان مدت به 700 هزار تن خواهد رسید.


23 اکتبر 2010, 14:11
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 10 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 5 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد