بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 18 اکتبر 2019, 18:29
پاسخ به موضوع  [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی
 اخبار پنبه 
نویسنده پیام

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
با توجه به ایجادشرایط بحرانی برای محصول پنبه در سال گذشته پیش بینی می شود تولید این محصول در سال 88 با 20 درصد کاهش مواجه شود. در صورت کاهش 20 درصدی تولید سال جاری 56 هزار تن پنبه محلوج خواهیم داشت در حالی که نیاز کارخانجات به این محصول 150 هزار تن است.در دوران رونق کشت پنبه یعنی حدود 30 سال قبل سالانه به طور متوسط 165 هزار تن پنبه محلوج تولید می شد که 50 درصد آن در صنایع نساجی کشور مورد استفاده قرار می گرفت و باقی آن صادر می شد.
اما اکنون بخش عمده ای از نیاز کشور از طریق واردات از کشورهای ازبکستان و ترکمنستان تامین می شود.


کاهش 25 درصدی درآمد کشاورزان

بهرام نظری مدیرعامل اتحادیه پنبه کاران کشور در گفت وگو با خبرنگار «سرمایه» گفت: «تصمیم ناآگاهانه و ضرب الاجل صفر شدن تعرفه که سال ها وزارت جهاد کشاورزی در راستای حمایت از تولید داخل از آن دفاع می کرد توانست ضرر قابل توجهی را متوجه کشاورزان پنبه کار در سال 87 کند.»
او خاطرنشان کرد: «این اقدام درست در زمان برداشت محصول صورت گرفت و همزمانی آن با بحران اقتصادی آمریکا و کاهش 30 تا 38 درصدی قیمت جهانی این محصول، بازرگانی داخلی پنبه را دچار مشکل کرد.»
نظری متذکر شد: «در این زمان سیاست های انقباضی بانک ها موجب کمبود نقدینگی شد و در نتیجه این عوامل، پنبه داخلی به فروش نرفت و درآمد کشاورزان تا سطح 25 درصد کاهش یافت.»

خرید 5/6 هزار تن وش توسط اتحادیه

او اظهار کرد: «برخی پنبه کاران امسال تولید خود را در انبار نگه داشتند به امید اینکه بتوانند به قیمت بهتری بفروشند اما نتیجه عکس گرفتند؛ برخی دیگر تولید خود را به بازرگانان محلی دادند ولی تاکنون موفق به وصول طلب خود نشدند.»
مدیرعامل اتحادیه پنبه کاران کشور با اشاره به خرید شش هزار و 500 تن وش از کشاورزان توسط اتحادیه یادآور شد: «کمبود نقدینگی باعث شد اتحادیه نیز نتواند بیشتر از این به کشاورزان کمک کند.»
او تاکید کرد: «عدم بازگشت سرمایه کشاورزان و کاهش قدرت خرید آنها انگیزه تولیدکنندگان را برای سال جاری از بین می برد و اگر اقدام عاجلی در این زمینه صورت نگیرد سطح زیر کشت و متعاقب آن تولید پنبه 20 درصد کاهش می یابد.»
نظری در خصوص اعطای یارانه پنبه معادل 10 درصد قیمت این محصول توضیح داد: «به رغم استعلام دولت متاسفانه هیچ اقدامی جهت پرداخت این یارانه به تولیدکنندگان انجام نشده است.»
او معتقد است: «حتی در صورت پرداخت نیز به دلیل نبود مکانیسم مناسب توزیع این مبلغ نصیب واسطه ها خواهد شد و پنبه کاران از آن بهره ای نخواهند برد.»
وزارت جهاد کشاورزی که سال ها با حذف تعرفه پنبه در جهت حمایت از تولید داخل مخالفت می کرد، سال گذشته در جلسه ای با حذف این تعرفه موافقت کرد و مقرر شد صنایع نساجی در صورتی نسبت به واردات بدون تعرفه اقدام کنند که برای خرید تولید داخل با پنبه کاران قرارداد ببندند.
اما به رغم وجود شرط مزبور صنایع به تعهد خود عمل نکردند و در حالی که پنبه خارجی با قیمت پایین را بدون عوارض گمرکی وارد کردند حاضر به خرید تولید داخل نشدند.
از سوی دیگر در پی بحران مالی جهان قیمت پنبه در دنیا با کاهش 30 تا 38 درصدی مواجه شد لذا این دو عامل تمایل بازرگانان برای خرید محصولات خارجی را بیشتر و جذب تولید داخل در بازار را مشکل تر کرد.
خریداران پنبه داخل که در انتظار هر چه پایین تر آمدن قیمت این محصول بودند تولیدکشاورزان پنبه کار را به سختی و به صورت نسیه خریداری کردند تا در صورت کاهش بیشتر قیمت ها متضرر نشوند. از این رو درآمد کشاورزان تا 25 درصد کاهش یافت.
رضا نیابت کارشناس ارشد کشاورزی و عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی نیز گفت: «در سال های اخیر سطح زیر کشت پنبه به نفع سایر محصولات کاهش یافته و این در حالی است که کشت پنبه بعد از گندم باعث کاهش بیماری های گندم و کنترل راحت تر آفات می شود و به همین دلیل تا خارج کردن پنبه از دوره تناوب زراعی، خسارت جبران ناپذیری به محیط زیست وارد می شود.»او اضافه کرد: «با توجه به بحران کمبود آب در کشور، پنبه از لحاظ کم مصرفی آب محصول مناسبی به شمار می رود.»
این کارشناس بیان کرد: «کشورهای عمده تولیدکننده پنبه از قبیل آمریکا، چین، اسپانیا، یونان، هند و ترکیه با اجرای سیاست های حمایتی از تولیدکنندگان خود یارانه های قابل توجهی برای صادرات پنبه اختصاص می دهند که به این منظور لازم است در تدوین سیاست های حمایتی به قیمت های نسبی به عنوان یکی از بهترین عوامل در تعیین الگوی کشت توجه بیشتری شود تا مزیت های کشور در تولید محصولات مختلف کشاورزی مورد غفلت واقع نشود.


05 آوریل 2009, 14:57
مشخصات شخصی

عضو: 13 فوریه 2009, 15:30
پست ها: 468
مدیرکل مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی گفت:
« تعرفه شکر سفید 30 درصد و شکر خام 20 درصد تصویب شده است.»سیدحمید صافدل درباره تعرفه واردات پنبه تصریح کرد: «براساس آخرین تصمیم اتخاذ شده در کمیسیون ماده یک تعرفه پنبه در شش ماهه اول سال صفر درصد و در شش ماهه دوم سال 10 درصد تعیین شده است.»
وی همچنین درباره آخرین وضعیت تعرفه واردات گوشی تلفن همراه و خودرو توضیح داد: «تعرفه گوشی تلفن همراه برای سال جدید تغییر نکرد و بررسی تغییر تعرفه آن از دستور کار کمیسیون ماده یک خارج شده است همچنین درباره تعرفه خودرو هم هیچ بحثی در این زمینه مطرح نشد.» مدیرکل مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی با اعلام خبر نهایی شدن کتاب تعرفه های سال 88 و تصویب تصمیمات کارشناسی کمیسیون ماده یک درباره تعرفه انواع کالاها اظهار کرد: «با تایید نهایی تصمیمات در هیات دولت اصل مصوبه پس از پایان تعطیلات رسمی ابلاغ می شود.»


05 آوریل 2009, 15:47
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
وزارت جهاد كشاورزي در پاسخ به خبر فارس:
ممنوعيت واردات پنبه موقت است؛ افزايش قيمت منشا جهاني دارد

خبرگزاري فارس: وزارت جهاد كشاورزي در پاسخ به خبر فارس با عنوان "تعطيلي 80 درصد ظرفيت كارخانه‌هاي نساجي با تداوم ممنوعيت واردات پنبه " اعلام كرد: روند واردات و تامين مواد اوليه صنايع نساجي با مشكل روبرو نشده و ‌كمبود مواد اوليه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاري فارس، معاونت توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي در پاسخ به خبري با عنوان " تعطيلي 80 درصد ظرفيت كارخانه‌هاي نساجي با تداوم ممنوعيت واردات پنبه " به نقل از دبير انجمن نساجي كه در اين خبرگزاري منتشر شد، توضيحاتي ارسال نموده است.
در توضيحات وزارت جهاد كشاورزي آمده است: تجربه سه دهه برنامه‌هاي اجرايي پس از انقلاب اسلامي مشخص كرده كه عامل بازار يكي از مهمترين عوامل اثرگذار در توليد محصولات كشاورزي است كه تقريبا تمامي آن توسط بهره‌برداران بخش خصوصي انجام مي‌شود. در اين راستا عدم مديريت صحيح در بازار مصرف محصولات كشاورزي، مستقيما در تحقق اهداف تبيين شده براي توليد، اثرگذار مي‌باشد. لذا با درك صحيح اين موضوع مجلس محترم شوراي اسلامي نسبت به تصويب قانون افزايش بهره‌وري در بخش كشاورزي و منابع طبيعي اقدام نموده كه بر اساس ماده 16 اين قانون ضروري است مديريت مؤثري بر تنظيم بازار عرضه محصولات كشاورزي براي نيل و هدف خودكفايي را درك و آن را در اختيار سازمان متولي توليد قرار داده تا با لحاظ نمودن حمايت از توليد داخل و ايجاد انگيزه براي توليد‌كنندگان و نيز رفع نيازهاي مصرف‌كنندگان مديريت لازم را بر عرضه محصولات در بازار داخلي به عمل آورد. اين به منزله عدم واردات نبوده، بلكه در راستاي حمايت از توليد‌كننده و مصرف‌كننده مي‌باشد.
در بخش ديگري از اين توضيحات مي خوانيم: نمونه تأثير مستقيم بازار بر توليد محصولات را مي‌توان در توليد گندم كه با تلاش توليد‌كنندگان به خودكفايي و حتي امكان صادرات رسيده‌ايم مشاهده كرد، همچنين تأثير بازار در توليد را مي‌توان در تغيير قيمت شكر كه در طول يكسال با افزايش انگيزه توليد در كشاورزان در كنار ساير فعاليتهاي به‌زراعي و به‌نژادي كه صورت گرفته، امكان افزايش بيش از صد درصدي در توليد چغندر را مهيا نموده، مشاهده نمود. اميدواريم با مديريتي كه در بازار پنبه نيز مي‌شود به سرعت شاهد شكوفايي صنعت توليد پنبه در كشور باشيم.
معاونت توليدات گياهي وزارت جهاد كشاورزي افزود: مطالبي كه در مصاحبه مذكور از سوي دبير انجمن صنايع نساجي و همچنين رئيس آن بيان شده مغاير حمايت از توليد داخل است چرا كه اولا وزارت جهاد كشاورزي پنبه را جزو محصولات ضروري و اساسي دسته‌بندي نموده و واردات آنرا ممنوع اعلام نكرده است بلكه براي تنظيم نياز كشور، توليد و واردات، اقدام به جلوگيري از ثبت سفارش به صورت موقت نموده است و واردات آنرا مشمول شرايط فصلي و بر اساس تقويم زماني توليد و عرضه محلوج داخلي كشور نموده است.
ثانيا، قيمت ذكر شده در مورد محلوج در بازار، عمدتا متأثر از قيمتهاي بين‌المللي بوده و افزايش پيش آمده به دليل بالا رفتن قيمتهاي جهاني است، به طوري كه در حال حاضر قيمت هر كيلوگرم محلوج در بورس ليورپول بدون احتساب هزينه‌هاي حمل و عوارض واردات مبلغ 25هزار و 200 ريال، شاخص برمن 27هزار و 900 ريال و در كشورهاي آسياي ميانه 28هزارو 330 ريال مي‌باشد. در حاليكه محلوج داخل با كيفيت‌هاي مشابه كماكان پايين‌تر از قيمت‌هاي مذكور حدود 26هزار ريال و 25هزار ريال معامله مي‌شود.
بر اساس توضيحات وزارت جهاد كشاورزي، همچنين وارداتي كه به كشور مي‌‌شود به دليل تعرفه ترجيحي 50 درصد از كشور ازبكستان صورت مي‌گيرد ولي از ديگر كشورها با رعايت شرايط قرنطينه‌اي و با هدف جلوگيري از آلودگي كرم سرخ بلامانع مي‌باشد ضمن اينكه طي پنج ماهه سال جاري، واردات پنبه كشور بيش از 40 درصد افزايش داشته است كه اين ميزان در سال جاري حدود 31 هزار تن بوده و علاوه بر آن حدودا معادل همين مقدار نيز در حال ورود به كشور مي‌باشد. ذكر اين نكته ضروري است كه در حال حاضر واردات ممنوع نيست و صرفا ثبت سفارش صورت نمي‌گيرد و اين در حالي است كه براساس اطلاعات اخذ شده ثبت سفارش‌هاي صورت گرفته تا قبل از ممنوعيت ثبت نيز بيش از نياز داخل به اين محصول مي‌باشد.
در پايان اين توضيحات آمده است: با توجه به مطالب ذكر شده مشخص مي‌شود روند واردات و تامين مواد اوليه مورد نياز صنايع نساجي به هيچ وجه با مشكل روبرو نشده است و مسئله‌اي تحت عنوان كمبود مواد اوليه وجود ندارد. اميد است عزيزان صاحبان صنايع به اين واقعيت برسند كه حمايت از توليد داخل و پايداري آن در جهت ارتقاي صنعت نساجي و پنبه كشور بوده و ضرورت دارد همه با هم به تحقق كامل اين مهم اهتمام ورزيم.


29 سپتامبر 2010, 12:24
مشخصات شخصی

عضو: 22 فوریه 2009, 19:15
پست ها: 232
معاون وزير جهاد كشاورزي در گفت‌وگو با فارس خبر داد:
عرضه 160 هزار تن پنبه در سال جاري؛ 30 هزار تن مازاد داريم

خبرگزاري فارس: معاون وزير جهاد كشاورزي در واكنش به ادعاي تعطيلي صنايع نساجي تا ده روز ديگر گفت: در 5 ماهه اول سال جاري 31 هزار تن پنبه وارد كشور شد، 30 هزار تن هم از گمرك در حال ترخيص است و ثبت سفارش‌هاي قبلي هم وارد خواهد شد كه مجموع آن 160 هزار تن يعني 30 هزار تن بيش از نياز كشور است.

مجيد خليلي خوشنود در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس در خصوص اعتراض صنايع نساجي به نبود پنبه كافي براي صنايع و افزايش قيمت آن اظهار داشت: در 5 ماهه اول سال جاري 31 هزار تن پنبه وارد كشور شده و حدود 30 هزار تن هم از گمرك در حال ترخيص است ضمن اينكه واردات ثبت سفارش شده‌هاي قبلي هم انجام مي‌گيرد.
معاون وزير جهاد كشاورزي در امور توليدات گياهي با بيان اينكه ميزان توليد پنبه در داخل كشور حدود 60 هزار تن و مصرف آن حدود 130 هزار تن است، گفت: با احتساب ميزان توليد، واردات و ثبت سفارش‌شده‌ها ميزان آن 160 هزار تن خواهد بود كه فراتر از نياز داخل كشور است.
خوشنود گفت:اگر برخي اعلام مي‌كنند كه در مدت 10 روز صنايع نساجي تعطيل مي‌شود چطور چنين چيزي ممكن است در حالي كه واردات ثبت سفارش‌هاي قبلي هنوز در حال انجام است.
وي تاكيد كرد: واردات پنبه به هيچ عنوان ممنوع نيست بلكه ثبت‌ سفارش‌هاي مازاد انجام نمي‌شود و هر زماني نياز به ثبت سفارش جديد باشد انجام خواهد شد، اما معتقدم هيچگونه نياز به ثبت سفارش جديد براي سال جاري نخواهد بود.
وي همچنين افزود: قيمت جهاني پنبه متأثر از تنش‌هايي است كه اخيرا در منطقه از قبيل سيل، خشكسالي و آتش‌سوزي اتفاق افتاد و در حال حاضر قيمت آن در آسياي ميانه براي هر كيلوگرم 2 هزار و 800 تومان است در حالي كه قيمت آن در داخل كشور 2 هزار و 500 تا 2هزار و 600 تومان است.
خشنود افزايش قيمت پنبه را نوعي اصلاح قيمت و در راستاي حمايت از توليد كننده دانست و افزود: قيمت پنبه داخل بايد اصلاح شود تا توليد كننده هم ضرر نكند اگر قيمت اين محصول در خارج از كشور 2هزار و 800 تومان است اگر توليدكننده داخل به قيمت 2هزار و 300 تومان بفروشد جفا در حق آنان است.
وي افزود: قيمت پنبه بايد طوري باشد كه حالت تعادل برقرار شود يعني ضمن اينكه مصرف كننده ضرر نمي‌كند توليد كننده هم سود كند.
وي افزود: قانون بهره‌وري كشاورزي به مديريت واردات تأكيد دارد بنابراين اگرچه قيمت پنبه اندكي بالاتر شده اما وزارت جهاد كشاورزي بايد از توليدكنندگان حمايت داشته باشد.
معاون وزير جهاد كشاورزي تاكيد كرد: اجراي قانون بهره‌وري كشاورزي اگرچه در كوتاه مدت با سر و صداهايي همراه است اما به توليد پايدار كمك خواهد كرد و از همه دستگاه‌ها و صنايع درخواست سعه صدر و همكاري داريم.
خوشنود در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود گفت: به رغم خشكسالي‌هاي بسيار شديد كه امسال در تعدادي از استانها وجود داشت اما مجموع توليدات گياهي در سال جاري با افزايش مواجه است.
خوشنود گفت: سياست‌هاي دامپينگ كشورهاي صادركننده شكر در سالهاي گذشته باعث شد شكرهاي وارداتي به داخل كشور سرازير شود و توليد چغندرقند را به سطح 2 هزار تن توليد برساند كه واقعا براي صنعت شكر تأسف‌بار است.
خوشنود افزود: سال گذشته كه وضعيت شكر در دنيا به هم خورد آنها نتوانستند دامپينگ كنند و كشور توانست از ترفند آنها فرار كند و قيمت شكر در كشور واقعي شد و هم اكنون افزايش صد در صدي توليد چغندر قند را شاهد هستيم.
معاون امور توليدات گياهي افزود: به هر حال هدف اصلي قانون افزايش بهره‌وري كشاورزي در كنار مديريت بر واردات، حمايت از توليد داخل است به نحوي كه توليدكننده و مصرف‌كننده ضرر نكنند.


02 اکتبر 2010, 09:21
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
درپي توقف واردات پنبه كه اعتراض بسياري از سوي صنايع نساجي كشورمان را به دنبال داشت، مديرعامل اتحاديه‌ پنبه‌كاران كشور،‌ اظهار كرد: اگر صنايع نساجي كشورمان به واقع خواهان پنبه توليد داخل هستند بايد در اين زمينه نهايت همكاري را با وزارت جهاد كشاورزي به‌عمل آورند و به‌جاي ايجاد نگراني از كمبود و مطرح كردن تعطيلي كارخانه‌ها، واقع‌بينانه با موضوع برخود كرده و با تعامل و همفكري با مسوولان وزارت جهاد كشاورزي مانع بروز مشكلات و باعث رونق كشت پنبه و افزايش توليد آن حداقل تا تامين نياز كشور شوند.

بهرام نظري در گفت‌وگو با خبرنگار كشاورزي خبرگزاري دانشجويان(ايسنا)، با اشاره به اينكه براساس آخرين آمار بدست آمده، سطح سبز مزارع پنبه كشورمان در سال جاري با حدود 15 درصد كاهش نسبت به سال گذشته حدود 90هزار هكتار بود،‌ افزود: پيش‌بيني ميزان پنبه محلوج استحصالي از سطح سبز مذكور، حدود 60 هزار تن بوده كه ازاين مقدار حدود پنج هزار تن مربوط به مناطق شمالي كشور و بقيه مربط به ساير مناطق است.

او ادامه داد: توليد حدود 60 هزار تن پنبه محلوج در اين دوره (1/6/89 تا 1/6/90) تقريبا نيمي از نياز صنايع نساجي كشور را تامين مي‌كند و مابقي آن لزوما از واردات قابل تامين خواهد بود و در مورد برآورد ميزان واردات براي مصرف دوره ياد شده لازم است توجه كرد كه با توجه به ثبت سفارش‌هاي قبلي انجام شده برآورد مي‌شود حدود 15 هزار تن پنبه در كارخانه‌هاي موجود و الباقي نيز كه قبلا ثبت سفارش شده است، در حال ورود به كشور است كه به اين ترتيب و در شرايط كنوني پنبه قابل تامين براي مصرف صنايع نساجي در دوره جاري در حدود 80-75 هزار تن خواهد بود.

نظري اضافه كرد:‌ با اين مقدار و با در نظر گرفتن مصرف 130 هزار تن براي تمام دوره، حدود 50 هزار تن كمبود پنبه وجود خواهد داشت و اين ميزان حدود 40 درصد مصرف صنايع نساجي را شامل مي‌شود كه در واقع اين مقدار مربوط به مصرف تقريبا پنج ماهه صنعت است كه به اين ترتيب براي حداقل مصرف هفت ماهه صنعت، از توليد داخل و واردات انجام شده و در حال انجام قابل تامين بوده و بايد براي مصرف پنج ماهه باقيمانده از دوره، چاره‌انديشي كرد.

مديرعامل اتحاديه‌ پنبه‌كاران كشور با اشاره به مصاحبه اخير وزير جهاد كشاورزي اظهار كرد:‌ با اين اوصاف و همانطوري كه وزير جهاد كشاورزي بدرستي اعلام كرده‌اند اجازه واردات پنبه نبايد جلوتر از بهمن ماه داده شود تا واردات بي‌رويه و بي‌موقع، همانند چند سال اخير، باعث سودجويي و فرصت طلبي واسطه‌ها و در نتيجه كاهش بيش از اين توليد كشور نشود.

وي با بيان اينكه هنوز برداشت پنبه بجز در مناطق شمالي، در ساير مناطق شروع نشده يا به مقدار كم صورت گرفته و پنبه محلوج اين مناطق به بازار عرضه نشده است‌، افزود: بنابراين نگراني از كمبود شديد به‌خاطرعرضه كم اين محصول درمهر ماه است و يقينا در ماه آبان و متعاقبا ماه‌هاي آذر و دي از شدت اين نگرانيها به مقدار زياد كم خواهد شد البته بايد تدبيري انديشيد كه پنبه‌هاي توليدي كارخانجات سريعا عرضه شود و تصفيه‌كنندگان در اين كار تعلل نكنند.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: اتحاديه تعاوني‌هاي پنبه كاران پيش‌بيني مشكل كنوني را با ارائه گزارشي تحت عنوان «توليد يا واردات» به استحضار مسوولان وزارت‌هاي جهاد كشاورزي، صنايع و همچنين انجمن صنايع نساجي رسانده و خواستار شده بود كه به جاي واردات (بدليل ارزان بودن قيمت پنبه يارانه گير خارجي در بعضي از مقاطع) به فكر توليد پايدار و مصرف پنبه توليد داخل باشند و اميد به واردات پنبه ندهند كه متاسفانه اين هشدار اتحاديه شنيده نشده و حال شاهد اتفاقي هستيم كه از قبل قابل پيش‌بيني بود.

مديرعامل اتحاديه‌ پنبه‌ كاران كشور تاكيد كرد: به هر حال اين اتحاديه با توان كامل آمادگي دارد كه در راه از بين بردن مشكلات كنوني و افزايش توليد همچون گذشته باز قدم به جلو بگذارد و در كنار مسوولان ذي‌ربط و صنايع نساجي و با همفكري و همكاري صميمانه، مشكلات كنوني را با كوله باري از تجربه افزايش توليد پنبه برطرف كرده و با توليد پايدار پنبه، براي هميشه دغدغه‌ صنايع نساجي را از كمبود پنبه برطرف سازيم.

وي در پايان از سوي تمامي پنبه‌كاران كشور از وزير جهاد كشاورزي به دليل اشراف ايشان به اهميت توليد محصول استراتژيك پنبه، اين طلاي سفيد كشور، كه پس از چندين دوره حمايت وزارت جهاد كشاورزي را در عمل به منصه ظهور رسانيده‌اند، قدرداني كرد.


10 اکتبر 2010, 10:53
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6 پست ]  برو به صفحه 1, 2  بعدی

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 4 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد