بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 18 ژانویه 2020, 15:13
پاسخ به موضوع  [ 5 پست ] 
 قیمت قیر در بورس کالا 
نویسنده پیام
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
شرکت نفت پاسارگاد و شرکت نفت جی قیمت قیر مصرف داخلی را در بورس کالا افزایش دادند.
روز چهارشنبه قبل (7/7/89) بورس و ناظر تالار با افزایش قیمت موافقت نکرد ولی روز شنبه ناظر اعلام نمود که افزایش قیمت قیر به دلیل افزایش مواد اولیه آن مورد موافقت سازمان حمایت از مصرف کنندگان نیز واقع شده و هماهنگی های لازم به عمل آمده است و با افزایش قیمت موافقت نمود.
به ترتیب قیمت قیر برای مصارف داخل ایران به شرح زیر می باشد که در رینگ معاملاتی پتروشیمی و فراورده های پایین دستی نفت امروز نیز با همین قیمتها قیر مورد معامله قرار گرفت
لازم به ذکر است که آمار تفصیلی هر یک را می توانید از تالار قیمت کالاهای معامله شده viewforum.php?f=136 دریافت کنید

قیر 60/70 آبادان 4050 ریال
قیر 60/70 شیراز 4050 ریال
قیر 60/70 تهران 3850 ریال
قیر 60/70 ارااک 3850 ریال
قیر 85/100 تبریز 3850 ریال
قیر 85/100 تهران 3850 ریال
قیر 100/85 اصفهان 3850 ریال
قیر 70/60 اصفهان 3850 ریال
قیر 70/60 بندرعباس 4900 ریال

قیمت قیر صادراتی ایران پس از معامله در تاپیک زیر به اطلاع خوانندگان خواهد رسید.

viewtopic.php?f=137&t=2349


03 اکتبر 2010, 17:39
مشخصات شخصی

عضو: 14 فوریه 2009, 09:39
پست ها: 1056
به دنبال افزایش نرخ وکیوم باتوم كه از سوی شرکت پخش و پالایش صورت گرفت، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به سوالات مطرح شده از سوی دست‌اندرکاران این صنعت که نسبت به افزایش یکباره قیمت ماده اولیه تولید قیر اعتراض داشتند پاسخ داد. این امر باعث شد تا بورس نیز عرضه‌هاي دیروز قیر را تا مشخص شدن وضعیت تعیین قیمت وکیوم باتوم به آینده موکول كند.

بر اساس این گزارش، به دنبال پیگیری دست‌اندرکاران بازار از جمله تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان قیر، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان طی نامه ای به مدیرعامل شرکت پخش و پالایش فرآورده‌هاي نفتی اعلام کرد که طبق مصوبه شورای اقتصاد در تیرماه سال 88، مبنای فروش داخلی کلیه فرآورده‌هاي نفتی و محصولات پتروشیمی میانگین قیمت فوب خلیج‌فارس در یک هفته قبل با کسر 5 درصد است و وزارت نفت و کلیه واحدهای پایین دستی موظفند ضمن ثبات روند عرضه در مواقع افزایش قیمت‌هاي جهانی تا یک ماه، قیمت‌ها را ثابت نگه داشته و در صورت کاهشی بودن قیمت جهانی به صورت میانگین قیمت هفته قبل نرخ‌های فروش پایه را اصلاح کنند.
طبق این اطلاعیه هر گونه افزایش نرخ خارج از مکانیزم ذکر شده نیازمند اصلاح است.لازم به ذکر است شرکت پخش و پالایش فرآورده‌هاي نفتی طی آخرین اطلاعیه خود نرخ قطعی وکیوم باتوم برای ماه مهر را 3190 ریال اعلام کرده است، در حالی‌که برای ماه شهریور وکیوم باتوم پالایشگاه‌ها 2950 ریال تا 2951 ریال اعلام شده بود که این امر نشان از رشد 24 تومانی قیمت وکیوم باتوم دارد.بر اساس این اطلاعیه قیر آبادان بر اساس نرخ جدید وکیوم باتوم از سوی شرکت پخش و پالایش برای بندرعباس 4230 ریال، شیراز 3374 ریال و MC250 شیراز نیز 4060 ریال اعلام شده است.
این در حالی است که در شهریور ماه بر اساس نرخ وکیوم باتوم قیمت قیر آبادان، شیراز و بندرعباس 2086 ریال و MC250 شیراز نیز 4681 ریال از سوی این شرکت اعلام شده بود.

عرضه‌ها به آینده موکول شد
در همین راستا، روز گذشته به دنبال افزایش نرخ قیر در بورس کالا که از سوی عرضه‌کننده‌ها پیشنهاد شده بود، جلسه‌ای با حضور ريیس انجمن آسفالت، مسوولان بورس کالا و عرضه‌کننده‌ها برگزار شد که بنا به درخواست انجمن آسفالت این عرضه‌ها به بررسی‌هاي بیشتر و مشخص شدن شرایط نرخ‌گذاری وکیوم باتوم موکول شد.
بکتاش ريیس انجمن آسفالت ایران در خصوص اثرات رشد یکباره قیمت قیر در پروژه‌هاي مربوطه معتقد است تعداد قابل توجهی از خریداران توان خرید را از دست داده و تعدادی هم که هفته قبل با وجود این افزایش نرخ اقدام به خرید کردند چاره‌ای جز تامین قیر مورد نیاز خود نداشته‌اند؛ چرا که باید در موعد مقرر پروژه‌ای را که در دست دارند ارائه دهند.
در همین حال کارشناسان بورس کالا همچنان بر ضرورت تعیین قیمت وکیوم باتوم در بورس اصرار داشته و معتقدند برای اینکه تعیین قیمت وکیوم باتوم که در حال حاضر بر اساس فوب منهای 5 درصد است شفاف‌تر شود، بهتر است تا در بورس عرضه و معامله شود. گفتنی است؛ دیروز نرخ پیشنهادی برای قیر 70-60 آبادان و شیراز 410 تومان و قیر اراک و تهران 390 تومان پیشنهاد شده بود.


10 اکتبر 2010, 10:04
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
امروز در بورس کالای ایران قیمت قیر به دلیل عدم موافقت سازمان حمایت مصرف کنندگان کاهش یافت و به شرح زیر معامله شد

قیر 60/70 نفت پاسارگاد نقدی تهران 3750 ریال
قیر 60/70 نفت پاسارگاد نقدی اراک 3750 ریال
قیر 85/100 نفت پاسارگاد نقدی اراک 3750 ریال
قیر 85/100 نفت پاسارگاد نقدی تبریز 3750 ریال
قیر 85/100 نفت پاسارگاد نقدی تهران 3750 ریال
قیر امولسیون زودشکن نفت پاسارگاد نقدی تهران 3450 ریال
قیر60/70 نفت جی نقدی اصفهان 3750 ریال
قیر85/100 نفت جی نقدی اصفهان 3750 ریال
قیرmc250 نفت جی نقدی اصفهان 5200 ریال

قیمت قیر شهرهای بندرعباس ، آبادان و شیراز نیز به آینده موکول شد و قیر این شهر ها عرضه نشد


10 اکتبر 2010, 17:15
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
توقف عرضه قير و وكيوم‌باتوم سه پالايشگاه به دليل اختلاف نظر بر سر قيمت

خبرگزاري فارس: مديرامور ناظرين و تالار‌هاي بورس كالا از توقف عرضه VB و قير توليد پالايشگاه آبادان، شيراز و بندر عباس خبر داد و گفت: نفت پاسارگاد و جي كه قير و VB اين سه پالايشگاه را توزيع مي‌كنند به افزايش قيمت اين محصولات توزيع را متوقف كرده‌اند.

محمود غفاري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي فارس با اشاره به عرضه نفت كوره و VB‌ (ماده اوليه توليد قير) تا ده روز آينده اظهار داشت: حدود يك هفته است كه قير پالايشگاه آبادان، شيراز و بندرعباس عرضه نشده و خريداران بلاتكليف هستند، در حالي كه قير هر روز عرضه مي‌شد ولي يك هفته است كه قير اين سه شركت عرضه نشده است.
وي درباره دليل عدم عرضه اين سه پالايشگاه بيان كرد: قيري كه پخش و پالايش توليد مي‌كرد براي توزيع به شركت نفت پاسارگاد مي‌فروخت و در حال حاضر قيمت VB و قير افزايش يافته و از نظر نفت پاسارگاد فروش قير بندرعباس و شيراز و آبادان با توجه به اين افزايش به صرفه نيست.
اين مقام مسئول افزود: اين مسائل در حالي است كه پالايش و پخش كه توليد كننده اين قير است، معتقد است كه قيمت قير بايد 5 درصد و قيمت وكيوم باتوم 7 درصد بايد افزايش يابد، در حالي كه نفت پاسارگاد و جي معتقدند بايد قيمت قير را نيز 17 درصد افزايش دهند، اما پخش و پالايش با ميزان افزايش قيمت قير موافق نيست.
مديرامور ناظرين و تالار‌هاي بورس كالا با اشاره به اينكه نفت پاسارگاد اعلام كرد عرضه اين محصول براي آنها به صرفه نيست خاطر نشان كرد: شركت نفت پاسارگاد كه با انجام فرايند‌ لازم VB را تبديل به قير مي‌كند به دليل ين مسائل يك هفته است كه عرضه را متوقف كرده و پخش و پالايش بايد درباره قيمت قير اين سه منطقه تصميم گيري كند.
غفاري درباره دليل گراني قيمت وكيوم‌باتوم تصريح كرد: قيمت VB به دليل اينكه تابع قيمت نفت كوره و نفت سفيد است، اگر تا يك ماه آينده قيمت‌ها افزايش يابد،پالايش و پخش قيمت VB را افزايش نمي‌دهد ولي الان چون بيش از يك ماه از افزايش آن گذشته بر مبناي فرمول عمومي قيمت VB بر مبناي قيمت‌هاي جهاني افزايش يافته است.
وي افزود: پالايش و پخش معتقد است همه كارهاي توليد قير را خودش انجام مي‌دهد و افزايش 5 درصدي كافي است نه 17 درصدي.
اين مقام مسئول اظهار داشت: پالايش و پخش دو محصول را تحويل مي‌دهد يكي VB كه قيرسازان بايد روي آن عمليات خاصي را انجام دهند تا قير توليد شود و دوم قير آماده و معتقد است كه چون فروشندگان بر روي قير آماده فرآيندي انجام نمي‌دهند افزايش 5 درصدي بر روي قيمت آن كافي است.
به گفته اين مقام مسئول، پيمانكاران مردم، ايزوگام كاران، آسفالت‌كاران، پيمانكاران وزارت راه و شهرداري، از جمله خريداران قير هستند كه با اين مسئله دچار مشكل شده‌اند.
به گزارش فارس، نفت كوره كه هفته گذشته در بورس كالا پذيرش شد در برخي موارد از آن به عنوان نفت كوره ويژه نام برده مي شود و منظور اين است كه مصرف كنندگان ويژه دارد،بنابراين در حال حاضر كه قرار است اين محصول عرضه شود براي مصرف سوخت نيست و خريداران آن ويژه هستند.
وي ادامه داد: نفت كوره‌ يك نوع است ولي خريداراني كه در مصارف غير سوختي از جمله قير سازي و عايق‌هاي رطوبتي نياز به نفت كوره دارند مي‌توانند از بورس كالا خريداري كنند.


18 اکتبر 2010, 15:22
مشخصات شخصی
آواتار کاربر

عضو: 07 فوریه 2009, 10:45
پست ها: 956
شرکت نفت پاسارگاد و شرکت نفت جی قیمت قیر را در بورس کالا افزایش دادند.

دیروز یکشنبه (2/8/89) بورس کالا با افزایش قیمت موافقت نکرد و به همین دلیل هیچ معامله ایی روی قیر شرکت نفت جی و شرکت نفت پاسارگاد انجام نشد. ولی امروز بالاخره پس از بحث های فراوان قیمت هر کیلو قیر داخلی به قیمت 3900 ریال معامله شد و مورد تایید ناظر تالار قرار گرفت.
قیمت هر کیلو قیر MC250 نیز 5400 ریال معامله شد


25 اکتبر 2010, 14:46
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 5 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 11 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد