بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 24 آگوست 2019, 18:03
پاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 آمار و اخبار صادرات گندم 
نویسنده پیام

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
توضيح شركت بازرگاني دولتي درباره اختلاف آمار صادرات گندم با گمرك

خبرگزاري فارس: شركت بازرگاني دولتي ايران در توضيح خبر اختلاف 600 هزار تني بين آمار صادرات گندم گمرك و وزارت بازرگاني اعلام كرد، گمرك تنها آمار صادرات كالاهايي را دارد كه مشخصاً در مبادي گمركات كشور بارگيري و برگه خروج دريافت داشته باشند.

به گزرش فارس، در توضيحات شركت بازرگاني دولتي ايران آمده است: براساس مصوبه هيات محترم وزيران ، وزارت بازرگاني و شركت مادرتخصصي بازرگاني دولتي ايران با توجه به افزايش چشمگير ميزان خريد تضميني گندم توليد داخل درسالجاري كه تا اين تاريخ از مرز 11 ميليون تن گذشته است و وجود ذخيره قابل توجه گندم ازسال قبل ، مجاز و مكلف به صدور 2 ميليون تن گندم توليد داخل به خارج از كشور شده است كه اين شركت طبق وظيفه از زمان اخذ مجوز تا كنون مقدار 700 هزار تن گندم را در بورس كالاي كشاورزي جهت صدور به خارج از كشور عرضه و به فروش رسانده است و تضمين و تعهدات لازم را از خريداران گندمهاي عرضه شده بابت صادرات اخذ نموده است. لذا اختلاف آمار اشاره شده در گزارش آن خبرگزاري صحت نداشته و درواقع برداشت اشتباه نويسنده محترم گزارش بوده است، چراكه وقتي كالايي جهت صدور و با اخذ ضمانت هاي لازم در بورس كالا به فروش مي رسد حتماً بايد صادر شود به منزله كالاي صادر شده تلقي مي شود.
از سويي ، وزارت بازرگاني و شركت مادرتخصصي بازرگاني دولتي ايران بمنظور ايجاد ارزش افزوده براي كشور از محل صادرات كالا ، با رايزني هاي فراوان و ايجاد هماهنگي هاي لازم توانست بحث صادرات مشتقات و فر آورده هاي حاصل از گندم را نيز در مصوبه كارگروه ويژه رياست محترم جمهوري دركنترل بازار گنجانده و بااين تمهيد زمينه صدوركالاهايي نظير ماكاروني ، بيسكوئيت ، گلوكز و نشاسته و ...... را از محل 2 ميليون تن گندم صادراتي فراهم آورد و از آنجا كه تبديل گندم به فرآورده هاي مذكور زمان بر مي باشد لذا حسب درخواست استمهال بخش خصوصي خريدار گندم ها ، مهلت هاي زماني 2 ماهه براي صدور گندم،4 ماهه براي صدورآرد و مهلت 7 ماهه براي صدور مشتقات و فرآورده هاي گندم و آرد در نظر گرفته شده است .
بنابراين خريداران گندم هاي عرضه شده ، حسب اينكه كدام يك از كالاها را مي خواهند صادر نمايند. از مهلت قانوني برخوردار مي باشند.
از سوي ديگر گمرك تنها آمار صادرات كالاهايي را دارد كه مشخصاً در مبادي گمركات كشور بارگيري و برگه خروج دريافت داشته باشند لذا آمار 96 هزارتن صادرات گندم را اعلام مي نمايد در صورتيكه گندمهاي فروخته شده اين شركت در بورس كالا ، علاوه بر برخورداري از مهلت هاي فوق الذكر ، غالباً جهت صادرات مشتقات و فرآورده هاي آن و براي مقاصدي همچون شرق آسيا و كشورهاي آفريقايي خريداري شده اند كه حسب توافق زماني با كشور مقصد ، اين كالاها قطعاً از كشور خارج و جهت تحويل به خريداران خارجي از طريق گمرك صادرخواهد شد.


15 سپتامبر 2010, 12:00
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 3 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد