بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 15 دسامبر 2018, 11:34
پاسخ به موضوع  [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 اخبار صادرات محصولات پتروشیمی 
نویسنده پیام

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
معاون وزیر نفت از آغاز عملیات اجرایی 5 طرح جدید پتروشیمی با مشارکت شرکت های خارجی در سال جاری خبر داد و گفت: امسال برای اجرا و تکمیل پروژه ها به 8 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید نیاز است. عادل نژاد سلیم در گفتگو با مهر با بیان اینکه در سال 1388 برای توسعه صنایع پتروشیمی کشور، اجرا و توسعه طرح های جدید به بیش از 8 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز است، اظهارداشت: باید بخش عمده ای از این سرمایه گذاری ها توسط مشارکت های خارجی و بخش خصوصی تامین شود. وی با اشاره به اینکه امسال حدود 5/2 میلیارد دلار از سرمایه مورد نیاز توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی تامین خواهد شد، تصریح کرد: برای تامین مابقی منابع مالی خود علاوه بر جذب سرمایه های خصوصی و خارجی، اوراق مشارکت نیز عرضه خواهد شد.

رشد 110 درصدی صادرات محصولات پتروشیمی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ادامه در پاسخ به این سئوال مهر که با توجه به محدود شدن منابع مالی در سال جاری توسعه کدام طرح ها در اولویت سال 88 شرکت ملی صنایع پتروشیمی گنجانده شده است، بیان کرد: در حال حاضر47 طرح پتروشیمی در سراسر کشور فعال هستند که یک کمیته تخصصی در پتروشیمی در حال بررسی این طرح ها برای تعیین اولویت های سال جاری هستند.
نژاد سلیم در رابطه پیش بینی تولید و صادرات محصولات پتروشیمی در سال 88 توضیح داد: در سال گذشته مشکلی برای صادرات محصولات پتروشیمی وجود نداشت به طوری که میزان صادرات محصولات از نظر حجمی و تناژ حدود 110 درصد رشد داشته است.
وی با اشاره به کاهش شدید قیمت های جهانی نفت خام و سبد جهانی محصولات پتروشیمی در سال گذشته، گفت: این موضوع میزان صادرات محصولات را از نظر حجم ارزی تحت تاثیر خود قرار داد.
معاون وزیر نفت در خصوص پیش بینی فروش محصولات در سال جاری توضیح داد: دیدگاه های کارشناسی حاکی از آن است که قیمت های جهانی هر بشکه نفت خام از خرداد ماه به بالای سطوح 50 تا 60 خواهد رسید.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ادامه داد: اما درصورتی که قیمت های نفت مشابه سال گذشته باشد، دستیابی به رکوردهای سال 87 وجود دارد.

به گزارش مهر، بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی شرکت بازرگانی پتروشیمی، در سال گذشته میزان صادرات محصولات پتروشیمی از نظر حجم تناژ نزدیک به 11 میلیون تن و از نظر ارزی بیش از 1/7 میلیارد دلار بوده است.

گفتنی است، در بین محصولات پتروشیمی صادر شده به خارج از کشور " متانول " از نظر تناژ صادراتی بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است.


آغاز اجرای 5 طرح پتروشیمی با مشارکت خارجی ها
این مقام مسئول در وزارت نفت در ادامه از آغاز 5 مشارکت جدید خارجی در سال جاری خبر داد و افزود: قراردادهای این 5 مشارکت بین المللی امضا شده که عملیات اجرایی آنها امسال شروع شده است.

وی در پایان با اشاره به سفر هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا به تهران، یادآور شد: در این رابطه پیرو توافق های قبلی صورت گرفته روسای جمهور و مقامات دو کشور 2 طرح تولید متانول در ایران و ونزوئلا ساخته خواهد شد.

نژاد سلیم، خاطر نشان ساخت: ساخت این دو واحد از نظر عملیاتی و ظرفیت تولید مشابه یکدیگر بوده که از این رو ساخت هر دو واحد از پیشرفت یکسانی برخوردار خواهند شد.

خبرگزاری مهر


11 آوریل 2009, 11:37
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
تا پایان خرداد ماه سال جاری یک میلیارد و 392 میلیون دلار انواع محصولات پتروشیمی به بازارهای جهانی صادر شده است.

براساس اعلام روابط عمومی شرکت بازرگانی پتروشیمی، کل صادرات محصولات پتروشیمی تا پایان خرداد ماه امسال 2 میلیون و 893 هزار تن برآورد شده، در حالی که این رقم تا پایان اردیبهشت ماه 2 میلیون و 26 هزار تن به ارزش 938 میلیون دلار بوده است. بیشترین محصول صادر شده در این مدت گاز مایع (پروپان و بوتان) به میزان 682 هزار تن بوده است.

طبق پیش‌بینی‌های شرکت ملی صنایع پتروشیمی، از مقدار کل تولید محصولات این صنعت در سال جاری 15میلیون و 500 هزار تن به ارزش 8/5 میلیارد دلار به صادرات اختصاص خواهد یافت.

همچنین در طول چهار سال گذشته ارزش صادرات محصولات پتروشیمی رشد 30 درصدی، ارزش کل فروش رشد 28 درصدی و ارزش افزوده از محل فروش محصولات پتروشیمی رشدی 40 درصدی داشته است.


28 ژوئن 2009, 15:01
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی، گفت: صنعت پتروشیمی در صادرات غیر نفتی کشور سهم 40 درصدی دارد.

به گزارش شانا، مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در مراسم امضای قرارداد عرضه اوراق گواهی سپرده ارزی بین شرکت ملی صنایع پتروشیمی و بانک توسعه صادرات گفت: با این همکاری روش جدیدی برای تامین منابع ارزی مورد نیاز شرکت ملی صنایع پتروشیمی فراهم شد تا در سال کار و همت مضاعف بتوانیم با سرعت بیشتری طرح های صنعت پتروشیمی را پیش ببریم.

عبدالحسین بیات با اشاره به سهم 40 درصدی پتروشیمی در صادرات غیرنفتی کشور و صادرات 5/6 میلیارد دلاری این صنعت در سال گذشته گفت:‌ آمارها نشان می‌دهد بازگشت سرمایه و ارزش افزوده در این صنعت بسیار مطلوب سرمایه گذاران است.

وی با اشاره به اینکه بحران اقتصادی جهانی منجر به ناتوانی تعدادی از بانک‌های خارجی برای پرداخت وام شده است، افزود: امروز با همکاری بانک توسعه صادرات روش‌ جدید برای تامین منابع مالی ارزی اجرا می‌شود تا همه دنیا بداند صنعت پتروشیمی ایران بدون وقفه به حرکت پرشتاب خود ادامه خواهد داد.

کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک توسعه صادرات نیز در این مراسم با اشاره به اینکه صنعت پتروشیمی یک از صنایع مهم کشور است گفت: خوشبختانه محدودیت ایجاد شده در بازار جهانی منجر به همکاری مطلوب پتروشیمی و بانک توسعه صادرات شد که امروز نتیجه این همکاری مشترک را شاهد هستیم و با باز شدن راه این همکاری زمینه فروش بیش از 2 میلیارد یورو و 1 میلیارد دلار اوراق گواهی سپرده ارزی فراهم شده است.

براین اساس اوراق مشارکت ارزی در قالب اوراق یکساله، دو ساله و سه ساله با سود 5، 2/6 و 5/7 درصد به فروش خواهد رسید.

خریداران اوراق تا مدت 6 ماه حق فروش اوراق را ندارند و پس از این زمان، شعب بانک آماده بازخرید اوراق با درصد سود کمتر خواهند بود.

طبق جدول ارائه شده در صورت فروش اوراق خریداری شده تا یکسال، سود پرداخت شده برای اوراق یکساله، دوساله و سه ساله به ترتیب 4، 7/3 و 5/3 درصد خواهد بود. همچنین درصورت فروش اوراق تا قبل از سال دوم، سود اوراق برای بازه های زمانی دو ساله و سه ساله به ترتیب 8/4 و 5/4 درصد درنظر گرفته شده ست.

براساس قانون بودجه سال 1389 شرکت ملی صنایع پتروشیمی مجاز است در این سال نیز تا 2 میلیارد یورو اوراق مشارکت ارزی به فروش رساند.


17 آوریل 2010, 11:07
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
عبدالحسین بیات با بیان این‌که تولید 44 میلیون تن انواع محصولات پتروشیمی در سال جاری برنامه‌ریزی شده است، گفت: ارزش کل فروش این محصولات 13 میلیارد و 820 میلیون دلار خواهد بود.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی با اشاره به این‌که میزان فروش محصولات پتروشیمی در سال جاری به 3،31 میلیون تن خواهد رسید، تصریح کرد: میزان فروش داخلی این شرکت در سال جاری 13 میلیون و 500 هزار تن به ارزش 50 هزار و 429 میلیارد ریال و صادرات آن 17 میلیون و 800 هزار تن به ارزش 7،8 میلیارد دلار هدف گذاری شده است.

تولید 34 میلیون تن محصول پتروشیمی در سال گذشته
بیات درباره عملکرد سال گذشته صنعت پتروشیمی نیز اظهار داشت: سال گذشته 34 میلیون تن محصول پتروشیمی در کشور تولید شد.
وی ادامه داد: در بخش فروش شرکت نیز 19 میلیون تن محصول به بازارهای داخلی (6 میلیون تن) و بازارهای خارجی (13 میلیون تن) عرضه شد.
وی پیش‌بینی ارزش کل فروش محصولات پتروشیمی را برای سال گذشته 90 هزار و 490 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ارزش محصولات فروخته شده 107 درصد برنامه رشد داشته و به 96 هزار و 625 میلیارد ریال رسیده است.

سال گذشته 5،6 میلیارد دلار صادر شد
بیات ادامه داد: از کل فروش محصولات پتروشیمی در سال گذشته 34 هزار و 875 میلیارد ریال به فروش داخل اختصاص داشت.
به گفته او عرضه کلیه محصولات پتروشیمی در بورس کالا و فروش آن‌ها از این طریق نقش بسیار مهمی در بهبود قیمت این محصولات در بازارهای داخلی داشته است.
معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی سهم صادرات از فروش کل سال گذشته را 5/6 میلیارد دلار عنوان کرد و به خبرنگار شانا، گفت: ارزش صادرات در برنامه 7،5 میلیارد دلار پیش‌بینی شده بود؛ درحالی که با بهبود قیمت محصولات پتروشیمی در بازارهای جهانی 114درصد ارزش صادراتی تعیین شده شرکت محقق شده است.


03 می 2010, 08:06
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
شاخص هاي آماري مبادلات تجاري محصولات پتروشيمي از رشد پرشتاب صادرات اين محصولات در 8 سال گذشته حكايت مي كند.

به گزارش اكوپترونيوز، ارزش صادرات فرآورده هاي نفتي در سال 88 نسبت به سال 80 با 5 هزارو 789 ميليون دلار افزايش به 6 هزارو 737 ميليون دلار رسيد. ارزش صادراتي شركت بازرگاني پتروشيمي در سال هشتاد 948 ميليون دلار بوده است.

اما روند صعودي صادرات محصولات پتروشيمي كه از سال 80 تا 87 ادامه داشته در سال 88 متوقف شد تا در 8 سال گذشته، ركورد افزايش صادرات محصولات پتروشيمي در سال 87 به ثبت برسد.

در سال 88 فروش محصولات پتروشيمي ايران در بازارهاي جهاني با افزايش وزني همراه بود. اما اين افزايش وزني با افزايش ارزشي همراه نبود. چنانكه در سال 88 نسبت به سال قبل 1.1 ميليون تن، صادرات پتروشيمي ايران افزايش وزني داشته اما در همين بازه زماني 488 ميليون دلار كاهش ارزشي داشته است.

بر اساس آنچه كارشناسان گواهي مي‌دهند، توقف رشد صادرات محصولات پتروشيمي ايران ناشي از بحران اقتصاد جهاني است كه بسياري از صنايع آمريكايي و اروپايي را زمين‌گير كرد.

در سال 88 نسبت به سال قبل 1.1 ميليون تن، صادرات پتروشيمي ايران افزايش وزني داشته اما در همين بازه زماني 488 ميليون دلار كاهش ارزشي داشته است.


05 جولای 2010, 09:11
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 8 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد