بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 23 می 2019, 05:34
پاسخ به موضوع  [ یک پست ] 
 خودرو ارزان می شود 
نویسنده پیام

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
هر چند نزدیک شدن به تعطیلات عید فطر سبب شد تا نمایشگاهداران خودرو‌‌،‌اين هفته نیز روزهای نسبتا پر رونقی را پشت سر بگذارند‌‌، اما هفته‌ آينده با آغاز فصل زرد، بازار خودرو به کما خواهد رفت.

آن طور که فعالان بازار مي‌گویند‌‌، طبق روال هر ساله و با آغاز پاییز‌‌، بازار خودرو کشور رو به رکود رفته و تقاضا در آن پایین مي‌آید‌‌، چراکه به هر حال فرارسیدن پاییز و بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها‌‌، کاهش چشمگیر مسافرت‌های تابستانی را در پی دارد و مشتریان در‌اين برهه از سال تمایل چندانی به خرید خودرو از خود نشان نمي‌دهند.
به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت‌‌، اگر تعطیلات آخر ماه رمضان و مسافرت‌های پیش رو نبود بازار پیش از‌اينها به رکود مي‌رفت. نگاهی به نمودار تغییرات در بازار خودرو کشور طی سال جاری‌‌، از‌اين نکته حکایت مي‌کند که نقطه عطف تغییرات آن به اواسط تابستان مربوط مي‌شود‌‌، به نحوی که طی‌اين بازه زمانی تقریبا همه خودروها رشدی قابل توجه را در قیمت تجربه و روزهای گرانی برای مشتریان رقم خورد.
این در شرایطی است که از اواخر مرداد به بعد‌‌، روند صعودی قیمت‌ها متوقف و طی هفته جاری نیز با وجود رونق نسبی بازار‌‌، نمودار نرخ خودروها رو به نزول رفت.‌اين نزول قیمت البته فقط مختص بنزین سوزها بوده و خودروهای دوگانه سوز نه تنها ارزان نشده‌اند بلکه سر به گرانی نیز گذاشته‌اند.
آن طور که از بازار خبر مي‌رسد‌‌، طی روزهای اخیر خودروهایی مانند ریو‌‌، پژو206 و زانتیا با افت قیمت مواجه شده‌اند. به نظر مي‌رسد با آغاز رکود بازار خودرو طی هفته آتی‌‌، روند کاهش قیمت نیز ادامه پیدا کرده و روزهای ارزانی در انتظار بازار باشد. البته ‌آينده بازار قطعا به سرنوشت نهایی نرخ بنزین نیز که احتمالا تا آبان ماه مشخص مي‌شود گره خورده و نباید از‌اين فاکتور مهم و بسیار تاثیرگذار در افت و خیز بازار خودرو کشور غافل ماند.
افت قیمت 300‌هزار تومانی 206
بیشترین کاهش قیمت خودروهای سواری داخل را طی هفته جاری باید به نام پژو 206 تیپ 2 سند بزنیم.
این محصول‌هاچ بک‌ايران خودرو طی دوران رونق بازار در اواسط تابستان‌‌، نزدیک به یک‌ميليون تومان گران شد و ‌اين در شرایطی است که طی دو سه هفته گذشته حدود 700‌هزار تومان ارزان شده است. 206‌تیپ 2 در حال حاضر با نرخ 14میلیون تومان خرید و فروش مي‌شود. این خودرو جزو کم مصرف‌های بازار به حساب مي‌آید و‌ايران خودرو نیز قصد دارد تیراژ سالانه آن را به حدود 400‌هزار دستگاه در سال برساند.
اما ارزانی تیپ 2 در شرایطی است تغییر قیمت خاصی در مدل‌های صندوق دار پژو 206 طی هفته جاری به چشم نمي‌آید.
هم اکنون V9 به عنوان فول ترین مدل 206‌صندوق‌دار‌‌، قیمتی برابر با 19میلیون و 500‌هزار تومان دارد و V8 نیز با نرخ 17‌میلیون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.
همچنین V20 ساده ترین مدل‌اين محصول نیز با قیمت 13‌میلیون و 900هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
مدل‌های صندوق دار پژو 206 نیز جزو خودروهای کم مصرف بازار به حساب مي‌آیند. اما سری هم به سایر میهمانان پژویی بازار خودرو‌ايران بزنیم. آن طور که نمایشگاهداران خودرو مي‌گویند‌‌، پژو 405 بنزین سوز در حال حاضر قیمتی برابر با 13‌میلیون و 300هزار تومان دارد‌. این در شرایطی است که نوع دوگانه سوز آن با نرخ 14‌میلیون و 500‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.
همچنین پارس بنزینی نیز در حالی با قیمت 17‌میلیون و 200‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود که مدل دوگانه سوز آن نرخی برابر با 17میلیون و 800‌هزار تومان دارد.
پارس و 405 در شمار خودروهای پرمصرف بازار قرار دارند و به همین دلیل است که‌ايران خودرویی‌ها در میان محصولات دوگانه‌سوز خود تنها پارس و 405 دوگانه‌سوز را طی پنج ماه نخست امسال و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد توليد داده‌اند. اما از پژویی‌ها بگذریم و سراغ خانواده ملی‌ايران خودرو یعنی سمند برویم. خانواده‌اي که طی هفته گذشته ثبات قیمت را تجربه و نمودار نرخ آن تغییر خاصی نکرد.
در حال حاضر سمند معمولی بنزین سوز قیمتی برابر با 13‌میلیون و 500هزار تومان دارد و‌اين در شرایطی است که مدل دوگانه سوز آن چندان در بازار موجود نیست.
سمند LX بنزینی هم در حالی با قیمت 15‌میلیون تومان
خرید و فروش مي‌شود که LX دوگانه سوز یک‌ميليون تومان گران تر به فروش مي‌رسد.
سورن بنزینی نیز همچنان نرخی برابر با 16‌ميليون و 700‌هزار تومان دارد.
ریو ارزان شد
به جز پراید‌‌، دو محصول دیگر سایپا با کاهش قیمت طی هفته جاری روبه‌رو شدند. به نحوی که ریو افت قیمتی 200‌هزار تومانی و زانتیا نیز کاهشی 100‌هزار تومانی را تجربه کرد. در حال حاضر ریو قیمتی برابر با 13میلیون و 700‌هزار تومان دارد.
این در شرایطی است که‌اين کره‌اي مونتاژی طی دوران رونق بازار در اواسط تابستان‌‌، افزایش قیمتی چشمگیر را تجربه و دو سه هفته گذشته نرخ آن به مرز 14‌میلیون تومان نیز رسید.
این محصول چندی پیش با مشکلاتی از قبیل کمبود قطعات و بروز اختلالات فنی در خط تولید مواجه شده بود.
اما زانتیا دیگر مونتاژی سایپا نیز هم اکنون با نرخ 27‌میلیون و 400‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.
این محصول فرانسوی قطعا تابستان سال آينده‌‌، سایپا را ترک خواهد کرد.اما نگاهی هم به قیمت پراید بیندازیم.
آن طور که فعالان بازار مي‌گویند‌ اين محصول طی هفته جاری تغییر قیمت خاصی را تجربه نکرده است‌‌، به نحوی که پراید معمولی بنزینی قیمتی برابر با 7‌ميليون و 700‌هزار تومان دارد و 141 نیز با نرخ 7‌ميليون و 950‌هزار تومان به فروش مي‌رسد.سایپا 132 نیز همین قیمت را در بازار دارد.
این در شرایطی است که پراید دوگانه سوز 800‌هزار تومان گران تر از مدل بنزین سوز خود خرید و فروش مي‌شود. پراید نیز مانند پژو 206 جزو خودروهای کم مصرف بازار ‌ايران به حساب مي‌آید.
ثبات قیمت تندر
بازار تندر-90 طی هفته جاری تغییر خاصی را به خود ندید و قیمت هر سه مدل آن ثابت ماند. در حال حاضر تندر E0 با قیمت 11‌ميليون و 200‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود و E0 نیز قیمتی برابر با 12‌ميليون و 500‌هزار تومان دارد. E2 نیز با قیمت 14‌ميليون و 700‌هزار تومان خرید و فروش مي‌شود.


19 سپتامبر 2009, 09:21
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ یک پست ] 

افراد آنلاین

کاربر حاضر در این تالار : - و 1 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد