بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 19 سپتامبر 2019, 19:13
پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 اخبار جهانی ارز (یورو دلار ..) 
نویسنده پیام

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
با تصويب كمك 85 ميليارد يوروئي به ايرلند:
ارزش يورو در بازارهاي جهاني افزايش يافت
به دنبال تصميم شب گذشته وزراي دارايي اروپا مبني بر اعطاي كمكهاي مالي 85 ميليارد يورويي به ايرلند ارزش يورو امروز دوشنبه در بازارهاي بين المللي افزايش يافت .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز البته اين تصميم وزراي دارايي اتحاديه اروپا تاثيرات مختلف و متفاوتي بر بازارهاي مالي جهان داشته است . كارشناسان اقتصادي و مالي بر اين باورند كه تصويب اعطاي كمكهاي مالي به ايرلند نمي تواند موجب كاهش فشارهاي بين المللي بر اسپانيا و پرتغال براي دريافت كمكهاي مالي از صندوق بين المللي پول و اتحاديه اروپا شود .
برخي از كارشناسان بر اين باورند كه پرتغال و اسپانيا گزينه هاي بعدي بحران مالي و اقتصادي اروپا به شمار مي روند . اما سرمايه گذاران بين المللي در شرايط كنوني از اعطاي كمكهاي مالي خارجي به ايرلند خرسند هستند .
بر اساس اين گزارش شاخص اس اند پي 500 با رشد 0.5 درصدي روبرو شد . بازارهاي مالي استراليا و نيوزلند امروز با افت 0.2 درصدي شاخص سهام روبرو شدند . بازار بورس كره جنوبي كه هفته گذشته تحت تاثير درگيري نظامي با كره شمالي با افت محسوسي روبرو شده بود امروز با افزايش 0.2 درصدي شاخص روبرو شده است .
بر اين اساس هر يورو امروز در برابر 1.3278 دلار داد و ستد شد . روز جمعه هر يورو در برابر 1.32 دلار داد و ستد شد كه اين پايين ترين ارزش يورو در برابر دلار در دو ماه اخير بوده است . اكثر كارشناسان اقتصادي بر اين باورند كه اعطاي كمكهاي مالي به ايرلند تنها در كوتاه مدت مفيد خواهد بود و اين كمكها تاثيري بر چالشهاي ساختاري اقتصاد اين كشور و ساير كشورهاي بحران زده اروپايي نخواهد داشت .


29 نوامبر 2010, 12:08
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز در حالي كه منطقه يورو با فشار هاي بين المللي در خصوص وضعيت بحراني پرتغال و اسپانيا روبرو است تصويب كمك مالي 85 ميليارد يورويي اتحاديه اروپا به ايرلند براي حل بحران كسري بودجه و بدهي سيستم بانكي تا حدي از اين فشارها كاسته است .
وزراي دارايي اتحاديه اروپا همچنين در خصوص تعيين مكانيسم خاصي براي مقابله با بحران هاي مالي و اقتصادي در منطقه يورو به توافق رسيدند كه موسوم به مكانيسم ثبات اروپا است . بر اساس اين مكانيسم بخش خصوصي اروپا نيز بايد در كليه هزينه هاي مربوط به بحران هاي مالي و اقتصادي با بخش دولتي و عمومي مشاركت داشته باشد . مقامهاي آلمان و فرانسه ماه گذشته در خصوص كليات اين طرح به توافق رسيده بودند .
دولت ايرلند طي ماههاي اخير زير فشار بين المللي شديدي براي دريافت و قبول اين كمك مالي بوده است . اين در حالي است كه احزاب مخالف دولت ايرلند و افكار عمومي اين كشور به شدت مخالف اين مساله هستند .
برايان كوون نخست وزير ايرلند تاكيد كرد دستيابي به اين توافق با صندوق بين المللي پول و اتحاديه اروپا براي كشور و مردم ما كاملا لازم بود . پيتر وستاواي كارشناس ارشد اقتصادي در اين باره گفت فكر نمي كنم اعطاي كمكهاي مالي به ايرلند بتواند موجب كاهش نگرانيهاي بين المللي نسبت به وضعيت بحراني پرتغال و اسپانيا شود .


29 نوامبر 2010, 12:13
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
با اعلام دو خبر در روز گذشته، میزان سفارشات کارخانجات در ایالات متحده که برخلاف انتظار به رقم 0.7% افزایش یافت و انتشار صورتجلسه FOMC، حرکت صعودی دلار در برابر ارزهای پربازده ادامه یافت.

در صورتجلسه بانک فدرال آمده بود، از آنجاییکه هنوز نشانه هایی از محدودیت برای چشم انداز اقتصادی دیده نمی شود، برنامه کمک های مالی (QE2) و برنامه خرید 600 میلیارد دلار اوراق قرضه که از ماه گذشته معرفی شد، ادامه خواهد یافت.

بانک فدرال به صراحت اعلام داشت، تا زمانیکه وضعیت بازار مسکن رونق نگرفته و سطح بیکاری پایین است، تغییری در برنامه QE2 صورت نخواهد گرفت و بانک فدرال با تمرکز بر وضعیت تورم، به تحریک رشد اقتصادی خواهد پرداخت.
امروز در بازارهای آسیا، شاخصهای سهام پس از 8 روز حرکت صعودی، تضعیف شدند: شاخص Nikkei به میزان 0.2%-، شاخص Topix بدون تغییر، شاخص ترکیبی شانگهای 0.4%- و شاخص MSCI Asia Pacific به میزان 0.5%- تضعیف شدند. این وضعیت موجب شد، با اقدام معامله گران برای حفظ سود و بستن پوزیشن های خرید، دلار آمریکا نیز تقویت گردد. در استرالیا، با افزایش ریسک خرید اوراق قرضه به دلیل جاری شدن سیل، شاخص S&P/ASX200 به میزان 0.7%- کاهش یافت و در مقابل، شاخص Hang Seng به میزان 0.1%+ صعود کرد.
در بازار ارز، به دلیل نگرانی از وضعیت بحران اوراق قرضه در اروپا، EURUSD تضعیف شدند و قیمت به سطح 1.3260 سقوط کرد. این کاهش کار دولتها برای فروش اوراق قرضه را مشکل ساخته است. شایان ذکر است که امروز در پرتغال، مزایده فروش اوراق قرضه 6 ماهه برگزار می شود. در معاملات سایر ارزها، USDJPY تا سطح 82.21 صعود کردند زیرا انتظار می رود شاخص بخش خدمات، که گزارش آن امروز منتشر می شود، به بالاترین سطح خود از مه 2006 برسد. قیمت طلا با 40 دلار کاهش به 1378 دلار/اونس رسید و زوج AUDUSD به دلیل نگرانی از وضعیت جاری شدن سیل در این کشور، تا سطح 1.0011 فرود آمدند. انتظار می رود حرکت صعودی دلار آمریکا امروز نیز ادامه یابد زیرا پیش بینی می شود، گزارش اشتغال بخش خصوصی (ADP) افزایشی به میزان 100,000 را نشان دهد و شاخص تولید در بخش خدمات نیز به 55.7 افزایش یابد.
در تقویم اقتصادی امروز، گزارش شاخص تولید در بخش خدمات، وضعیت اشتغال بخش خصوصی و نیز میزان موجودی انبارهای نفتی آمریکا اعلام می شود و در اروپا نیز آمارهای بخش خدمات، میزان سفارشات جدید صنعتی و شاخص تورم تولید کننده اعلام خواهد شد. در آلمان نیز گزارش تولید بخش خدمات اعلام می شود.


05 ژانویه 2011, 13:03
مشخصات شخصی

عضو: 26 سپتامبر 2009, 22:05
پست ها: 387
به دنبال افزايش اميدواري‌ها در خصوص وضعيت اقتصادي منطقه يورو ارزش يورو در برابر دلار به بيش از 1.36 دلار رسيد كه اين رقم در دو ماه اخير بي سابقه است .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز افزايش درآمد شركت جنرال الكتريك آمريكا نيز موجب اميدواري هاي بيشتر نسبت به بهبود شرايط اقتصادي اين كشور شده است . به دنبال تصميم اسپانيا براي در اختيار گرفتن بخشي از سهام بانكهاي بحران زده ارزش سهام بانكهاي اروپايي نيز افزايش يافته است .
عملكرد مثبت اسپانيا و پرتغال براي مقابله با بحران بدهي و كسري بودجه نيز تاثير زيادي در افزايش ازرش يورو در برابر دلار داشته است . سرمايه گذاران بين المللي و كارشناسان اقبتصادي ديدگاه مثبتي نسبت به حل بحران بدهي و كسري بودجه منطقه يورو دارند .
ارزش يورو در برابر دلار براي چهارمين روز متوالي افزايش داشته است . افزايش اعتماد تجاري در آلمان به بالاترين حد خود در 20 سال گذشته در ماه ژانويه نيز عامل مهمي در سير صعودي ارزشس يورو بوده است . در روز جمعه ارزش يورو در برابر دلار با 1.02 درصد رشد نسبت به روز پنجشنبه به 1.3612 دلار رسيده است . اين رقم نسبت به هفتم ژانويه بيش از 5 درصد رشد داشته است .
شاخص دلار آمريكا در برابر سبدي از ارزهاي معتبر بين المللي نيز بيش از 0.85 درصد كاهش داشته است . ارزش دلار در برابر ين ژاپن نيز كاهش يافت و هر دلار در برابر 82.56 ين داد و ستد شده است . افزايش درآمد شركت جنرال الكتريك در سال 2010 نيز تاثير مثبت زيادي بر شاخص سهام بازارهاي آمريكا اروپا و آسيا داشته است .
شاخص داو جونز آمريكا با 0.41 درصد رشد به بيش از 11871.84 واحد رسيده است . شاخص اس اند پي 500 نيز با 0.24 درصد رشد به 1283.35 واحد رسيده است . شاخص تركيبي نزدك نيز با 0.55 درصد رشد به 2689.54 واحد رسيده است . در بازار اروپا نيز شاخص اف تي اس ئي 300 نيز با 0.8 درصد رشد روبرو شده است .


22 ژانویه 2011, 13:33
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 ژانویه 2009, 14:28
پست ها: 298
ارزش دلار و ين ژاپن در بازارهاي جهاني افزايش يافت

به دنبال تشديد تنشهاي سياسي در خاورميانه و شمال آفريقا ارزش ين و دلار در برابر اكثر ارزهاي معتبر بين المللي افزايش يافت.

به گزارش بلومبرگ تشديد درگيريهاي سياسي در ليبي و بحرين تاثير زيادي در كاهش شاخص سهام در بازارهاي مالي آسيا، افزايش قيمت نفت و طلا و افزايش ارزش ين و دلار داشته است .
پس از هشدار فرزند معمر قذافي رهبر ليبي مبني بر وقوع جنگ داخلي در اين كشور ارزش ين ژاپن در برابر يورو افزايش يافت . ارزش يورو نيز براي نخستين بار در چهار روز اخير كاهش يافت. دولت آنجلا مركل در آلمان با شديدترين شكست سياسي خود در 65 سال گذشته در اين كشور روبرو شده است .
تصميم بانك مركزي چين براي افزايش نرخ ذخيره قانوني در اين كشور نيز موجب كاهش چشمگير ارزش وون كره جنوبي شده است .
به اعتقاد كارشناسان اقتصادي تشديد تنش در خاورميانه موجب افزايش تقاضاي جهاني براي نفت و طلا و ساير فلزات و كالاهاي گران بها خواهد شد .
بر اساس اين گزارش در امروز (دوشنبه) هر يورو در برابر 113.79 ين ژاپن داد و ستد شد . هر دلار آمريكا نيز در برابر 83.19 ين مبادله شده است . ارزش يورو در برابر دلار نيز كاهش يافت و هر يورو در برابر 1.3679 دلار داد و ستد شد .


21 فوریه 2011, 17:06
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 2 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد