بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 16 نوامبر 2019, 01:25
پاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 ثبت نام طرح جديد نوسازي خودروهاي فرسوده 
نویسنده پیام

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
مرحله جديد طرح نوسازي خودروهاي فرسوده مدل 56 به پايين داراي پلاک ملي در حالی از 12 بهمن به مدت10 روز در کشور اجرا مي‌شود که بانک‌هاي عامل در این دوره موظفند براي 160 هزار خودرو سواري و وانت، تسهيلات جايگزيني پرداخت کنند. در اين طرح براي هر متقاضي بين 5 تا 10 ميليون تومان تسهيلات با نرخ12 درصد در نظر گرفته شده است.
به گفته مسوولان ستاد مدیریت حمل‌ونقل و مصرف سوخت، اگر مالکان اين خودروها در مدت زمان نام نويسي، براي ثبت‌نام و نوسازي خودروهاي خود اقدام نکنند، بر اساس هماهنگي‌هاي انجام شده با راهنمايي و رانندگي، از ابتدای سال 89 از تردد اين خودروها در سال آينده جلوگيري و کارت سوخت آنها نيز باطل مي‌شود.
همچنین تنها مالکانی مشمول وام دریافتی خواهند شد که خودرو جایگزین خودرا از محصولات ایران خودرو برگزینند، چرا که ایران خودرو از محل بدهی خود به بانک‌ها مسوولیت تامین خودرو جایگزین خودروهای فرسوده را دارد.
اما روز گذشته سيدمهدي هاشمي قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور در مصاحبه ای مطبوعاتی که با حضور معاون بازاريابي و فروش شرکت ايران خودرو برگزار شد، ضمن اعلام خبر مربوط به زمان اجرای طرح نوسازی خودروهای فرسوده به دیگر جزئیات این طرح نيز پرداخت.
مهدي هاشمي در ابتدا با اشاره به خروج 650 هزار خودروي فرسوده از رده خارج شده در سال گذشته گفت: هم‌اكنون يك ميليون و 300 هزار خودروي فرسوده سواري و وانت در سراسر كشور وجود دارد كه بايد تا پايان سال 1390 از رده خارج شوند.
این مقام مسوول با تاکید بر خروج125 هزار خودروي فرسوده از ابتدای سال جاری كه بخش عمده‌اي از آنها به دلیل نبود اعتبارات بانکی بدون جايگزيني بوده اظهار داشت که امسال خط اعتباري ويژه براي جايگزيني خودروهاي فرسوده اختصاص نيافت كه بر اين اساس با پيگيري‌هاي مستمر ستاد حمل‌ونقل و مصرف سوخت كشور، توافقي بين ستاد، بانك مركزي و شركت ايران خودرو امضا شد كه طبق آن 160 هزار سواري، وانت و تاكسي در سال جاري با كمك شركت ايران خودرو جايگزين خواهد شد كه در اين خصوص شيوه‌نامه اجراي طرح تدوين شده و در آن بانك‌هاي ملي، ملت، تجارت، سپه و صادرات همكاري مي‌كنند.
هاشمی در حالی از ایران خودرو به عنوان شرکت طرف قرارداد ستاد مدیریت در مشارکت این طرح نام برد که سایپا به دلیل عدم بدهی به بانک‌ها فعلا در طرح مذکور شرکت ندارد. قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور در ادامه به سهم بانك‌ها براي جايگزيني خودروهاي فرسوده اشاره كرد و گفت: بر اين اساس بانك ملي، ملت، تجارت و سپه هر كدام 35 هزار فقره تسهيلات و صادرات 20 هزار فقره تسهيلات به مالكان خودروهاي فرسوده ارائه مي‌كند.
وي با اشاره به اينكه مالكان خودروهاي فرسوده در اين طرح بين 5 تا 10 ميليون تومان بر اساس نوع خودروي انتخابي تسهيلات با سود 12 درصد دريافت مي‌كنند تصريح كرد: بر اساس هماهنگي‌هاي انجام شده طرح جديد جايگزيني خودروهاي فرسوده همزمان با دهه فجر از 12 بهمن ماه آغاز مي‌شود كه بر اين اساس مالكان خودروهاي فرسوده بايد به نمايندگي‌هاي ايران‌خودرو و مراكز اسقاط و بازيافت در سراسر كشور مراجعه كنند.
قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور همچنین در ادامه به تعداد متقاضیانی که در طرح شرکت خواهند کرد اشاره و تعداد آنها را بيش از 265 هزار متقاضي خواند و گفت: اين طرح مشمول خودروهاي سواري و وانت مدل 1356 به قبل با پلاك ملي خواهد بود. از سوي ديگر آمارها نشان مي‌دهد 50 درصد خودروهاي فرسوده به ترتيب در استان‌هاي تهران، اصفهان، خراسان رضوي، كرمان، آذربايجان شرقي و فارس وجود دارد. وي در خصوص نحوه اجراي طرح گفت: متقاضيان مي‌توانند به يكي از نمايندگي‌هاي مجاز شركت ايران‌خودرو يا 110 مركز اسقاط و بازيافت خودرو در سراسر كشور از روز 12 بهمن مراجعه و فرم ثبت‌نام را دريافت كنند، پس از آن متقاضي به مركز اسقاط خودرو معرفي و پس از اسقاط خودروي خود گواهي اسقاط را با ارزش يك ميليون تومان دريافت مي‌كند.
قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور ادامه داد: متقاضي با ارائه گواهي اسقاط پيش‌فاكتور خودرو جايگزين را دريافت و پس از آن به يكي از شعب بانك‌هاي مربوطه مراجعه و مابه‌التفاوت وجه مربوطه را پرداخت مي‌كند تا ظرف 10 روز خودرو جايگزين را تحويل بگيرد.
قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور در تاكيدی دوباره عنوان كرد که ميزان تسهيلات پرداختي از بانك‌ها بر اساس نوع خودروي جايگزين در سه تيپ 5، 7 و 10 ميليون توماني خواهد بود، از سوي ديگر هر متقاضي صرفا مجاز به ثبت نام يك دستگاه خودرو است. وي خاطرنشان كرد: مالكان خودروهاي فرسوده در صورت داشتن هرگونه سوال در اين خصوص مي‌توانند با شماره تلفن 88514531 الي 4 دفتر هماهنگي مراكز اسقاط تماس بگيرند.
اما قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور در ادامه از اجراي طرح مشابهي با شركت سايپا خبر داد و اظهار داشت که مذاكرات لازم در اين خصوص انجام شده و شركت سايپا قرار است 140 هزار خودروي فرسوده را از رده خارج كند.
وي به دستورالعمل طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده اشاره كرد و گفت: بر اين اساس، بانك‌ها مكلفند ظرف يك هفته پس از تكميل پرونده تسهيلات لازم را ارائه كنند. از سوي ديگر كل تسهيلات، اقساط و سند خودرو به نام متقاضي مي‌شود و سند در رهن بانك يا خودروساز نمي‌ماند.
وي به طرح نقدي خروج خودروهاي فرسوده اشاره كرد و گفت: در طرح نقدي امسال 50 هزار نفر مراجعه و 25 هزار متقاضي تكميل پرونده كرده‌اند.
قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور به جايگزيني تاكسي‌هاي فرسوده اشاره كرد و گفت: آمارها نشان مي‌دهد هم‌اكنون 35 هزار تاكسي فرسوده با عمر بيش از 10 سال در كشور وجود دارد، از سوي ديگر 12 هزار تاكسي مدل 74 به قبل نيز مي‌توانند از هفته آينده براي جايگزيني خودروهاي خود به سازمان‌هاي تاكسيراني مربوطه مراجعه و 5 ميليون تومان تسهيلات 7 درصد
دريافت كنند.
وي از موافقت بانك صادرات براي ارائه 30 هزار فقره تسهيلات براي تاكسي‌هاي فرسوده خبر داد و گفت: ميزان و نحوه ارائه اين تسهيلات مربوط به تاكسي‌هاي مدل 75 تا 77 مي‌شود كه به زودي اعلام خواهد شد.
قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور در خصوص خودروهاي دولتي نيز گفت: دستگاه‌هاي دولتي موظفند خودروهاي دولتي فرسوده را از رده خارج كنند، اما بر اساس پيگيري رياست ستاد حمل‌ونقل و سوخت قرار است دستگاه‌هاي دولتي تنها در صورت خروج تمامي خودروهاي فرسوده خود مجوز براي خريد خودرو جديد دريافت كنند كه بدين ترتيب 50 هزار خودروي فرسوده دولتي از رده خارج خواهد شد.
وي در خصوص خودروهاي فاقد پلاك ملي و داراي برچسب طرح تسجيل نيز گفت: مالكان اين دسته از خودروها يا مي‌توانند در طرح نقدي خودروي فرسوده خود را از رده خارج كنند يا آنكه با مراجعه به نمايندگي‌هاي ايران خودرو و سايپا در طرح نقد و اقساط شركت كنند.
قائم‌مقام ستاد نوسازي ناوگان حمل‌ونقل كشور با اشاره به اينكه بر اساس قانون، خودروسازان موظفند امسال معادل 30 درصد محصولات توليدي خود، خودروي فرسوده از رده خارج كنند افزود: در تلاشيم تا اين رقم را در سال‌هاي آينده افزايش دهيم.
وي با اشاره به اينكه از زمان اعلام بانك مركزي براي ارائه تسهيلات 10 ميليون توماني به مالكان خودروهاي فرسوده تا كنون حدود سه ماه مي‌گذرد گفت: عملا بانك‌ها با ارائه تسهيلات 17 درصد براي خودروهاي فرسوده موافقت كردند كه از منابع خودشان تامين كنند.
بر اين اساس 5 درصد يارانه دولت شامل 3 درصد ستاد حمل‌ونقل و مديريت مصرف سوخت كشور و 2 درصد نيز شركت ايران خودرو براي اين تسهيلات ارائه مي‌شود كه نهايتا تسهيلات طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده به 12 درصد رسيده است.
علي اصغر سرايي‌نيا، معاون فروش و بازاريابي شركت ايران خودرو نيز در اين جلسه با اشاره به اينكه هم‌اكنون 60 درصد خودروهايي كه قرار است به متقاضيان تحويل داده شود به نمايندگي‌ها حمل شده است گفت: در طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده، شركت ايران خودرو خودروهاي «روآ»، «وانت پيكان»، «پژو 405» و «سمند» را به متقاضيان تحويل مي‌دهد.
وي با تاكيد بر اينكه برنامه ريزي‌هاي لازم در اين خصوص از قبل انجام شده است گفت: در شهرستان‌ها تحويل خودروي جايگزين 10 روزه و در تهران 5 روزه خواهد بود.


27 ژانویه 2010, 13:29
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 4 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد