بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 15 نوامبر 2018, 02:10
پاسخ به موضوع  [ 7 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2
 نظرات شخصی و فعالان بورس کشاورزی 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
مدير توسعه بازار شركت بورس كالا از كنترل قيمت‌ها به‌دليل اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها و عرضه محصولات بر اساس نرخ مرداد ماه خبر داد و گفت: شكر پس از يك ماه توقف عرضه شد ولي فروش نرفت كه مجدداً عرضه مي‌شود.

عباس بنازاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس درباره عرضه شكر در بورس كالا و فروش آن اظهار داشت: ديروز (دوشنبه) پس از يك ماه توقف در عرضه شكر، اين كالا به قيمت 850 تومان عرضه شد كه با كاهش 10 توماني قيمت آن به هر كيلو 840 تومان رسيد ولي فروخته نشد.
وي درباره دليل عدم فروش مجدد شكر افزود: كارگزاران از عرضه امروز شكر مطلع نبودند به همين دليل فروخته نشد ولي با توجه به قيمت‌ خرده‌فروشي شكر در بازار آزاد قيمت آن در بورس كالا مناسب بوده و كارگزاري‌ها با بازاريابي كه انجام مي‌دهند امروز و فردا نيز عرضه مي‌كنند.
مدير توسعه بازار با اشاره به اينكه فردا و پس‎فردا نيز شكر عرضه مي شود و به احتمال زياد فروخته مي‌شود، تصريح كرد: نرخ جهاني شكر به شدت افزايش يافته كه البته اين افزايش در اكثر محصولات كشاورزي به‎جز جو وجود دارد. ولي افزايش قيمت‌هاي جهاني در نرخ‌‌هاي بورس كالا اثر نداشته، زيرا به عرضه كننده‌ها تأكيد شده قيمت‌ محصولات را بر مبناي مرداد ماه عرضه كنند تا افزايش نرخي وجود نداشته باشد.
بنازاده دليل اين تأكيد و كنترل قيمت‌ها بر اساس مرداد ماه را اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها دانست و بيان كرد: در بخش كشاورزي افزايش قيمت خاصي ايجاد نشده و تنها در مورد جو اين اتفاق افتاد ولي با توجه به توافقاتي كه شده قرار است جو نيز بيشتر از نرخ 320 تومان افزايش نيابد.
اين مقام مسئول در پاسخ به اين سؤال كه آيا بعد از هدفمندي نرخ‌ها افزايش پيدا مي‌كند، گفت: با برنامه دولت مبني بر اينكه قيمت‌ 22 كالاي اساسي ثابت و كنترل خواهد شد، هدفمندي يارانه‌ها اثري در ميزان قيمت محصولات نخواهد داشت زيرا در بخش كشاورزي، شكر، ذرت، جو، كنجاله‌ها، مرغ،‌ تخم‌مرغ از جمله كالاهايي است كه جزء 22 قلم كالاي اساسي هستند كه اگر اين كنترل‌ها اعمال شود و محصولات بر مبناي قيمت مرداد ماه عرضه شود، مشكلي در افزايش قيمت‌ها وجود نخواهد داشت.
مدير توسعه بازار در پاسخ به اين سؤال كه آيا اين كنترل‌ها انجام مي‌شود، گفت: دربخش فولاد و پتروشيمي كنترل قيمت انجام شده، در كشاورزي نيز افزايش نرخ وجود نداشته به‎جز مواردي كه به دليل كسري‌ها ايجاد شده بود كه قرار است اين مسئله نيز با توافقاتي كه با تعاوني روستايي شده، حل شود و به همان قيمت ثابت 320 تومان [جو] فروخته شود.
بنازاده در پايان تأكيد كرد: در عرضه و قيمت محصولاتي كه عرضه مي شود در همه قسمت‌ها، مشكلي وجود دارد ولي بايد اين نكته را در نظر گرفت كه نرخ‌هاي جهاني افزايش يافته به طور مثال گندم صادراتي به قيمت 262 تومان فروخته شده ولي در بازار جهاني به نرخ 290 دلار است. بنابراين، با توجه به سياست دولت در خصوص عدم افزايش نرخ‌ها، گندم سه‌شنبه عرضه مي‌شود و احتمالا به همان قيمت 262 تومان خواهد بود.


09 نوامبر 2010, 12:29
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 17 می 2009, 05:24
پست ها: 90
با عرضه 500 هزار تن گندم خوراکی دولت از طریق بورس کالا‌‌، نرخ تمام شده شیر و گوشت با کاهش قیمت روبه‌رو خواهد شد.

به گزارش دنیای اقتصاد‌‌، امین رضایی‌پور یکی از کارگزاران بورس کالا درباره آخرین جلسه معاملاتی گندم در رینگ صادراتی اظهار داشت‌: رینگ صادراتی گندم خوراکی معمولی در هفته گذشته در حالی برگزار شد که براساس آن یک میلیون تن محصول از 2 میلیون تن محصول موجود‌‌، از کانال بورس صادر شد. همچنین قرار است 500 هزار تن نیز از کل موجودی به منظور مصرف دام و طیور و تنظیم بازار علوفه وارد بورس شود. این در شرایطی است
که جلسه معاملاتی گندم دورم همچنان پابرجا است.
رضایی پور با اشاره به اینکه عرضه این میزان گندم از سوی دولت در راستای وارد شدن به چرخه صنعت دام و طیور و تنظیم این بازار صورت مي‌گیرد‌‌، خاطرنشان کرد‌: از همین حالا که هنوز تصمیم قطعی برای این عرضه صورت نگرفته‌‌، مشتریان لیست سفارش تقاضا را پر کرده‌اند و نشان از تقاضای بالا برای این محصول دارد.
وی یکی از دلایل اصلی رشد تقاضا برای این میزان محصول را وضعیت آینده بازار مواد غذایی براساس گزارش سازمان فائو و نشانه‌هایی مبنی بر تصمیم درست زمان خرید گندم از سوی معامله گران دانست و افزود‌: با انجام این کار در بورس، بازار جو و سایر محصولات همچون ذرت و محصولات گروه دامپروری شاهد تعدیل نرخ خواهند بود و به همین خاطر اتفاقی که صورت خواهد گرفت علاوه بر تنظیم بازار علوفه‌‌، تناسب قیمت‌ها هم به وجود خواهد آمد.
این کارگزار بورس کالا خاطرنشان کرد‌: عرضه 500 هزار تنی گندم در بازار علاوه بر تاثیرگذاری روی قیمت علوفه‌‌، چون به امور طیور هم مربوط است باعث کاهش قیمت تمام شده شیر و گوشت نیز خواهد شد.
این تحلیلگر بورس کالا با اشاره به اینکه فعلا‌ قیمت مشخصی برای نرخ گندم محاسبه نمي‌شود‌‌، تصریح کرد‌: قیمت گندم وارداتی جنوب 360 تومان است این در شرایطی است که گندم‌های داخل 340 الی 350 تومان معامله مي‌شود و به نظر با عرضه این میزان محصول‌‌، تعدیل نرخ گندم تا 310 الی 315 تومان هم برسد.
رضایی پور درباره مابقی 500 هزار تن گندم خوراکی گفت‌: با توجه به قانون هدفمندسازی یارانه‌ها‌‌، مابقی گندم موجود به عنوان ذخیره احتیاطی از سوی دولت در سیلوها نگهداری خواهد شد.
وی با بیان اینکه تمام گندم‌های سیلوهای کهنه و دارای شرایط نامناسب به فروش رسیده و صادر شده است‌‌، اظهار امیدواری کرد‌: بابت نگهداری نزدیک 500 هزار تن گندم خوراکی معمولی و عدم فروش آن نگرانی وجود نخواهد داشت.
رضایی پور با اشاره به اینکه سیستم عرضه و تقاضای بورس توانسته رضایت تولیدکنندگان را فراهم آورد‌‌، خاطرنشان کرد‌: مکانیزم بازار حداقل‌ترین راه برای فروش محصولات است که سبب مي‌شود دو طرف معامله آسیبی نبینند.
وی همچنین در پایان در رابطه با گندم فرآوری شده گفت‌: گندم به عنوان یک موجود زنده یک دوره تکامل یا به اصطلاح یک دوره خواب آنزیم‌ها را باید سپری کند تا با افزایش گلوکز این گندم کهنه‌‌، کیفیت بهتری برای فرآوری محصولات دیگری همچون آرد به وجود بیاید.


19 دسامبر 2010, 09:12
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 7 پست ]  برو به صفحه قبلی  1, 2

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 12 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد