تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

اخبار سرب
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=140&t=2396
صفحه 1 از 1

نویسنده:  saaman [ 28 فوریه 2009, 12:29 ]
موضوع پست:  اخبار سرب

قیمت هر تن شمش سرب در بورس فلزات لندن برای خرید نقدی به 991 دلار در هر تن رسید .

نویسنده:  shahraki [ 20 می 2009, 10:46 ]
موضوع پست:  Re: اخبار سرب

افزایش مصرف سرب توسط چینی ها

به لطف رشد فروش خودرو و افزایش فعالیت شرکتهای مخابراتی در چین طی فصل اول سال جاری ، میزان مصرف سرب در این کشور طی مدت مذکور افزایش یافت.

بر اساس گزارش موسسه مطالعات فلزات غیر آهنی CBI ، میزان مصرف سرب در چین طی فصل آغازین سال جاری با 35 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به 786 هزار تن رسیده است.

اطلاعات منتشر شده توسط اتحادیه سازندگان خودرو چین میزان فروش خودرو نشان می دهد که فروش خودرو در سه ماه ابتدایی سال 2009 شش درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته و به 2.64 میلیون دستگاه رسیده است.

رونق فعالیت شرکت های مخابراتی که جزء مصرف کنندگان عمده باتری های سرب – اسید به حساب می آیند نیز دلیل دیگری در بالا رفتن مصرف سرب در چین طی مدت مذکور به حساب می آید.

در این میان تولید کنندگان عمده سرب چین معتقدند که در ماه های چهارم و پنجم سال جاری، میزان مصرف این محصول کاهش یافته است . در ماه های اوریل و می همواره بصورت سنتی میزان خرید سرب در چین بالا می رود اما در سال جاری بازار شاهد کاهش خرید این محصول توسط صنایع پایین دستی بوده است.

شایان ذکر است که موسسه دولتی تحقیقاتی فلزی Antaike پیش بینی نموده که مصرف سرب در چین طی سال 2009 در مقایسه با سال قبل ، چهار درصد رشد خواهد داشت.

نویسنده:  vahidi [ 08 آگوست 2009, 11:09 ]
موضوع پست:  Re: اخبار سرب

در معاملات روز ششم آگوست در بورس فلزات لندن سرب 33‌دلارو 50‌سنت کاهش یافت‌. در نتیجه هر‌تن از آن با قیمت یک‌هزار 897‌دلاربه صورت نقدی فروش رفت و هر‌تن خرید نقدی آن با قیمت یک‌هزارو 896‌دلار به ثبت رسید. در این روز در انبارهای بورس فلزات لندن مجموعا 114‌هزارو 125‌تن سرب موجود بود که 113‌هزارو 250‌تن از آن معامله شد‌.

نویسنده:  kamran [ 05 دسامبر 2009, 13:13 ]
موضوع پست:  Re: اخبار سرب

موسسه تحقیقاتی CRU پیش بینی کرد که به علت افزایش عرضه سرب ، قیمت این فلز در سال آینده میلادی سقوط خواهد کرد .
این در حالی است که قیمت سرب در سال جاری به شدت بالا رفته و در روز های گذشته حتی از سطح 2400 دلار در هر تن نیز گذشته است .

موسسه CRU در گزارش خود پیش بینی کرده که متوسط قیمت سرب در سال آتی میلادی به دو هزار دلار در هر تن برسد و هر گونه قیمت بالاتر از دو هزار دلار بنا به نظر کارشناسان این موسسه حاکی از رشد حبابی قیمت خواهد بود .

بر اساس گزارشات رسیده از موسسه مطالعاتی سرب و روی ، بازار سرب هم اکنون با مازاد عرضه قابل توجهی روبروست و این وضعیت در سال آینده تشدید خواهد شد .

کارشناسان CRU در این میان پیش بینی می کنند که با احیای قیمت سرب در ماههای اخیر ، تولید کنندگان بیشتری به چرخه تولید بازگشته اند که این امر مسلماً می تواند وضعیت مازاد عرضه را بدتر از قبل نماید .

با این وجود موسسه مذکور اعتقاد دارد که با رشد فعالیتهای صنعتی و بخصوص افزایش ساخت باطری در جهان تا دو سال آینده قیمت سرب در سال به سطوح سال 2007 یعنی زمان پیش از رکود برسد.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/