تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

پیش بینی قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی در آینده
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=127&t=4571
صفحه 1 از 1

نویسنده:  kamran [ 15 ژانویه 2011, 12:32 ]
موضوع پست:  پیش بینی قیمت محصولات کشاورزی و مواد غذایی در آینده

كارشناسان با اشاره به وقوع سيل در استراليا و برزيل و نابودي محصولات كشاروزي پيش بيني كردند قيمت مواد غذايي جهان در سال 2011 افزايش قابل توجهي خواهد يافت.

به گزارش مانيتورينگ فارس به نقل از شبكه بي‌بي‌سي كارشناسان با اشاره به وقوع بلاياي طبيعي در اقصي نقاط جهان از جمله استراليا، برزيل، سريلانكا، پاكستان و فيليپين پيش بيني كردند كه جهان در سال 2011 با افزايش قابل توجه قيمت مواد غذايي مواجه خواهد بود.
اين افراد با اشاره به برخي اعتراضات به افزايش قيمت غذا در برخي كشورها در دو سال گذشته اعلام كردند كه قيمت نفت نيز در سال 2011افزايش خواهد يافت.
اين گزارش با اشاره به اينكه سيل در برزيل و استراليا به عنوان توليد كننده‌هاي بزرگ مواد غذايي بر قيمت‌ها اثرگذار خواهد بود، تاكيد كرد كه عوامل گراني مواد غذايي در كشورها دو دليل خواهد داشت؛ يكي داخلي و ديگري خارجي كه مهمترين دليل داخلي سياست دولت‌هاست و دليل خارجي احتكار مواد غذايي توسط برخي شركت‌هاست.
اين شبكه با اشاره به احتمال وقوع اعتراض‌هاي اجتماعي درپي گران شدن قيمت مواد غذايي در برخي كشورها نسبت به تورم لجام گسيخته در جهان هشدار داد.
بر اساس اين گزارش افزايش قيمت نفت و گران شدن هزينه حمل‌ونقل يكي از دلايل مهم افزايش قيمت مواد غذايي است و برخي شركت‌ها با خريد زياد مواد غذايي اقدام به احتكار كرده‌اند.
اين گزارش افزود: سيل در شرق استراليا به عنوان مهمترين توليد كنند شكر و گندم باعث شده تا نيمي از محصول ساليانه اين كشور از بين برود.
در پايان اين شبكه افزايش روز افزون جمعيت را دليل مهم ديگري در افزايش قيمت مواد غذايي در جهان در سال 2011 معرفي كرد.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/