بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 16 دسامبر 2018, 20:06
پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 آغاز رسمی معاملات آتی سهام در بورس تهران 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
درمراسمی با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار معاملات قراردادهای آتی سهام (فیوچرز) به طور رسمی آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، معاملات قراردادهای آتی سهام از امروز با مبادله قراردادهای آتی سهام بانک های کارآفرین و پارسیان افتتاح می شود تا تنوع سرمایه گذاری در بورس تهران افزایش یابد.

ایده راه اندازی بازار مشتقه برای پوشش ریسک از برنامه های یک دهه اخیر بورس تهران برای پوشش ریسک بازار بود که سال گذشته شکل عملیاتی به خود گرفت

در همین راستا، بورس تهران مطالعات راه اندازی قراردادهای آتی سهام از اوایل سال 88 آغاز شد به طوریکه گزارش کاملی از تجربه سایر بورس ها در مورد این ابزار مالی تهیه و تمامی مسایل فنی، معاملات تسویه، پایاپای و دستورالمل های لازم تدوین و به سازمان بورس ارسال شد.

در ابتدا، کمیته فقهی سازمان بورس راه اندازی فیوچرز را مطابق با موازین شرع دانست تا

ستورالعمل های این ابزار مالی در کمیته تدوین مقررات این سازمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

شورای عالی بورس و اوراق بهادار نیز سال گذشته با راه اندازی قرارداد آتی سهام موافقت کرد تا شرکت بورس زیرساخت های لازم را برای بکارگیری این ابزار مالی فراهم کند.

شرکت بورس نیز در گام بعدی نرم افزار معاملات قرارداد آتی بورس کالا را خریداری و مراحل بازنویسی، بومی سازی و تطبیق معاملات سهام را انجام داد تا بازار اوراق آتی سهام در آستانه راه اندازی قرار گیرد.


25 جولای 2010, 10:59
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
معاون اداره امور شعب بانک سامان گفت : تسویه نخستین معاملات قراردادهای آتی سهام با موفقیت انجام شد. "علیرضا امیر فخریان" افزود: در نخستین روز راه اندازی فیوچرز سهام، شرکت های کارگزاری نهایت نگر و حافظ دو قرارداد آتی بانک های کارآفرین و پارسیان را انجام دادند که تسویه این قراردادها با موفقیت در شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام شد.

وی درباره نحوه پایاپای مبادلات فیوچرز سهام گفت : بانک سامان حساب عملیاتی را برای کارگزاران افتتاح کرده است که حق برداشت، مسدود کردن و انتقال وجه را شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه انجام خواهد داد.

امیر فخریان اظهار داشت: بانک سامان وب سرویسی را در اختیار شرکت سپرده گذاری قرار داده است تا عملیات بانک عامل به صورت الکترونیکی انجام شود.

وی تسویه حساب های بانکی کارگزاران، گزارش گیری و دسترسی آنلاین را از مهم ترین ویژگی های وب سرویس بانک سامان اعلام کرد.

حساب عملیاتی 13 شرکت افتتاح شد

معاون اداره امور شعب بانک سامان گفت: تاکنون 13 شرکت کارگزاری حساب عملیاتی خود را در این بانک باز کرده اند.

وی با بیان اینکه در فاز اول این طرح 35 کارگزار حساب عملیاتی خود را از نزد بانک سامان باز خواهند کرد، افزود : تا پایان هفته جاری سایر کارگزاران حساب های خود را برای معامله فیوچرز سهام افتتاح می کنند.

امیر فخریان خاطر نشان کرد : برنامه ریزی برای افتتاح حساب عملیاتی حدود 100 شرکت کارگزاری انجام شده است که در فازهای بعدی این امر انجام می شود.

معاملات قرارادادهای آتی سهام روز یکشنبه با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، رییس بورس استانبول، مدیران شرکت های بورس تهران و کالای ایران و بسیاری از فعالان بازار سرمایه راه اندازی شد.


27 جولای 2010, 15:55
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار تهران گفت : با راه اندازی بازار آتی سهام، یکی از آرزوهای دیرینه فعالان بازار سرمایه به تحقق پیوست.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، دکتر "حسن قالیباف اصل" روز یکشنبه در مراسم افتتاح این ابزار مالی افزود: مطالعات تطبیقی قراردادهای آتی سهام از ابتدای سال گذشته در شرکت بورس آغاز و طرح توجیهی آن برای ارسال به سازمان بورس آماده شد.


وی افزود : خوشبختانه مسائل فقهی و تصویب دستورالعمل معاملات و پذیرش فیوچرز سهام در سازمان بورس انجام و به تصویب شورای عالی بورس رسید تا شرایط برای راه اندازی این ابزار مالی در بورس تهران فراهم شود.


قالیباف خاطر نشان کرد : در گام بعدی نرم افزار معاملات بورس کالا خریداری و بومی سازی و تغییرات لازم بر روی این سیستم برای استفاده در بازار سهام انجام شد به طوریکه هفته گذشته مجوز پذیرش دو بانک کارآفرین و پارسیان صادر شد.


وی با بیان اینکه فیوچرز سهمام ابزار نوین سرمایه گذاری است، گفت : سبد سرمایه گذاری در بورس تهران با راه اندازی این ابزار مالی افزایش یافت که به طور حتم معاملات فیوچرز سهام باعث رشد و توسعه بیشتر بازار سرمایه می شود.


مدیرعامل شرکت بورس افزایش نقدشوندگی، کشف قیمت مناسب تر و مدیریت ریسک را از مهم ترین مزیت های بازار آتی سهام اعلام کرد و افزود: سرمایه گذاران می توانند برای مدیریت ریسک خود از این ابزار مالی استفاده کنند.


وی اظهار داشت : معاملات قراردادهای آتی سهام در مرحله نخست در تالار حافظ برگزار خواهد شد که پس از برگزاری دوره های آموزشی لازم، این معاملات در تالارهای مناطق راه اندازی می شود.


قالیباف گفت : برای راه اندازی معاملات قراردادهای آتی سهام بیش از یک هزار ساعت نفر دوره های آموزشی در تهران انجام شده است که امیدواریم سرمایه گذاران با آگاهی و دانش کافی وارد این بازار شوند.


مدیرعامل شرکت بورس تدوین دستورالعمل شاخص 30 شرکت بزرگ و اختیار معامله بر روی سهام و شاخص را از برنامه های آتی این شرکت برای افزایش تنوع سرمایه گذاران اعلام کرد.


27 جولای 2010, 15:59
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
مدیرعامل شرکت بورس اوراق بهادار استانبول گفت : راه اندازی معاملات قراردادهای آتی سهام، فرصت های جدید سرمایه گذاری برای بورس تهران فراهم می کند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، "حسین ارکان" روز یکشنبه در مراسم افتتاح معاملات قراردادهای آتی سهام افزود : فیوچرز سهام یکی از ابزارهای نوین سرمایه گذاری است که می تواند نقدشوندگی را در بازار سرمایه هر کشوری افزایش دهد.


وی خاطر نشان کرد : به طور حتم راه اندازی این ابزار مالی، سرمایه های جدیدی جذب بورس تهران خواهند شد.


ارکان در مدت اقامت خود در تهران در دیدارهای جداگانه با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیرعامل شرکت بورس راهکارهای توسعه همکاری بین بورس های ایران و ترکیه را مورد بررسی قرار داد.


27 جولای 2010, 16:00
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 4 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  

Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد