تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

اخبار گندم
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=127&t=3384
صفحه 1 از 1

نویسنده:  saaman [ 18 اکتبر 2009, 20:43 ]
موضوع پست:  اخبار گندم

گرم تر شدن شرایط آب و هوایی در مناطق مرکزی و غربی ایالات متحده ، احتمال تسریع برداشت ذرت و سویارا بالا برده و همین امر باعث سقوط قیمت این محصولات در پایان هفته گشته است .
موسسه هواشناسی T- Storm در پایان هفته از احتمال افزایش دما در مرکز و غرب ایالات متحده طی هفته پیش رو خبر داد که همین امر منجر به سقوط قیمت بسیاری از کالاهای کشاورزی از جمله ذرت و سویا شد .

طی معاملات روز جمعه در برد معاملاتی شیکاگو هر بوشل ذرت برای تحویل در ماه دسامبر به میزان یک سنت ( 0.3 درصد ) ارزان شد و به 3.72 دلار رسید . قیمت در طول هفته 2.7 درصد رشد کرده است .

هر بوشل ذرت برای تحویل در ماه نوامبر در این بازار با 5.5 سنت ( 0.6 درصد ) افت قیمت به سطح 9.775 دلار رسید و معاملات هفتگی را با 1.4 درصد افزایش قیمت به پایان برد .

در این میان به دنبال اعلام شرکت آسیاب گندم Associatior ژاپن مبنی بر احتمال افزایش شش درصدی واردات گندم این کشور در سال جاری به علت کاهش تولید داخلی ، قیمت گندم در بازار کالایی بالا رفت .

طی معاملات روز جمعه در برد معاملاتی شیکاگو هر بوشل گندم برای تحویل در ماه دسامبر با یک سنت افزایش به 5.1 درصد رسید و توانست سه درصد رشد هفتگی را به ثبت برساند.

نویسنده:  bourse [ 02 آگوست 2010, 16:27 ]
موضوع پست:  Re: اخبار گندم

در پي خشكسالي بي‌سابقه روسيه در 130 سال اخير قيمت جهاني گندم به بالاترين حد طي 22 ماه اخير رسيد

اتحاديه توليد كنندگان محصولات كشاورزي روسيه هشدار داد در پي خشكسالي بي سابقه در اين كشور كه در 130 سال اخير سابقه نداشته ميزان صادرات محصولات كشاورزي اين كشور از جمله گندم امسال به شدت كاهش خواهد يافت .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ در پي اعلام اين خبر قيمت جهاني گندم به بالاترين حد خود در 22 ماه اخير رسيد . در حالي كه نگرانيها در خصوص كاهش شديد صادرات گندم روسيه رو به افزايش است استراليا چهارمين صادر كننده بزرگ گندم جهان نيز اعلام كرد در پي خشكسالي ميزان صادرات گندم اين كشور نيز در سال 2010 كاهش خواهد يافت . بر اساس اين گزارش ميزان صادرات گندم روسيه امسال به كمتر از 72 تا 78 ميليون تن خواهد رسيد اين رقم پيش از اين 5/81 تا 85 ميليون تن پيش بيني شده بود . ميزان صادرات غلات روسيه نيز امسال به كمتر از 11 تا 5/19 ميليون تن خواهد رسيد . اين رقم در گزارش قبلي اتحاديه توليد كنندگان محصولات كشاورزي روسيه 20 ميليون تن اعلام شده بود . روسيه در سال 2008 بيش از 1208 ميليون تن غلات توليد كرد ولي اين رقم در سال 2009 به كمتر از 97 ميليون تن رسيده است .

نویسنده:  akhbar [ 11 دسامبر 2010, 13:16 ]
موضوع پست:  Re: اخبار گندم

موسسه تحقيقاتي مارتل در تازه ترين گزارش خود هشدار داد خشكسالي و كمبود شديد بارندگي در سال 2011 به شدت توليد گندم در منطقه خاورميانه از جمله ايران را تهديد خواهد كرد .

به گزارش خبرگزاري فارس موسسه تحقيقاتي مارتل تصريح كرد ميزان بارندگي در جنوب تركيه، سوريه، عراق و شمال ايران كه مناطق مهمي براي توليد گندم به شمار مي روند طي 60 روز منتهي به هفتم دسامبر 20 درصد بارندگي نرمال سالهاي گذشته را داشته اند كه اين مساله كشت گندم در اين منطقه را با چالشهاي زيادي روبرو خواهد كرد .
بر اساس اين گزارش خشكسالي و كمبود شديد توليد گندم بحران بزرگي را براي توليد جهاني گندم نيز به وجود خواهد آورد . اين در حالي است كه ميزان توليد گندم در روسيه، قزاقستان و اوكراين نيز طي سال زراعي آينده با كاهش چشمگيري روبرو خواهد شد .
قيمت جهاني گندم در بورس شيكاگو در سال 2010 تا كنون 46 درصد رشد داشته است . ميزان بارندگي در ماههاي اكتبر و نوامبر كه زمان حياتي براي توليد و كشت گندم به شمار مي رود به شدت كاهش داشته است .
كشورهاي خاور ميانه در سال زراعي 2008 – 2009 بيش از 40 ميليون تن گندم وارد كردند كه اين رقم دو برابر ميانگين 5 ساله بوده است .
كارشناسان اقتصادي به شدت نگران تكرار تجربه تلخ سال 2008 براي خاور ميانه هستند . ايران و تركيه مجموعا 60 درصد گندم خاور ميانه را توليد مي كنند . ايران در سال 2010 بيش از 14.5 ميليون تن گندم توليد كرد اما در سال 2008 به دليل خشكسالي توليد گندم اين كشور به كمتر از 10 ميليون تن رسيده بود.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/