تالار بورس کالا
http://www.boursekala.com/talar/

اخبار پتروشیمی کاویان
http://www.boursekala.com/talar/viewtopic.php?f=126&t=4414
صفحه 1 از 1

نویسنده:  petrochemical [ 22 نوامبر 2010, 14:52 ]
موضوع پست:  اخبار پتروشیمی کاویان

2 میلیون تن اتیلن تولید شده این مجتمع با خط لوله اتیلن غرب و به عنوان خوراک در اختیار واحدهای پتروشیمی لرستان، کردستان، مهاباد، همدان و کرمانشاه قرار می‌گیرد.

ايلنا: مدیر اجرایی مجتمع فوق عظیم پتروشیمی کاویان با اشاره به پیشرفت 80 درصدی این مجتمع از پیش‌راه‌اندازی آن تا سه ماه نخست سال آینده خبر داد.

علی بیرقی با بیان این که مجتمع پتروشیمی کاویان شامل دو واحد الفین است که هر یک ظرفیت تولید سالانه یک میلیون تن اتیلن را دارد، افزود: 2 میلیون تن اتیلن تولید شده این مجتمع با خط لوله اتیلن غرب و به عنوان خوراک در اختیار واحدهای پتروشیمی لرستان، کردستان، مهاباد، همدان و کرمانشاه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: یکی از ویژگی های پتروشیمی کاویان این است که برخلاف واحدهای مشابه، صنایع پایین‌دستی آن در کنار مجتمع نیست؛ از این‌رو اتیلن تولیدی کاویان به وسیله خط لوله نخست به منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در ماهشهر می‌رود و بخشی از اتیلن در اختیار پتروشیمی اروند قرار داده می‌شود، سپس مجتمع‌هایی تغذیه می شوند که در مسیر خط قرار دارند.

بیرقی با بیان این که خوراک مورد نیاز کاویان از فازهای مختلف پارس جنوبی تامین می‌شود، گفت: این مجتمع سالانه به 2 میلیون و 600 هزار تن اتان نیاز دارد که 600 هزار تن آن از فازهای 4 و 5، 9 و 10 و 2 میلیون تن دیگر نیز از فازهای 15 و 16، 17 و 18 تامین می‌شود.

مدیر اجرایی پتروشیمی کاویان تاکید کرد: تا زمان بهره‌برداری کامل از فازهای در دست اجرای پارس جنوبی، اتان مورد نیاز طرح برای راه‌اندازی از فازهای 4، 5،‌ 9 و 10 تامین می‌شود.

به گفته بیرقی، 35 تا 40 درصد تجهیزات پتروشیمی کاویان را سازندگان داخلی تامین کرده اند که در این زمینه، موفق تر از پروژه‌های مشابه عمل کرده است.

شرکت پتروشیمی کاویان (سهامی خاص) مجری طرح الفین 11 در سایت دو عسلویه است که عملیات اجرایی آن از سال 1385 آغاز شده است. این طرح در زمینی به مساحت 428 هزار متر مربع در دو واحد مجزا (کاویان 1 و 2) در حال اجراست.

صفحه 1 از 1 همه زمانها به صورت UTC + 3:30 hours تنظیم شده.
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/