بازدید کننده گرامی! خوش آمدید. جهت دسترسی به تمام امکانات تالارهای گفتگو، لازم است با نام کاربری خود وارد شوید و اگر ثبت نام نکرده اید، ثبت نام نمایید. جهت ثبت نام اینجا را کلیک کنید.
 
راهنمایی: برای انتخاب تالار مورد نظر و مشاهده مطالب مرتبط با موضوع خود ، به صفحه اصلی تالارهای گفتگو بروید.
کانال خریداران و فروشندگان مواد پلاستیک آمار معاملات و عرضه های مواد پلیمری در بورس کالا را از طریق تلگرام دریافت کنید
تاریخ امروز 14 دسامبر 2019, 06:54
پاسخ به موضوع  [ 4 پست ] 
 پتروشیمی اروند 
نویسنده پیام

عضو: 22 می 2009, 06:24
پست ها: 73
شمارش معکوس برای راه‌اندازی پتروشیمی اروند

پتروشيمي اروند طي دو هفته گذشته تاکنون در واحدهای CA، EDC و PVC پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌اي داشته و بیشتر تجهیزات دوار واحد PVC توسط کارشناسان ایرانی در سرویس قرار گرفته است.
یرج معماریان، مدیرعامل پتروشیمی اروند ضمن بيان اين مطلب درباره واحد CA اين طرح گفت: «مشکلات واحد CA تا حد قابل قبولی کاهش یافته اما فعالیت‌های محدودي باقی مانده كه ایجاد و ساخت یک تابلوی مکانیکی رله‌ای يكي از مهم‌ترين آنهاست.» وي ادامه داد: «مقدمات انجام اين کار صورت گرفته و با یکی از شرکت‌های توانمند داخلی گفتگو كرده‌ايم تا طي هفته جاري تابلوی مذکور وارد مجتمع و نصب شود. البته در صورتی که کارشناسان شرکت‌های طرف حساب خارجی به تعهدات خود عمل نکنند، براي نصب تابلوی مذکور به صورت موازی اقدام خواهد شد.»

معماریان با بیان اینکه خشک‌سازی سیستم‌ها و تجهیزات در واحد EDC به نحو احسن در حال انجام است، اظهار داشت: «علی‌رغم پیش‌بینی دو ماهه کارشناسان خارجی، خشک‌سازی این واحد، توسط نیروهای داخلی مجتمع طی 20 روز گذشته، به مراحل پایانی خود نزدیک شده است.»


07 آگوست 2010, 12:44
مشخصات شخصی

عضو: 22 می 2009, 06:24
پست ها: 73
مدیر کنترل تولید شرکت ملی صنایع پتروشیمی از آغاز تولید آزمایشی در پتروشیمی اروند تا پایان مهر ماه خبر داد.
علی محمد بساق زاده در گفت و گو با خبرنگار شانا با اشاره به نیاز صنایع داخلی کشور به محصولات تولیدی پتروشیمی اروند خاطرنشان کرد: تا زمان بهره برداری تجاری از این مجتمع نیاز صنایع پایین دستی و تبدیلی کشور از طریق واردات رفع می شود.

به گفته او علاوه بر صنایع پایین دستی مجتمع هایی چون بندرامام و غدیر نیز برای افزایش ظرفیت به محصولات این مجتمع نیاز دارند.

مجتمع پتروشیمی اروند، بزرگ‌ترین زنجیره تولیدکننده PVC در جهان شناخته می شود که در مجموع ظرفیت تولید سالانه 2 میلیون و 834 هزار تن از انواع محصولات پتروشیمی را دارد و محصولات آن به عنوان خوراک دیگر صنایع پتروشیمیایی، صنایع تولیدی پایین‌دستی، صنایع شوینده، کاغذ، نساجی، بهداشتی، صنایع تولید حلال رزین و واکس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در این مجتمع به منظور راه‌اندازی و بهره‌برداری از واحد کلرآلکالی و زنجیره PVC، هشت پروژه جانبی شامل شست‌وشوی نمک، تغلیظ اسید سولفوریک، خطوط لوله انتقال آب نمک، برج‌های خنک کننده، پروژه OFF SIT، تاسیسات غیر صنعتی، واحد اکسیژن و خطوط لوله برای انتقال محصول از مجتمع تا اسکله شماره 2 بندرامام خمینی (ماهشهر) ساخته می‌شود.


17 اکتبر 2010, 10:18
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
با تلاش شبانه روزي متخصصين توانمند داخلي از 12 الكترولايزر واحد كلرآلكالي پتروشيمي اروند 5 الكترولايزر در خط توليد قرار گرفت.
معاون وزير نفت در امور پتروشيمي كه در راس هياتي از مديران و كارشناسان شركت ملي صنايع پتروشيمي به منطقه ويژه اقتصادي پتروشيمي سفر كرده بود پس از بازديد از اتاق كنترل پتروشيمي اروند در جلسه اي كه به منظور ارائه گزارش پيشرفت اين پروژه برگزار شده بود شركت كرد.
عبدالحسين بيات مديرعامل شركت ملي صنايع پتروشيمي با تاكيد بر انجام بازرسي هاي مستمر از تحويل قسمتهاي مختلف پروژه در اين خصوص گفت: از كليه همكاران خود در اروند ميخواهم كه تقويت فرهنگ بازرسي و هماهنگي كليه فعاليتها با واحد ايمني را سرلوحه امور خود قرار داده و در اين موارد رعايت حساسيتهاي لازم را به کار گيرند.
وي لزوم تسريع راه اندازي واحدهاي SPVC و EPVC را يادآور شد و در خصوص تامين منابع مالي مورد نياز پروژه گفت: از همه شما انتظار ميرود با مديريت صحيح منابع و هدايت آنان در مسير صحيح در جهت توليد ارزش افزوده براي صنعت و كشور تمامي تلاش خود را بكار ببريد.
براساس اعلام مديرعامل شركت پتروشيمي اروند پس از ماهها تلاش بي وقفه و شبانه روزي نيروهاي پتروشيمي اروند، حمايت و پشتيباني شركت ملي صنايع پتروشيمي علي رغم همه تحريمها و بي مهري هاي شركتهاي خارجي طرف قرارداد به لطف خدا واحد كلرآلكالي شركت پتروشيمي اروند به توليد رسيد.
ايرج معماريان ادامه داد: در حال حاضر با بهره گيري از توان توليد 5 الكترولايزر اين واحد حدود 3 و 8 دهم تن در ساعت كلر توليد مي گردد. علاوه بر آن 4 الكترولايزر ديگر آماده سرويس است و به ياري خدا براساس برنامه زمانبندي شده به زودي تمامي الكترولايزرهاي 12 گانه اين واحد به حداكثر توليد خواهد رسيد.
وي ضمن اشاره به اينكه پيش از اين واحد EDC با حداقل توان به توليد رسيده بود گفت: با توليد واحد كلرآلكالي و افزايش ظرفيت آن و همچنين هدايت آن به سمت واحد EDC ، اين واحد با توان بيشتري EDC توليد خواهد كرد.
معماريان اظهار كرد: هم اكنون در مرحله پايدار نمودن ميزان توليد هستيم و اميدوار هستيم كه هر چه زودتر به پايداري توليد برسيم تا مراحل بعدي راه اندازي محقق گردد.
وي ميزان EDC توليد و ذخيره شده را 470 تن اعلام كرد كه بخشي از آن براي خشك سازي واحد VCM استفاده خواهد شد و بخش ديگر نيز به مخازن پتروشيمي بندرامام منتقل خواهد شد.
معماريان همچنين به راه اندازي قريب الوقوع واحد SPVC اشاره كرد و در اين خصوص گفت: در شرايطي كه قسمت لاجيك راكتورهاي واحد SPVC دچار مشكل شده بود كارشناس خارجي سايت، پتروشيمي اروند را به مقصد كشور خود ترك كرد. لكن خوشبختانه اين بخش توسط كارشناسان داخلي رفع مشكل و تكميل گرديد و بخشي از آن هم تست شده كه با ادامه اين روند به زودي واحد SPVC نيز راه اندازي خواهد شد.


03 نوامبر 2010, 15:45
مشخصات شخصی

عضو: 04 آوریل 2010, 06:13
پست ها: 313
بيات با اشاره به ورود طرح هاي جديد پتروشيمي به مدار توليد از تنظيم بازار قيمت هاي‌ محصولات پتروشيمي در بازارهاي داخلي و خارجي طي آينده نزديک خبر داد.
عبدالحسين بيات، مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي با بيان اينکه راه اندازي واحدهاي صنعتي همچون اروند به دست متخصصان داخلي موجب پويايي اقتصاد کشور و بينيازي از غرب مي شود به خبرنگار اقتصادي آريا گفت: با توجه به آنکه برخي از طرح هاي در دست اجرا صنعت پتروشيمي به زودي وارد مدار مي شود با ورود محصولات آنها به بازارهاي داخلي و جهاني قيمت ها را در سطح مناسبي تنظيم مي کنيم.
وي افزود:کسب موفقيت هاي اخير در راه اندازي بخش هاي اساسي مجتمع هاي در دست اجرا مرهون تلاش، همدلي و همت مضاعف متخصصان داخلي است که اين امر موجب رسيدن به موفقيت هاي بزرگ مي شود.

پيمانکاران خارجي طرف قرار داد به تعهدات خود عمل نمي کنند

معاون وزير نفت با بيان اينکه پيمانکاران خارجي طرف قرارداد شرکت ملي پتروشيمي صنايع که براي پروژه هاي در دست اجراء انتخاب شده اند با اعمال تحريم هاي يک جانبه عليه ايران به تعهدات قراردادي خود عمل نمي کنند اظهار داشت: البته وجود اين امر مشکلاتي را به وجود مي آورد اما به دليل آنکه متخصصان داخلي ما از توانمندي بالايي برخوردارند در نتيجه اعمال تحريم موجب ايجاد مشکلات اساسي براي اجراء پروژه هاي صنعت پتروشيمي کشور نشده است.
مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي با اشاره به آثار مطلوب طرح هدفمندي يارانه ها در حوزه اقتصادي کشور خاطر نشان ساخت: به اعتقاد کارشناسان اين لايحه، مي تواند اقتصاد کشور را از وضعيت نامطلوب خارج کند و محرک مناسبي براي پويايي، رقابتي، توسعه اي و رو به رشد باشد.

توليد بيش از 2800تن محصولات پتروشيمي در مجتمع اروند
بيات همچنين در ادامه ضمن اشاره به اينکه مجتمع پتروشيمي اروند، بزرگ‌ترين زنجيره توليدکننده PVC در جهان است ياد آور شد: در اين مجموع سالانه 2 ميليون و 834 هزار تن از انواع محصولات پتروشيمي توليد مي شود.
وي در خصوص محصولات توليدي مجتمع پتروشيمي اروند گفت: محصولات آن به عنوان خوراک ديگر صنايع پتروشيمي، صنايع توليدي پايين‌دستي، صنايع نساجي، بهداشتي، شوينده، کاغذ، صنايع توليد حلال رزين و واکس مورد استفاده است. به گفته معاون وزير نفت در اين مجتمع به منظور راه‌اندازي واحد کلرآلکالي و زنجيره PVC، هشت پروژه جانبي طراحي و در دست اجراء است.

به گزارش آريا، پروژه هايي که براي بهره برداري از واحد کلرآلکالي و زنجيره PVC در مجتمع پتروشيمي اروند تعريف شده است تغليظ اسيد سولفوريک،خطوط لوله انتقال آب نمک، شست‌وشوي نمک، ، برج‌هاي خنک کننده، تاسيسات غير صنعتي،پروژه OFF SIT، واحد اکسيژن و خطوط لوله براي انتقال محصول از مجتمع تا اسکله شماره 2 بندر امام خميني (ماهشهر) را شامل مي شود.


15 نوامبر 2010, 13:30
مشخصات شخصی
مشاهده پست های قبلی:  نمایش بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 4 پست ] 

افراد آنلاین

کاربران حاضر در این تالار: - و 9 مهمان


شما نمی توانید در این تالار موضوع جدید باز کنید
شما نمی توانید در این تالار به موضوع ها پاسخ دهید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را ویرایش کنید
شما نمی توانید در این تالار پست های خود را حذف کنید
شما نمی توانید در این تالار ضمیمه ارسال کنید

جستجو برای:
پرش به:  
 cron
Powered by phpBB © phpBB Group
تبادل لینک | تماس با ما | دریافت قیمت کالاهای معامله شده از طریق ایمیل | تبلیغات در سایت | قیمتهای روزانه کالاهای پایه ایی در سایت | نقشه سایت | صفحه اصلی سایت | مقالات سایت


تمام حقوق برای سایت بورس کالا محفوظ است. نقل و استفاده از مطالب سایت  بورس کالا فقط با ذکر نام و لینک آدرس سایت بورس کالا مجاز است.
نوشته ها و نظرات کاربران سایت ، نظر شخصی افراد بوده و لزوما مورد تایید سایت نیست
توجه : سایت بورس کالا ، یک سایت مستقل و خصوصی بوده و ارتباطی با شرکت بورس کالای ایران ندارد